Jump to content

SGJ

Stały użytkownik
 • Posts

  19519
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by SGJ

 1. Winrar od wersji 5 używa nowego formatu kompresji. Jak jest mozliwość przepakowania na nowszym systemie to trzeba użyć starszego formatu a najlepiej przenosny to jest zwykły ZIP.
 2. Bo masz partycję podstawową która nie była ustawiona jako rozruchowa przez instalator. Albo z płyty instalacyjnej opcja naprawy, albo klepanie ręcznie, ale w tym przypadku to już zalezy czy to jest MBR czy GPT.
 3. Windows 10 jak i i wszystkie Windows od czasów Visty nie używa ani nie tworzy nigdzie pliku NTLDR.
 4. Z laptopami jest tak, że albo mają złącze, które obsługuje normalnie wszystko, albo mają wkodowaną listę konkretnych kart sieciowych i nic poza nimi się nie uruchomi. Zależy od producenta.
 5. Jak masz wszystko przeskalowane w górę to dość logiczne, że wszystko jest większe.
 6. Można wrzucić w harmonogram zadań wylogowanie/zamknięcie w pozostałych godzinach.
 7. Zmiana dpi na wybrany ekran jest dopiero w Windows 8.1 i 10. Do 10 nadal można wykonać upgrade za darmo... https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/dn469266(v=vs.85).aspx
 8. Masz ustawienia w jakich godzinach się nigdy nie zrestartuje. W pozostałym czasie jeśli sięaktywnie korzysta z systemu powinien pytać.
 9. Dobrze by było żeby każdy zrozumiał skąd takie zapisy.... Windows 10 jest usługą która zawiera inne usługi. Jakiś czas temu MS ujednolicił politykę prywatności dla wszystkich swoich usług, stąd też odpowiednie zapisy w EULA systemu. Konto MS- dane użytkownika Poczta MS - dostęp do maili Skype - dostęp do komunikacji Onedrive - dostęp do prywatnych folderów i plików I tak dalej i dalej w przypadku pozostałych usług wchodzących w skład systemu.
 10. Zadna domowa wersja okienek nie obsługuje 2 cpu i pomimo że system wie o jego istnieniu to z powodów licencjonowania tylko na 1, go odcina.
 11. W MPC jak klikniesz to pauzuje ale jak klikniesz i przytrzymasz przycisk to normalnie przesuwasz okno bez zatrzymywania. Przewijanie masz w ustawieniach pod dowolne klawisze.
 12. https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/6be8290d-fd1f-4047-8695-0806e3cf5ea8/net-framework-4-catastrophic-failure-please-help?forum=netfxsetup
 13. To jest akurat tendencja obejmująca już większość portali technologicznych.
 14. W Windows 7 w większosci przypadków BOX i OEM przyjmują zamiennie klucze. Jeżeli producent urządzenia nie mieszał nic ze sposobem preaktywacji to nIe powinno być problemów z użyciem innego nośnika.
 15. Nie powinno to nikogo dziwić. W miejscu gdzie wcześniej pisał, też nie dało się tego czytać...
 16. Konto MS umozliwia dostęp do wszystkich usług MS. Jesli outlook.com pobiera wiadomosci z onetu to znaczy ze skonfigurowałes w ten sposób konto. Znajdziesz to w ustawieniach. Masz tam tez aliasy żeby korzystac ze skrzynki pod nowym adresem.
 17. W numerze seryjnym jest data produkcji i na podstawie tego jest ustalany status gwarancji jeśli nie podasz innej daty z dowodu zakupu.
 18. A jednak... Jak włączysz tryb samolotowy to możesz też kliknąć w ikonke wifi i go aktywować na trybie samolotowym. Nie wiem czy wczesniej tez tak to działało, bo nie zwróciłem na to uwagi. W 8.1 żeby tak zrobić trzeba było się świadomie przeklikać przez ustawienia.
 19. Jak już ktoś zainstalował aktualizacje to sprawdzcie czy działa normalnie przełaczanie między trybem samolotowym a wifi bo u mnie te opcje działają chyba nie do konca tak jak powinny. JUz na starcie system wstał z ikonką samolotu(zamiast sieci) przy jednoczesnie aktywnym i działającym połączeniu.
 20. A po sklonowaniu zawartości dysku i systemu na dysk o innej pojemności, innego producenta i wsadzeniu go jako jedyny jakoś system dalej aktywowany...
 21. Instalacja BOXa nie daje Ci zadnej gwarancji, że system aktywuje się w pełni automatycznie na nowym sprzecie.
 22. Diagnostyka dysku działa na podstawie danych ze SMART wiec musi sie cos tam dziać.
×
×
 • Create New...