Skocz do zawartości
Reoddai

Asus 6800xt 128mb 256bit Agp

Jak oceniasz moj pierwszy artykul :) ??  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz moj pierwszy artykul :) ??

    • Wysmienity
      3
    • Bardzo dobry
      8
    • dobry
      20
    • do poprawy
      8
    • kompletne dno
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ta karte i chcialem sie podzielic z wami co ona potrafi. A wiec zaczynamy :)

 

Czyzby seria tanich kart 6800XT to dobre wyjscie?? przekonamy sie w tej recenzji.

 

post-134561-1140809603_thumb.jpg

 

Wyposarzenie:

 

Kabel TV

Przejsciowka DVI-I na D-Sub

Portwel Asusa na plyty z dermy

Instrukcja

 

Dołączone oprogramowanie:

 

Joint Operations

Xpand Rally

ASUS DVD XP

Media Show

Sterowniki i narzędzia ASUS

Lacznie 7 plytek :) calkiem niezle, w tym 2 orginalne gry.

 

Standardowe chlodzenie nawet ciche, ma automatyczna regulacje obrotow. Jednak jeszcze nie zdazylo mi sie zeby pracowala na pelnych obrotach, ale sam go wlaczylem na maxa i wyje nieziemsko.

 

Dla lepszego O/C zastosowalem chlodzenie ARCTIC COOLING NV Silencer 5 Rev. 2 + DHES SYSTEM

 

post-134561-1140809635_thumb.jpg

 

Dane techniczne:

 

Graphics Processor Properties

Video Adapter nVIDIA GeForce 6800 XT

GPU Code Name NV40XT

PCI Device 10DE / 0048

Transistors 222 million

Process Technology 0.13 um

Die Size 287 mm2

Bus Type AGP 8x @ 8x

Memory Size 128 MB

GPU Clock 299 MHz

RAMDAC Clock 400 MHz

Pixel Pipelines 8

TMU Per Pipeline 1

Vertex Shaders 4 (v3.0)

Pixel Shaders 1 (v3.0)

DirectX Hardware Support DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 4784 MPixel/s

Texel Fillrate 4784 MTexel/s

 

Memory Bus Properties

Bus Type DDR

Bus Width 256-bit

Real Clock 351 MHz (DDR)

Effective Clock 702 MHz

Bandwidth 21.9 GB/s

 

Po odkreceniu chlodzenia zauwazylem napis na rdzeniu "6800LE", pamieci DDR w kosciach BGA HYNIXA 2,5ns.

 

Przy nowym chlodzeniu karta nie osiagala temperatur wyzszych niz 56 stopni :) czyli calkiem niezle. Niestety musialem sie troche pobawic zeby podpiac zasilanie do karty, ale to juz inna bajka.

 

Po odpaleniu kompa zainstalowaniu sterownikow pierwsze ogledziny jakosci obrazu 2D, i powiem szczerze ze przyzwoicie jak na karte tej klasy cenowej. Grafika 3D stoi na takim samym poziomie.

 

Teraz cos o mozliwosciach O/C karty.

Rdzen - 300mhz max 400mhz

Pamieci - 700mhz max 900mhz

 

Potoki.

Standardowo potokow renderujacych pixel 8 i na tym modelu okazalo sie ze dziala az 16!! Czyli jak w wersji GT.

Potokow vertex 4 a okazalo sie ze dziala 5 (jeden na karcie byl nie sprawny) wiec do konca nie udalo sie jej odblokowac. Ale co ja nazekam przeciez to i tak dobry wynik!!!

 

Teraz przechodzimy do testow.

 

Platworma testowa (prosze sie nei smiac :] )

 

Plyta glowna - gigabyte ga-7vax

Procesor - Sempron 2400+

Ram - GOOD RAM DDR 512mb

Zasilacz - jakiejs tam firmy krzak 350W

System operacyjny - Windows XP + servis pac 2

Grafika - wiadomo :]

 

Do testow uzylem 3Dmarka 2003 .

 

O/C karty w testach 400mhz/900mhz

 

post-134561-1140809494_thumb.jpg

 

Chyba mowi samo za siebie :), prawie 50% przyrostu mocy obliczeniowej karty po odblokowaniu i O/C

 

post-134561-1140809514_thumb.jpg

 

W tym tescie to procesor odgrywa glowna role wiec modowanie i podkrecanie karty nie dawalo zadnych efektow (roznice wynikaja z bledu pomiarowego)

 

 

 

Reszta testow mozna powiedziec to samo co w ogulnym wyniku prawie 50% przyrost.

 

post-134561-1140809532_thumb.jpg

 

 

post-134561-1140809557_thumb.jpg

 

 

post-134561-1140809579_thumb.jpg

 

 

Na sam koniec na prozbe dodaje wszystkie kombinacje z potokami :)

 

post-134561-1141582681_thumb.jpg

 

Jak widac najwiekszego kopa karta dostaje po odblokowaniu dodatkowych 4 potokow renderujacych, puzniej juz to idzie liniowo praktycznie o 200p w gore.

 

Dla mnie karta posiada ogromny potencjal, wiec zakup jej bedzie bardzo dobrym wyjsciem. Oczywiscie jesli trafimy namodowalny model.

 

Karta zostala kupiona za 571zl w serwisie www.sirius.pl ale nie przez internet tylko w siedzibie w katowicach.

 

PS. prosze o wyrozumialosc, pierwszy raz pisze takie cos. (jesli oceniacie piszcie co byscie tu zniemili) z gory dzieki za komentarze

Edytowane przez Reoddai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase to bardzo dobra karta. Miales sporo szczescia, ze trafila Ci sie modowalna sztuka na 16p/5v, inni juz moga tego szczescia nie miec :D

Co do recki to troche malo testow. Przydalo by sie przetestowac jeszcze pare gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial wiecej czasu to rozbuduje to o testy gier. ale to dopiero jak pujde na L4 czyli bede mial jakis tydzien na zabawe. Chociaz takie same testy to jest masakra.. resety kompa przywracanie ustawien standardowych oc odblokowywanie potokow itp... masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo!

 

Co proponuję: poprawa ortogragii:P (wybacz, ale razi), wrzucenie podobnych wykresików przy 12 potokach i 4 vertexach, 12 pot i 5 vertexach (dla rozeznania ile daje ten jeden czy dwa vertexy). Co więcej, nie samymi smarkami człowiek żyje - może jakiś bench z gry? HL2 albo Far Cry:D jakbyś miał czas to jeszcze można pokusić się o kombinacje AA i AF, bo zapewne przy wygładzaniu i innych bajerach przyrost wydajności przy odblokowaniu będzie jeszcze większy. Niemniej jednak - dobra robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a mozna by było wiedzieć ile masz średnio FPSów w Callofdurt2 po sieci na rozdzielce 1024x786 na maxymalnych ustawieniach z antyaliasingiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzacki test, najbardziej podoba mi sie to że pokazales roznice miedzy wszystkimi kombinacjami oc ale brakuje gier no i innych kart ( wiem że to przerasta twoje możliwości no bo wszystko kosztuje a firmy nie dają kart osobom prywatnym ) bo ja jakoś przestałem wieżyć tym testom na serwisach typu benchmark i pclab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny teścik. Dający jakiś tam pogląd. Dobre jest to, że dałeś wszelkie kombinacje.

Ogólnie karta za tą cenę jest ql, ale wolałbym GSa :) Ten przynajmniej cały się odblokowywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos na tym forum ludzie bardziej docenili to co zrobilem w tym poscie niz na pclabie:P, a co do aktualizacji to mam pewne problemy z testowaniem, (za malo ramu :()

Edytowane przez Reoddai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka jutro powinny sie pokazac zrobie wszystkie mozliwe kombinacje z potokami :)

 

czyli dzisiaj ;)

 

dawaj czekamy ;)

 

nalepiej wyniki nie podkreconej karty i nie odblokowane ,potem odblokowane 12 i vertexy ale nei podkrecone i podkrecone i odblokowane i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dzisiaj ;)

 

dawaj czekamy ;)

 

nalepiej wyniki nie podkreconej karty i nie odblokowane ,potem odblokowane 12 i vertexy ale nei podkrecone i podkrecone i odblokowane i bedzie git

 

prosze bardzo edytowany glowny post, niestety nie starczylo mi cierpliwosci na zabawe z testami podkreconymi mam nadzieje ze to wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo edytowany glowny post, niestety nie starczylo mi cierpliwosci na zabawe z testami podkreconymi mam nadzieje ze to wystarczy :P

 

czyli te testy co dodałes to testy karty bez oc ?tylko z odblokowanymi badz nie odblokowanymi potokami bez podkrecania rdzenia i pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...