Skocz do zawartości
hardwin

Podkrecanie Cpu - Chyba Cos Padlo?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dziś nowy procesor sempron 3000+ i przy próbie podkręcania komp mi nie wstaje. Szedłem powoli (jak zawsze) doszedłem do FBS 280 i tam był pierwszy zwis. Podciągnołem vcore do 1,5v i było Ok. Następnie zwiększyłem FBS do 290 co dało mi 2630Mhz, przy tym ustawieniu miałem zwis, wiec podciągnąłem vcore do 1,55 volta. Zrobiłem restart, komp zdechł. HT x3 (tutaj chyba przegiąłem) pamięci ustawione na 133. Po właczeniu kompa tylko wiatraki się kręcą, ma monitoże wyświetla sie "no signal", clear cmos nie pomaga, wyjąłem też baterie na pół godziny - dalej nic.

 

O CO KURNA CHODZI ??

 

 

P.S. Na sempronie 2800+ doszedłem do FBS 300, HT x3, bez zmieniania vcore

P.S.2 Sprzęt jak w opisie

 

tak sobie mysle co to moze byc

zasilacz ??? ale niby dziala, podlaczylem do innego kompa git

plyta??? po wlaczeniu zasilania wiatraki chodza, dioda sie pali, jak wyjme RAM badz CPU dostaje komunikat glosowy "no CPU instaled" albo podobny, wiec niby chodzi

grafa??? wiatrak sie na niej kreci, ale to jeszcze nic nie znaczy, moze to grafa, ale jesli tak, TO DLACZEGO???

ram??? raczej nie

 

aha co ciekawe, jak wyjme grafike nic sie nie dzieje, wiatraki sie kreca, tyle. zadnych komunikatow glosowych, a powinny byc :\

to samo z klawiatura, odlacze - zadnych komunikatow

 

anomalnie:

ostatnio po wlaczeniu kompa nie wykrywal mi dysku na SATA

myslalem ze to kabel, wiec wylanczalem kompa, ruszalem kablem i bylo ok

ale ciagle i cigale to sie pojawialo

wymienilem kable, dalej to samo

az w koncu sie kapnalem ze wystarczy wylaczyc i wlaczyc kompa [nie restart] i juz dysk wykrywal

oczywiscie komp byl caly czas podkrecony, zreszta od zawsze byl...

czyzby to byly oznaki padniecia plyty?

 

ehh wiem ze najlepiej by bylo isc do kogos posprawdzac, ale nikt z moich znajomych nie ma PCIEx

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to cos z biosem czyli z plyta... :/ bez hotflasha sie nie obedzie :(

czyli wsadzic bios do innej ale takiej samej plyty i zrobic update?

 

nie mam szans

poza tym myslisz ze bios sie skasowal? nie wiem dlaczego w ten kierunek poszedles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

w ten bo dla mnie malo prawdopodobne zeby cokolwiek padlo ;] ile c* mial cpu??

jaki zasilacz??

i nie bios skasowal tylko po prostu siadl.... ;] a dlatego, ze to nie jest np dfi lp -> plyta do oc stworzona ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten bo dla mnie malo prawdopodobne zeby cokolwiek padlo ;] ile c* mial cpu??

jaki zasilacz??

i nie bios skasowal tylko po prostu siadl.... ;] a dlatego, ze to nie jest np dfi lp -> plyta do oc stworzona ;]

 

stopni mial gora 44, zasilacz FEEL 300W

skad ja teraz wezme taka plyte :/ [jesli to to]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krędciłeś to na feelu 300w? podziwiam..nie wiem czy cos ma z tą awarią wspólnego ale ja bym cie poslał do dywizjonu Kamikaze :] :wink:

 

eee tam;) dosc stabilnie trzyma napiecia

mam 1 dysk, 1 nagrywarka

nie potrzeba wiekszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam;) dosc stabilnie trzyma napiecia

A czym mierzyles ? :rolleyes:

Ciekawe ze zaczelo padac od dysku twardego. Odlaczales go przy minimum? :arrow: Cpu, gpu, ram -mala kosc ?

A zamkniete zostalo ze wzgledu na Sempron 64 - Kompendium zapewne.

 

Btw czysciles cmos zgodnie z instrukcja? Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie - bateria wyjeta, zmiana zworki, wsadzenie baterii, power on...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzyles ? :rolleyes:

Ciekawe ze zaczelo padac od dysku twardego. Odlaczales go przy minimum? :arrow: Cpu, gpu, ram -mala kosc ?

 

Btw czysciles cmos zgodnie z instrukcja? Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie - bateria wyjeta, zmiana zworki, wsadzenie baterii, power on...

 

programem pcprobe dodanym do plyty asusa

 

czyszczenie biosu u mnie ma byc:

off, wyjac baterie, przestawic zworke, po 10 sek. znowu ja dac, wlozyc baterie, on

niestety to nie pomaga

kombinowalem tez z resetem i innymi

 

ps. jesli to zasilacz, a ja odlaczylem juz wszystko, zostala plyta i CPU to nie powinno to juz wstac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie sam jesteś sobie winien,

napięc nie sprawdza sie programem nawet najlepsiejszym :):) i najwłaściwszym i ą ę elo

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem to mozesz sprawdzac pogode na dworzu. Takie same efekty. Miernik w lape jak nie chcesz inwestowac w sprzet ze wzgledu na spalenie. Chyba ze chcesz napisac w tym temacie.

 

Czyszczenie wykonywales zgodnie z instrukcja? Bo nie chce mi sie sciagac pdf'a z sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

oblicz sobie ile Ci ten zasilacz zuzywa W, to sie przekonasz ze to wszystko wina zasilacza i nie wiadomo czy Ci nawet procek sie nie sfajcył :P ale to mało prawdobodobne :)

 

pozdro...

poszedlem za Twoja rada na ta strone

wyszlo mi lekko ponad 200W

nawet pobawilem sie dokladajac dysk, mocniejsza grafe, i bylo jakies 240W

poza tym to nie pierwsza plyta ktora podlaczylem do tego zasilacza, tez podkrecalem na nim

tak ze 300W w supelnosci starcza

oczywiscie kwestia jakosci FEELa to juz ionna sprawa...

 

ps. to nie grafa, 90% plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ale to że wyszło ci ponad 200W to nie oznacza że możesz kręcic i wogóle, chodzi o sam zasilacz, w sposób jaki trzyma napięcia na poszczególnych liniach i wogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...