Skocz do zawartości
deadfrog

Building Dmi Pool

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec. Mam plyte dfi cw35-l. http://eu.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...=MB&SITE=PL Po rozpoznaniu procesora, sprawdzeniu ramu, wykryciu dyskow, tabelce, i przerwaniach multimediow :wink: zamiast wlaczyc system pokazuje sie napis:

Building DMI Pool.
i komp sie zawiesza. Resetowalem bios, bawilem sie zworkami na plycie i ustawieniami w biosie i NIC :? Wie ktos co moglo sie stac i jak to naprawic?

 

Reszta sprzetu:

Celeron 433 i 600

2x64 PC100 lub 2x32 PC66 i pojedynczo

Zasilacze 120W i 235W

Karta sieciowa/bez

hdd 6GB/ bez

 

Jak widac testowane na roznym sprzecie i dalej ten sam komunikat :huh:

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisać biosa.

Juz sie zabieram :lol:

Kostka jest wlutowana wiec aby ja zaprogramowac musialbym ja najpierw wylutowac a nie mam do tego sprzetu. Flash odpada poniewaz komputer nie dochodzi do sprawdzania dyskietek/cdromu/hdd.

 

IRQ? Po resecie biosa nie powinno wrocic do poprawnego stanu?

 

Mozliwe z ta muzyczna ze padla ale czy wtedy wylaczenie jej nie powinno naprawic problemu? (bawilem sie w wylaczanie wszystkiego tzn. muzyczna, modem, porty itp)

 

Jezeli to jakas awaria sprzetowa to moze ktos mial podobny przypadek? Bo nie wiem czy oplaca sie ja dawac do naprawy - moze wystarczylo by zaprogramowanie kostki biosu i wlutowanie gniazdka a moze to cos glebiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wystarczylo by zaprogramowanie kostki biosu i wlutowanie gniazdka a moze to cos glebiej...

To jest BIOS (nie "glebiej").

1. Mozno sprobowac "Reset Configuration Data" w BIOS Setup.

2. Jezeli nie - przepisanie biosa wszystko rozwiązuie.

 

p.s. przepisac mozna bez wylutowania. Dla tego masz "zepsuć" CRC biosa. Masz FWH, z tego powodu to mozna zrobic w nastopny sposob:

1. Znalesc pin 13 (albo 14/15/17) kostki biosu.

2. Włączyć komputer.

3. Odliczyć 1-3 sek. i szybko-krótko zaziemic ten pin (13/14/15/17 - dowolny z FWHx -> "zrobic 0")

4. Jezeli nie wyda "BIOS ROM checksum error" - sproboj znow (resetuj przez 1-3sek zamykaj...).

/* Dobra, jezeli masz POST-card - masz tego robic natychmiast po POST C3. */

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI!! Widac ze znasz sie na rzeczy :D Jeszcze nie naprawilem ale moze cos z tego bedzie

:wink:

 

Tylko ja jestem n00bem i troche niektorych fragmentow nie rozumiem:

1. zaziemic - czy wystarczy polaczyc ktorys FWHx z GDN? np. 15 zmostkowac na chwile z 16?

2. kiedy jest post c3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaziemic - czy wystarczy polaczyc ktorys FWHx z GDN? np. 15 zmostkowac na chwile z 16?

Tak.

 

kiedy jest post c3?

Zależy ot biosa, ale zwykle (Award): Start-C0-C1-C3-C5...

Po czasy, to 1-3 sek - sproboj kilkarazy.

- Kiedy zmostkujesz "zarano" - POST zawisnie i nic nie wyda na monitor.

- Kiedy zmostkujesz "zapóźno" - POST juz jest "shadowed" i nie odreaguje na to - masz "Building DMI Pool"-STOP.

Trzeba trafić akurat w momence po C3 - kiedy bios rozpakowal moduli do RAMu i liczy CRC.

 

p.s. Jezeli bandzesz ostrozny i zamykasz tylko wyżejpodawany piny (13/14/15/17+16) - nic "zlego" sie (mowa o plytie) nie stanie - linii danych i ziemia.

Edytowane przez apple_rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Po kilku probach trafilem w odpowiedni moment.

BIOS ROM checksum errorKeyboard error or no keyboard presentDetecting IDE ATAPI device...Detecting floppy drive A media...

Teraz mam wystartowac z dyskietki startowej i uaktualnic bios?

 

EDIT: No wiec... DZIAŁA :D

Bios uaktualniony do najnowszego (jednak automatyczne narzedzie do aktualizacji nie dzialalo, musialem zmienic plik autoexec.bat tak aby recznie przeprowadzic flash)

 

THX

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cie choroba - jestem pod wrazeniem - myslalem, że ze mnie kozak w tych sprawach ;) ale takiego numeru jeszcze nie widzialem - przepisanie biosa... no.. no

apple_rom - mozna wiedziec, gdzie posiadles ta wiedze tajemna? znasz jeszcze jakies takie fajne "triki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cie choroba - jestem pod wrazeniem - myslalem, że ze mnie kozak w tych sprawach ;) ale takiego numeru jeszcze nie widzialem - przepisanie biosa... no.. no

apple_rom - mozna wiedziec, gdzie posiadles ta wiedze tajemna? znasz jeszcze jakies takie fajne "triki"?

rom.by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...