Skocz do zawartości
N1CO

Komputer Do Grafiki 2d

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę na jutro zamówić zestaw do grafiki 2D dla drukarni cyfrowej. W szczególności chodzi o grafikę wektorową, a główne programy CorelDRAW, Poster Print i Caldera (również grafika rastrowa t.j. Photoshop). Niestety nie jestem w stanie podać konkretnej ceny (przypuszczalnie ok. 5k z monitorem - pomijam fakt, że monitor do grafiki to minim 6k). Ważne żeby wszelkie akcje na komputerze odbywały się w sposób szybki. Obecnie np. na E6300, 1GB i GF7300GT, duże pliki czasem kompilują się do pps'a nawet po kilka, kilkanaście minut. Komputer ma być wyłącznie do grafiki, nic innego nie będzie na nim robione.

 

EDIT:

Proponowano mi iMAC'a, ale 512MB RAM i intelowska grafika jakoś mnie nie przekonywały a cena 4,5k.

Edytowane przez N1CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybsza pamiec ram i jak najwiecej jej + dobry procek (np. C2D). Do grafiki 3d proponowal bym ci jakies quadro ale do wektorowej to niebardzo sie orientuje czy jakas mega wypas ci bedzie potrzebna. Raczej niebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do części zestawu to już się zdecydowałem (E6600, P5B Deluxe/WiFi, 2 x (2x1GB) GEIL Ultra 800). Pozostała jeszcze karta graficzna. I tutaj wogóle nie mam pojęcia co wybrać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo z 4mb keszem, 2-3Gb ram, mobo Abit AB9 (czy inne z porządnym układem zasilającym - o/c nie będzie ale stabilność i bezpieczeństwo zapewne się liczy), grafa to podejrzewam, że cos klasy 7600SG ddr3 z 256MB styknie.

Coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo z 4MB cache ale minimum e6600, 2-4Gb ram, mobo dowlone, moze byc asrock (stabilny jak skala) ale mozesz sie uprzec przy czym slepszym, Twoja kasa w koncu, kwarta grafiki obecna wystarcza spokojnie, mozesz nawet wymienic na jakiegos slabego radeona - k.graf praktycznie nie ma znaczenia przy grafice wektorowej. Aha - pamiec kup 667MHz za to wiecej, 800MHz jest bez sensu, jezeli nie podkrecasz, zysk wydajosci zerowy. Dysk za to szybki by sie przydal, a najlepiej wlasnie raid - tu odczujesz przyspieszenie.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa w koncu

Kasa szefa, nie moja :P Niestety ;]

Tak więc potwierdzam to co pisałem wcześniej. C2D E6600, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 4GB (4x1GB) GEIL Ultra 800MHz, GF 7600 jakiś dobiorę (ale to jutro), 2x250GB Samsung (czy Seagate - ważne jak najmniejsze prawdopodobieństwo padnięcia) w RAIDzie, no i jeszcze jakiś zasilacz. Osobiście wziąłbym Topowera, ale szef się upiera przy Huntkey'u - tylko jaka moc? No i monitor Eizo L788.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit gf 7600gs sonic

be quiet straight power 450w/500w?

do raid 0 to chyba najlepsze hitachi byly.

mozesz tez zaoszczedzic na ramach biorac 667mhz, poniewaz i tak nie odczujesz roznicy.

 

edit: wyprzedzil

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa szefa, nie moja :P Niestety ;]

Tak więc potwierdzam to co pisałem wcześniej. C2D E6600, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 4GB (4x1GB) GEIL Ultra 800MHz, GF 7600 jakiś dobiorę (ale to jutro), 2x250GB Samsung (czy Seagate - ważne jak najmniejsze prawdopodobieństwo padnięcia) w RAIDzie, no i jeszcze jakiś zasilacz. Osobiście wziąłbym Topowera, ale szef się upiera przy Huntkey'u - tylko jaka moc? No i monitor Eizo L788.

Nędza, nie ma to jak pakowac kasę w "wypaśną" płytę główna z bajerami czy kartę grafiki, która w ogóle do niczego się nie przyda, zamiast w procesor. MAsz więcej kasy? Kupuj czterordzeniowca, daj 4GB ramu 667 (po co 800??? przeciez i tak bedzie dzialal na plycie z predkoscia 667) i osadz to na taniej plycie asusa...

 

Ale nie, lepiej kupic przybajerowny ram (podoba ci sie nazwa czy moze kolor radiatorkow?) i wifi na plycie...

 

Moc - 450W spokojnie wystarczy. Dysk - poczytaj test radia na egieldzie - w zaleznosci od raida (0 lub 1) lepiej spisuje sie samsung albo segate. Ja preferuje samsunga, bo cihszy, ale tu bralbym segate. Pasc moga obydwa, stad ludzie polecaja RAID'a - czytaj odpowiedzi na swoje pytania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nędza, nie ma to jak pakowac kasę w "wypaśną" płytę główna z bajerami czy kartę grafiki, która w ogóle do niczego się nie przyda, zamiast w procesor.

Akurat WiFi jest porządane.

MAsz więcej kasy? Kupuj czterordzeniowca

4 rdzenie jak pamiętam od 1900zł się zaczynają więc za drogo.

daj 4GB ramu 667 (po co 800??? przeciez i tak bedzie dzialal na plycie z predkoscia 667) i osadz to na taniej plycie asusa...

Nie jest wykluczone, że proc i RAM będą chodzić na wyższych taktach. Poza tym wyżej userzy wypowiadają się żeby brąć: "Jak najszybsza pamiec ram i jak najwiecej jej"

Ale nie, lepiej kupic przybajerowny ram (podoba ci sie nazwa czy moze kolor radiatorkow?)

Akurat tam skąd biorę ten sprzęt, innych 1GB kości powyżej 533 nie ma. Niestety brak towaru na stanie, a kompa jutro zamawiam i jutrom odbieram.

Pasc moga obydwa, stad ludzie polecaja RAID'a

Tego to akurat nie rozumiem. Skoro mówimy o przyspieszeniu pracy dysków, to wiadomym jest że nie mówimy o mirroringu tylko o stripungu. A z tego co mi wiadomo, to awaria jednego dysku powoduje utratę wszystkich danych, więc jak można w tym wypadku polecać RAIDa dla zabezpieczenia danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID 0+1 tylko potrzebne są 4 dyski. No ale wydajność i jednoczeście pełne bezpieczeństwo.

 

EDIT:

 

Są jeszcze Xenony 4-ro rdzeniowe. Może będą taniej (wesje wolniejsze)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem, ale to już za drogo niestety. Raczej pokusiłbym się na modowanie i RAID 5, gdzie mam dobre zabezpieczenie, wyższą wydajność i 3 dyski. Ale w to się bawił nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kompie za 6k zł 500 zł dodatkowo na dyski to nie jest aż tak dużo. A RAID 5 to też nie głupi pomysł i o ile się nie mylę to teraz większość kontrolerów pozwala na to.

Co do grafiki jeszcze to szybka nie musi być a przyda się jakość (ostrość) obrazy więc warto pomyśleć o jakimś ATI x1300.

 

PS.

Coś mi ta Twoja sygnaturka nie pasuje ;) C2D i DFI Infinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...