Skocz do zawartości
Racuch

Crucial Lanfest - Mała Recka Ala Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram...

 

Tez mialem taki doswiadczenia z plyta... nie chciala przejsc 620MHz na ramkach i juz... a probowalem wszystkiego.

 

Skonczylo sie na tym ze spalilem pltyte i wymienili mi na nowa ktora tym razem konczy sie na 645 (a szkoda bo moje ramki robia 630 MHZ @ 2,2v)

Jesli to plyta, to niedopsz... :? Ciekawe co w takim razie z kreceniem 4x1 :?: A moze w takim razie zaskoczy krecenie 2x2 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma/mial ktos taki zestawik na P5B? U mnie przy kombinacji 4x1 CellShock - TeamXtreem na Micronach OC spada dosc mocno, przy >DDR 1000 CL5 nawet nie wstaje plyta (gdzie normalnie przy 1 parze DDR 1100-1150 CL5 na 2.15V smiga).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich napieciach bezpiecznie beda dzialaly Ballistixy? 2.2V? Bo zdaje sie ze 2.3V wlasnie zabilo jedna z moich kosci...

Kurcze... jednym umieraja na 2,3v a ja jakos mecze ja na 2,6;2,7v i czasami zapomni mi sie wylaczyc i kilka dni tak smigam i jest ok...

 

Dla mnie bezpieczna granica jest jakies 2,4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze zasilacz i mobo bardzo sie przyczynaja do tak czestego padania pamieci

To co, mobo z ddr1 były lepiej zrobione niż z ddr2? Bo jakby nie patrzeć ddr2 padają o wiele częściej niż ddr1....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, mobo z ddr1 były lepiej zrobione niż z ddr2? Bo jakby nie patrzeć ddr2 padają o wiele częściej niż ddr1....

Chcesz o tym porozmawiac ;) ?

 

Wysokie vdimm oczywiscie takze nie jest bezpieczne, bo wtedy sa problemy z migracja elektronow, ktora objawia sie tym, ze pamieci potrzebuja coraz wiecej i wiecej v, zeby moc bootowac ;)

 

DC ripple. That is the culprit.

 

No matter how low of a vdimm you use, as long as your PSU outputs ripple close to or over ~50mv on the 3.3/5v rails (depends on which rail your mobo draws from for vdimm) then your DDR2 sticks will be slowly damaged. High voltage and excess heat will hasten the process, but they are not the main causes.

 

First the ram will start requiring higher voltages to maintain stability at overclocked speeds eg. 2.1v for 1Ghz, then 2-3 weeks later you get random BSODs and start requiring 2.2v for stability. Then you will be unable to POST with the sticks @ default voltage of 1.8v, you have to boot with backup sticks, up the vdimm, then stick in the damaged ram and it'll run again.

 

The ram continues to degrade until the owner cannot take it anymore and starts an RMA. When the replacement ram comes in, the process starts all over again, with the owner unaware of the true culprit, only blaming poor cooling or high voltage or a faulty previous kit or a crappy brand (even though brand has nothing to do with it since most ram companies do not have their own manufacturing facillities, they buy in bulk then speed bin and repackage the ram themselves) I've seen this happen to many many people and experienced it myself.

 

This problem will only get worse IMO as the freqencies increase with DDR3, and the lower voltage it uses means less tolerance for ripple. The only solution is to get a solid PSU with as little ripple as possible, or somehow convince the motherboard manufacturers to use higher quality vdimm regulators and filters.

 

I feel sorry for enthusiast oriented companies like OCZ and Mushkin that have probably honoured thousands of RMAs due to excessive ripple.

Problem is poor VDIMM/VREF regulation circuits on the motherboards. It is also the cause of some dead motherboards, Badaxe 1 for example.

 

The ram is the load. Timings will change current draw but not how long current is "in" the chips. Drive strength (why some dimm slots are "hot" and others are "cold") can have effects on current supply and may cause some ram modules to overheat or suffer electromigration depending on power supplied and circuitry.

 

Some ram is just more sensitive as well, like why BH-x would go forever and TCCD would have problems eventually (DDR1).

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze zasilacz i mobo bardzo sie przyczynaja do tak czestego padania pamieci

No moj to raczej nie jest low-endowy...

 

Enermax Infiniti 650W...

 

Wyprzedzajac pytania... plyta tez raczej do kiepskich nie nalezy...

 

ASUS P5K Premium

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj to raczej nie jest low-endowy...

 

Enermax Infiniti 650W...

 

Wyprzedzajac pytania... plyta tez raczej do kiepskich nie nalezy...

 

ASUS P5K Premium

Nie chodzi o high end czy low end. Ja mam zasilacz za 50zl, stara mobo i mi d9 sie nie psuja. Byl kiedys nawet taki temat ze jakas zasilka ocz (700W?) zepsula kilka kompletow mem i pare mobasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o high end czy low end. Ja mam zasilacz za 50zl, stara mobo i mi d9 sie nie psuja. Byl kiedys nawet taki temat ze jakas zasilka ocz (700W?) zepsula kilka kompletow mem i pare mobasow.

Zly dobor zasilacza do zestawu. Nie jestem sobie w stanie wyobrazic sprzetu jaki moze pociagnac 700W - normalny domowy zestaw, bez zadnego hardcore oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o high end czy low end. Ja mam zasilacz za 50zl, stara mobo i mi d9 sie nie psuja. Byl kiedys nawet taki temat ze jakas zasilka ocz (700W?) zepsula kilka kompletow mem i pare mobasow.

No u mnie zasilka za 50 PLN by pierdykla juz przy poscie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem na uczelni z prof. od elektroniki ciala stalego. Efekt migracji elektronowej jest scisle zwiazany z technologia produkcji modulow (a konkretnie sciezek).

Krotko mowiac sciezki nie sa wszedzie jednakowo grube. Na przewezeniach wydziela sie wiecej ciepla co destabilizuje atomy w krysztale i tu wlasnie dzieje sie tzw. migracja elektronow. Jest to zwiazane z temperatura. Znaczy jesli nie chcemy tego efektu to:

1. Uzywamy niskiego napiecia

2. Dajemy dobre chlodzenie ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell:

 

Też mam zasiłke za 50 pln i uważam ze jest ok. :)

A co do OC to zauważyłem ze na Silverstonie którego ściągnąłem sobie kiedyś gorzej sie kręciły memki niż na Fortronie z Allegro za 50 PLN.

Edytowane przez bazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem na uczelni z prof. od elektroniki ciala stalego. Efekt migracji elektronowej jest scisle zwiazany z technologia produkcji modulow (a konkretnie sciezek).

Krotko mowiac sciezki nie sa wszedzie jednakowo grube. Na przewezeniach wydziela sie wiecej ciepla co destabilizuje atomy w krysztale i tu wlasnie dzieje sie tzw. migracja elektronow. Jest to zwiazane z temperatura. Znaczy jesli nie chcemy tego efektu to:

1. Uzywamy niskiego napiecia

2. Dajemy dobre chlodzenie ramu

:unsure:

powiem bez bicia że 24/7 smigają 1,97 Vmem 1000MHz 5-4-4-12 i nawiew 120-stka na 1K obr/min

kostki cieple

Jak do tej pory nikomu Lanfesty jeszcze nie padły ?

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechały włąsnie Lanfesty.. niestety już ode mnie jadą.. :( Niech się ich nowy posiadacz nimi ciesy (ja nie zdązyłem ich nawet rozpakować :P)

 

EDYTA

Udało mi się dorwać jeszcze te memki. Narazie na piątkach @ 2.2V robia 560. Szkoda, że mam AMD...

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...