Skocz do zawartości
obiboqs

Karta Graficzna Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przygotowuję się (tzn. już bardzo gwałtownie) do kupna nowej karty graficznej. Swoją (tą będącą w sygnaturce) już praktycznie sprzedałem (na miejscu, jutro najprawdopodobniej już jej mieć nie będę - na razie jeszcze na niej pracuję). Kasa uszykowana, teraz tylko pytanie: Jaką?

 

Jestem już niemal zdecydowany na Radeona X850XT. Jednak czy nie lepiej wybrać coś innego? Na AGP niestety już dużego wyboru nie ma. Wydaje mi się, że X850XT byłby najrozsądniejszym wyborem z tego względu, że nie jest kastratem i ma naprawdę bardzo dobre osiągi. Chociaż nieoficjalnie słyszałem, że potrafi czerpać dużo prądu. Prawda to? I jak się ma to do moich łączonych zasilaczy w sigu? (...)

 

Tak jak pisałem - jestem już niemal zdecydowany na jego kupno. Zastanawiam się jednak czy jeszcze "na ostatnią chwilę" nie zmienić zdania. W grę wchodzą praktycznie jeszcze tylko: X800GTO (choć jest on słabszy i kupowanie jego wydaje mi się bez sensu) i przede wszystkim GeForce 7300GT oraz 7600GS. 7600GT nie wchodzi w rachubę, bo chciałbym się trzymać pułapu 250zł. Z kolei 7300GT i 7600GS to kastraty, co mnie osobiście bardzo zniechęca.

 

Nic więcej praktycznie w rachubę nie wchodzi - bo tutaj kończy się wybór jeżeli chodzi o karty AGP.

 

Pozostaje więc pytanie - kupić X850XT czy zmienić zdanie? Jeżeli zmienić to dlaczego?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

p.s. Uprzejmie proszę tutaj nie pisać postów typu "wymień płytę główną i kup coś na PCI-E" itd. - bowiem nie mam zamiaru zmieniać płyty głównej i niepotrzebnie robić zamieszania. Jeżeli więc chcesz napisać coś w tym stylu i właśnie to czytasz - to dziękuję, ale taką sugestię możesz zostawić dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie wiem czemu uważasz 7300 i 7600 za kastraty, weźmy pod uwagę że X8XX obsługują tylko shadery 2.0 i te inne bajery (dx 9.0 a nie 9.0c). Tu może być problem z uruchomieniem nowych gier w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Pardon Grzechu_1990 - mój błąd. Zwracam honor :respekt:

 

W takim bądź razie brak Shaderów 3.0 oraz brak obsługi DX 9.0c domyślam się, że może uniemożliwić uruchomienie wielu gier - tak? Jeżeli tak to faktycznie jest to potężny atgument.

 

A co na to inni? Czy ktoś jeszcze może mi potwierdzić że faktycznie żadne X850XT nie były zgodne z 9.0c i nie obsługiwały Shaderów 3.0?

 

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X8xx z tego co wiem maja 'tylko' 9.0b.

 

7300gs / 7600gs to nie kastraty. Tak samo jak by powiedziec ze 8600gt to kastrat. (W porownaniu do 8600gts). 7300gt ma 8 potokow, 7600gs 12 (Tak samo jak 7600gt). Na szczescie roznice pomiedzy 7300gt po oc a 7600gs po mniejszym oc nie sa tak wielkie, a i tak obie karty po oc powinny przegonic 7600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit 7300gt/7600gs sonic i galaxy 7300gt/7600gs zalman ddr3 bedzie najwydajniejsze. To calkiem dobre karty za ta cene, ale od wersji z ddr2 trzymaj sie z daleka. Poza tym X8XX to grzałki (X800 jest robione w procesie 0.13, X850 w 0.11 a GF7 w 0.09) co ostatecznie przewaza szalę imho. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że jezeli chodzi o 7600GS na AGP to były praktycznie same na DDR2 - GDDR3 pojawiały się sporadycznie (obecnie na Allegro jest tylko jeden), poza tym o cenie do 250zł w tym przypadku to chyba raczej mogę pomarzyć.

 

Tak więc jak już to Palit Sonic 7300GT GDDR3.

 

X850XT już więc kategorycznie odpada rozumiem ze względu na:

- Wysoki pobór prądu

- Wysoką ilość wydzielanej energi cieplnej

- Niekompatybilność z DirectX 9.0c

- Brak obsługi Pixel Shader 3.0

 

I w tym:

- Punkt 1 mógłby stać się przyczyną zbytniego obciążenia zasilaczy

- Punkt 2 między innymi uniemożliwia dobre O/C

- Punkty 3 i 4 mogą przyczynić się do niemożliwości uruchomienia niektórych (szczególnie nowszych) gier lub w najlepszym wypadku pogorszyć efekty wizualne

 

7300GT jest z kolei tylko trochę mniej wydajny ze względu na mniejszą liczbę potoków renderujących

 

Dobrze rozumiem?

7300GT ma jeszcze jakieś wady w porównaniu do X850XT prócz tej jednej wyżej wymienionej? Jest jeszcze jakaś "deska ratunku" dla X850XT, czy ostatecznie tym samym wbity już został mu gwóźdź do trumny?

 

I jak przedstawia się stosunek cenowy? Czy np. jeżelibym znalazł jakiegoś taniego X850XT po atrakcyjnej cenie to opłaca się go brać, czy lepiej nie pakować się w to "bagno"? Jeżeli wartoby było to wtedy w jakiej cenie gdybym go zdobył opłacałoby mi się go wziąć (oczywiście mowa tu o używce; uwzględniając, że wartość nowej 7300gt GDDR3 to ok. 240zł)?

 

I teraz jeszcze jedno (ostatnie) pytanie - lepiej 7300GT, czy może jednak (w tej samej cenie) 6800XT@GT, na przykład TAKĄ?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że jezeli chodzi o 7600GS na AGP to były praktycznie same na DDR2 - GDDR3 pojawiały się sporadycznie (obecnie na Allegro jest tylko jeden), poza tym o cenie do 250zł w tym przypadku to chyba raczej mogę pomarzyć.

 

Tak więc jak już to Palit Sonic 7300GT GDDR3.

 

X850XT już więc kategorycznie odpada rozumiem ze względu na:

- Wysoki pobór prądu

- Wysoką ilość wydzielanej energi cieplnej

- Niekompatybilność z DirectX 9.0c

- Brak obsługi Pixel Shader 3.0

 

I w tym:

- Punkt 1 mógłby stać się przyczyną zbytniego obciążenia zasilaczy

- Punkt 2 między innymi uniemożliwia dobre O/C

- Punkty 3 i 4 mogą przyczynić się do niemożliwości uruchomienia niektórych (szczególnie nowszych) gier lub w najlepszym wypadku pogorszyć efekty wizualne

 

7300GT jest z kolei tylko trochę mniej wydajny ze względu na mniejszą liczbę potoków renderujących

 

Dobrze rozumiem?

7300GT ma jeszcze jakieś wady w porównaniu do X850XT prócz tej jednej wyżej wymienionej? Jest jeszcze jakaś "deska ratunku" dla X850XT, czy ostatecznie tym samym wbity już został mu gwóźdź do trumny?

 

I jak przedstawia się stosunek cenowy? Czy np. jeżelibym znalazł jakiegoś taniego X850XT po atrakcyjnej cenie to opłaca się go brać, czy lepiej nie pakować się w to "bagno"? Jeżeli wartoby było to wtedy w jakiej cenie gdybym go zdobył opłacałoby mi się go wziąć (oczywiście mowa tu o używce; uwzględniając, że wartość nowej 7300gt GDDR3 to ok. 240zł)?

 

I teraz jeszcze jedno (ostatnie) pytanie - lepiej 7300GT, czy może jednak (w tej samej cenie) 6800XT@GT, na przykład TAKĄ?

A co do tych wszystkich pozostałych pytań to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Punkt 1 mógłby stać się przyczyną zbytniego obciążenia zasilaczy

- Punkt 2 między innymi uniemożliwia dobre O/C

- Punkty 3 i 4 mogą przyczynić się do niemożliwości uruchomienia niektórych (szczególnie nowszych) gier lub w najlepszym wypadku pogorszyć efekty wizualne

 

7300GT jest z kolei tylko trochę mniej wydajny ze względu na mniejszą liczbę potoków renderujących

Ad 1. Nie sadze..

Ad 2. Mozliwe.

Ad 3. Taak.

 

Co do mniejszej wydajnosci 7300gt.. Imo era potokow sie skonczyla :) Teraz liczy sie sama wydajnosc jednostki.

 

Co o tego 6800xt to chyba na wolnych pamieciach jest o ile dobrze pamietam.. Nie bierz go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK - Radek X1650Pro też odpada ze względu na niższą wydajność i słabe pamięci, podobnie HD2400Pro - bo za tę kwotę dostałbym tylko najuboższą wersję.

 

Czyli praktycznie rzecz biorąc nie mam wyboru ;]

 

Skoro więc jako tako wyboru nie mam, to k'woli podsumowania nie powiem, że "wybrałem 7300GT", a że "faktycznie z tego co mówicie jedynie 7300GT wydaje się być przy moich kryteriach rozsądną kartą".

 

Czyli temat praktycznie do zamknięcia ;) Chyba, że ktoś chciał jeszcze coś powiedzieć - ale wątpię.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Tak, tylko w obu przypadkach musiałbym liczyć na to, że "wyrwę jakąś okazję" - niestety w tym segmencie może się to okazać czasami trudne i czasochłonne (oczekiwanie), a ja nie mam czasu bo za ok. 2 godz. już obecnej karty posiadać nie będę (sprzedam ją) i będę musiał znaleźć sobie tymczasowo jakąś zastępczą Rivę TNT2 albo GF2 żeby wogóle na komputerze móc pracować.

 

Wiem, bo widzę że te karty są lepsze, ale cóż - skoro czas goni i funduszy brak (takich) to chyba nie ma sensu się łudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ostatnie pytania.

 

Lepiej nową Palit Sonic 7300GT 256MB 128bit GDDR3 2ns (1000/400)

czy używaną Galaxy 7300GT Premium 128MB 128bit GDDR3 1.4n (z tego co wiem miały one 1400/500 - czy się mylę?)

 

Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź - pracuję już na zastępczej (pożyczonej) GF2 MX400 i muszę jak najszybciej kupić nową kartę, a tę oddać.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprzedac mi twoja mobo za 50zl :D kupic ta http://allegro.pl/item269621559_asus_a8ne_...ocket_939_.html i kupic uzywana 7300gt za 130zl.

 

a zeby ot nie bylo to pewnie pamieci na tych dwoch grafach sie roznia jedynie nadrukiem.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprzedac mi twoja mobo za 50zl :D (...) i kupic uzywana 7300gt za 130zl.

Chyba cię za przeproszeniem pogniotło - moja warta jest 150zł więc czemu miałbym ci ją sprzedawać za 50? I skąd mam sobie załatwić 7300gt za 130zł? Chyba że ty mi taką za tyle sprzedasz <_< Daruj sobie więc te komentarze... Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie skojarzyłem dokładnie ;] Ale fakt faktem że komentarz jest absolutnie bzdurny - a ja sobie takich nie życzyłem, więc z kolejnym takim będę raportował...

 

Wracając do tematu - a chociażby ze względu na taktowania 1400/500 nie wartoby wziąć tej Galaxy?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz, to mam galaxy 7300gt na sprzedanie, pisz na PW jak jesteś zainteresowany

 

700/900 full stabilne, bez modów

 

oczywiście ddr3, czyli 1800 efektywnie

 

900 to jest rzecziste, stock jest 700

 

no niestety 128 mega, ale galaxy nie robiło innych na agp,

zamówiłem taką samą na pciexpress, w tym tygodniu dojdzie to uzgodnimy

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zamierzam grać ani pracować na rozdziałce wyższej niż 1024x768.

 

W sumie gdyby nie fakt tych 128MB u Galaxy już dawno bym go brał szczerze mówiąc - jeżeli przy rozdziałce 1024x768 ta ilość pamięci nie będzie przeszkadzać to chyba jednak zdecyduję się na Galaxy.

 

Może ktoś zarzuci jakimś benchmarkiem? :P Albo wyrazi własną (byle obiektywną, a nie subiektywną) opinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zamierzam grać ani pracować na rozdziałce wyższej niż 1024x768.

Możesz brać 128MB.

 

Jeżeli patrykkupczyk mówi prawdę, potwierdzi to odpowiednim screenem oraz da Ci dobrą cenę to można sie skusić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brać. Zalecane jest i tak 256MB. W prawie każdym teście wersja z 128MB była o kilka % z tyłu... Szczerze to mam wersje 128MB pod PCI-E i do teraz żałuje że nie dołożyłem kilku złotych do wersji 256...

No ja w przypadku AGP nie mam takiej możliwości - jeżeli chodzi o Galaxy to wychodziły tylko wersje 128MB (były też 256MB ale DDR2).

 

(...)potwierdzi to odpowiednim screenem oraz da Ci dobrą cenę to można sie skusić :D

A jaką cenę uważasz za "dobrą"? (wnioskuję, że będąc osobą nie biorącą udziału w transakcji możesz ocenić to bardziej obiektywnie). Karta ma jeszcze niemal półtora roku gwarancji. Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana przez niego cena jest mniej więcej równa cenie nowego Palit Sonic'a 256MB GDDR3 - tak więc sporo wyższa aniżeli przez Ciebie sugerowana.

 

Ja kieruję się tym, że Galaxy miał standartowo wyższe taktowanie procesora i pamięci oraz teoretycznie szybsze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...