Skocz do zawartości
Pawello12

Monitor Lcd Za Ok. 500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w sklepie i polecono mi te oto monitory:

 

LG W2241S-BF 22 cale za 589 zł

 

Samsung SM943SN 19 cali za 489 zł

 

Benq G920HDA 19 cali za 469 zł

 

MAG BP919W 19 cali za 499zł

 

Skłaniał bym się najbardziej w stronę LG, ewentualnie Samsunga. Dwa pozostałe modele nie wydają mi się warte uwagi. Który z tych monitorów najlepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie czy brać tego samsunga, czy lg czy może coś innego. Nie chce ogólnych porad, tylko konkrety.

skoro nie mozesz dolozyc wiecej (ze 100zł) to musisz się liczyc z ograniczeniami wiec wez tego W2241S-BF w końcu co LG to LG. Warto mieć DVI ale jak nie masz kasy to nie masz i co zrobic, zawsze bedziesz bardziej zadowolony z wiekszego ekranu o wiekszej rozdzielczosci. Generalnie 19" wide dzisiaj to raczej nieopłacalny zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś duża różnica, jak jest monitor podłączony przez D-Sub?

 

I mam jeszcze jedno pytanie: Czy rozdzielczość nienatywna będzie bardzo pogarszać jakość obrazu? Chodzi o to, że jak by jakaś gra nie chciała chodzić w najwyższej rozdzielczości płynnie, to czy jak bym obniżył np do 1440x900, to czy można by było komfortowo grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, muszę podjąć decyzję pomiędzy tymi dwoma modelami:

 

Samsung SM 2243LNX 22 cale http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-2...y.0.333884.html

 

LG W2241S-BF 22 cale http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd...5551|142:106998

 

LG W2242S-PF http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd...42:106998|1:613

 

Proszę o szybką odpowiedź, bo chce jak najszybciej zamówić. ;)

Edytowane przez Pawello12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu co LG to LG

litosci, prosze Cie...

 

~500zl to jak dla mnie Nec 22WV, o ile nie przeszkadza Ci srebrna ramka. Radzilbym sie tez pospieszyc, bo NEC na nasze nieszczescie wycofuje sie z rynku najtanszych monitorow, a skupiaja sie tylko na (pol/)profesjonalnych jako glowna konkurencja dla Eizo.

 

Przynajmniej masz monitor firmy zajmujacej sie produkcja monitorow, a nie lodowek...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litosci, prosze Cie...

 

~500zl to jak dla mnie Nec 22WV, o ile nie przeszkadza Ci srebrna ramka. Radzilbym sie tez pospieszyc, bo NEC na nasze nieszczescie wycofuje sie z rynku najtanszych monitorow, a skupiaja sie tylko na (pol/)profesjonalnych jako glowna konkurencja dla Eizo.

 

Przynajmniej masz monitor firmy zajmujacej sie produkcja monitorow, a nie lodowek...

lituj się nad sobą skoro myślisz że dla jakości LCD jakiekolwiek ma znaczenie to, że LG produkuje również lodówki czy pralki :)

 

A takie frazesy są dobre dla naiwnych, że niby NEC taki super bo profesjonalnie się nazywa :) Otóż miałem okazję widzieć te tanie modele NECa i nie wziął bym tego darmo. No ale jak napisałeś "prestiż" ... to ja już wolę monitor LG z lepszym obrazem mimo że mniej prestiżowy

 

NEC owszem ale w profesjonalnych modelach.

 

 

PS. Aha, nie wnikaj za bardzo skąd ten profesjonalny NEC bierze matryce do swoich monitorów, bo możę się okazać że od LG z fabryki lodówek i się zmartwisz :)

Edytowane przez akodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie frazesy są dobre dla naiwnych, że niby NEC taki super bo profesjonalnie się nazywa :) Otóż miałem okazję widzieć te tanie modele NECa i nie wziął bym tego darmo. No ale jak napisałeś "prestiż" ... to ja już wolę monitor LG z lepszym obrazem mimo że mniej prestiżowy

Obraz na LG nie jest lepszy tylko oczojebny żeby ładnie wyglądał i wyróżniał się na półce supermarketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz na LG nie jest lepszy tylko oczojebny żeby ładnie wyglądał i wyróżniał się na półce supermarketu.

nie wiem o czym Ty mówisz ale ja mówie o monitorach które oglądałem zanim wybrałem swój i wybacz nie jest oczojebny tylko lepszy - lepsze podświetlenie, lepsze nasycenie kolorów, lepsze kąty widzenia itp.

 

a Ty rozumiem tak po prostu krytykujesz LG bo to LG tak? Bo nie ma profesjonalnej nazwy?

 

w czym niby ten NEC za 500zł ma być lepszy skoro widziałem takie modele i świeciły na fioletowo jak lampki zamiast czarnego koloru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lituj się nad sobą skoro myślisz że dla jakości LCD jakiekolwiek ma znaczenie to, że LG produkuje również lodówki czy pralki

Produkt marketowy to produkt marketowy. Czemu NECa nie ma w hipermarketach? Porownaj sobie tradycje NEC i LG w monitorach LCD...

 

Otóż miałem okazję widzieć te tanie modele NECa i nie wziął bym tego darmo. No ale jak napisałeś "prestiż" ... to ja już wolę monitor LG z lepszym obrazem mimo że mniej prestiżowy

Konkrety poprosze. Bo jesli dla Ciebie lepszy obraz jest uzalezniony od lepszych 'parametrow' wypisanych przez specow od marketingu w pseudoopisie sprzetu, to nie bardoz mamy o czym rozmawiac (a ludze sie, ze jednak masz troche pojecia o monitorach).

 

Ja akurat zestawialem w/w NEC 22WV z W2252S-PF i sorry ale to LG wypada BLADZIUTKO. Pasmowe, nierowne przejscia tonalne. Wymieniony przeze mnie w innym temacie problem z przechodzeniem od czarnego do bialego przez zielony. Rownomiernosc podswietlenia matrycy na zasadzie loterii, a nuz sie trafi dobra sztuka. Jedyne do czego nie moge sie doczepic to smuzenie/czas reakcji - monitor po prostu 'dziala szybko' i nadaje sie do grania pod tym wzgledem. Jesli mi sie uda, porobie fotki po 13 lipca.

 

NEC owszem ale w profesjonalnych modelach.

Niestety dla szerokiej masy gawiedzi Nec zamyka linie tanich monitorow, zostaja polprofesjonalne i profesjonalne. Takze nie martw sie, konkurencja sie zaweza.

 

PS. Aha, nie wnikaj za bardzo skąd ten profesjonalny NEC bierze matryce do swoich monitorów, bo możę się okazać że od LG z fabryki lodówek i się zmartwisz

Nie boj sie, nie bede sie martwic - sa to zdaje sie matryce Samsunga (ktory mimo tego ze wypuszcza babole w postaci tanich monitorow, nota bene robi jedne z najlepszych matryc, chyba wszystkie EIZO sa wlasnie na nich), nie LG. Sek w tym, ze matryca jest tylko jednym elementem ukladanki zwanej monitorem, o czym zapewne wiesz.

 

Obraz na LG nie jest lepszy tylko oczojebny żeby ładnie wyglądał i wyróżniał się na półce supermarketu.

Dziekuje, z ust mi to wyjales... Wystarczy obydwa podlaczyc i wnioski przychodza same...

 

widziałem takie modele i świeciły na fioletowo jak lampki zamiast czarnego koloru?

Konkrety poprosze po raz kolejny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIPS od Samsunga? ciekawe... najwiekszy producent matryc to marketowy szmelc? szkoda tylko ze od niego inni kupują matryce :)

 

i ponownie, jesli wg Ciebie to ze LG produkuje lodówki i pralki ma wpływ na to jak działają ich LCD to nie ma o czym rozmawiać...

 

aha, NEC w supermarketach jest owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie rozpisuje i przytaczam konkrety, a dostaje jako riposte nieco infantylny komentarz, ktory po raz kolejny forsuje twierdzenie, ze matryca = monitor... Wysil sie prosze i podaj konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu na dyskusje z kims kto twierdzi ze LG jest złe bo produkuje lodówki, a każdy NEC w zawsze jest lepszy bo produkuje monitory od dawna :)

 

i wyręcze Cie:

http://www.nec-display-solutions.pl/?c=46&l=1&p=569

 

"Kolejną odsłoną wciąż eksploatowanej technologii IPS jest model matrycy A-TW-IPS (Advanced True White IPS). Produkowane przez LG.Philips głównie dla NEC ekrany wyposażone w specjalny filtr (True White) umożliwiający zbliżenie się do bardziej naturalnej bieli oraz podniesienie skali kolorów. Dzięki temu monitory NEC oparte właśnie o tą matrycę np: NEC MultiSync® LCD2090UXi, NEC SpectraView® 2090 posiadają bardzo głęboką czerń oraz wysoki współczynnik kontrastu. Matryce te oferują lepszy jakościowo obraz niż ekrany VA. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ty nie czaisz czy nie chcesz zaczaic? Mowimy o monitorze za 500zl na TNce a Ty wytaczasz serie UXi ktora kosztuje kolo 3k... Rozumiesz wogole takie pojecia jak MATRYCA i MONITOR?

 

Przyznaje, myslalem ze to Samsung jest producentem wiekszosci matryc. Co nie zmienia faktu, ze zarowno Samsung jak i LG ROBIA kiepskie monitory dla mas za grosze (lub nawet niekoniecznie takie grosze), wsadzajac niejednokrotnie nie swoje lub slabszej jakosci wlasne matryce, a do tego GOWNIANA elektronike. Po raz kolejny odbiegasz od tematu.

 

offtopic:

nie mam czasu na dyskusje z kims kto twierdzi ze LG jest złe bo produkuje lodówki, a każdy NEC w zawsze jest lepszy bo produkuje monitory od dawna

To go nie trac. Tylko ciekawe czeu jak przychodzi gosc z poligrafii i potrzebuje DOBREGO monitora, zastanawia sie nad NEC albo EIZO, a jakos wspaniale monitory LG 'profesjonalne' nie sa brane wogole pod uwage bo gosciu PODLACZA i WIDZI co wyglada poprawnie a co jak kupa?

 

Poza tym Szajsung tez robi lodowki i wszystko inne co popadnie, ale zapewne tez jest 'miszczem' we wszystkim co ma taki wlasnie znaczek? Na litosc przeciez te firmy maja chyba jednego goscia od designu!

 

Proponuje przestac spamowac nie na temat i trzymac sie watku glownego, czyli monitor za 500zl, 22 cale bez DVI. Ja przytoczylem konkretne za i przeciw - dlaczego 22WV a nie LG, a Ty? Moze ja tez bym sie chcial czegos nowego nauczyc, poszerzyc wiedze, ktorej jestes jak sie okazuje skarbnica?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...