Skocz do zawartości
Kwiecień

Słuchawki 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tych słuchawkach:

http://www.tigerdirect.com/applications/Se...&Tab=0&NoMapp=0

 

Nie zależy mi na dźwięku stereo (bo bym sobie jakieś słuchawki Hi-fi kupił) tylko na 5.1 ale w wykonaniu słuchawek bo nie mam gdzie rozmieścić głośniczków a fajnie jest sobie w CS'a pograć z przestrzennym dźwiękiem i pooglądać filmy ;). Słuchaweczki będą do SoundStorma podłączone ew. do Audigy 2.

 

Może macie inne propozycje w tej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w Niemczech widziałem i miałem na sobie słuchawki 5.1. Nie przypominały słuchawek a... zakładało sie toto na ramiona przez głowę, część była na szyi, część oparta na piersiach. Jak leżały na stole, to ledwo co było słychać. Po założeniu na ramiona - REWELACJA! Jak bym znalazł się w środku akcji! Tego sie nie da opisać, tego trzeba było posłuchać!!! Basy waliły że aż dech zamierał! Akcja wokół głowy! Aż się głupio zacząłem rozglądać po sklepie co się dzieje wokół mnie :D

Krótki opis wyglądu:

Całość z b.lekkiej masy (waga styropianu) w kolorze szarym, krztałt przypominający homonto - ale niezwykle lekkie, z tyłu jakieś 3 cm za uszami po jednym głośniczku (tylne - średnica ok 2cm), z przodu na wysokości mięśni piersiowych - kolejne dwa (przednie). Na klatce piersiowej (na wysokości mostka) dwa większe (ok. 4cm) głośniki od subwoofer-a i na samym środku (na mostku) głosniczek centralny. Całość była zasilana dość szeroką płaską taśmą (ok 10mm) idącą do sporego pulpitu regulacyjnego (siła głosu, barwa, regulacje natężenia) który był już podłączony do zestawu DVD.

 

Ceny nie znam, ale pamiętam że powalała na sam widok! Napewno ponad 1000,- euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sąsiad któremu ciągle grzebie w sprzęcie kupił sobie jakiś czas temu słuchawki 5.1 Mediatecha.

Gdy je testowałem to miał je podpięte do SB Live!, efekty całkiem niezłe. Co do jakości dźwięku to napewno żaden Hi-Fi, jak dla mnie to troszkę za mocno szumią, ale to zapewne wina tego wzmacniacza który jest w komplecie(jakby się do niego dorwał jakiś elektronik-audiofil to pewnie mógłby go znacznie poprawić).

W czasie "testów" jedynie oglądałem kawałek filmu z dźwiękiem AC-3 5.1, nie miałem okazji pograć w nic wykorzystującego dźwięk 5.1.

 

Mocne wrażenie zrobiły na mnie efekty LFE, Sub w tych słuchawkach jest symulowany poprzez parę dość mocnych "wibratorków", głowy nie urywa, ale jest zaskakujące.

 

->kwiecień

Nie iwem czy zauważyłeś ale te słuchawki z twojego linka są podpinane przez USB i mają swój własny wbudowany kodek ac97, zapewne w systemie będą widoczne jako zewnętrznas karta dźwiękowa, więc o wykożystaniu mocy SS lub Audigi to raczej można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...