Skocz do zawartości

Informatoł

Stały użytkownik
  • Postów

    272
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Informatoł

  1. nie nie nie A dla mnie świadczy o dobrym, przemyślanym podejściu. Może wystarczy że w big towera. Ale długie kable płaskie obite koło dysków w mini towerze to gorsza cyrkulacja powietrza. Za długie - mogą oznaczać kłopoty. Skręcone lub pozaginane jak chusteczka higieniczna na płasko też. No to jaknie wiesz to ci powiem :) To takie kołeczki plastikowe albo metalowe które fundują płycie głównej dystans od blachy obudowy. Niewyjęcie zbędnych może zrobić zwarcie, niedołożenie gdzieś może spowodować słabe podparcie płyty i np "dzwonienie/brzęczenie" jej od wibracji. Niedokręcenie któregoś może spowodować że kiedy wykręcasz płyte to zamiast wykręcać śrube wykręcasz kołek wybrzuszając mocno płyte. Dosc szkodliwe kiedy dookoła jest jescze przykręcona a ty ja tak wypychasz np śrubą koło 1 slotu RAM Albo wkładając lub wyciągając jakiś kabel, taśme, pamięć można ją potwornie wygiac powodując napręzenia które są całkiem niepotrzebne a czasem mogą płycie śmiertelnie zaszkodzić. Może lubisz szum pracującego dysku i trzaski w słuchawkach i głośnikach - ja nie. Już dawno. To na końcu. A może poprostu nie czepiasz sie detali :). Bubel z burdlem w środku też fajny komp :)
  2. czyszczenie spirytusem i wacikiem to jest dobre tylko do ostatniej soczewki - tej co sie rusza i ustawia dystans od wirującej płyty i co ją widać po otwarciu obudowy napędu. Pomaga na krótką mete zwłaszcza jeżeli przyczyną jest kurz pozlepiany nikotyną (pali sie ostro przy kompie). Cała reszta optyki ( 1-2 pryzmaty, soczewki, lustra półprzepuszczalne) równie brudna znajduje sie pod spodem. Na ogól w obudowie nierozbieralnej. Czasem czyszczenie pomaga na tyle że pracuje poprawnie z CD i CDR ale już nie z DVD Marne napędy po prostu zużywają sie mechanicznie po okołu roku eksploatacji. System pozycjonowania lasera (mechanika) przestaje być dostatecznie szybka i napęd "sie gubi". Przy jego obecniej cenie zaleca sie raczej wymiane niż naprawe bo częsci + roboczogodzina + 30zł (albo i bez tych 30zł) to w zasadzie nowy napęd. No chyba że to nagrywarka DVD to jeszcze warto walczyć. Warto poprzyglądać sie powierzchni tej soczewki którą widać. Czasem widac na niej efekty uderzenia o wirującą płyte CD/DVD - zarysowania. Wtedy tylko wymiana tego podzespołu.
  3. O ile ówzględnisz cyrkulacje powietrza w obudowie, długośc i kolejnosć taśm IDE, kolejność urządzeń na nich i ich wzajemną wspólprace ówzględniając obsługiwane tryby pracy, spięcie kabli ale nie w śliczne okrągłe pętelki, stabilne zamocowanie płyty głównej na dobrych podporach i będziesz używał zacisków platikowych a nie gumek resepturek co sie rozeschną po roku i puszczą oraz tak poprowadzisz kable audio żeby łapały jak najmniej zakłuceń to w zasadzie nie jest to jakoś bardzo trudne. Po prostu jak większośc rzeczy można to zrobić troche lepiej albo troche gorzej. Komputer odpali pewnie w obydwu przypadkach.
  4. wygląda jak albo błąd na HDD albo błąd w RAm którego efektem jest jakiś głupi zapis na HDD. Odpal tryb awaryjny, zmuś go do CheckDisk albo sprubuj w trybie tekstowym z konsoli skasować ten folder. jest tez kilka programów które służą do "zwalniania" takich folderów których system broni. Nie zawsze skutecznych
  5. wg mnie wina karty graficznej. Philips ma tak że jeżeli wyjmiesz go z pudełka, podłączysz do komputera (wyłaczonego) i włączysz to na ekranie LCD pokaze sie własnie " no video input" i nie bedzie chciało zniknac. Dopiero po pierwszym poprawnym uruchomieniu systemu i jego wyłącznia (jakkolwiek: przez "zamknij" albo na chama przez wyjęcie wtyczki) monitor wyświetli coś typu "Entering sleep mode..." i po chwili sie przełączy w standby. Potem już komputer można włączać i wyłączać i wszystko jest poprawnie - aby nie odpinać monitora ani go nie wyłączać całkiem - od tego ma standby. Ale jeżeli w twoim przypadku na zniknięcie napisu nie pomaga po prostu włączenie komputera to albo wali sie monitor albo karta grafiki wpada w jakieś dziwne tryby po włączeniu zasilania po dłuższej przerwie. Sprawdź z innym komputerem tego LCD. Ale stawiem na to że LCD jest dobre tylko komputer coś miesza.
  6. zewrzyj te miejsca z których go odciąłeś. NA drugi raz nie odcinaj tylko zwieraj mu nóżki
  7. Wiesz, pewnie jakby komputere składał sie tylko z CPU a wyboru stabilnej platformy bym dokonywał na podstawie głosów zachwyconych kolesi z tweak.pl oraz jakbym pierwsze co chciał robić z serwerem to go podkręcać :mur: to bym sie nie zastanawiał tylko kupił AMD. Ale tak nie jest. A ja własnie siedze nad czymś co ma celerona 2.0 boxowy cooler i płyte asusa ze zintegrowanym wszystkim. Kosztował coś 800zł (bez cd i hdd bo to poszło ze starego którego ma zastąpić) i ma być maszyną do biura, 256 MB ram i mi sie start otwiera normalnie i nie jest głosno. Temperatury też całkiem znośnie. Zadziwające. Może sie po prostu na tym nie znasz i ci wyszło jak wyszło? Albo soebie złożyłeś jakieś noname + płyta ECS na jakichś viach albo SIS. Piszesz tak jakby o jakości całego kompa decydowało samo CPU. JAk te śmieci z supermarketu - Najgorsza padlina ale "boxowany" intel wewnątrz. I to ma niby świadczyć o jakości reszty. Żer dla skner działa jak działa i tego nie zmienisz.
  8. Bo to najtańsza reklama. ALe obraz mają brzydki. Polecam Philipsa nawet 16ms. Piękny i ostry ale zarazem przyjmeny dla oka obraz i brak rozmyć nawet przy szybkich obiektach - te 16ms z powodzeniem wystarcza. Bardzo ładnie skaluje obraz. a jak kochasz hardcore to 12ms matryce NEC. Ale są tak ostre że aż nieprzyjemne - moje subiektywne odczucia. Choć i samsung 710MP ma 12ms.. ale jakjuż pisałem nie podoba mi sie jego obraz. Philipsy: 170B i 170P Nec: LCD1770NX
  9. Bardzo fajne są nowe Dell-e i cichutkie. tylko cena
  10. Raczej test jak promocja. Rozumiem że autor testu sprwdził co dostał tyle że to ma sie nijak do tego co teraz można dostać na rynku.
  11. też mam APP i polecam. na Bigtowera poszło 6
  12. wariat jakiś sie skusi. błysnie na forum i wróci na 32 bit :) BTW z testów nie wynika nic nowego - czyli ze wszystko zależy od aplikacji. Raz tak, raz siak. Ale ja i tak jeżeli będe sie przesiadał na 64 bit to będzie to na dzien dzisiejszy na platformie intela. No chyba że coś sie szalenie zmieni w AMD z obsługą techniczną.
  13. za 600 dolarów to można sobie Laptopa z TFT postawić :). Ramka będzie miała dzwięk stereo..Chyba przesadzili z tą ceną
  14. najlepsze mobo DO CZEGO? Do jakich zastosowań? CO ma być kryterium? Podkręcanie? Cena? Elastycznosć zastosowań (ilosć i róznorodnośc gniazd)? Cisza?
  15. albo i 1000 dni jeżeli powody opóźnienia są niezalezne od nich: kłopoty na granicy, lokalne zamieszki na drugim końcu świata, wstrzymania wydawania zamienionego urządzenia przez producenta.. itd.. Jeżeli mają łeb na karku to ich gwarancja jest dobrze napisana :)
  16. no wiec arctic cooling w wersji TC (Thermal COntrol) czyli z czujnikiem potrafi nie ruszyć wcale jeżeli w pomieszczeniu jest około 18 stopni. I to przy pełnych 12V - tak go hamuje ten czujnik. U ciebie pewnie jest dość chłodno + DODATKOWO skręciłeś mu napięcie na panelu. Czyli masz podwójne zwolnienie (termistor + panel). Za dużo szczęścia na raz. Pozbądź sie elementu termicznego - jest tam gdzie wchodzą kable w wentyla, pod nalejką. Takie zielone coś, trzeba mu zewrzeć obie nózki (ścisnac i zlutować albo goobciąć i zlutować na sztywno. I wtedy jedyna regulacją jest panel. I wtedy to ty masz kontrole.
  17. szkoda że w tym teście ktoś porwał sie na A64 2800 z Arcticami o wydajności godnej Celerona 1200. DO tych proców jest ARctic Freezer 64 z technologia HP odpowiadającą tym z Thermaright i innych. Podejrzewam po tym co wyprawia u mnie na prescocie 3.2 że stanał by z tymi produktami w równym szeregu albo ich zamordował - biorąc pod uwage cene i cisze podczas pracy.
  18. Tak, jestem Informatołem i dlatego mam takiego nicka. A to że tak reagujesz to oznacza że podpis działa jak powinien. Poza tym jest prawdziwy. Starczy tego OT z 17-25 fps to ja miałem na celeronie 1100 z 384Mb rami GF440 64MB. Coś masz nie hallo z I/O tej płyty albo czegoś nie umiesz skonfigurować. Pozdro :)
  19. To oznacza co najwyżej sie nie posuneli ani na krok do przodu od czasu kiedy napisano oprogramowanie w Win XP SP0. Nowe karty graficzne wymagają nowych sterów (chyba że ten fakt też cie zadziwia) , tak samo nowe chipsety, procesory, monitory ale jeżeli wymaga ich cipset intela to już źle o nim świadczy tak? Mam wrażenie że piszesz żeby pisać. Może sobie popodkręcaj swojego pontona czy tampona na innym forum bo tu chyba prze pomyłke wlazłeś. Wtyczka WTX (Wide ATX czyli 24pin) może być zamieniona zwykłą 20 pin ATX o ile zasilacz jest dobrej jakości a w płyte jest podłączona dodatkowa 4pin wtyczka koło proca.
  20. no, drobiazg słuszna obserwacja, ale chyba piszezz o 102 i 112 albo o Tower 102 i Silent Tower czyli albo o CL-P0025 i CL-P0015 (róznica tylko w dołaczonym wentylu SilentCat) albo o CL-P0015 i CL-P0024 (róznica w materiałach) Moge ci swojego Silent Towera puścić za 150zł. Wyszlifowany i z lepszymi niż fabryczne podkładkami.
  21. nie polerowałem w żadnym i nie było to im potrzebne.
  22. Panowie , czytajcie uważniej a nie doszukujcie sie kolejnych błędów Zasadniczy/podstawowy błąd - i nie wiadomo jakie jeszcze po drodze a kolega sie zabrał za benchmarki. OCZYWIŚCIE pierwsza rzecz po zainstalowaniu Windy to oprogramowanie płyty głównej. Potem reszta
  23. pewnie jeszcze kwestia tego jak płyta podaje temp i jak wiatrakami zarządza. Jak mówie wg mnie na asusie zachowuje sie gorzej - tzn mógłby wolniej bo u mnie może. A jest zamontowany tak że dmucha w tył. Jak nakładasz tą paste co do niego dodaja? Bo o "wygodnym nałożeniu jej" to nie ma mowy. jest strasznie nierozprowadzalna - jak lekko mokry piach :) Poza tym nie przejmował bym sie temperaturami w stanie bez obciązenia. Ważne że obciążony nie przekracza fabrycznie wyznaczonych granic
  24. głupi ten co sie da podpuścic.
  25. a choćby to że woda wymywa z nich środki smarujące, nie wspominając o tym że woda nie jest superczysta i klarowna i środki stałe z wody dostają sie w łożyska. Może im to nie zaszkodzie od razu ale na pewno NIE POMAGA. Zwłaszcza jakużyjesz jeszcze jakiegoś detergentu. Po prostu wszystko można zrobić dobrze albo "jakkolwiek" i mieć szczęscie. Przy takim podejściu można równie dobrze wymyć go szczotą i domestosem i 3 dni przesuszyć na kaloryferze. I też pewnie w 90% nic sie nie stanie elektronice. Tylko że akurat nie uważam że to argument na "+" takiego czyszczenia. Trzeba minimalizować szanse powstania usterek i tyle Są środki i metody do "specjalistycznego"czyszczenia takich zabawek w sposób bezpieczny dla sprzętu - wiec dlaczego nie zrobić tego dobrze? Tym bardziej że nie są drogie. Byle jakie powietrze za 7 zł ma taką siłe strumienia że czyści 50 razy lepiej niż rura od odkurzacza i do tego delikatną końcówką rurki nic nie uszkodzisz i dotrzesz tam gdzie odkurzacz i tak nie ma szans
×
×
  • Dodaj nową pozycję...