Jump to content

turin

Użytkownik
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

About turin

 • Birthday 01/01/1984

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

turin's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dziękuję Wam obu za pomoc. W sumie mam już rozeznanie albo przyzwoity IPS w legionie Y540 albo dobry VA z Dream Machines RG 2060. Komputer jest dla członka rodziny, który raczej nie zwróci uwagi na aż tak dobry ekran jak w Dream Machine i nie zapłaci 6400 za laptop tak więc raczej zdecyduję się na legiona. =>roar.RAR czy wiesz czy wszystkie legiony Y540 mają taką samą matrycę czy też do tańszych 17,3'' może być gorsza. Osoba korzystająca z laptopa będzie go używała tylko i wyłącznie do przeglądarki, pakietu biurowego i filmów / netflix. I w sumie nie wiem czy ten sam model ze słabszym procesorem lub kartą graficzną nie będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem w tym wypadku - jeśli oczywiście matryce są takie same.
 2. Witam. Poszukuję laptopa 17.3" z jak najlepszym ekranem (zdaje sobie sprawę, iż w tej kategorii cenowej to będzie jak najmniej tragiczny). Laptop nigdy nie będzie używany do gier, więc nie potrzebuję ani mocniejszej karty graficznej ani większego odświeżania w ekranie. Moje wstępne typy padły na: 1) https://www.komputronik.pl/product/699304/asus-vivobook-d712da-au077t.html 2) https://www.x-kom.pl/p/623637-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5i-17-i5-10300h-8gb-512-gtx1650-144hz.html Bardziej skłaniam się ku Asusowi ponieważ jest lżejszy a lenovo ma powiedzmy takie sobie opnie na temat ekranu (za to Asusa wcale nie znalazłem). Stąd też 2 pytania: czy wybrać któryś z dwóch powyżej czy też inny model oraz czy kategorii cenowej powiedzmy do 6500 zł istnieją laptopy, które mają lepszą matrycę?
 3. Dziękuję za pomoc. Nie potrzebuję super transferów, gdyż Wi-Fi potrzebuję jedynie do komórki (internet + VoViFi). Z komputera korzystam przez kabel. Mam jakiegoś wieloletniego TP-linka w szufladzie spróbuję go użyć wg instrukcji z ostatniego posta. Swoją drogą trochę dziwna polityka producentów. AP z funkcją AP (tak jak pisałem większość tańszych AP nie ma tej funkcji) są droższe niż całe routery.
 4. Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze access pointu. W całym domu mam rozprowadzoną sieć LAN, natomiast zasięg Wi-Fi sięga tylko niektórych pomieszczeń. Chciałbym podłączyć access point do sieci kablowej i w taki sposób rozszerzyć działanie sieci Wi-Fi. Nie chcę w żaden sposób wzmacniać istniejącego sygnału Wi-Fi. Niestety czy to producenci czy też sklepy internetowe przestały odróżniać akcess pointy od repeaterów (np. na morele bardzo popularne AP nie posiadają funkcji AP lecz jest tylko wzmacniaczem sygnału Wi-Fi) i zupełnie nie wiem co wybrać. AP nie musi mieć super parametrów, gdyż posiadamy internet T-Mobile LTE, więc prędkość jest znacznie niższa (~40 Mbps) niż w standardowych sieciach "miejskich".
 5. Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
 6. Witam. Od jakiegoś czasu mój zasilacze (Chieftec model z tematu) zaczął pod obciążeni terkotać. Rozkręciłem go i w środku zobaczyłem zarówna na zasilaczu jak i coolerze jakieś dziewne płytki z plastyki. Wygląda to tak: Czy ktoś mógłby napisać po co one są i czy można je usunąć. Właśnie one wywołują hałas ale jeśli są do czegoś potrzebne to spróbuje je jakoś usztywnić.
 7. =>macias84 zdaje sobie sprawę że 3dmarki i gry to jednak troszkę inna sprawa =>maruh niestety pality na agp są za mniej więcej 450zł a zbyt mało teraz gram aby dokładać do kompa
 8. Witam Posiadam Asusa 6800Le 16p,6v, karta chodzi na 375/870. Czy opłaca mi się zmiana na Galaxy 7300GT Zalman? W gry gram bardzo rzadko a jeśli już to spokojnie wystarcza mi wydajność mojej karty. Myślę że na allegro mój 6800 pójdzie za ok 380zł a za taką cene można już kupić 7300GT. Wiem że nie będzie jakiegoś super wzrostu wydajności ale czy kręcony 7300GT będzie chociaż trochę wydajniejszy od mojego 6800?
 9. Witam. Mam następujący problem. Mianowicie częstotliwość pamięci pracującej w dualu(2*512 Kingstom PC3200) wynosi 100Mhz. Częstotliwość FSB wynosi 200Mhz tyle też wykrywa dla pojedynczej kości, jednak w dualu częstotliwość jest dwa razy mniejsza. Dlaczego?
×
×
 • Create New...