Skocz do zawartości

Jamin

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jamin

  1. Czy bloczki F2x pojawią się jeszcze w sprzedaży? Wydawało mi się, że miały się pojawić już jakiś czas temu, ale może to mi się wydawało.
  2. Jestem tylko ciekaw jakie byłyby różnice w temperaturach na procesorze z jednym jądrem.
  3. To że jest przykręcony to jeszcze lepiej, bo zawsze można coś przesunąć, coś przekręcić i dopasować.
  4. Już mogę sobie wyobrazić kolejne bloczki z tej serii (mam nadzieję, że Samhainowi planów tym nie popsuję): bloczki na grafikę nie zajmujące dodatkowych slotów, chłodzenie obustronne pamięci graf., chłodzenie dwoch kart SLI, Chłodzenie mostków południowych z północnymi, dysków twardych, zasilaczy itd. Pomysłów z taką ideą jest mnóstwo, zresztą cała ich masa padła podczas szukania prawidłowej odpowiedzi w konkursie :) Idea połączenia heatpipe z chłodzeniem wodnym bardzo mi się podoba. Być może Samhain podąży tą ścieżką.
  5. Ja powtórzę swoje pytanie do Samhaina: czy ta rurka cieplna jest przylutowana do miedzi, czy ściśnięta śrubkami pomiędzy płytkami miedzi? Drugie pytanie to skąd wzięła się nazwa Colder? :)
  6. Czy ta rurka cieplna jest przylutowana do miedzi, czy ściśnięta śrubkami pomiędzy płytkami miedzi?
  7. Obstawialiśmy już wszystko nawet HDD. Lecz tu trzeba KONKRETNIE :)
  8. Brrr... no to powiało chłodem :razz:
  9. Samhain no to może pobawimy się w "ciepło - zimno"? :) No to może ja zacznę. Widoczny na zdjęciu blok montowany jest do płyty głównej? Ciepło czy zimno ? :D
  10. Samhain, może mała podpowiedź? Np. wersja rurki to taka, która transportuje ciepło do góry, czy tez wersja kapilarna, która może ciepło transportować w poziomie? Albo podaj pierwszą literę osoby, która połowicznie odpowiedziała :) będzie ciekawiej :)
  11. To mi się najbardziej podoba ;) Ale chyba nic nie wspomniałeś o nb nf4. Celowo czy przez przypadek :?: :rolleyes:
  12. Wracając do tematu ;) ... kiedy pojawią się bloki Gpu + Mem oraz bloki na NB dla NF4 :?: Co jakiś czas trzeba to pytanie zadać, żeby samhain sobie nie zapomniał o oczekujących :)
  13. To ja może trochę pomogę. Otóż robiłem kiedyś pomiary dla pompki Grundfos C.W.U. http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1397279 Na jednym bloku i kilku metrach węża 10/12 wyszło około 250 l/h. Podkreślam jednak, że woda była przelewana z jednego naczynia do drugiego. W układzie zamkniętym bez rezerwuaru może mieć inny przepływ. Jednak przepływ 250 l/h czy nawet mniej w zupełności wystarcza do dobrego chłodzenia.
  14. Dla jasności powiem, że w laingu jak i w grundfosie jest taka kulka, która zwie się łożyskiem. Tylko, że w laingu ta kulka jest ceramiczna, a w grundfosie metalowa. Jednak w laingu i grundfosie kulki się nie obracają, tylko są na stałe osadzone, różny jest więc tylko sposób montażu tej kulki. Nie jest więc tak jak piszesz, że laing ma łożysko, a grundfos nie ma.
  15. Koreczek jest po to, żeby sobie go odkręcić i przykręcić tam złączkę. Czyli możesz złączkę wlotową przykręcić albo z boku, albo u góry. Jeśli przykręcisz ją na górze, to podobno znacznie zwiększa sie przepływ wody.
  16. To na pewno nie jest rezik. To jest tylko taki korpus z pleksi, czasami w tym miejscu jest z czarnego plastiku. Wersja z rezerwuarem jest znacznie wyższa.
  17. Rzeczywiście, gdy rozmawiałem kiedyś z serwisantem pomp grundfos, to powiedział mi on, że właśnie najlepiej jest gdy taka pompka pracuje w takiej zalecanej pozycji jak na rysunku. Czyli wlot u dołu, wylot u góry. Powiedział, że to ze względu na taką a nie inną budowę korpusu mosiężnego i że w takiej pozycji działa najciszej, no i ogólnie najlepiej. Już dokładnie nie pamiętam co mi tam jeszcze tłumaczył. Natomiast w instrukcji Grundfos UP 15-14B, nie ma specjalnych zastrzeżeń na ten temat, musi być tylko utrzymany poziom lub pion pompki. Dla mnie to każda pozycja tej pompki jest bardzo dobra, oprócz "do góry nogami". W każdej (wypoziomowanej) działa cichuteńko.
  18. Może by tak już skończyć te pogawędki? To że samhain wprowadzi takie i takie warianty zapinek, czy też innych rzeczy, owszem może oznaczać, że zdobędzie więcej klientów. Ale czy na pewno? Wcale tak być nie musi... Czy to, że samhain wprowadzi różne zapinki itd., to znaczy, że samhainowi produkcja bardziej się będzie opłacać? Niekoniecznie! większa ilość klientów nie zawsze znaczy większa opłacalność, a opłacalności nie należy rozumieć tylko jako większą kasę. Są jeszcze inne rzeczy, które się liczą. Jeszcze trzeba mieć np. czas na życie, kobiety i picie ;) I owszem proponujcie samhainowi, żeby wprowadził to i to, ale nie bawcie się w teoretyków ekonomistów, jakby conajmniej realitynet była Waszą firmą. Samhainowi zapewne też zależy na opłacalności, zarobkach itd. i na pewno wie jak chce kierować swoją firmą. Wydaje mi się zresztą, że całkiem dobrze mu idzie. Myślę też, że Wasze marzenia i sugestie weźmie pod uwagę, czy to w bliższej czy dalszej przyszłości (a może ich nie weźmie) ale dajcie już spokój z takimi próżnymi sporami... Z doświadczenia zaś wiem, że samhain lubi spełniać marzenia ;) Swoja drogą to samhain chyba już nerwowo przestaje wytrzymywać, ale to zapewne dlatego, że zamknął się w warsztacie i ostro frezuje bloczki i niedosypia przez to :) Tak na koniec powiem, że ja teraz najbardziej bym chciał śruby... serowo cebulowe... że też do głowy mi to wcześniej nie przyszło :D
  19. Spodziewam się ciśnienia większego od atmosferycznego. Nie mam pojęcia jakie ciśnienie w moim WC będzie. Myślę, że nie wysokie, ale nie wiem. W jakiś specjalny sposób ciśnienia nie zamierzam tam podnosić.
  20. Dzięki samhain, teraz już się prawie nie boję stosować tej złączki, ale zobaczymy czy ktoś jeszcze coś ciekawego dopisze ;) Zaś co do Ciebie Miazga82 to mam taką prośbę, żebyś w przyszłości w ten sposób nie udzielał mi odpowiedzi, szczególnie chodzi o Twoje drugie zdanie. A że niezbyt jasno się wyraziłem to fakt moja wina.
  21. Kupiłem jakiś czas temu takie o to złączki: http://www.realitynet.pl/sklep/product.php?id=607 Nie trafiły jeszcze one do komputera, ale cały czas dręczy mnie pytanie, czy są one aby całkowicie bezpieczne? Mają one charakterystyczną budowę, a mianowicie chodzi o to, że już po zamontowaniu w układzie można nimi obkręcać. Żeby tak mogły się obkręcać to uszczelki w tych złączkach nie mogą dociskać mocno do ścianek. Stąd moje obawy, że pod pewnym ciśnieniem mogą one zacząć przeciekać. Zdarzyło się komuś, że takie złączki zaczęły przeciekać? Czy mam się czego bać? Czy wytrzymają one bez problemu w zestawie chłodzenia wodnego?
  22. Samhain, ja mam takie pytanie techniczno-estetyczne. Dlaczego blaszki na tym swoich blokach dajesz na wierzch? Czy gdybym umieścił je pod pleksi to coś złego by się stało? Czy chodzi tu o siłę docisku, czy też o wytrzymałość pleksi? A może o coś innego?
  23. Podejrzewam, że kolor zapinek został źle oddany przez aparat. Najlepszy pomarańczowy byłby taki jak pudełka, w których samhain wysyła bloki.
  24. W środku najprawdopodobniej jest gąbeczka, po to żeby zatrzymać ruch wirowy wody w rezerwuarze. Bez tej gąbeczki tworzyłby się wir wodny w kształcie lejka - po bokach woda, w środku powietrze. W pewnym momencie powietrze ze środka lejka zostałoby zassane do wężyków i układ by się zapowietrzył. Widziałem podobne rozwiązanie przy pompce laing delphi i całkiem się to dobrze sprawdzało.
  25. Samhain, to może tak mniej więcej powiesz kiedy wprowadzisz do sprzedaży blok na chipset NF4 i jaka będzie cena? A może ten który już jest spasowałby na płytę Asus A8N-SLI Deluxe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...