Jump to content

popej

Stały użytkownik
 • Content Count

  545
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About popej

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

1940 profile views
 1. popej

  Pomiary Realtek ALC892

  Coś w tym stylu, tylko nieco lepsze urządzenia: ALC 889, Xonar Essence i drogie zewnętrzne DAC. http://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733.html
 2. Realtek ALC888 to średniej klasy kodek i nie nowa konstrukcja. Pomierzyłem wyjście analogowe na płycie Gigabyte EP45-UD3LR z Windows XP. Sygnał wyjściowy został zarejestrowany przez przetwornik USB E-mu 202. http://www.gmaptool.eu/audio/Realtek_ALC888.htm Praktycznie biorąc przetwornik DAC działa bez zarzutu.
 3. popej

  Pomiary Realtek ALC892

  Może odwrotnie, jeżeli chcesz robić testy odsłuchowe, to wybierz muzykę, która Ci odpowiada. Ja mogę przygotować pliki do testu.
 4. popej

  Pomiary Realtek ALC892

  Przyczyn może być wiele. Przesterowanie, przeciążenie, złe ustawienia drivera, załączenie efektów, różnice w głośności itd. Do tego w takich niejednoznacznych sytuacjach ludzkie zmysły po prostu naciągają wrażenia, dlatego przeprowadzenie wiarygodnego testu odsłuchowego nie jest łatwą sprawą. Ja bym zrobił tak: wybrałbym jakiś odpowiedni kawałek muzyki, odtworzyłbym go przez poprawnie skonfigurowanego ALC892 i nagrał dobrą kartą dźwiękową. Dokładnie tak, jak to zrobiłem przy pomiarach RMAA. Wyrównałbym poziom głośności nagrania i zsynchronizował z oryginałem. Potem zrobiłbym test ABX na dobrej karcie, jak np. Xonar. Czyli porównałbym oryginalne brzmienie dobrej karty przy odtwarzaniu muzyki z brzmieniem nagrania tej muzyki, które przeszło przez Realteka. Testy ABX umożliwia np. foobar. Moim zdaniem w takim teście byłoby bardzo trudne lub niemożliwe odróżnienie oryginału od nagrania.
 5. popej

  Pomiary Realtek ALC892

  Ten ALC892 kontra Xonar D2X? Na słuch mało prawdopodobne. Test łatwo przeprowadzić metodą ABX, próbowałeś kiedyś takich testów odsłuchowych?
 6. popej

  Pomiary Realtek ALC892

  Ocena "excellent" w RMAA oznacza mniej więcej poziom jakości standardu CD. Excellent, bo 16-bitowa rozdzielczość audio leży powyżej możliwości ludzkiego słuchu. Praktycznie wszystkie aktualnie stosowane kodeki na płytach i kartach dźwiękowych są 24 bitowe. Nie osiągają one faktycznej jakości sygnału 24-bitowego, ale nawet te najtańsze pod względem niektórych parametrów przewyższają standard CD. Z punktu widzenia słuchu są doskonałe. Natomiast z punktu widzenia pomiarów elektrycznych, nadal można je podzielić na lepsze i gorsze. Jeszcze jedna uwaga: pomiary dotyczą wyjścia audio na karcie. Często wejście audio ma znacznie słabsze parametry, ale w sumie mało komu to przeszkadza.
 7. Oglądałem różne testy płyt głównych, gdzie praktycznie standardem stało się mierzenie układów audio na płycie przy pomocy programu RMAA. Niestety rzadko kiedy te pomiary są robione sensownie, więc trafiają się publikacje wyników, które zupełnie odbiegają od rzeczywistości. Zrobiłem własne pomiary układu ALC892 na płycie Asrock Z87 Pro4. ALC892 to przeciętny scalak stosowany na popularnych płytach. Pomiary mogą służyć jako punkt odniesienia do innych testów. Jeżeli są publikowane dużo słabsze wyniki, do istnieje spore prawdopodobieństwo, że pomiary zostały zrobione błędnie. Moje pomiary można zobaczyć tutaj: http://www.gmaptool.eu/audio/Realtek_ALC892.htm Techniczne parametry ALC892 są zupełnie przyzwoite. Jedynie THD+N i IMD+N nie wypadają najlepiej ale charakterystyki dla tych pomiarów są bardzo czyste, co w praktyce oznacza, że zniekształcenia są niegroźne. Dla porównania lepszej klasy scalak ALC1200 na płycie Asus P5Q: http://www.gmaptool.eu/audio/ALC1200/24_48.htm Jeszcze kilka prostych zasad, które warto przestrzegać przy pomiarach RMAA pod Windows 7: - W panelu "Dźwięk" należy ustawić 24-bitowe odtwarzanie i nagrywanie. - W miarę możliwości stosować przy pomiarze interfejsy WASPI lub ASIO. - Wykonywać pomiar przy tej samej prędkości próbkowania jaka została ustawiona w panelu "Dźwięk". Dla wszystkich, którym zależy na przyzwoitym dźwięku pod Windows 7, polecam zainstalowanie opcjonalnej poprawki KB2653312.
 8. Audigy 2 Value ma nowszy chipset, w którym wprowadzono możliwość odtwarzania bit-accurate, do muzyki to lepszy wariant niż cała reszta rodziny Audigy. DAC i DSP to samo co w starszych Audigy 2. Audigy 2 Value to praktycznie to samo co Audigy 4 OEM.
 9. Program RMAA: Latest News. Audio Rightmark plus przyzwoita karta do pomiarów, ja używam Emu 202: Emu 0202 USB
 10. ALC1200 bez problemu osiąga poziom jakości CD. Audigy SE zapewne będzie dość podobna, ale nigdy nie miałem tej karty w ręku, więc nie mam pomiarów. A2 powinna mieć lepszy SNR tylko nie sprawdzałem, jak się zachowuje pod Windows 7.
 11. Pomierzyłem Realteka ALC1200 na płycie głównej Asus P5Q, wyniki są tutaj: http://www.gmaptool.eu/audio/ALC1200/index.html
 12. Nie powiem Ci, czy warto, bo sam nie korzystam z karty do grania ;-) Jednak wybierając z tych trzech kupiłbym najtańszą. Sprzętowo to jest praktycznie to samo ale musisz się liczyć z tym, że Creative przycina niektóre funkcje w driverach. Można to ominąć ale trzeba kombinować z patchowanymi driverami.
 13. Koledzy Ci nieco zaciemniają sprawę. Dwie korekty: - X-Fi Gamer to mniej więcej to samo xo X-Fi Music, tylko brakuje złączy do paneli. Obie karty mają procesor DSP i pełną funkcjonalność X-Fi. Wersja Xtreme Audio to zupełnie inny sprzęt, nie warto kupować. - Wymieniając Audigy1 na Audig2 ZS w grach nic nie zyskasz. Obie karty mają ten sam procesor DSP, te same drivery i algorytmy przetwarzania dźwięku.
 14. popej

  Sb Audigy Se - Mikrofon

  Zoabacz: http://www.driverheaven.net/410454-post36.html To złącze chyba ma jakieś sterowanie, tzn. zwarcie odpowiednich pinów wyłącza gniazda na śledziu, ale dokładnie nie sprawdzałem o co chodzi.
 15. Używane SB Live! 24, Audigy2 Value, Audigy4 OEM. Audigy2 ZS nie ma odtwarzania bit-accurate i do muzyki nie warto kupować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.