Jump to content

Stanko

Stały użytkownik
 • Posts

  604
 • Joined

 • Last visited

About Stanko

 • Birthday 10/07/1980

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2891696

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Starogard Gdański

Stanko's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

16

Reputation

 1. Zwróć uwagę, czy NG+ się zainstalowało i jest aktywne na liście dlc. Samo pobranie patcha 1.08.2 to za mało, należy jeszcze na liście dlc, zahaczyć NG+, żeby się ściągnął i zainstalował. Dopiero wtedy wchodzisz do gry, robisz zapis w wolnym slocie. Wychodzisz do menu, dajesz nową grę, ustalasz poziom trudności i pojawi się opcja z NG+ do wybrania.
 2. 58*C w żaden sposób nie zagraża trwałości karty. No może podziała 9.5 roku, zamiast 10 :) Swoją drogą dziwnie wysoka ta temperatura bez obciążenia - 58*C, nawet biorąc pod uwagę tryb pasywny. U mnie w pasywie w 2D karta ma ok. 40*C. Inna rzecz, to przecież Gigabyte Gaming gtx 970 nie ma trybu półpasywnego na standardowym biosie. Musiał by tu być zrobiony mod biosu, podobnie jak w mojej karcie. Ale pewnie autorowi chodzi o kartę MSI, tylko błąd w opisie.
 3. Po prostu testuj w grach, w które grasz na co dzień. Żaden benchmark nie zastąpi wielu godzin rozgrywki w grach. Jak podkręcasz, to zwiększ na maxa power limit. Możesz to zrobić w MSI Afterburner, tylko najpierw odblokuj sobie tę opcję. Bez zwiększenia power limitu karta będzie obniżać taktowanie po przekroczeniu określonego poboru energii. Już teraz widać, że max power wyniósł ponad 95% TPD, czyli do 100% bardzo blisko i jak jeszcze lekko podkręcisz, to złapiesz limit. A można go programowo podnieść do 110% i jest wtedy zapas. Co do plików stronicowania, to wpisz sobie w szukajce windowsa "pamięć wirtualna". Będzie napisane co zrobić żeby ją zwiększyć. Moim zdaniem nie potrzebnie podniosłeś obroty wentyli, zostaw na auto nawet podczas oc. MSI słynie z cichej pracy, a tu widzę ponad 2000 obrotów. Lepiej mieć 5*C więcej, za to ciszej. Ale co kto lubi.
 4. Stabilność najlepiej sprawdzić w Wiedźminie 3. Przyjemne z pożytecznym, a lepiej sprawdza stabilność oc niż wszystkie benchmarki. Co do GTA5, to jest to błąd tej gry. Nie powinno być takich dropów. Trzeba wcisnąć alt+enter, wejść w tryb okienkowy gry, później znów na pełen ekran i można grać bez dropów. Takie dropy w GTA5 wychodzą też, gdy jest zbyt mało pamięci wirtualnej. Trzeba zwiększyć plik stronicowania do 10-12 GB.
 5. Wygląda na to, że ten Asus ma fizyczną blokadę podnoszenia napięcia i dlatego zmiany wprowadzone w biosie nic nie dają. Czytałem już o podobnym przypadku, dotyczącym gtx 980 TI od EVGA..
 6. Poczytaj tutaj. Jest wszystko o modyfikacji biosu, w tym zmianie power limitu: http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell
 7. Grę kończy się na 34-36 levelu. Więcej nie zrobisz, bo zadania się kończą, więc nie ma na czym dostawać punktów. Zresztą ostatnie zadania główne są bodaj na 32 poziom, więc jak wyprzedzasz je swoim poziomem o więcej niż 5, to dostaniesz za nie tylko 5 punktów. Tak to jest pomyślane, żeby kończyć grę na ok. 35 levelu. Później można jedynie poczyścić mapy, wszystkie wykrzykniki, ale to też może z 2 poziomy więcej wpadną i tyle. Dalej z rozwojem ruszymy w dodatkach.
 8. Kaer Morhen to już właściwie końcówka gry, ale jak skończysz Skellige to następnie udasz się tam.
 9. Rynsztunek wilka to zbroja średnia.
 10. Też raz doświadczyłem podobnego bugu w walce na pięści. Przeciwnik nieśmiertelny i nie zadający żadnych ciosów, więc nikt nikomu nie robił krzywdy. W Velen walka na pięści była jeszcze łatwa, bo wystarczyło naparzać i przeciwnicy padali pod lawiną ciosów. W Novigradzie trzeba było już nauczyć się walczyć taktycznie i przez jakiś czas przysparzało mi to problemów, a znów w Skellige szło prościutko. Kwestia wprawy. Najlepiej walczy się z osiłkami, którzy zadają widoczne, potężne ciosy. Wystarczy unik z odskokiem w bok i zadanie ciosu jak się odsłoni przy ataku.
 11. Np. tak: Ogólnie pięści to najbardziej taktyczne walki w tej grze. Nie można tu naparzać i iść na żywioł. Garda, wyczekanie momentu ataku przeciwnika i kontra. Najbardziej upierdliwy będzie taki chudzielec - krawiec Mistrz Novigradu.
 12. Tak mam to ustawione: http://zapodaj.net/c596b6213178b.jpg.html
 13. Nawet można w biosie ustawić tryb półpasywny. Jak tak przerobiłem i do 60*C wentyle nie kręcą się wcale.
 14. Jaki grafik. Oni pracują jak w Grecji, kiedy chcą. I siedzi taki 8 godzin na krześle, pali fajkę i zagadać nie można. Ja medytowałem na miejscu 2-4h, próbowałem i czasem łaskawca raczył odpowiedzieć.
 15. Wszystko jest ok, a nawet lepiej. Wartość boost zależy od ASIC karty, a że trafiła Ci się bardzo dobra sztuka (83.2 % to świetny wynik), to karta boostuje wysoko. Rdzeń powinien też ładnie się podkręcić, nawet bez zmiany napięcia > 1500 MHZ (boost). GPU-Z pokazuje wyniki zapisane w biosie karty i te dla każdego WF3OC będą takie same, ale realny maksymalny boost osiągany w grach zawsze jest dużo wyższy.
×
×
 • Create New...