Skocz do zawartości

Davero

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Davero

  1. O.K. Wielkie dzięki. Poprzeglądałem, porównałem. Zobaczyłem na porównania wydajności proców i grafik na notebookcheck. Coś już wiem. Jeszcze jedno pytanko jeśli można? A gdybym zechciał pójść w stronę laptopa mającego pełnić w domu rolę HTPC czyli kompa pełniącego funkcję "podstawki" do kina domowego po podłączeniu do TV (funkcja grania zeszłaby na dalszy plan), czy wówczas polecalibyście inne modele, czy też w tej cenie i przy powyższych założeniach (nie rzucania się w oczy jako komp do zabawy ;))? Tu pewnie kluczowe byłyby wspomaganie dekodowania video przez grafę, wyjście HDMI (a może DVI?), czytnik BR, wyjście cyfrowe/optyczne dźwięku - tak mi się zdaje przynajmniej. Choć zwłaszcza z tym BR mam wątpliwości, bo filmów na tym jak na razie jak na lekarstwo jest (więc taki napęd mógłby być miłym dodatkiem, ale nie czymś niezbędnym jak sądzę). Jutro do wieczora muszę się zdecydować więc pewnie po południu jeszcze raz zagadnę tutaj w razie wahania pomiędzy konkretnymi już modelami. I na coś się trzeba będzie zdecydować :).
  2. Otóż zostałem obarczony przez szefową zadaniem wyboru dla siebie laptopa "do pracy". Mam na to cały jeden dzień :P. Ja chciałbym, aby był to model, na którym da się w możliwie dużym zakresie i pograć, czy oglądnąć film (HDMI mogłoby się przydać jak sądzę choć pewny nie jestem). Jednak również taki, który będzie miał cechy, dzięki którym będzie można uzasadnić, że nie jest to bardziej zabawka, ale narzędzie pracy (dlatego np. myślę, że matryca nie większa niż 15,4", wykluczone jakieś bajeranckie głośniki wystające z lapka itp.). Praca biurowa więc niezbyt wymagająca. Powinien być: - dostępny w Polsce w sprzedaży sklepowej (najlepiej dość powszechnie, żeby nie było problemy kiedy potencjalni sprzedawcy będą składali oferty, że nie mają tego, co wymyślę) - w bliskich okolicach 4000 PLN - 15,4" (w miarę możliwości bez szybki - to już moje osobiste widzimisie, ale szybkę też przeżyję jeśli trzeba) - przy zastosowaniu do czegoś bardziej wymagającego niż praca z edytorem tekstu chciałbym go podłączać do zewnętrznego monitora więc (jak sądzę) własna rozdzielczość laptopa nie jest bardzo istotna - z porządnym procesorem (element uzasadniający wykorzystanie w pracy) - najlepiej nie kompletnie nieznanej marki (element uzasadnienia wyboru) - z możliwie dobrą kartą graficzną - w miarę możliwości z cechami ułatwiającymi jego wykorzystanie do oglądania filmów, w tym na telewizorze Jeśli mógłbym prosić o możliwie szybką radę, byłbym wdzięczny. Jeśli chodzi o desktopy daję radę, ale mobilki to dla mnie ziemia nieznana :). ---EDIT--- Oczywiście, jak byście mieli sugestie co do innych kwestii niż te, które wymyślnikowałem zamieniam się w słuch :D.
  3. I taka odpowiedź jest odpowiedzią normalną (choć przydałoby się może jeszcze jakieś: "przykro nam" czy coś :)). A arkh nie zarzucił w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi oszustwa tylko to, że dostawał informacje nie znajdujące pokrycia rzeczywistości, nie wiedział co się dzieje z jego zamówieniem ostatecznie, bo pomimo obietnicy Infosoft nie przysłał mu, ani głośników ANI MAILA (z informacją na co można liczyć). Więc pofatygował się i sam zadzwonił, żeby zmienić zamówienie na SOLO 6C prewencyjnie i pozostaje mu liczyć, że być może to zostanie zrealizowane, bo nie dostał informacji żadnej nadal... To nie jest normalna sytuacja taki brak informacji. Więc odpowiadanie mu na to: umywamy ręce, a tak w ogóle to się ciesz, że być może dostaniesz cokolwiek i to jeszcze z użyciem pogardliwego "gościu" jest arogancka i zdradza brak odpowiedzialności za to, co się robi (przyjmowanie zamówień). Tak, że jeśli tak właśnie był traktowany nie dziwię się komentarzowi arkha: nic tam więcej nigdy nie kupię. To jest właśnie sposób głosowania konsumentów: portfelem. Jedyny (obok niepraktykowanego w Polsce pociągania ich do odpowiedzialności) skuteczny wobec przedsiębiorców, których sposób działania się im nie podoba. A żeby nie było OT zupełnego powiem, że i ja czekam na swoje SOLO 6C. Sprzedawca co prawda zaadresował paczkę na adres domowy, zamiast do biura (ale zadzwonił, poinformował, przeprosił) więc prewencyjnie skontaktowałem się z kurierem i ma - jak obiecywał - zadzwonić godzinę przed dostawą... Zobaczymy. Może dziś wreszcie posłucham czegoś inaczej niż z głośników lapka, albo na słuchawkach :D.
  4. Dziękuję za odpowiedzi :). Czyli w sumie [gluteus maximus] zbita - muszę zostać przy dwóch kompach jednak :(. Pomysł z kupieniem czegoś pod PCI nie byłby zły, gdyby chodziło o same DOS-owe gry. One raczej więcej nie potrzebują. Ale te spod samego Win98 nierzadko na czymś takim grywalne nie będą (rozumiem, że nie mylę się, iż pod PCI nie ma żadnych kart z akceleratorem :lol:). Niemniej może jednak tego właśnie spróbuję - w większości wypadków takie rozwiązanie powinno wystarczyć do realizacji celów, o które mi chodzi. A starego kompa upchnę gdzieś, żeby nie przeszkadzał i ew. od wielkiego święta wywlokę, żeby zagrać w razie draki...
  5. Jako, że jestem fanem także starych gier, chciałbym dysponować zarówno komputerem z Win98, jak i z WinXP. Stary komputer już mam. Planuję zakup nowego. Ale zastanawiam się, czy nie dałoby się wetknąć do nowego tylko dodatkowego HDD (żeby fizycznie nawet rozdzielić OSy) i dodatkowej karty muzycznej (dobrze emulującej SB16) i pozbyć się w ten sposób jednej maszyny i paru zbędnych wówczas częsci? Problemem może być jednak nowa karta graficzna (zapewne od nVidii). Bo nowe sterowniki wychodzą już tylko pod XP, tak? Da się jakoś uruchomić nową kartę graficzną pod Win98SE?
  6. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    @john doe Pasta pod radiatorem siedzi jakaś biała i całkiem sporo (przynajmniej u mnie oczyściłem kawałek PCB obok rdzenia po zdjęciu Zalmana). Nie potrafię ocenić czy to glut, czy coś dobrego. Demontaż i montaż jest banalny - tylko odkręcaj śrubki od góry, a nie od dołu. Uważaj też, bo po odkręceniu pierwszej, odskoczy, jeśli nie będzie przytrzymany.
  7. Davero

    Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

    Przeglądnąłem net i patrząc TUTAJ, musiałbym wydać na zestaw obu kolumn dwa/trzy razy więcej niż pi razy oko zakładam. Dla mnie jako, na razie, laika w kwestii dźwięku, to chyba za dużo dobrego na początek :razz:. Na Allegro też patrzyłem - choć używanych wolałbym unikać, bo nie będę umiałe sprawdzić czy nie są uszkodzone/zużyte itp. - znalazłem jakieś jedne, jedyne mieszczące się w granicy. Ale w sumie rozumiem, że uważasz (oczywiście chętnie wysłucham też zdania innych :)), że lepiej - w cenie do ok. 400 złotych - odkurzyć tego zalegającego u rodziców wzmaka i dokupić do niego kolumny stereo, niż kupować głośniki komputerowe 2.0, 2.1?
  8. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    To jest prawie cały nowy, kilkudniowy komp. Wszystko poinstalowałem z płytki dołączonej do mobo oprócz sterownika C'n'Q do proca (choć szczerze mówiąc wiele tego nie było - muza, sieciówka, SATA). Płyta AsRocka Am2XlieSata2 - zdziwiło mnie, że nie ma sterów typu Via 4in1 pack na przykład, ale widocznie chipset ULI nie potrzebuje czegoś takiego. Stery do karty graficznej zainstalowane są w ogóle po raz pierwszy - 84.21 (czytałem tu, że z tymi z serii 9x są problemy więc ich nie ruszam na razie). BTW. usuwać sterowniki należy Driver Cleanerem, tak? Wieczorem przestawię tę zworkę i zobaczę, co się da zrobić. Zgodnie z radą dla kolegi Szalonego J. przeszukałem sobie temat pod kątem "zworek", bo byłem ciekaw do czego są niebieska i czerwona. Wychodzi na to, że żółta od zmian napięcia, a dwie pozostałe - ratunkowy bios oraz podłącznie panelu sterującego, którego jeszcze nie ma. Zgadza się? Tylko która jest która?
  9. Davero

    Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

    Ożywiona dyskusja jak widzę się toczy... Właśnie zmodernizowałem swój sprzęt, zmieniłem też poczciwą SB128 PCI na X-Fi (głównie dla 3D na słuchawkach, bo głośników 5.1 nie mam jak rozstawić), słuchawki z czasów studenckich z dwie dychy na AKG K66 (więc jak widać nie szaleję). Chciałbym jeszcze zmienić głośniki 2.1 Mediatech (modelu nie pamiętam, cena ok. 70zł, subwoofer w obudowie ze sklejki) na coś lepszego. Nie jestem znawcą dźwięku i pewnie jeszcze długo nie będę (jeśli w ogóle zaczenie mnie to kręcić), po zmianie słuchawek dostrzegłem głównie to, że dźwięk jest bardziej "przestrzenny", instrumenty są jakby bliżej i brzmią (zwłaszcza wysokie tony) mniej ostro. A na X-Fi dźwięk sprawia wrażenie czystszego. Tyle w kwesti krótkiej charakterystyki mojej wrażliwości muzycznej ;). I - wracając do głośników - prosiłbym o radę, jakie? Przy cztm myślę, że okolice 400 PLN to jakaś rozsądna granica wydatków dla początkującego, który sam jeszcze nie wie, czego chce. Mógłbym wydac i więcej, tylko czy jest sens. Chyba - jeśli załapię bakcyla - lepiej później wymienić, jak już coś więcej będę wiedział o własnych prefernecjach dźwiękowych? Dostępne opcje: 1. Mógłbym od rodziców skubnąć nieużywany wzmacniacz Diory (+ korektor ewentualnie). Zgubiłem gdzieś kartkę z modelem, ale to jest stareńki wzmak, srebrny, zaprojektowany do kompletu z trzema innymi pudełkami:korektorem, radiem, i magnetofonem. Do niego oczywiście wyłącznie głośniki stereo, bo nic innego chyba się podłączyć nie da. Jeśli tak to jakie? 2. Albo kupić samodzielne głośniki komputerowe. 2.0, 2.1? Zachwalacie (choć nie wszyscy ;)) te Geniusy 1250X. Może one? Miałyby być to głośniki do wszystkiego - głównie do gier, w dalszej kolejności do filmów i muzyki (choć i w grach i w filmach muzyka ma niebagatelne znaczenie). Nie jestem miłośnikiem dudnienia i umcyk, umcyk ;), ale w grach i filmach chyba bas jest ważny? Czy te Geniusy zapewniłyby go na odpowiednim poziomie. Nie chodzi mi o to, żeby się wszystko trzęsło, ale o to, żeby było normalnie - z mocą adekwatną do tego, co widzę na ekranie - słychać niskie dźwięki. A może inne byłyby lepsze do tych zastosowań?
  10. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    Szedłem krokowo i wyniki są coraz wyższe - nigdy nie spadają w stosunku do poprzednich. Na przykład przy 640/875 mam 6625 pkt., przy 640/918 - 6698, a przy 653/891 - 6773. Też mi się wydaje, że nieco za niski ten wynik w porównianiu do tego, co osiągnęli inni, ale nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jakieś pomysły? Testy robiłem z wyłączonymi w 3DMarku05 testami na CPU, bo szybciej, a wyniki wydawały się b. zbliżone. To chyba nie ma znaczenia?
  11. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    O.K. Po lekkim opierdzielu, który wcześniej od was zgarnąłem ;) i tak kupiłem Galaxy z Zalmanem 1.2ns - seria z niebieskim Zalmanem i bez radiatorków. Zmieniłem pastę na A. Ceramic, dołożyłem radiatorki Xilence na pamięci i... ruszyłem do pierwszego w życiu podkręcania (powaga, dotąd miałem Palomino, na płycie bez blokady częstotliwości PCI i AGP - w d... uchu sobie mogłem pokręcić :razz:). Udało mi się zrobić (bez przestawiania zworki) 653/918, a w 3DMarku05 wynik przy tym 6796 (chyba lekko słabawy coś?). Proc Athlon 3500+AM2 pociągnięty na razie >2400Mhz. Przy 924 na pamięciach obraz w Marku się kaszanił więc sądzę, że to te słynne arty były... Przy 660 na rdzeniu w Marku karta "żabkowała" tzn. wykres z Riva Tuner pokazywał schodki spadków (do wyjściowego) i wzrostów taktowania rdzenia. Temperatura max. podczas testu to na razie 52°C (według Riva Tuner; według mojej czujki od regulatora - mniej) więc myślę, że mogę przestawić tę zworkę i próbować dalej. Jakieś przestrogi dla nowicjusza?
  12. Philips 190P7 nie jest na matrycy LG-P, ale na P-MVA od AUO wedle wszelkiego prawdopodobieństwa. Więc problemy ze srebrzeniem rogów i ogólnie z nienajlepszą charakterystyką kątową. Rzuć okiem do tematu o monitorze na mva.pl oraz tamże do tematu: monitor dla programisty, gdzie rozmawiałem trochę z posiadaczem tego modelu. BenQ na takiej samej matrycy prawdopodobnie. A Soniaki - nie wiem też P-MVA czy TN (w temacie o tanich panoramach gdzieś tu obok podawałem link do fajnego obrazkowego porównania P-MVA i TN - można się zdziwić). Aha, i duża jasność wcale nie jest zaletą (w przeciwieństwie do wyskokiego współczynnika kontrastu). Jak producent nie potrafi osiągnąć kontrastowego obrazu przy standardowej jasnośći, to ją winduje... I tak ją zmniejszysz (O ILE MONITOR UMOŻLIWA ODPOWIEDNIĄ REGULACJĘ JASOŚCI), chyba że masz ochotę oślepnąć. Przerzucając teksty trafiłem na info, że graficy pracuja zazwyczaj przy jasności ekranu rzędu 120cd/m2. O Nec 1970NX jest spory temat na mva.pl - poczytaj. A tak BTW. on jest właśnie na matrycy LG-P. Problemy z równomiernym podświetlaniem - jak to na tego rodzaju matrycach w moniotorach nie z najwyższej półki. No i konrast mniejszy - jeszcze mniej czarna czerń. Ale IMHO zasadniczo S-IPS i PVA są warte zdecydowanie większej uwagi niż TN i P-MVA. Miałem kiedyś przez parę dni LG 1730B na TN - obraz się zmienia kiedy się kręcisz przy biurku :(. A to ww. porównanie z P-MVA pokazuje, że na takich matrycach niekiedy może to wyglądać nawet gorzej. Moim zdaniem najlepsze z tych byłyby monitory na PVA. Kupiłbym juz dawno Samsunga, gdyby jakiś idiota nie wpadł na pomysł uszcześliwiania mnie bezprzyciskową regulacją :angry:. Ileż oni tracą klientów przez to - nie można było wsadzić gdzieś z boku nawet paru niweidocznych przycisków...? :mur: I następny P971 też będzie buttonless (ale będzie miał chyba przycisk pozwalający wybrać jeden z profili wyświetlania). No i widać dithering, jeśli komuś to przeszkadza. FS P19-2 ma za to zbyt duży poziom minimalnej jasności podobno. Tego bym się obawiał (i obawiam się, bo sam chcę do tego również monitor wykorzystywać) przy pracy z tekstem. A poza tym dziwny jest - się wyłącza, nie zapamiętuje ustawień, piszczy. Oczywiscie nie każdy i nie zawsze, ale przy polskich sprzedawcach, kupienie awaryjnego sprzętu, to jak przyczepienie sobie kuli u nogi. Można oczywiście liczyć na szczęście. Aha, dopalacze na PVA powodują podobno sporo większy efekt "ziarnistości" obrazu w filmach. Przy tym zastosowaniu najlepiej są zazwyczaj oceniane monitory na P-MVA. Wybranie dobrego monitora nadającego się i do pracy z tekstem (duża regulacja lamp) i gier, i filmów (kąty, kolory, kontrast - czerń, szybkość), to jest zadanie trudne, żeby nie powiedzieć, że obecnie niewykonalne. ----EDIT---- I przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia odnośnie do wątpliwości co do czasu reakcji - bez testu w grach trudno tak naprawdę cokolwiek powiedzieć. Bo to, że najszybsze przejście kolorystyczne jest wykonywane w np. 8ms nic nie mówi o czasach pozostałych przejść. A przecież oglądamy obraz kolorowy, gdzie kolory wyjścowe i docelowe są różne... S-IPS podobno ma bardziej płaską charakterystykę czasów reakcji niż... no właśnie tego nie jestem pewien niż co, ale jesli mnie pamięć nie myli chodzilo o P-MVA. Grałem na Samsungu 173P+ oraz na Eizo S1931 (oba PVA z dopalaczem) - na Samsungu, było O.K., choć po przyjżeniu się smużenie widoczne. Na Eizo (wolniejszy) smużenie widoczne - zwłaszcza na większych bliskich powierzniach np. ścianach - ale wciąz nieuciążliwe. Przynajmniej w MOHAA, na której oba testowałem (choć nie obok siebie więc Samsunga odtwarzałem sobie z pamięci)
  13. Davero

    Tanie Panoramy 20"

    Philips i Viewsonic są na matrycach Premium-MVA, a NEC na S-IPS. Typowo te matryce posiadają słabsze odwzorowanie kolorów niż S-IPS, ale większe ich nasycenie (choć biorąc pod uwagę zdjęcia porównujące P-MVA z TN, można mieć wątpliwości - patrz TU). Najpoważniejszą chyba jednak wadą P-MVA są prześwietlone rogi. Mają też gorsze kąty widzenia od S-IPS. Niemniej jednak ów Viewsonic wypadł w testach (np. na BeHardware) bardzo dobrze jak na P-MVA zwłaszcza w kwestii odwzorowania kolorów bez kalibracji. Nec uchodzi za najszybszy, co jednak nie powinno mieć znaczenia, biorąc pod uwagę planowane zastosowanie. Niższy kontrast powinien skutkować gorszą czernią (w filmach pewnie nie bez znaczenia), ale potencjalne srebrzyste rogi i granatowy czarny pod kątem w P-MVA też mogą stanowić problem. Nec ma też szybę - będzie odbijał światło bardziej od pozostałych. W zależności od warunków pracy, może być to uciążliwe. Dla mnie matowość LCD to ich bardzo duża zaleta w porównaniu do CRT. W matrycach S-IPS nierzadko występują nierówności podświetlanie (aczkolwiek różni się to w zależności od modeli - zwykle im droższe, tym lepiej). Philips występował (występuje może nadal zagranicą?) w wersji na matrycy S-IPS. Gdyby tak było, to - zwłaszcza za tę cenę - byłby to chyba najlepszy wybór. Jeśli nie - trudna rada.
  14. Davero

    21" Samsung Syncmaster 215tw

    Czy mógłby ktoś z posiadaczy tego monitora sprawdzić, czy sposób zwalczania input lagu z linka podanego wyżej przez gmfrienda działa. Tzn. w sterownikach ATI Catalyst odznaczenie opcji: - Reduce DVI frequency on high-resolution displayes (zmniejsz częstoliwość DVI w (wyświetlaczach o) wysokich rozdzielczościach) - Alternate DVI operational mode (inny sposób działania DVI) oraz - (...) in to the OSD of the monitor and select the name of the input as "Game" (zmienić w OSD monitora w zakładce dotyczącej sygnału wejściowego odpowiednią opcję na "Game") Myślę, że to jest sprawa kluczowa dla graczy przy decyzji czy brać pod uwagę ten monitor więc bardzo proszę o poświęcenie chwili... :) Żeby go tak ściągnąć chociaż do poziomów prezentowanych przez ww. konkurentów :rolleyes: Cierpi co prawda jeszcze ten monitor podobno na "colors bending" czyli chyba występowanie pionowych pasów oddzielających poszczególne odcienie danego koloru, ale nikt tutaj na to nie narzeka w grach więc jak rozumiem, nie sprawia to kłopotu? A jak wygląda kwestia podobno kiepskiej detaliczności ciemnych scenerii (sugerowałoby to chyba zlewanie ciemnych odcieni)? BTW. Czy w sterownikach nVidii też są podobne opcje, czy też tylko posiadacze Radeonów mają szansę pokonać input laga :?
  15. -->AndyN dzięki. Teraz mniej więcej już łapię.
  16. Fakt, w identycznych jak analogiczne modele na AM2. A odnośnie wspominanej mobo Asus M2n-e Nforce 570 Ultra - jest na niej chłodzenie z heatpipem, w którym zbiorniczek z cieczą jest na dole (na chipsecie, a radiatorki na górze). Jeśli mam montaż płyty odwrócony o 180° to chyba ta płyta nie dla mnie, nawet gdybym przykleił na bloczek na chipsecie jakiś dodatkowy radiator?
  17. Davero

    Jakie Słuchawki?

    Modernizuję sprzęt komputerowy i planuję kupić X-fi głównie ze względu na efekt 3D na słuchawkach. Kolumn niestety nie mam gdzie rozstawić. Potrzebuję zatem słuchawek. Do tej pory działam na jakichś Philipsikach za 20 złotych z czasów studenckich i pewnie podobnej jakości głośniczkach 2.1. Dlatego sam nie za bardzo mam wyobrażenie o tym jak powinien brzemieć dobry dźwięk. Dlatego owszem przesłuchiwałem to i owo w MM, ale wcale nie ufam i swoim wrażeniom i warunkom odsłuchu. Po prostu chciałbym kupić przyzwoite słuchawki, które przy przyzwoitej karcie muzycznej ukierunkowałyby mnie jak powinien brzmieć dźwięk przyzwoitej jakości. Może załapię i będę się "akustycznie" rozwijał, a może nie i na nich pozostanę. Się zobaczy ;). Jak pisałem chodzi mi głównie o 3D na słuchawkach - w szczególności do gier, rzadziej filmów. Pewnie od czasu do czasu posłucham też na nich muzyki (pop, rock, instrumentalna, klasyczna - raczej te klimaty). Teoretycznie mógłbym wydać na nie sporo (myślę, że rozsądek nakazywałby zatrzymać się poniżej 500 zł), ale wątpię czy warto tak na rozgrzewkę od razu... Dlatego zastanawiałem się nad AKG 66 - tu cena z pewnością nie przysłoniłaby radości z nowego sprzętu, ale: - mają podobno "słaby" bas, a w grach, filmach takie chyba dźwięki mają dużo do powiedzenia - nadają się podobno bardziej do muzyki "akustycznej", a w grach chyba raczej rytmy "elektroniczne" królują - mają konstrukcję półotwartą, przy czym ma ona podobno polegać na tym, ze są otwarte "na zewnątrz", co rozumiem tak, że wypuszczają dźwięki, ale nie pozwalają na wentylację ucha (czy to nie oznacza, że mają wady konsturkcji otwartej przy braku jej zalet?) - nie są zbyt wygodne, a to przy graniu kluczowa sprawa, bo gra się (przynajmniej ja) zwykle nie godzinę, ale dłużej. Poratujecie mnie w tej kwestii (dodam, że poczytałem tematy na tym forum i rozmaite odnośniki w nich - stąd te AKG - ale dalej nie jestem pewien czy do tych zastosowań nie byłoby jakiejś ciekawszej propozycji). Chwalone były jeszcze Philipsy HP890, ale one są już nie produkowane. Nie wiem czy Hp895 - podobno sukcesor 890 - również są warte uwagi; warte uwagi na tyle żeby zapłacić ponad dwa razy więcej niż np. za te AKG 66? A może zupełnie co innego byłoby warte uwagi?
  18. Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie do końca jasno wyraziłem o co mi chodziło. Właśnie to, że wiem jakie ten panel ma złącza niewiele mi mówi, bo nie wiem do czego służą. Chodziło mi właśnie o to, żeby się dowiedzieć do czego są wykorzystywane w rzeczywistości te: - wej/wyj spdif - wej/wyj optyczne - wej/ wyj aux - wej/wyj midi Rozumiem, że Ty wykorzystujesz tylko wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe. Obawiam się, że u mnie mogłoby się skończyć tak samo, a nie wiem czy chcialbym zapłacić taką kwotę (nawet jak przy panelu do Audigy 2 na Allegro) za samą tylko możliwość wpinania słuchawek od przodu (samo to można chyba załatwić jakimś przedłużaczem pociągniętym do przodu tak samo?).
  19. W ciągu dwóch/trzech tygodni zamierzam wreszcie zmodernizować gruntownie mój leciwy sprzęt (jeśli chodzi o muzykę - SB 128 PCI :lol:). Przeczytałem cały wątek i rozumiem różnicę pomiędzy wersjami Extreme Music a Platinum. Nie wiem natomiast do czego można W PRAKTYCE wykorzystać te dodatkowe złącza znajdujące się na panelu w wersji droższej. No jasne dziurka słuchawkowa nie stanowi tajemnicy, ale pozostałe? Nie znając ich funkcji i praktycznej przydatności trudno mi się zdecydować czy warto dopłacać 200zł. Czy mógłby ktoś po krótce scharakteryzować złącza tego panelu pod kątem ich zastosowań? Byłbym niezwykle wdzięczny?
  20. Z obrazka, do którego prowadzi linka zarzucana przez lukasa8, wynika że Athlony na S.939 nie stanieją (chyba, że NA znaczy "brak danych", a nie "bez zmian")
  21. rafa, lukas8 --> dzięki. :D Warto poczekać trochę, bo i jednordzeniówki ładnie mają potanieć z tego wynika. Mam jeszcze jedno pytanie czy ASROCK AM2XLI-eSATA2 może mnie ograniczać jakoś przy kręceniu karty graficznej? Nie wiem - chipset nie ten, tanie części odpowiadające za zasilanie - ja się przesiadam z Rivy TNT2 M64 więc dla mnie nowa technologia to jest trochę czarna magia... :oops: Prawdopodobnie nabędę 7600GS od Galaxy w celu kręcenia właśnie więc kiepsko by było, jakby się okazało, że mobo mnie ogranicza.
  22. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jak się człowiek próbuje przesiąść wreszcie na coś normalnego z Duronka 650 i Rivy TNT2 M64, co to nawet wiatraka nie ma, to od ogromu nowych informacji się mózg czasami lasuje. Czuję się jak... jakbym wylazł z dorożki i chciał kupować samochód. ;) A co do X1800GTO to przeglądałem testy np: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=307&...ctr_str_numer=4 i http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=324&...ctr_str_numer=5 wyszło im, że 7600 GS po podkręceniu dostaje +19% do wydajności, a 1800GTO + 6%, to sobie dodałem te procenciki do fpsów w grach i wyszło mi że karcioszki są pi razy oko porównywalne. Zresztą w samym temacie o 1800GTO takie tezy padają - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=194975&st=480 Uważacie, że wydajność w grach 7600GS będzie rzeczywiście zauważalnie niższa, że warto dołożyć 180 złotych i mieć kartę (na dodatek ze standardowym - wyjącym zapewne - chłodzeniem)? 770 złotych to jak dla mnie już nieco drogo, aczkolwiek dałbym radę, gdyby było naprawdę warto... Sorki za ten wiatrak, ale tak sobie jakoś ubzdurałem czytając, że trzeba czekać na ten jakiś programik. Z Riva Tunerem to ja będę dopiero miał pierwszy kontakt po zmianie kompa. :oops:
  23. Planuję wreszcie zmienić mój leciwy konfig na Duronku, działający na Win98SE (się nie śmiać proszę ;)). To czasy socket A jeszcze więc nowe podstawki, pamięci itd. trochę mnie onieśmielają ;). Kompik będzie prawdopodobnie na Athlonie 3000+ lub 3200+ (1800 lub 2000 MHz znaczy się) na AM2 na płycie Asrock AM2XLI-ESATA2 VGA - NV7600 GS Galaxy 1,2ns Ile pamięci potrzeba żeby raczej komfortowo grać na Win XP w dzisiejsze gry przy takich j.w. pozostałych elementach konfigu? 1GB wystarczy (a w 2GB zainwestować dopiero na Viscie) czy od razu potrzeba 2GB? Czy powinny chodzić w dualu, czy równie dobrze może być jednak kostka? Czy to ma wielkie znaczenie w grach czy te pamięci będą 533, 667, czy 800 i o jakich taimingach? http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-14 - test na Conroe bodajże co prawda, ale jakichś wielkich zmian nie widać. Czy z prockami AMD byłoby podobnie? Czy moglibyście polecić jakieś pamiątki, pamiętając o tym, że AsRock na którym chcę postawić konfig nie ma regulacji napięcia podawanego RAM. Z tego względu np. polecane w temacie obok GoodRAMy chyba nie byłyby najlepszym pomysłem. Może Geile takie jak te http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+667+K4 (BTW. jak odróżnić takie jak wyżej od innych takiej samej częstotliwości, ale o gorszych timingach jak te http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+667+K5 . Muszę liczyć na uczciwość sprzedawcy, czy da się jakoś odczytać z nich, która to wersja)? A może w ogóle do gier to i jakieś no name się nadadzą równie dobrze i nie ma sensu dopłacać za coś, czego się nie wykorzysta?
  24. Ale te 65nm to mają być tylko dwurdzeniowce, tak? Czy orientujecie się czy zapowiadane są jakieś spadki cen jednordzeniowych procesorów na AM2 po premierze handlowej Conroe pod koniec lipca? Nie wiem czy czekać. Czy trafiliście gdzieś na testy porównawcze w grach Sempronów i Athlonów na AM2? Się waham. Czy ten zwiększony cache cokolwiek daje istotnego? Czy, waszym zdaniem, w cenie do ok. 450 złotych jest jakakolwiek inna sensowna propozycja procesora do gier niż Athlon na AM2, względnie Sempron na tę samą podstawkę?
  25. Davero

    Geforce 7600 GS / GT

    Z tego co widzę to w cenie do 700/750 złotych to właściwie nie ma nic o lepszym współczynniku cena/jakość niż karty Galaxy, a moze i wydajności w ogóle. Coś przeoczyłem? Mam pytanie o Galaxy 256MB 1,2 ns z Zalmanem: - czy wiatrak w trybie 2D jest automatycznie zwalniany czy wyje tak samo wszystko jedno czy karta działa w 2D czy w 3D - jeśli nie, to czy istnieje możliwośc podłącznia go do płyty/regulatora obrotów/czegokolwiek żeby można było regulowac to ręcznie Przeczytałem temat gdzieś od pięćdziesiątej którejś strony i trafiłem tylko na to, że któraś ze zworek ma umożliwiać jakieś współdziałanie z jakimś programem, którego jeszcze nie ma, a który miałby pozwolić kontorlować parametry karty i wiatraka z poziomu OS. Jakieś wieści o tym programiku? Czy na pamięciach jest jakieś oznaczenie, że są 1,2ns? Bo w Polsce sprzedawcy są pomysłowi, a nie chciałbym zeby mi wcisnęli jakiś kit.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...