Skocz do zawartości

lukewola

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lukewola

  1. No i jest już prawie wszystko po angielsku :P, a raczej w języku który trochę przypomina angielski. Cóż za niesmak wywołałem swoim niewybaczalnym błedem :-) Tak to prawda że coolerek ten dosć niestabilnie siedzi na chipsecie. Mimo wszystko chyba wystarczająco mocno dociska do northbridge, jeśli by tak nie było temperatury na 100% byłyby wyzsze. Oczywiście nalepiałem czarną obramówkę, myśle ze nie pomaga ona tyle w stabilnym złożeniu całości ale raczej w zminimalizowaniu mozliwości ukruszenia rdzenia chipsetu co oczywiście może się zdarzyć. Ta obramówka to cos takiego na kształt starych coopershimów na Athlony, napewno wiecie i pamietacie co to takiego.
  2. Już powolutku poprawiam swój błąd, sam zobacz na ocforums.com, jeszcze trochę popracuje i doszlifuję tekst. Przyjmuję oczywiście te słowa krytyki bo cóż mam zrobić :-(. A tak wogóle czemu myslisz że jestes dzieckiem? - zaprawdę powiadam że nie jestem. Jest to jedna z moich pierwszych recenzji, sądzę że nie jest taka kiepska, w dodatku na swoje usprawiedliwienie chciałbym rzec, że pisałem to w pośpiechu i nie poto by nas osmieszac ale właśnie żeby pomóc niezdecydowanym, którzy zamierzają kupić ten coolerek.
  3. Mały człowieczku, a kto powiedział że posty na ocforums maja być po angielsku? Watpię żeby pisanie po Polsku było jakims przestępstwem i ośmieszaniem naszego narodu. Zresztą mam zamiar przetłumaczyć mniej wiecej to co napisałem na język angielski, oczywiście wymaga to czasu i chęci. Nie jestem jakąs gwaizda jeśli chodzi o ten jezyk ale postaram się w miarę swoich możliwości przetłumaczyć to co napisałem. PS. Sam stwórz jakąś recenzję to wtedy bedziemy Ciebie krytykować. Aczkolwiek masz rację jeśli chodzi o ten błąd z portem PCI-X i zaraz to poprawię.
  4. http://www.ocforums.com/showthread.php?t=4...light=hr-05-sli - tu macie link do mojej recenzji na www.ocforums.com. PS. ale sie wszyscy ździwili ze napisałem po Polsku :P
  5. Wszytskich zainteresowanych informuję, że cooler Thermalright HR-05-SLI jest już dostępny w Polsce. Co ciekawe jako pierwszy pojawił się na www.zenfist.pl a nie na Angeli. Cena to 99zł.
  6. W związku z pojawieniem się tego coolera otworzyłem właśnie ten nowy temat. Kupujcie a potem piszcie co sądzicie o HR-05-SLI. Thermalright HR-05-SLI jest już dostępny w Polsce. Aha nie jest to towar wirtualny czy alokowany, sprawdzałem i już go mają na magazynie we Wrocławiu -od 10 września na Zenfist.pl. Już zamówiłem i czekam z niecierpliwoscią. Gdy zainstaluję i przetestuję umieszczę obszerny artykuł ze zdjęciami na tym forum oraz na www.ocforums.com. PS. sam jestem ciekaw czy faktycznie to takie wydajne jak wszyscy trąbią.
  7. Dzisiaj mam ciekwostkę dla wszystkich posiadaczy ga-k8n***. Zdjęcie na dole przedstawia płytkę z pewną nowinką technologiczną, kartą z wymiennymi procesorami graficznymi. Hmm ale akurat nie to jest tu ważne. Spójrzcie na chłodzenie chipsetu northbridge. Tak to właśnie płyta ga-k8nxp-sli z takim chłodzeniem!!!
  8. To, prawda że nie ma opcji Cool & Quiet w biosie, ale to udogodnienie i tak działa na tych płytkach. Wystarczy tylko zainstalowac drivery AMD i ustawić w zakladce opcje zasilania - przenośny/laptop (NIE minimalne zarządzanie energią!!!). Sprawdźcie, u mnie działa bez zarzutu i z 2Ghz procek schodzi w idle na 1Ghz. A teraz żeby byc pewnym jaką prędkość ma wasz procek użyjcie narzędzia np. CPU-Z (darmowego).
  9. Jeśli mam byc szczery to wydaje mi sie, że temperatura chipsetu na tych płytkach jest przekłamana. Ja posiadam wersję z wiatraczkiem i też zawsze widzę 70 do 73 Cel. Nie uważasz, że to trochę dziwne? Powiem więcej, raz skierowałem na chipset dodatkowo 120mm wentylator na wysokich obrotach i temperatura nie drgnęła. Myślę, że faktyczną temperaturę northbridge da się w tym przypadku sprawdzic tylko za pomocą jakiegoś specjalnego czujnika. Może ktoś to robił? Ktos wyżej pisał, że nie założy radiatorków na mosfety bo straci gwarancję. Oczywiścię, myslę że właśnie wiąże się to z utratą gwarancji więc zanim to zrobicie zastanówcie się. Ale ja takie posiadam i naprawdę spełniają swoje zadanie. Poniżej chłodzone mosfety.
  10. e to chyba naprawdę warto zastanowić sie nad tym chłodzeniem. Zobaczymy. Ale skąd wziąć coopershim`a??? A jeśli chodzi o miedziąna rurkę -no właśnie miedzianą to jestem absolutnie pewien, że nie będzie problemów z wyginaniem bo to miedź właśnie:)
  11. witam, więc po kolei: Sprawdzałem czy da się coś zrobić z chłodzeniem karty 3D1. I nie byłoby żadnych przeszkód żeby cos próbować zakładać gdyby nie fakt, że na tej karcie są tylko 4 otwory do mocowania chłodzenia. No wiesz gdyby było ich osiem po cztery przy każdym rdzeniu wtedy możnaby założyć poprostu dwa Zalmany. Ale gdybym miał już na twoim miejscu coś robić z tym to spróbowałbym zamontować jakiś duży wentylator np. Akasy na karcie, zdejmując tylko te dwa głośne wentylatory z przednia osłoną, a zostawiając jedynie miedzianą płytkę która właśnie jest mocowana przez te cztery otwory. Pokombinuj coś, wiem że napewno wkurzają cię te dwa głośne wentyle. Faktycznie jest nowa wersja biosu datowana na 2005/12/05 hmm niebawem ją wyprobuję ale nie spodziewam się jakiśch szokujących zmian. A jeśli chodzi o AeroCool Video Magic VM-101 to nie wykorzystywałbym tego do chłodzenia chipsetu. Zauważcie, że po zamocowaniu tego małego odpromiennika do chipsetu i podpięciu heatpipe konstrukacja byłaby zbyt ciężka, zdecydowanie zbyt ciężka bo wentyl chipsetu montuje się tylko na dwie śrubki i tu jest lipa. Moim zdaniem łatwo byłoby wykruszyć rdzeń na którym przypominam nie ma żadnego coopershim`a tak jak na starszych prockach AMD. Aha moim zdaniem nie ma 1,5cm miejsca nad chipsetem. Jest około 11mm - tu tylko Zalman wejdzie. Mierzyłem. Ktoś tu pytał jaki model Zalamna chcę użyć do chłodzenia northbridge. Oczywiście myślę o ZM-80D-HP, a zresztą nie ważne czy ten złoty, czarny czy niebieski model. Wszystkie ponoć pasują. Jeśli chodzi o wygięcie heatpipe to wiem, że da się ją wyginać w granicach rozsądku. Tzn. zobaczcie jak jest oryginalnie wygięta. Właśnie takie promienie krzywizn mozna z tego robić. Trudno mi to wytłumaczyć, poprostu zobaczycie gdy to zrobię. Napewno przed świętami, bo już starsznie mnie denerwuje wiataczek na chipsecie, który nie dość że jest głośny to jescze słabiutko chłodzi. Czasami zastanawiam się jak długo pochodzi ta płyta bo wiecznie na chipsecie ma 70 stopni. Heh dziwny ten Gigabyte.
  12. no i jestem z powrotem, niestety sprawa z Zalmanem się przedłuża. Chcę kupić na allegro ale zawsze ktoś mi sprzątnie go sprzed nosa. Nowego nie ma sensu za 100zł. Ale wreszcie to sfinalizuję. Ktoś wspomniał o Thermaltakie Schooner, ale moim zdaniem to nie da rady tego załozyć na nasza płytkę. Nie widzę innego sensownego rozwiązana jak Zalman. Na dole zamieszczam zdjęcia projektu z Zalmanem. (jakoś tak to będzie zmontowane - mój rysunek hehe) Widzę, że sporo osób ma problemy z nowym biosem f10. Strasznie to dziwne u mnie nawet się nie zająknał. Już gdzieś czytałem i potwierdza się to, że jest duży rozrzut w wykoaniu tych płyt, nie oszukujmy się. Pamiętacie spalone egzemplarze przy próbie nawet minimalnego overclockingu? Albo problemy z raz wyjętym i włozonym DPS`em?. Ja tyle przy tej płycie kombinuję i nic podobnego się narazie nie przytrafia. Zato ja mam teraz do Was małe pytanko. Gdy postawicie świeży system na tej płycie zdarza się Wam może, że podczas pracy powiedzmy to `na pulpicie` wszytkie ikonki na chwile znikają a poźniej sie znowu pojawiają? To tak jakby system się przeładowywał - dziwne ale u mnie to występuje od zawsze, na każdym biosie i różnych sterach. Nie powoduje to żadnych problemów ale dla samego faktu chciałbym się dowiedzieć o co chodzi.
  13. Ja nie zauważyłem żadnych problemów po flashowaniu na nowy biosik. Aczkolwiek system po pierwszym uruchomieniu instalował samoistnie jakieś sterowniki czy biblioteki. Ale wszystko poszło ok i nie wywala żadnych błędów. Wiem to na 100% gdyz komputer chodzi u mnie często 16 godzin na dobę, w tym czasie gram, słucham muzyki, ściągam cos z eMule itd. Co więcej w wersji F10 płytka lepiej sie kręci i jest naprawdę bardzo stabilna. Odnośnie overclockingu to jeszcze sporo muszę sprawdzić, a uczynię to dopiero gdy kupię Scythe Ninja i jeszcze jakoś sprytnie schłodzę northbridge Zalmanem. Zobaczycie niedługo zamieszczę jakies zdjęcia (tzn. najpewniej przed swiętami kilka dni). Pozdrawiam, będziemy walczyć dalej z ga-k8nxp-sli :)))))
  14. Ej nie zgodzę się z Tobą, że tylko jedna paczka sterowników była do kitu. Wersja 6.53 też była skichana i także system plików się rozsypywał po pierwszym uruchomieniu. Pytanie jest tylko czy nowa paczka 6.70 naprawia ten problem przy włączonym NCQ. Nie chę ryzykować i sprawdzać tego teraz choć mam właśnie zainstaolwane nowe stery. Wyłączyłem NCQ. Piszcie wszyscy jak jest u Was.
  15. Witam, Pojawiła sie finalna wersja biosu dla ga-k8nxp-sli - f10. Okazuje się że dużo poprawiło się w temacie podkręcania tej płyty i tak: teraz działa już na FSB 260 (więcej nie sprawdzałem), dzielniki pamięci jak u DFI - rewelacja (już ktoś o tym wcześniej pisał no i faktycznie to prawda). Jeśli chodzi o stabilność to jest super - żadnych problemów. Ha więc da się wydać porządny bios. Cieszy fakt, że Gigabyte cały czas coś poprawia i usprawnia. Bios w wersji f10 polecam każdemu użytkownikowi wspomnianej płyty. Napiszę jeszcze coś za kilka dni gdy przetestuję to wszystko porządnie.
  16. Informuję wszystkich zainteresowanych, że nowy BIOS wersja F10 (narazie beta f10s) jest dostępny na stronie Gigabyte`a. Czekam na wersję finalną F10 i wtedy zobaczymy czy coś ciekawego dodano, no i wogóle jak to chodzi.
  17. Kto wie jak to naprawdę jest z płytą Gigabyte ga-k8nxp-sli -podczas podkręcania szyna PCI 33 też sie przetaktowuje? czy może jest na stałe zablokowana?. Z tego co sam wybadałem to raczej jest zawsze 33MHz -tak przynajmniej pokazjue EasyTune. Jest to o tyle ważne, że po podniesieniu naprzykład FSB na 240Mhz PCI może juz mieć 40Mhz zamiast standardowych 33Mhz, co może powodowac niestabilność działania urządzeń opartych na porcie PCI. Wpisujcie także jakie macie temperatury chipsetu. U mnie na ga-k8nxp-sli to odpowiednio 69 stopni - idle i do 73 full load. Nio trochę to niepokojące, aczkolwiek wiem, że chipsety te mogą się grzać do 90 stopni według specyfikacji Nvidii.
  18. ....o kurdę zatem czekam na oficjalną wersję do GA-K8NXP-SLI. A Ty przyjacielu napisz jak się sprawuje ten BIOSIK... Ja niedługo wrócę na to forum i będę kontynuował swój wywód o GA-K8NXP-SLI, mam jeszcze sporo do napisania o tej konstrukcji (niebawem obiecany Zalmam na northbridge) . Mam nadzieję, że moje info komuś się przyda :-)
  19. Faktycznie pochrzaniło mi się ztymi BIOSAMI. Masz rację wersja F7 dla GA-K8NXP-9 to to samo co wersja F9 dla GA-K8NXP-SLI. Natomiast jeśli chodzi o te opje SLI na twojej płytce bez SLI to tak jak mówiłem Gigabyte wydał poprostu jeden BIOS (F7 ten sam co F9) i rzucił go dla tych płytek tyle , że oznaczył innym numerkiem stąd u Ciebie opcja SLI. Poprostu nie usunęli tej opcji bo zdecydowali, że nie ma takiej potrzeby. A tak wogóle to przyznam Ci sie, że mam GA-K8NXP-SLI ale z jedną kartą graficzną. Kupiłem ją tylko dlatego, że pojawiła się jako pierwsza na Komputroniku, a ja już nie chciałem czekać na tę na Nforce 4 Ultra, więc trochę przepłaciłem. Jeśli chodzi o obsługę Sound Blastera to u mnie wszystko działa wporządku, mam Live 5.1 Digital. Ale ostatnio wyszedł też Live 24bit, jesli właśnie takiego posiadasz to nie wiem jak on współpracuje z tymi płytami. A może poprostu masz jakieś problemy ze sterownikami. Cztałem też kiedyś, że często w przypadku jakiegoś konfliktu pomaga przełożenie karty dźwiękowej na inny slot PCI, więc spróbuj. Mam tez do Ciebie kilka pytań. ostatnio sprawdzałem tak z ciekawości napięcia podawane prze płytę programem HMonitor. Zauważyłem, że napięcie +5V jest przekłamane, zresztą nie tylko w tym programie. Sądzę, ze jest przekłamane, ponieważ płyta nie posiada wogóle czujnika dla tego napięcia, ale nie jestem do końca tego pewny. Może wiesz jak to jest naprawdę z tą płytą? Czy też posiadasz moduł DPS, który styka się jednym kondensatorem z kondensatorem na płycie. Czy może masz nowsza wersję DPS`a bez wentylatora (słyszałem, że takie teraz są w zestawach). I jeszcze jedno. Jaką masz temperaturę chipsetu northbridge, ja 70 do 73 stopnie. wiem, że to sporo ale ponoć to normalne na tych Nforce 4. Jak ta sprawa wygląda u Ciebie? A już niedługo do chłodzenia chipsetu mam zamiar wykorzystać zestaw Zalmana (ten docelowo służący do pasywnego chłodzenia kart graficznych, np: ZM-80D). Wiesz zresztą sam jak lipnie jest umieszczony chipset na tych płytach, nie sposób co innego tam wsadzic bo nie ma miejsca. Dla zainteresowanych po tej instalacji Zalmana umieszczę zdjęcia na forum i dokładnie napiszę jak to wykonać. Takie rozwiązanie podejrzałem na benchmark`u przy recenzji super komputera. Nio może być ciekawie. Poniżej zamieściłem zdjęcia przedstawiające te kondensatory oraz rozwiazanie z Zalmanem (tutaj akurat na płycie DFI Lan Party na Nforce 4 SLI).
  20. znam odpowiedź tylko na dwa twoje pytania, a mianowicie: -masz wgrany BIOS w wersji F4, ponieważ twoja płytka długo leżakowała w magazynie, widzisz ja naprzykład swoją ( tylko, że SLI) kupiłem 15 stycznia na Komputroniku i już wtedy płyta posiadła wersję BIOSU F6. Był to pierwszy rzut płyt z tym BIOSEM -w BIOSIE masz opcję SLI, ponieważ płyta GA-K8NXP-9 jak i GA-K8NXP-SLI używa tych samych wersji BIOSÓW. Są to bliźniacze płytki, jedynym wyjątkiem jest właśnie SLI, więc Gigabyte oszczędza na pracy i wydaje te same BIOSY dla obu -a dlaczego BIOS F4 nie obsługuje Dual Channel? Otoż ja pewnie się zorientowałeś pierwsze BIOSY pełne sa przeróżnych błedów i niedoskonałości. Nowsze wersje powstają właśnie poto żeby je naprawić oraz dodac obsługe naprzykład nowych rdzenii procesorów. Wiem, że piszę cos bardzo logicznego ale ja tez na początku zadawałem sobie pytanie dlaczego mój dysk twardy DiamondMax 10 Maxtor`a na serial-ata nie chce działać i nie jest najczęściej wykrywany. Odpowiedź była prosta BIOS F6 miał błąd, naprawiono to w F7. Poprostu jak najszybciej wgraj nowy BIOS w wersji F9 dostępny na stronie Gigabyte`a, a podejrzewam że rozwiążesz tym sposobem wiele problemów, także ten z oczekiwaniem kilusekudowym przy botowaniu - właśnie tak jak ja :) Aha i coś mi sie wydaje, że czytałem gdzieś że właśnie wersja F4 i F6 (nie wiem jaki masz w tej chwili) powoduje problemy z myszkami lub klawiaturami USB, a ustawienia w BIOSIE nic nie dają. Przeczytaj także mój wcześnijeszy post, może tam coś pomocnego napisałem.
  21. Witam wszystkich tweak`owców. Jak napewno się domyślacie jestem posiadaczem płyty GA-K8NXP-SLI firmy Gigabyte. Użytkuję ją od 5 miesięcy i chciałbym podzielic się swoimi uwagami i spostrzezeniami odnośnie tego produktu. Po pierwsze mało kto wie, że źródłem jego problemów z wyżej wymienioną płytką mogą być przegrzewające się mosfety (czyli regulatory napięcia umieszczone w okolicach socketu) , te małe kwadraciki - jakby ktoś nie mógł znaleźć :P. Otóż jak zauważyliście producent nie umieścił na nich żadnych radiatorów co jest fatalną pomyłką lub dziwacznym niedopatrzeniem. U mnie właśnie te elementy powodowały nagłe restarty systemu (podczas grania - gdy komp był mocno obciążony, a mosfety bardzo gorące). Można poradzic sobie z tym na dwa sposoby. Poczatkowo poprostu zdjąłem bok obudowy mojego Chiefteca i problem zniknął ale to tylko półśrodek bo osobiście nie lubię oglądać otwartej obudowy. Pomyślałem sobie więc, że muszę umieścić na mosfetach jakieś radiatorki - i to był strzał w dziesiątkę. Tu pytanie do Gigabyte`a: czemu na litość boską płyta nie posiada standardowo zamontowanych radiatorków, przecież jest to jak najbardziej normalne i stosowane przez wszystkich niemal producentów płyt głównych (popatrzcie na płyty DFI, Asusa. itd). Proponuję montowanie aluminiowych radiatorków CoolerMaster Little Chipset Cooler (w paczce jest tego 10 sztuk, nam natomiast wystarczy 6, gdyż tyle jest mosfetów przy sockecie). Posiadają one bardzo mocną taśmę i nie ma obawy że nam po jakimś czasie odpadną. Aha tutaj mała uwaga - jeśli juz kupicie takie radiatorki i je założycie to pamiętajcie, że próba ich zdjęcia spowoduje najpewniej oderwanie mosfetów od płyty głównej więc przyklejając je róbcie to precyzyjnie najlepiej przy wyjętej płycie z obudowy. To byłoby na tyle jeśli chodzi o ten problem. U mnie po takim zabiegu płyta chodzi stabilnie jak skała i nie zaliczyła od tamtej pory ani jednego restartu :))))))). AHA NIE ZABIERAJCIE SIĘ ZA OVERCLOCKING NA TEJ PŁYCIE BEZ MONTAŻU RADIATORÓW NA MOSFETACH - NIGDY. Po drugie - problemy z dyskami twardymi, a dokładniej z właściwym ich wykrywaniem przez BIOS. Otóż gdy zakupiłem płytę posiadała ona wgrany BIOS w wersji F6 (i tu miałem pecha). Otóż do zestawu zakupiłem dysk Maxtor DiamondMax 10 160GB NCQ. Dopiero następna wersja biosu naprawiała problem z wykrywaniem tego dysku. Była to testowa wersja F7H, którą dostałem od pomocy technicznej. Następne wersje - F8, F9 już nie powoduja podobnych problemów, więc ten temat uważam za zamknięty. Wspominał ktos jeszcze wcześniej o pojawiających sie krzakach na ekranie w biosie, gdy próbujemy automatycznie wykryc dysk i wciskamy klawisz ENTER. Otóż był to błąd, który naprawiano w F8 i następnych i nie jest to problem samej płyty, a poprostu bisou F6. Po trzecie mogliście się spotkać z niestabilnym działaniem płyty gdy moduły pamięci pracują na command rate ustawionym w BIOSIE na 1T. U mnie działo się tak na modułach Geil`a 2x256 ULTRA PLATINUM CL2. Problem tkwi w tym, że płyta daje ciutkę za małe napięcia na pamięci w przypadku gdy włączymy command rate 1T i podczas testowania naprzykład Prime95 wywala błędy. Początkowo nie znałem tego problemu gdyż defaultowo moduły pamięci są ustawiane przez płytę na command rate 2T (czyli na wolniejszy stratny tryb taktowania, a zresztą przestawcie i sprawdźcie ile punktów dostanienie w SiSoft Sandra gdy przetestujecie pamięci na memory bandwidth - dużo wyższa przepustowość na 1T). A jak to naprawić? Wystarczy podwyższyć napięcie pamięci w BIOSIE o 0,1v. To raz na zawsze naprawia ten problem. Prime95 stabilny, ja testowałem przez 48 godzin i złoto. Po czwarte overclocking. Mój kofig to : -AMD64 3200+ Winchester (standardowo 2,0 GHz) -wspomiane wyżej pamięci Geil`a -zasilacz Topower`a 420W P6 -6600GT Gigabyte`a Magistrala poszła na 240 bez problemu skąd uzyskałem 2.4 Ghz, pamięci asynchronicznie 166MHz ( nie chciałem ich narazie podkręcać), HTT na 2x lub 3x, ciutkę podniesione napięcie chipsetu o 0,1v, natomiast napięcie procka do 1,475) i Prime95 stabilnie przez wiele godzin. Narazie więcej nie podkręcam dopóki nie dokupię lepszego chłodzenia procka. Wiem, że magistrala idzie napewno na 250. Narazie tyle moich spostrzeżeń, jak się okazuje z wszystkimi problemami z tą płytka poradziłem sobie i jestem naprawdę zadowolony, co nie zmienia faktu że w płycie za 700zł Gigabyte oszczędza na alumiowych radiatorach - to woła o pomstę do nieba ludzie. CDN!!! i nastąpił: Dzisiaj przechodze do omówienia kolejnych problemów i omówienia rozwiązań. Pewno spora cześć z Was drodzy użytkownicy GA-K8NXP-SLI miała problemy z instlacja sterowników chipsetu pod Windowsem XP. Otóż mówię tu o przypadu gdy zainstalujecie system Windows, a następnie próbujecie instalowac sterowniki chipsetu (referencyjne Nvidii np: 6.66 WHQL) i napotykacie po instalacji i restarcie kompa na problem uszkodzonych plików systemowych. System wywala wtedy różne błedy, pisze naprzykład że brakuje plików lub że niektóre sa uszkodzone. Natomiast po następnym restarcie komputer przestaje odpowiadać i wiesza się gdzieś pomiędzy ekraniem bootowania a ekranem Windows. Jest to problem z którym sama Nvidia nie moze sobie poradzić od dłuższego czasu. Zaznaczam tu, że dotyczy on także on innch płyt na Nforce 4 Ultra lub SLI. A jesli mam byc dokładniejszy to chodzi dokładnie o włączoną opcją kolejkowania poleceń, która wykorzystywana jest przez nowsze dyski twarde i domyślnie włączona po instalacji sterowników (tzw. NCQ). Żeby rozwiązać ten problem postępujcie tak: -instalujcie Windowsa i ładujcie przy tym sterowniki Nvidii do obsługi SATY , system ładuje je z dyskietki podczas instalacji, a żeby móc je załadować trzeba nacisnąć f6 podczas kopiowania plików instalacyjnych (w odpowiednim momencie jest to napisane na ekranie). Użyjcie tych sterów, które następnie skopiujecie już rozpakowane na dyskietkę: http://tw.giga-byte.com/Download/Download...._boot%20disk_xp -nastepnie po instalacji systemu wejdźcie na mój komputer potem na menadżera urządzeń i kontorolery dysków twardych. Teraz znajdźcie odpowiedni kontroler i we właściwościach wyłączycie kolejkowanie poleceń (NCQ). -dopiero teraz możecie instalować nowe sterowniki chipsetu i SATY (6.66) Poprostu sęk tkwi w tym, że nie można dopuścić do tego aby system próbował uruchomić sie na nowych sterach przy włączonym NCQ na dysku twardym posiadającym właśnie obsługę kolejkowania poleceń. Mam nadzieję, że Nvidia niebawem rozwiąże ten problem i będzie można wreszcie korzystać z NCQ, które to niby trochę polepsza działanie dysku twardego. Przecież wszyscy trąbią o tym bugu na zagranicznych i krajowych forach od 3 miesięcy. Aha to jescze nie koniec, cos jescze skrobne ciekawego w najblizszych dniach. Poniżej macie zdjęcie radiatorków do chłodzenia mosfetów po których pisałem wyżej, te CoolerMaster`a pasują idealnie:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...