Skocz do zawartości

silverman

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

silverman's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. 600 zł to górna granica, generalnie ma być jak najtaniej, na weekendowe granie. Do codziennej pracy używam laptopa. Swojego czasu grałem we wspomniane tytuły na czymś takim: http://www.agito.pl/laptop-hp-pavilion-hdx18-1080ew-pl-339135-hdx18-1080ew/pd/DYDKNMBBM/ i chodziło to rewelacyjnie.
  2. Powyższe propozycje są ciekawe jednak muszę się zmieścić w budżecie ok. 600 zł Trochę pogrzebałem w archiwalnych testach i zestawach i skłaniam się ku następującemu rozwiązaniu: Core2Duo e8500 3,16 GHz ASUS P5G41C-MLX DDR2 DDR3 775 RAM dowolne 2x2GB DDR3-1333MHz GeForce 9800GTX+ 512MB ddr3 lub GTX 285 1 GB ddr3 HDD mam standardowy 500 GB, zastanawiam się nad najtańszym SDD 16 lub 32 GB pozostaje jeszcze kwestia zasilacza Wszystko doprawione Vistą 64bit. Mam z nią dobre doświadczenie we współpracy z tymi grami. Na laptopie z Win 7 i Core i5 i dedykowanym Geforcem Rome potrafił już marudzić. Całość będzie śmigać na 19" monitorze w rozdzielczości 1366 x 768.
  3. Witam, chciałbym złożyć komputer pod stare gry a konkretnie 2 tytuły z serii Total War: Rome i Medieval II. Gry te w czasach kiedy wychodziły (2004 i 2006) były sporym wyzwaniem dla sprzętu. Chciałbym aby hulało to na maksymalnych detalach i wydać możliwie jak najmniej. Ot taki zestaw z przeznaczeniem na okazjonalne/sentymentalne sesje. Pytanie zasadnicze - czy pójść w starsze i mocniejsze podzespoły (z epoki ;) coś pokroju Core2Duo E8600 i np. GF 9800 GT (nie wiem co tam wtedy dobrego było) czy w nowsze ,ale bardziej budżetowe? Druga sprawa system, sterowniki - na windows xp i vista te gry chodziły optymalnie. Będę wdzięczny za sugestie doświadczonych forumowiczów.
  4. Po przerobieniu kilku laptopów z vistą i 7 postanowiłęm złożyć mały komputerek stacjonarny do standardowych zastosowań biurowych i grania. Mam zamiar zainstalować XP ze względu na to ,że gram głównie w starsze gry i nie potrzebuję dodatkowych efektów wizualnych pożerających zasoby sprzętowe a poza tym mam go oryginalnego. Zresztą będzie to stosunkowo słaba konfiguracja oparta na APU (A6-35500) lub G540. Tu pojawia się moje pytanie - czy instalowanie tak starego systemu na nowych podzespołach ma sens? Podejrzewam ,że nowe technologie (takie jak apu) optymalizowane są bardziej pod kątem nowych systemów operacyjnych. Czy XP nie będzie ograniczał wydajności cpu, karty graficznej? Pomijam fakt ograniczonego wykorzystania pamięci przez system 32 bitowy.
  5. silverman

    Htpc

    witam, po kilku miesiącach postanowiłem zrobić przesiadkę z E350. Nie spełnił niestety moich oczekiwań pod względem wydajności - zarówno system (leciwy XP) jak i gry (tytuły sprzed 6 lat) przymula. Teraz myślę nad bardziej dojrzałym APU czyli A6-3500 + Gigabyte A75N. Do tego SSD A-Data 60 GB co mam nadzieję przy tej konfiguracji da zauważalną różnicę od tradycyjnego hdd. Obudowa InWIn BM639 i 4GB ramu zostanie ze "starego" zestawu. Zastanawiałem się jeszcze (jak pewnie 3/4 forumowiczów) nad G540 ale musiałbym dokupić dodatkową kartę graficzną i obawiam się, że 160W zasilacz tego nie pociągnie (czytałem ,że te 7750 są energooszczędne, ale czy aż tak?). System pozostanie póki co XP. Ciekawi mnie czy ten stary system poza mniejszym wykorzystaniem pamięci ram ogranicza jeszcze w jakiś inny sposób wydajność nowych komponentów. Komputer ma służyć bardziej do codziennych zastosowań i czasami grania niż jako htcp do filmów. Jakieś sugestie?
  6. Minęło parę miesięcy użytkowania zestawu opartego na AMD E-350 i muszę przyznać, że nie był to trafny wybór. Nawet XP chodzi mułowato, starym grom brakuje płynności. Czas na zmiany. W chwili obecnej przychylam się do rozwiązania Athlon A6-3500 + płyta Gigabyte A75N-USB3. Zastanawiam się również nas Cel G540 + Asrock B75M + zewnętrzna grafika Radeon HD 6670 1GB, ale nie wiem czy uciągnie to zasilacz 160W w mojej obudowie (linia 12V - 10A - 120W). Komputer do okazjonalnego grania, tani, energooszczędny.
  7. Fajny procesor ten 3500, bodajże najlepszy stosunek wydajności do ceny, ale tak jak wspomniałem musi to być mini-itx i jak najbardziej energooszczędne.
  8. Jeśli dobrze zrozumiałem G530 będzie dużo bardziej wydajny w zastosowaniach biurowych, a e350 lepiej sobie poradzi w grach. Takie rozłożenie sił bardziej mi odpowiada (gram od czasu do czasu) a w codziennej pracy nie korzystam z zaawansowanych-zasobożernych aplikacji.
  9. Brałem to pod uwagę, ale wychodzi drożej w zakupie, większy pobór energii (65w), poza tym mam ciasną obudowę IN WIN BM639 z zasilaczem 160W. Nawet nie wiem czy by się zmieściło z chłodzeniem procesora. Rozwiązanie AMD pasuje mi idealnie. Dodam jesczze, że póki co będzie to śmigać na win xp.
  10. Składam prosty komputer biurowy z funkcjonalnością HTPC. Wybór płyty padł na AMD ze zintegrowanym procesorem i gpu. Waham się pomiędzy dwiema płytami - polecanym Asrockiem a MSI . MSI ma usb 3.0, o rok dłuższą gwarancję, obsługuje ddr3 w 1333. Z drugiej strony wszędzie polecany jest Asrock. Co wybrać z tych dwóch?
  11. Ram bez dwóch zdań przesiadka na całe 1GB. Pytanie czy będzie odczuwalna różnica między Cel D 2,6/128/400 a np. P4 2,6/512/800 i czy wiązało by się to z wymianą zasilacza?
  12. Sprawa wygląda następująco: jest komp z marketu (ale solidny ;) s.478 Cel D 2,6 , mobo jakiś asrock , 2 x 256 ramu i jakiś tandetny radeon. komputer generalnie służy tylko do prac biurowych na win xp ale i to mu ostatnio nie wychodzi. czas na upgrade. jedyne co ma sens moim zdaniem to ram na 1 GB i proc na P4 (2,8/1M/400). zastanawiam się tylko czy zasilacz to uciągnie (300W ale daje radę przez 7 lat stabilnie działał) Nie ma oznaczenia producenta ,ale jest naklejka TUV i wygląda solidnie (wiatrak 12 i ciężki). druga sprawa to czy będzie zasadniczy wzrost mocy po takiej wymianie. (szczególnie proc bo ramu bedzie 2 razy tyle) Proszę nie proponować zmiany platformy ,bo to nie mój komputer i w grę wchodzi tylko upgrade.
  13. Internet w UPC, chyba nie mają tam ograniczeń - przynajmniej nie spotkałem się z tym w sieciach kablowych. Twardy reset robiony.
  14. witam, mam taka sytuację, że kiedy komputer podlączony jest bezpośrednio do modemu kablowego wszytskie strony sie otwieraja. Kiedy połączę przez router p 6381-3 internet działa, ale niektóre strony sie nie otwierają (większość jednak działa). Problemem na pewno nie jest komputer a ewentualna konfiguracja routera, ale dziwne, że brak otwierania ogranicza sie tylko do kilku stron...
  15. Witam, problem jest następujący - jakiś czas temu w płycie siadł wiatrak na chipsecie. Zostal wymieniony na nowy, chodził jakiś miesiąc. Obecnie płyta znow nie chce wstać, a objawy są podobne jak przy awarii wiatraka (chociaż obecny chodzi). Generalnie zasilanie OK, wiatraki wieją, ale po jakimś czasie zaczyna piszczeć i [gluteus maximus]. Ekran ciemny cały czas. Ten chipset generalnie ma wysokie temperatury - może padł? No i jeszcze jedna sprawa - przy uruchomieniu w okolicach chipsetu słychać tykanie/ cykanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...