Skocz do zawartości

lores

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    442
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

lores's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. No na Viście 1 MB/s to całkiem nieźle! Pewnie wynik wspomagany przez różne ciekawostki jak "pakiety zabezpieczające". Spróbuj powyłączać, co się da...
  2. Może komuś się przyda: 1. Acronis 2009 umożliwia zapis do ext3 i czytanie z ext3 (podobnie jak wersja 9 i 10 - w 11 usunęli tę opcję). Czasami miewa problemy z zapisem/przywróceniem, ale trzeba pokombinować z różnymi możliwościami i w końcu powinno się udać... 2. Po przeformatowaniu partycji na dane na ext3 warto wydać komendę sudo tune2fs -m 0 /dev/sdxXżeby usunąć rezerwę miejsca dla roota (domyślnie chyba 5%, co przy partycji 500 GB zabiera 25 GB!).
  3. Witajcie! Grzebałem trochę w tablicy partycji, co sprowadziło się do wywalenia wszystkiego, stworzenia Ubuntu live'em partycji pod Ubu, XP i dane, i zainstalowania Ubu i Windy. Okazało się, że Winda nie widzi partycji pod dane, która jest w NTFS, ale NTFS utworzonym przez Ubuntu (to był chyba fdisk)! Co prawda partycja pod XP była też tworzona pod Ubu, ale pozwoliłem Windzie przy instalce ją sformatować. Problemem jest nie sama "widzialność", ponieważ używam IFS-a, który, o dziwo, pozwolił mi przypisać literkę nie tylko ext3, ale i rzeczonemu ntfs! Dzięki temu mam dostęp do plików, ale "nienatywny", co skutkuje jednym poważnym upośledzeniem - nie mogę defragmentować wielkiej (ponad 430 GB) partycji NTFS, która non stop się fragmentuje (co jest potęgowane przez to, że jest prawie non stop pełna do ostatniego b) - programy (próbowałem standard windy i PerfectDisk) nie widzą jej, co jest zrozumiałe... Jest to o tyle problemem, że na Ubu nie udało mi się znaleźć, o dziwo, żadnego defragmentera NTFS... FS na dane mam dlatego NTFS, a nie choćby ext3, że do backupów OS-ów używam Acronis Image Home, który potrafi backować i przywracać ext3, ale nie potrafi zapisywać ani wczytywać obrazów na ani z partycji ext3... Dlatego serdecznie proszę o poradę - są trzy możliwe rozwiązania, przedstawiane przez te pytania: 1. Jak doprowadzić do tego, żeby XP pozwolił na defragmentację? (Może jakoś efektywnie wymusić, może podmienić jakoś tablicę partycji, ale bez kasowania danych) lub 2. Jak defragmentować wydajnie NTFS pod Ubuntu (8.04.1)? lub 3. Jakiego back-upera live! użyć, żeby działał i dla Ubu, i dla XP, i żeby obsługiwał zapisywanie i czytanie z ext3? Ubu jest pierwszym systemem, XP jest używany może 0,01% czasu, ale oba korzystają intensywnie z danych, i oba potrzebują regularnych, niezawodnych backupów, które dotychczas zapewniał sprawdzony Acronis. Serdecznie Wam z góry dziękuję!
  4. Wykonalne - na pewno; warte zachodu - na pewno nie :) . OK, dzięki za odpowiedzi.
  5. Właśnie, za parę złotych, plus paręnaście za transport, plus kilka dni czekania ;) . A karta działa, tylko ten port jeden... :)
  6. Witajcie! Od razu do rzeczy: mam spalone (niedziałające) wyjście karty dźwiękowej Realtek wbudowanej w mobo MSI - oznaczone kolorem zielonym. Pod Windowsem stery karty Realteka umożliwiają zamienienie jej na moduł 5.1 - fizycznie ma 3 gniazda - zielony output, line-in i mic - a stery przekierowują dźwięk tak, że gniazda line-in i mic (domyślnie będące wejściami) robią za wyjścia dla głośników tylnych, centralnego i subwoofera. Dzięki temu można używać kartę, mimo że teoretycznie jedyne wyjście jest zepsute. Jak dokonać czegoś takiego pod którymś z Linuksów, najchętniej pod czymś debianowym typu K/Ubuntu (LMCE)? Dzięki Wam! :) Pzdr
  7. Za nowego? Wkluczając wszystkie dodatkowe koszty jak cła, zamiana waluty itd.? :| Brzmi dość niewiarygodnie :D .
  8. A jak w notebookach jest z dual channel? Nie należy mieć w miarę możliwości dwóch modułów RAM o takiej samej wielkości?
  9. Właśnie na coś takiego czekam, tylko 1k i lepszy :D:D .
  10. Cóż, ja owszem, a poza tym wzrok i zmęczenie ;) . Na razie temat zawieszony, czekam na jakąś ciekawą ofertę; dzięki za porady :) . http://allegro.pl/item355024348_dell_latit...024mb_bcm_.html :E
  11. Tak, tylko jedno "ale": matryca glare :( . A HP dałem tylko jako przykład ;) .
  12. Czy w ogóle spotykane są VBI Compale z matowymi matrycami? Bo tak na nie patrzę i patrzę... I za trochę ponad 1,5k porządny C2D, 2 GB RAM, 160 GB HDD, GF8600 i dobra jakość... Tylko wszędzie błyszcząca matryca :/ ;( . EDIT: Co powiedzielibyście o np. takim http://allegro.pl/item356717966_hp_nx7400_...0gb_dvd_rw.html ?
  13. Ech, no właśnie... Że aż tak wielu "daje się" na taką błyskotkę, że nie opłaca się produkować nawet opcjonalnie matowej :( .
  14. Jednak noname'y, które mają C2D i wytrwają tydzień mz. odpadają... A C2D nie jest aż takim priorytetem. Czy T40/T41 mają właściwie wbudowaną antenę WiFi w obudowę matrycy (tak BTW :D)?
  15. Ale co z matową matrycą? Większość tych polecanych notebooków, prawie wszystkie nowe, mają błyszczącą... 5220, 6720s itd. Czy może występują wersje z matową?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...