Skocz do zawartości

lores

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    442
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lores

  1. No na Viście 1 MB/s to całkiem nieźle! Pewnie wynik wspomagany przez różne ciekawostki jak "pakiety zabezpieczające". Spróbuj powyłączać, co się da...
  2. Może komuś się przyda: 1. Acronis 2009 umożliwia zapis do ext3 i czytanie z ext3 (podobnie jak wersja 9 i 10 - w 11 usunęli tę opcję). Czasami miewa problemy z zapisem/przywróceniem, ale trzeba pokombinować z różnymi możliwościami i w końcu powinno się udać... 2. Po przeformatowaniu partycji na dane na ext3 warto wydać komendę sudo tune2fs -m 0 /dev/sdxXżeby usunąć rezerwę miejsca dla roota (domyślnie chyba 5%, co przy partycji 500 GB zabiera 25 GB!).
  3. Witajcie! Grzebałem trochę w tablicy partycji, co sprowadziło się do wywalenia wszystkiego, stworzenia Ubuntu live'em partycji pod Ubu, XP i dane, i zainstalowania Ubu i Windy. Okazało się, że Winda nie widzi partycji pod dane, która jest w NTFS, ale NTFS utworzonym przez Ubuntu (to był chyba fdisk)! Co prawda partycja pod XP była też tworzona pod Ubu, ale pozwoliłem Windzie przy instalce ją sformatować. Problemem jest nie sama "widzialność", ponieważ używam IFS-a, który, o dziwo, pozwolił mi przypisać literkę nie tylko ext3, ale i rzeczonemu ntfs! Dzięki temu mam dostęp do plików, ale "nienatywny", co skutkuje jednym poważnym upośledzeniem - nie mogę defragmentować wielkiej (ponad 430 GB) partycji NTFS, która non stop się fragmentuje (co jest potęgowane przez to, że jest prawie non stop pełna do ostatniego b) - programy (próbowałem standard windy i PerfectDisk) nie widzą jej, co jest zrozumiałe... Jest to o tyle problemem, że na Ubu nie udało mi się znaleźć, o dziwo, żadnego defragmentera NTFS... FS na dane mam dlatego NTFS, a nie choćby ext3, że do backupów OS-ów używam Acronis Image Home, który potrafi backować i przywracać ext3, ale nie potrafi zapisywać ani wczytywać obrazów na ani z partycji ext3... Dlatego serdecznie proszę o poradę - są trzy możliwe rozwiązania, przedstawiane przez te pytania: 1. Jak doprowadzić do tego, żeby XP pozwolił na defragmentację? (Może jakoś efektywnie wymusić, może podmienić jakoś tablicę partycji, ale bez kasowania danych) lub 2. Jak defragmentować wydajnie NTFS pod Ubuntu (8.04.1)? lub 3. Jakiego back-upera live! użyć, żeby działał i dla Ubu, i dla XP, i żeby obsługiwał zapisywanie i czytanie z ext3? Ubu jest pierwszym systemem, XP jest używany może 0,01% czasu, ale oba korzystają intensywnie z danych, i oba potrzebują regularnych, niezawodnych backupów, które dotychczas zapewniał sprawdzony Acronis. Serdecznie Wam z góry dziękuję!
  4. Wykonalne - na pewno; warte zachodu - na pewno nie :) . OK, dzięki za odpowiedzi.
  5. Właśnie, za parę złotych, plus paręnaście za transport, plus kilka dni czekania ;) . A karta działa, tylko ten port jeden... :)
  6. Witajcie! Od razu do rzeczy: mam spalone (niedziałające) wyjście karty dźwiękowej Realtek wbudowanej w mobo MSI - oznaczone kolorem zielonym. Pod Windowsem stery karty Realteka umożliwiają zamienienie jej na moduł 5.1 - fizycznie ma 3 gniazda - zielony output, line-in i mic - a stery przekierowują dźwięk tak, że gniazda line-in i mic (domyślnie będące wejściami) robią za wyjścia dla głośników tylnych, centralnego i subwoofera. Dzięki temu można używać kartę, mimo że teoretycznie jedyne wyjście jest zepsute. Jak dokonać czegoś takiego pod którymś z Linuksów, najchętniej pod czymś debianowym typu K/Ubuntu (LMCE)? Dzięki Wam! :) Pzdr
  7. Za nowego? Wkluczając wszystkie dodatkowe koszty jak cła, zamiana waluty itd.? :| Brzmi dość niewiarygodnie :D .
  8. A jak w notebookach jest z dual channel? Nie należy mieć w miarę możliwości dwóch modułów RAM o takiej samej wielkości?
  9. Właśnie na coś takiego czekam, tylko 1k i lepszy :D:D .
  10. Cóż, ja owszem, a poza tym wzrok i zmęczenie ;) . Na razie temat zawieszony, czekam na jakąś ciekawą ofertę; dzięki za porady :) . http://allegro.pl/item355024348_dell_latit...024mb_bcm_.html :E
  11. Tak, tylko jedno "ale": matryca glare :( . A HP dałem tylko jako przykład ;) .
  12. Czy w ogóle spotykane są VBI Compale z matowymi matrycami? Bo tak na nie patrzę i patrzę... I za trochę ponad 1,5k porządny C2D, 2 GB RAM, 160 GB HDD, GF8600 i dobra jakość... Tylko wszędzie błyszcząca matryca :/ ;( . EDIT: Co powiedzielibyście o np. takim http://allegro.pl/item356717966_hp_nx7400_...0gb_dvd_rw.html ?
  13. Ech, no właśnie... Że aż tak wielu "daje się" na taką błyskotkę, że nie opłaca się produkować nawet opcjonalnie matowej :( .
  14. Jednak noname'y, które mają C2D i wytrwają tydzień mz. odpadają... A C2D nie jest aż takim priorytetem. Czy T40/T41 mają właściwie wbudowaną antenę WiFi w obudowę matrycy (tak BTW :D)?
  15. Ale co z matową matrycą? Większość tych polecanych notebooków, prawie wszystkie nowe, mają błyszczącą... 5220, 6720s itd. Czy może występują wersje z matową?
  16. Ech, no właśnie... Gdyby nie ta matryca... Niesamowicie mnie to irytuje, że taki jest koszt kupienia matowego, podczas gdy dwa razy wydajniejsze z błyszczącą kosztują tyle samo... Jeśli D600 i T40/41, to którego najlepiej? T41? :)
  17. Witajcie. Zakładam temat, ponieważ ciężko u mnie ze znajomością laptopów, a masa przeczytanych FAQ-ów i innych takich nie pomaga, bo nie zgadzają się wymagania :( . Chciałbym możliwie tanio kupić notebooka - 1000 do 1500 zł, niekoniecznie nowego, Allegro jak najbardziej. Powinien: 1. NIE mieć błyszczącej matrycy - interesują mnie matowe, przez co powalająca większość nowych modeli, ale i wszelkich FAQ-ów odpada; 2. być w miarę wydajny, ale nie do gier, a więc: możliwie C2D (nie wiem, czy da radę... poradźcie...) i 1 GB RAM (oczywiście dokupienie oddzielnie nie gryzie, tylko jak w lapkach wygląda kwestia Dual Channel?), grafikę olać; 3. mieć pojemny HDD, ale nie priorytetowo; 4. mieć porządną baterię; 5. mieć inne podstawowe graty jak WiFi; 6. być możliwie solidny, mały i lekki, ale nie priorytetowo. Usilnie proszę Was, drodzy Forumowicze, o poradę. Dosłownie dobija mnie fakt, że wszędzie tylko błyszczące błyski... Już nawet 5620 bym kupił, gdyby tylko nie ta matryca... Czytałem FAQ-i na forum i nie tylko, a myślałem o D600 i T40/41, ale sam nie wiem... Dzięki z góry! Pzdr
  18. Dzięki za odpowiedź. Niestety mi potrzebne było mostowanie, ale już udało się załatwić i wszystko działa. Trzeba było wymusić compatibility mode layer 4, run cmd netsh bridge. Pzdr
  19. Witajcie. Napotkałem dzisiaj taki problem, gdy próbowałem połączyć dwie sieci - przewodową i bezprzewodową: gdy mostuję obie karty sieciowe programowo przez WinXP (niestety to komp, na którym pracuję, i na którym nie da rady Linuksowego serwa postawić), tracę łączność bezprzewodową, którą uzyskuję tylko wtedy, gdy wifi jest poza mostem, a pozostałe połączenia są wyłączone. Niezależnie od ustawień dzieje się to samo - przy identycznych ustawieniach prócz bycia lub nie w mostku sieciowym - wifi samodzielne działa, a zmostowane nie; mam tu na myśli te same IP i metody ich przydzielania, te same ustawienia sieci wifi, ten sam stan innych interfejsów (wyłączone) itd. Zarys struktury: notebook A ---wireless--- PCmost B ---wired--- PC C. Zależy mi na tym, by nie tyle udostępniać Internet, a naprawdę mostować połączenia i umożliwić kontakty A - C :) . Inną kwestią, która mnie zastanawia, jest fakt, że XP nie daje sobie rady z korzystaniem z kilku niezależnych interfejsów symultanicznie - zdaje mi się, że gdy mam włączony LAN i aktywuję wtedy WLAN, to gdy pinguję kompa niby połączonego bezprzewodowo, OS próbuje użyć do tego właśnie przewodowego połączenia, a nie nadaje na wszystkich interfejsach... Czy istnieje możliwość jakiegoś dostosowania ustawień, by to poprawić? Poszukiwania w Internecie (dobre kilka godzin) nie przyniosły rezultatów :( . Dzięki za odpowiedzi :) . Pozdrawiam Lores
  20. Witaj. Błąd podczas weryfikacji BIOS-u, dzięki brakowi buga w softwarze update'ującym, powoduje, że przywracana jest poprzednia jego wersja, by nie rozwalić płyty - to jest całkowicie pożądane zachowanie. Jednak nie wiem, dlaczego program wykrywa niezgodność - jeśli BIOS na pewno jest odpowiedni, to właśnie to jest bugiem softu. Ew. możesz spróbować wziąć kość biosu z innej takiej mobo (jeśli jest wyjmowalna) i wtedy sprawdzić (1. czy da się update, 2. czy da się jej używając przeprowadzić update Twojej, 3. ew. wymienić kości).
  21. -ShaDe- - zapuść na identycznej konfiguracji marka na default, a potem na tej samej na tuningu :) . Oba testy bezpośrednio po uruchomieniu windy, najlepiej z wywalonym autostartem itd.
  22. OK, dzięki za porady. Choć i kolejne opinie mnie interesują ;) .
  23. Ale jednak x1950 pro i to jeszcze 512 MB kosztuje jakieś 150 zł więcej od GF 8600 GT, a róznica chyba nie aż taka duża... Tylko którego producenta? Warto te fabrycznie podkręcone (typu Sonic+)?
  24. Dzięki. Chodzi o Vmod, czy jakieś dodatkowe potoki?
  25. Dzięki. A czy przy 8600GT jest wystarczająca wydajność, by obsłużyć gry z DX 10? Czy nie warto np. X1950 Pro? Czy nie jest ona wydajniejsza w DX 9? Tzn. wyniki obiu po OC...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...