Jump to content

sobih

Stały użytkownik
 • Posts

  1165
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by sobih

 1. Hmm. Wedle Chińczyków aby wyciągnąć jakieś wnioski, trzeba byłoby porównać odczyty CPU temperature / Core temperature / IOH temperature.

   

  Drążąc temat różnic w chłodzeniu dostałem natomiast takie info:

   

  No, it varies between different pieces of MB and CPU even for the same model of components used.

   

  By the way, in order to raise above the QPI Link Data of above 8000MT/s, he will have to ensure the CPU is cooled down to less than 20 degrees. - ktoś spotkał się z podobnym zaleceniem ze strony Intela?

 2. Pytanie do Jacka, czy na jego Gigabajcie problem wydajność/bclk nie występuje?

   

  Wstępna analiza problemu wskazuje na czynnik w postaci wysokich tempratur QPI Bus pod obciążeniem - What we found in our past experience is that LGA1366 processors tend to show this kind of symptom under air cooled conduction when the QPI Link Data is close to or above 8000MT/s.

   

  Which, in the case provided is exactly what actually happened, considering the BCLK has been set to 200+ with the UCLK of around 4000, and QPI Frequency of around 4000MHz.

   

   

   

  Na LN2 bądź bliżej zera na procku sprawa wygląda troszkę inaczej:

   

  bclk 220 - ac

   

  Dołączona grafika

   

  bclk 223 - ac

   

  Dołączona grafika

   

  bclk 223 na zimno:

   

  Dołączona grafika

 3. W kwestii drukarki, jeśli ta może współpracować z dowolnym printserverem będzie ok, mimo wszystko polecam zakup drukarki z interfejsem sieciowym.

   

  Dysk/pendrak podpięty do USB zaoferuje transfery na poziomie 2-2,5mb/s MAX - funkcja chyba tylko dla wybitnie upartych i anielsko cierpliwych.

   

  WL-500W ma tę przewagę, że jest zgodny z 802.11N więc to troszkę bardziej rozwojowy zakup. WL-500g Premium sprzętowo jest minimalnie mocniejszy od V2, ale nie ma rozwiniętego tak dobrze softu jak V2. Jeśli planujesz korzystać z jakiegoś alternatywnego to bierz ten, który jest tańszy ;).

 4. Skonfiguruj na Linksysie bezprzewodówkę, wyłącz profilaktycznie DHCP i zepnij LANami z pierwszym routerem. Linksys będzie działał tylko jako AP i problem 2 routerów przestanie istnieć :]...

   

  Reszty problemu szybkiego i wolnego netu oraz przesyłania danych nadal nie załapałem, ale moze to tylko dlatego ze piatek wieczor ;).

 5. czy ktoś się może orientuje dlaczego moje goodramy pro1200 nie chcą pracować z dzielnika 800 ? jest to dla mnie zagadkowe i denerwujące ponieważ nie mogę z nich wycisnąć przez to dobrych wyników. Jeszcze nigdy tak nie miałem z pamięciami, trzeba coś przestawić w biosie czy jak.?

  Różne dzielniki działają lepiej i gorzej, to kwestia kontrolera/biosu a nie ramek.

×
×
 • Create New...