Jump to content

Kubulsen

Użytkownik
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kubulsen

  1. Wracam do temetu zakupu w MM: okazuje się, że nie taki diabeł straszny - od ręki mi wymienili notebooka nie robiąc żadnych problemów. A termin na wymianę rzeczywiście wynosi 14 dni od daty zakupu, natomiast zgodzę się z twierdzeniem, że jakby ktoś chciał zrezygnować to raczej jest to mało prawdopodobne - będą robić wszystko aby tylko nie oddawać pieniedzy. Z resztą na zwrocie kasy mi nie zależało i nie o to "walczyłem",gdyż primo: wziąłem go na raty i jeszcze nic za niego nie dałem :-P a secundo: po to go wziąłem aby go używać, a nie oddawać jak się nim znudzę po tygodniu. Mam natomiast takie dość "pedantyczne" pytanie: czy wasze notebooki są idealnie spasowane? Chodzi mi o naprawdę perfekcyjne dopasowanie plastików (wiem, wiem zaraz ktoś mi zarzuci że to są tylko modele "low end" i nie ma co po nich za dużo wymagać). Ktoś chyba wspominał wcześniej, że mu sie klawaitura nieco ugina. Ja na swoim poprzednim zauważyłem m.in. leciutko odstającą (ok. 0,5mm!) ramkę pokrywy notebboka tuż obok zatrzasku na długości ok. 2 cm, a ponadto co mnie nieco wystraszyło jak się "przejedzie" po wierzchu obudowy to w okolicach znaczka hp posuwając dłonią w stronę tylnej krawędzi daje się wyraźnie wyczuć lekkie wypuklenie obudowy. Niepokojące jest to o tyle że nie wiem czy to może mieć w bliskiej lub dalszej przyszłości wpływ na pracę matrycy, co prawda w tym miejscu ona wręcz bardziej od matrycy odstaje niż uciska, ale diabli wiedzą czy to kiedyś tam nie pogorszy pracy wyswietlacza. Na razie póki co, są to tylko wady estetyczne, troszkę psujące obraz naszego niemal idealnego laptopa. Proszę o wasze przemyślenia na temat solidności i estetyki wykonania tego modelu. Aha i jeszcze jedno: to jak w końcu właściwie formatować tą baterię: trzymać całymi nocami jakieś niebotycznie długie cykle ładowania, czy wystarczy tylko kilka razy z rzędu po prostu ją rozładować i załadować (ok. 2 godz.)?Pozdro.
  2. Jeśli chodzi o MM to zapewniają, że jest 14-dniowy termin na sprawdzenie sprzętu i w tym czasie można jakby co domagać się wymiany na inny egzemplarz. Natomiast co do samej sieci to kupowałem u nich wiele sprzetu (AGD, aparat cyfrowy) i póki co nie było z ich jakością żadnych problemów. Pozostaje mieć nadzieję że trafił mi się po prostu felerny egzemplarz :cry:
  3. No masz ci los :(( Za m.in. waszą radą, w pełni świadomie (podpierajac się kilkoma naprawdę opiniotwórczymi testami) wybrałem się do MM, skąd wyszedłem ze śliczniutkim notebookiem nx 6110 w wersji EK 228 (to ten z "błyszczącą" matrycą). Cena - przyzwoita jak na ten model bo niecałe 3 tysie. Wahałem się pomiedzy nim a Toshibą L20 -182 (która obecnie jest w sklepach internetowych w bardzo niskich cenach ok. 2600zł). W końcu jednak jako, że miał to być zakup na raty zdecydowałem się na kupno w sklepie "dla idiotów". Wszystko ekstra ... ale do czasu. W sumie niewiele tego czasu musiało upłynąć.W domu okazało się, że po podłączeniu notebooka do sieci (wszystko oczywiście zgodnie z instrukcją!) laptopik przez kilkanaście sekund pracował chyba tak jak należy tzn. właczyła się bursztynowa dioda - znaczy się: ładuje baterie. Po chwili jednak dioda zaczęła migać a laptop zaczął dość przeraźliwie piszczeć i brzęczeć,potem dioda zgasła i cisza, następnie dioda znów zaczęła migać i znowu pisk później z 5 sekund świeciła się normalnie a potem .... znowu cały proces od początku. Pomyślałem że to może coś z prądem ale z innym gniazdkiem było to samo. Wniosek chyba oczywisty: Coś nie tak z przetwornicą! o której już trochę szanowne grono kolegów w tym watku pisało. Nawet nie wgrywałem systemu. Niestety dopiero w niedzielę będę w MM i wyjaśnię sprawę w serwisie - mówią że jakby co to spokojnie mi go wymienią (mam tylko cichą nadzieję że nie jest tak padnięta cała seria ;). No chyba że "TAK MA BYĆ". Ale raczej nie sądzę. Jest to mój pierwszy laptop i od razu na samym poczatku taka skucha! Trochę mnie to zniechęciło do firmy hp, a szkoda bo tyle pozytywów o tym notebooku czytałem :((((. O dalszych perypetiach niechybnie napiszę..
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.