Jump to content

Skibi

Stały użytkownik
 • Posts

  215
 • Joined

 • Last visited

Skibi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Mam zieloną szkółkę. W linuxie to jest banalne ( po prostu wg instrukcji i działa, to gdzie tu zabawa ? :D ) i a interesuje mnie jak to zrobić pod Vista. Przychwytywanie pakietów rozgryzłem utknąłem na kolejnej "górce". Przechwytywanie jest możliwe programem Microsoft Network Monitor 3.3. I zapisuje logi. I tu problem, bo aircrack ich nie czyta ( mimo że MNM zapisuje jako plik.cap )
 2. Na razie chciał bym się zapoznać z problemem na Viście. Linuxa na razie sobie daruję. Mam CommView i uruchamia się ale nic nie wykrywa. Zupełnie jak by sieci nie było. Z tego co wyczytałem może to wynikać z nieprzestawienia karty w tryb nasłuchu ( A/P mode ), W starszych wersjach sterowników był Box Media Type, w nowszych ( działających z vistą ) tego nie ma. O co z tym chodzi ? Jak to zrobić pod Vistą ?
 3. No dobra, jako, że temat mi się spodobał zacząłem w wolnych chwilach co nie co czytać. No i oczywiście pojawiło się kilka nowych pytań. Aircracka już mam, w miarę rozumiem ale mam problem z Network Stumbler. Mianowicie nie pokazuje mi absolutnie nic. Jak mogę w takim razie przechwycić pakiety ( może ja tego programu nie rozumiem ale on pokazuje tylko No APs Acitive, co nie było by problemem gdyby nie fakt, że zasięgu są 2 sieci bezprzewodowe ( testowe, obie moje ) i windows menadżerze połączeń sieci te widzi ( choć jedna jest ukryta ). Karta sieciowa to intel 3945ABG ( wewnętrzna w laptopie ). Network Stumbler ją widzi. ps. wzcook przestał działać pod Vistą ale to nie problem.
 4. Z jakiegoś powodu na skonfigurowanym komputerze nie pokazuje. Że z powietrza nie łapie to ja wiem :D Natomiast bez problemu zadział WZCOOK
 5. Śmieszna sprawa, bo ten program nic nie pokazuje. Co prawda poradziłem sobie z problemem ( mało informatycznymi drogami ) ale teraz zaczęła mnie ciekawość męczyć jak to zrobić z poziomu komputera.
 6. Fracha > dzięki, przejęzyczenie. Już poprawiłem. Jacek > Tak mam dziwny problem i nie mam znajomego, który by mi doradził. Dlatego pytam publicznie i zaznaczyłem, że gdyby ktoś miał problem z publiczną odpowiedzią proszę o PW. Bardzo proszę o nie komentowanie problemu, bo jest dziwny (bywa) ale potrzebuję pomocy nie dyskusji na temat problemu.
 7. Utknąłem przy "włamaniu" do sieci. Uprzedzam z góry, że wszystko jest legalne i z pewnych powodów odpada zresetowanie routera ( Linksys WRT 54g ). Sieć jest zabezpieczona kluczem WEP i ograniczeniem dostępu przez filtrację adresów MAC ( z tym sobie już poradziłem ). Potrzebuję porady jak mogę uzyskać klucz WAP. Albo choć by jak go odczytać z jakiegoś komputera pracującego w tej sieci ( mam dostęp, bo jak mówiłem wszystko jest legalne ). Oczywiście najlepiej było by wejść do ustawień routera choć domyślam się, że to dużo trudniejsze, w końcu najpierw musiał bym się z nim połączyć :) Jeżeli takie rady nie powinny być publikowane publicznie bardzo proszę o odpowiedź na PW.
 8. w cenie ok 2 tyś masz Della D630 ( D830 jeśli 15" ). Notebook bardzo wytrzymały, łatwa dostępność tanich części i łatwa rozbudowa. Mam i oceniam go bardzo wysoko ( prawie tak wysoko jak IBM T60p ).
 9. Niestety wg wielu historyków działało to tak samo w obie strony i obie były równie okrutne.
 10. Miałem Vaio 15,4" ( FZ21z jak dobrze pamiętam ) i niestety obudowa zdecydowanie zbyt miękka i delikatna. Jako laptop do domu ( po za "taczpadem" ) ok, jako maszyna przenośna niestety nie.
 11. T61p mimo szumnych zapowiedzi ma dużo mniej wytrzymałą obudowę i dużo gorzej wykonaną. Znaczących różnic w jakości wykonania i wytrzymałości nie stwierdziłem między T60p a D630. Jedynie klawisze w IBMie się bardziej wycierały
 12. Jak poprawią zbyt czuły "taczpad" :D to będą całkiem interesujące ( nie ma możliwości ustawienia czułości a nawet delikatne muśnięcie okolic pada natychmiast przestawia kursor ), choć nie do częstego noszenia ( no chyba, że zmienią obudowy na bardziej pancerne )
 13. Jeżeli ma być wytrzymały to zostają praktycznie 2 opcje. Albo IBM T60 (p) albo ( co bardzo polecam ) Dell D630 ( jeżeli 15,4" to D830 ). Sugerował bym również omijać Delle z innych serii niż Latitiude ( są dużo mniej wytrzymałe ). Dużym + przemawiającym za Dellem są ceny części ( prawie wszystko da się tanio na allegro kupić ) i akcesoriów (stacja dokująca duża ok 150 zł, mała ok 50 zł, w IBM 1200 i 600 ). Sugerował bym poszukać modelu z gwarancją NBD ( Next Buissness Day ) gdyż jest honorowana w Polsce.
 14. Faszystowskie ścierwo ( przepraszam co wrażliwszych ale tak trzeba traktować takie strony )
 15. Niestety LG stosuje te same obudowy co FS, do tego serwis jest koszmarny
×
×
 • Create New...