Skocz do zawartości

m_lesiu

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    130
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez m_lesiu

  1. Zawsze się tak można zasłaniać... Transakcja jest między dwoma właścicielami kont Allegro. Jak komuś włamano się na konto to niech to załatwia już we własnym zakresie. W końcu to jego konto i on za nie odpowiada.
  2. Oprócz wydajności, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt budowy platformy. Nikt chyba nie zaprzeczy że LGA1366 jest znacznie droższa od LGA1156. Jeśli ktoś szuka bardzo dobrej wydajności (aczkolwiek nie najwyższej) za rozsądne pieniądze to przecież nie będzie się pakować w 1366, prawda? :)
  3. Ja od kilku dobrych lat stosuję metodę z kartą (u mnie kawałek telefonicznej :) ) i nigdy problemów nie było... ale to nie oznacza że u wszystkich tak musi być ;-) Sprawdzałeś po rozsmarowaniu kartą, jaki ślad po paście zostaje na radiatorze? Jeśli kontakt był dobry i pasta się ładnie odbiła na całej powierzchni no to nie ma siły - temp. nie mogą być wysokie. Jedynie może czapka procka była na tyle wklęsła że gdzieś się powietrze uchowało, przez co kontakt z radiatorem był gorszy....no ale to tylko gdybam.
  4. Jeśli to jest blister który musisz rozciąć by dostać się do zawartości no to niestety, już sprzętu nie zwrócisz :) Natomiast podejrzewam że będą zapakowane do kartonowego pudełka, więc jak je ładnie spakujesz (no i oczywiście uszkodzenia, zadrapania nie wchodzą w grę) to nie będzie problemu ze zwrotem.
  5. W sumie przy zakupie przez internet ma prawo zwrotu do 10 dni bez podania przyczyny, więc jeśli mu nie podejdą to po prostu je odeśle do sklepu.
  6. Już wszystko zostało napisane. Teraz wystarczy trochę samemu popracować ( google.pl ). Poza tym... jeśli koledzy Ci piszą że GTX 260 = (mniej więcej) 4870 >> GTS 250 (czyli w prostej linii 8800GTS G92 po OC) a Ty uważasz że to jest wszystko to samo...to może najlepiej sam sobie wybierz kartę?
  7. m_lesiu

    Wc/lc By Mib Stacker Mod

    Projekt idzie powolutku do przodu :) To ja teraz poproszę Quake'a 1 na tym wyświetlaczu ;-)
  8. Trochę się rozpędziłeś. THD dotyczy wzmacniaczy a nie kolumn ;-) Jeśli klientowi takie brzmienie odpowiada to czemu ma to być złe? Jeśli nie odpowiada to zakupi produkt od innego producenta, o "innym guście". Ja w tym żadnego problemu nie widzę. Samochody to też wytwór wg gustu producenta. Klient kupuje to co mu się podoba (albo na co go stać :-) ). Nie pisałem o natężeniu dźwięku tylko różnej wrażliwości ucha ludzkiego na różne częstotliwości, przede wszystkim na zakres między około 1,5 a 4kHz. Czemu odnosisz się - raz, do MONITORA (zamiast telewizora) a dwa - LCD za 40 000 zł? I nie jest mitem głoszonym przez.... tylko to co jest podkręcone w markecie to właśnie jedyny chwyt by ludzie się w ogóle interesowali LCD. W domu, po wyregulowaniu wychodzi że wcale nie jest tak super jak to miało być (celowo tutaj pomijam kwestię reprodukcji czerni czy kontrastu bo nie o tym jest główny wątek tematu). Może dajmy sobie już spokój, skoro zaczynasz posiłkować się argumentami typu właśnie LCD za 40k PLN. Słuchanie muzyki z założenia ma sprawiać przyjemność i ma to być słuchanie, a nie analizowanie dźwięku. Chcesz mieć analityczność i mega-rozdzielczość? Okej, nie ma problemu ale napisz że to są TWOJE preferencje, zamiast wciskać kit że sprzęt studyjny się kupuje do słuchania muzyki. Ktoś nieświadomy kupi monitory i po 20 minutach słuchania będzie miał dosyć... Pozdr
  9. Zastój, bo nie wiadomo jak to w końcu jest. Wysłałem ostatnio maila do WD no i nie dali mi jednoznacznej odpowiedzi (tzn. gość z którym korespondowałem ma zrobić rozeznanie i ewentualnie dać znać). Ja z kolei nie chcę siać paniki i pisać "nie ma"...dlatego też na razie czekam.
  10. Ty teraz mówisz o swoich preferencjach brzmieniowych. Jedni lubią lampiaki, inni preferują cyfrę. To samo z głośnikami...tylko że o ile w przypadku wzmacniaczy raczej dąży się do liniowego przekazu (a lampiaki ze swojej natury naturalne nie są) tak jeśli chodzi o kolumny to do hi-fi charakterystyka liniowa NIE JEST tym do czego się dąży. Na pewno wiesz że ucho ludzkie różnie reaguje na różne częstotliwości i to jest uwzględniane przy projektowaniu kolumn hi-fi. Sprzęt studyjny z kolei z założenia ma być liniowy do bólu. Tak więc są to dwa różne światy i nie przedstawiaj tego w ten sposób że hi-fi to "zamulacze" a studio to "prawda i detaliczność", bo dla kogoś innego hi-fi będzie neutralne natomiast monitory studyjne odbierać będzie jako "podbarwiacze" (górne pasmo). To trochę tak (ale też nie do końca) jak z LCD vs plazmą. Jedni wolą super nasycone kolory, mega jasność i ostrość LCD a inni wybiorą delikatne, przyjemniejsze dla oka rozmycie obrazu i mniej agresywne kolory ;-) Najlepiej jednak będzie, gdy sam zainteresowany wypowie się co go tak na prawdę interesuje.
  11. Sprzęt studyjny nie służy do słuchania muzyki tylko do czegoś innego (mastering w studio), w związku z czym jego charakterystyka jest inna. Oczywiście jeśli ktoś chce mieć takie coś, podoba mu się takie brzmienie to czemu nie...ale warto pamiętać o tej fundamentalnej różnicy :)
  12. Nie myślałeś o klasycznym zestawie, czyli dwie podłogówki (w ostateczności podstawkowe) plus wzmak stereo? Używka Cambridge Audio/NAD itp. do 500-700zł (coś powinieneś znaleźć ze sprawdzonych konstrukcji) plus do tego...no właśnie nie wiem co teraz ciekawego można kupić za 1200-1500zł z podłogówek. Swego czasu polecano Tannoy M3 lub M4 ale chyba już nie ma ich w sprzedaży.
  13. Stary AAKS (zanim otrzymał nazwę "Blue", ale to chyba cały czas to samo) wibrował i to dosyć wyraźnie. Hmmm, to raczej nie tyle są wibracje co bardziej buczenie (równomierne, jakby dudnienie). Miałem model 500GB i w SQD było to delikatnie słychać (przy czym reszta kompa jest bardzo, bardzo cicha). Widzę różne opinie nt. tego SpinPointa F3 i ciekaw jestem czy da się go tak wyciszyć by był praktycznie niesłyszalny.
  14. Jesteś pewien? Zauważ że w Winampie nie ma najmniejszego problemu z wyborem urządzenia wyjściowego. Mogę sobie ustawić cokolwiek chcę i mi Winamp puści muzykę na wybrane wyjście.
  15. Do problemu już podchodziłem kilkukrotnie, na przestrzeni ostatnich 2 czy 3 lat i nigdy się to nie udawało. Ostatnio, na Windows 7 gdyż tam w łatwy sposób można sprawdzić ustawienia audio dla wszystkich urządzeń. Więc o co chodzi? Chciałbym, by strumień dźwięku w filmach w AC3/DD lub DTS był kierowany do wyjścia cyfrowego natomiast pozostałe już normalnie, po analogu. Posiadam dwie karty: X-Fi oraz integrę z wyjściem cyfrowym. X-Fi ma ciekawy bajer - ustawienie czy dźwięki DD/DTS mają być dekodowane programowym dekoderem czy przekazywane do zewnętrznego (bitstream out). Myślałem że to w 100% rozwiąże problem. Wybieram sobie jako domyśle wyjście analogowe natomiast jak pojawi się AC3/DD lub DTS to mi soft Creative'a ładnie puści to na wyjście cyfrowe karty (przez FlexiJacka, oczywiście ustawionego na SPDIF-out). A guzik... zewnętrzny amplituner dostaje cały czas sygnał PCM, czyli to całe "bitstream out" nie działa jeśli w systemie jako domyślne nie jest wybrane urządzenie cyfrowe (wtedy już jest git). Jako że mam na płycie integrę z wyjściem cyfrowym, można by pokusić się o puszczenie strumienia AC3/DTS właśnie do tej karty...potrzeba mi więc kodeka audio który potrafi "gadać" do urządzenia innego niż to wybrane jako domyślne w systemie. Wielokrotnie próbowałem ustawić ffdshow właśnie pod tym kątem, gdyż jest tam możliwość (teoretycznie) wyboru urządzenia wyjściowego, ale w praktyce to w ogóle nie działa. Do tej pory nie napisałem o jaki system chodzi. Otóż próbowałem zarówno pod XP jak i teraz, pod Windows 7 RTM. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
  16. PCM = dwukanałowy dźwięk nieskompresowany (bitrate 1411kb/s) - jak CD-Audio DD 2.0 = skompresowany dźwięk dwukanałowy (stereo), bitrate chyba 384kb/s DD 5.1 = skompresowany dżwięk 5.1 (a więc wielokanałowy, przestrzenny), bitrate standardowo chyba 448kb/s Dolby Digital na kompie zwykle jest jako AC3
  17. m_lesiu

    Ati Radeon Hd58xx

    EDIT: Niedługo zamieniam 8800GTSa na Radosława 4890. Oprócz tego mam 8600GT więc na pewno z ciekawości porobię testy fizyki w grach. W czym teraz warto testować?
  18. Firekage, możesz wrzucić :) Co do wydajności. Popatrzcie co wyprawia Samsung F3. Średni odczyt 110-115MB, min 80MB a max 145. Liczyłem że najnowszy Black właśnie będzie oferować coś takiego, jednocześnie z niższymi czasami dostępu a póki co wychodzi że jest chyba na poziomie AAKS, a więc około 15% do tyłu z transferami. Oczywiście nie tylko to się liczy ale chyba na chwilę obecną więcej danych nie mamy.
  19. No to już mogłeś wrzucić, jeśli masz jakieś pod ręką :P W sumie na razie skupiłem się na modelu 500GB.
  20. Posiadam dwa Caviary serii Green. 640GB AACS (od około pół roku) i 1TB EADS-00M2B0 (2 talerze po 500GB) od kilku dni. CPU i grafa zwodowana. Na chłodnicy 2x Fander @ 600rpm, wyciągowy też Fander i równiesz 600rpm. Zasilacz Enermax Modu - wentylator nie przekracza 550rpm tak więc....komp z wypiętymi napędami jest więc niesłyszalny. Oba dyski są słyszalne, gdyż siedzą w Stackerze (zamocowane "na sztywno" do obudowy) na samej górze, a więc dosyć blisko mnie (siedzę w linii prostej jakieś 70-80cm od budy). Stacker ma front z siatki więc nic nie wytłumia dźwięków dysków. Jest to delikatny szum. Buczenie/wzbudzanie obudowy znane ze starszych serii WD jest tutaj na pograniczu słyszalności, przy czym ja jestem na to bardzo, na prawdę bardzo wyczulony i w tym momencie chcę to buczenie usłyszeć. Podejrzewam więc że ktoś inny by tego nie zauważył. Po ustawieniu dysków na dnie i z tyłu obudowy (na tej siatce), szum jest trochę mniej słyszalny, ale nadal jest. Teraz kwestia pracy głowic. Są słyszalne i to bardzo wyraźnie przy wyłączonym AAM. Po włączeniu dalej je słychać ale znacznie, znacznie mniej - można powiedzieć że pracują wtedy cicho. W obu przypadkach jednak słychać że ich głośność jest wynikiem kontaktu dysku z obudową. Nie chodzi o rezonowanie czy wzbudzanie obudowy! Po położeniu kawałka folii bąbelkowej dyski BEZ AAM w idle milkną natomiast praca głowic to jest bardzo (BARDZO!) cichutkie mielenie. Po włączeniu AAM już nic nie słychać. Przy włączonym AAM czasy dostępu spadają do 19ms (bez AAM jest 15ms). Powyższe zostało sprawdzone teraz, tj. o 2 w nocy, przy kompletnej ciszy w pokoju. W ciągu dnia nawet i bez folii, z dyskami przykręconymi na sztywno, jeśli się nie schylisz do frontu obudowy to nie wiesz że komputer pracuje. EDIT: Nooo, może trochę przesadziłem...komp jest niesłyszalny w dzień przy włączonym AAM, natomiast przy wyłączonym słychać pracę głowic ale zdecydowanie nie jest to tak słyszalne jak w nocy. Zawieszenie dysku na jakimś "wytłumiaczu" powinno w 100% załatwić ten "problem" :) Kupiłem "Zielonego" tylko do przechowywania danych. Zostanie on zamontowany właśnie na jakimś gumowym zawieszeniu by osiągnąć efekt jak po podłożeniu folii bąbelkowej. Może Seagate czy Samsung ma dyski które bez zastosowania izolacji między obudową a dyskiem pracują bezgłośnie ale ja nie czuję potrzeby zmiany Caviara na coś innego. Oczywiście to tylko moje zdanie :)
  21. Założyłem temat gdyż ciężko znaleźć jednoznaczne wyniki dla nowej rewizji Black z talerzami 500GB, szczególnie jednotalerzowym modelu 500GB. Póki co, mamy test od usera Sto: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3343291 Wygląda na to że wydajność jest identyczna względem serii Blue, przynajmniej w testach syntetycznych pokroju HD Tune Pro czy HD Tach. Zastanawiam się czy w praktyce, drugi kontroler I/O zamontowany w "Czarnym" oraz dodatkowe 16MB buforu są warte dopłaty...
  22. Zależy od procka. Na Quadzie różnica może dochodzić do 10-15* na korzyść WC (budżetowego). Poza tym wcale nie musi kupować od razu samych najdroższych części (jakaś dziwna mania panuje na tym forum). Zestaw podobny do tego proponowanego przez Kyńka (ale z większą chłodnicą) spokojnie wystarczy.
  23. Warto jeszcze przejrzeć test Seby (porównanie 3 pompek): http://chlodzenie.net/reviews/rzut-okiem-x...aing-ddc-1plus/
  24. Czemu Posejdon wypadł tak słabo przy większym przepływie?
  25. Czas odświeżyć wątek :) XSPC RX 240 - ma chyba najrzadziej rozstawione finy w stosunku do reszty chłodnic dostępnych na rynku (Thermochill jest minimalnie "gęstsza"). Zaprojektowana pod niskoobrotowe wentylatory... zobaczymy jak sobie poradzi :) Wyniki zostaną porównane do osiągów BWA 122. 1. XSPC RX 240 a) 2x Fander (push): - @ 650rpm: Idle/Idle: 38 37 34 35 / 38 (woda 30,2*) Stres/Stres: 71 71 65 66 / 50 (woda 41,4) - @ 900rpm Idle/Idle: 37 36 33 34 / 37 (woda 29,3*) Stres/Stres: 68 67 60 61 / 47 (woda 37,0) - @ max rpm Idle/Idle: 36 34 32 33 / 36 (woda 29,4*) Stres/Stres: 63 63 57 58 / 43 (woda 33,2) b) 4x Fander (push-pull): - @ 650rpm Idle/Idle: 38 36 34 34 / 38 (woda 29,2*) Stres/Stres: 69 69 62 62 / 48 (woda 37,3) - @ 900rpm Idle/Idle: 36 35 33 33 / 37 (woda 28,2*) Stres/Stres: 66 66 59 59 / 45 (woda 35,3) - @ max rpm Idle/Idle: 34 33 31 32 / 35 (woda 26,5*) Stres/Stres: 61 61 55 55 / 41 (woda 32,0) 2. BWA 122: a) 2x Fander (push): - @ 650rpm Idle/Idle: 40 38 36 37 / 40 (woda 31,2) Stres/Stres: 74 74 69 68 / 53 (woda 43,9) - @ 900rpm Idle/Idle: 39 38 36 36 / 39 (woda 30,4) Stres/Stres: 70 70 63 64 / 49 (woda 39,0) - @ max rpm Idle/Idle: 36 34 32 33 / 36 (woda 27,9) Stres/Stres: 63 63 58 56 / 43 (woda 33,4) b) 4x Fander (push-pull): - @ 650rpm Idle/Idle: / (woda ) (dzisiaj uzupełnię) Stres/Stres: 72 72 66 67 / 52 (woda 41,2) - @ 900rpm Idle/Idle: / (woda ) (dzisiaj uzupełnię) Stres/Stres: 67 67 61 61 / 47 (woda 37,1) - @ max rpm Idle/Idle: 35 34 31 32 / 36 (woda 27,2) Stres/Stres: 62 62 56 57 / 42 (woda 32,3) Na koniec zrobiłem jeszcze jeden test - obie chłodnice wpięte do układu w konfiguracji: pompka -> BWA 122 -> GPU -> CPU -> RX 240 -> rez -> pompka - RX, tak jak w teście z jedną chłodnicą, stoi tuż za frontem obudowy (2 Fandery dmuchają przez chłodnicę, w stronę do obudowy) - BWA położona na dnie (zdjęta siatka ochronna). 2 Fandery dmuchają przez chłodnicę, w górę (do obudowy). Wyniki: - @ 650rpm Idle/Idle: 38 36 34 35 / 38 (woda 30,2) Stres/Stres: 67 67 60 61 / 46 (woda 37,2) - @ 900rpm Idle/Idle: 36 35 33 34 / 37 (woda 29,3) Stres/Stres: 64 64 58 59 / 44 (woda 34,7) - @ max rpm Idle/Idle: 35 34 31 32 / 36 (woda 28,2) Stres/Stres: 60 60 54 55 / 41 (woda 32,3) Prowizoryczne (sorry!) podsumowanie wyników pod obciążeniem dla konfiguracji: 1. 2x Fander na chłodnicy | @ 650 | @ 900 | @ max | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- RX 240 | 71 71 65 66 / 50 (41,4) | 68 67 60 61 / 47 (37,0) | 63 63 57 58 / 43 (33,2) | BWA 122 | 74 74 69 68 / 53 (43,9) | 70 70 63 64 / 49 (39,0) | 63 63 58 56 / 43 (33,4) | RX 240 + BWA 122 | 67 67 60 61 / 46 (37,2) | 64 64 58 59 / 44 (34,7) | 60 60 54 55 / 41 (32,3) | 2. 4x Fander na chłodnicy | @ 650 | @ 900 | @ max | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- RX 240 | 69 69 62 62 / 48 (37,3) | 66 66 59 59 / 45 (35,3) | 61 61 55 55 / 41 (32,0) | BWA 122 | 72 72 66 67 / 52 (41,2) | 67 67 61 61 / 47 (37,1) | 62 62 56 57 / 42 (32,3) | Widać 3 rzeczy: - RX faktycznie się super sprawdza przy niskich obrotach wentylatorów i śmiem twierdzić że nie ma sobie równych (co najwyżej Thermochill...ale musiałbym go mieć i przetestować by to potwierdzić) - cudów nie ma - BWA to też mosiężno-miedziana chłodnica stworzona do WC dla PC więc "jakoś" radzić sobie musi i gdy komuś nie zależy na bezgłośnej/bardzo cichej pracy (Fandery @900rpm są ciche...ale dopiero poniżej około 750rpm stają się wręcz bezgłośne) to BWA w zupełności wystarczy :) - co dwie chłodnice to nie jedna, przy czym obie muszą mieć dostęp do świeżego, chłodnego powietrza! Czemu RX kopie tyłek przy 650rpm a przy max rpm już nie? Odpowiedź jest wg mnie prosta. Przy niskich rpm bardzo duże znaczenie ma przepływ powietrza przez chłodnicę, natomiast przy wyższych obrotach to przestaje być problemem, z kolei wpływ zaczyna mieć powierzchnia oddawania ciepła. Bez wdawania się szczegóły, XSPC RX ma dwa razy rzadziej rozstawione finy, ale jej grubość jest tylko niecałe 2 razy większa, więc finalnie powierzchnia finów będzie jednak mniejsza względem BWA. EDIT: Formatowanie spacjami nie wyszło tak jak to poustawiałem, więc chyba się bez Excela nie obejdzie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...