Skocz do zawartości

Dorian

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dorian

  1. Nie czaję tych proców. :blink: Wcześniej przeglądałem ten temat, ale nie do końca dowierzałem temu, by testować Blendem. A jednak. Dorwałem E7500 kuzyna, zapodałem 1.25V i 3.6GHz. Wczoraj Smalla na prio 9 przeleciał ponad 10 godzin. Dziś włączyłem Blenda prio 9 i wywalił się po 33 minutach. :blink: Dałem mu teraz minimalnie więcej V i powtórzyłem test - wygląda ok. Dodam, że taktowanie pamięci i timingi domyślne (800MHz, 5-5-5-18), do tego FSB niskie - 333. Czy taka jest po prostu specyfika tej serii, czy też istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie??? :)
  2. Czy warto do ceny Asusa 9600GSO dołożyć jeszcze 60zł i wziąć Palita 9600GT? Chętnie wziąłbym jeszcze wersję Sonic, bo dopłata niby niewielka, a wtedy blisko już do 9800 i blisko do HD4850 itd. itd. :wink: Więc stop. Budżet napięty, pytanie proste: dołożyć do 9600GT? :wink:
  3. Mam na myśli, że do niczego tej mocy nie wykorzystuję, w gry gram sporadycznie i to w dodatku w klasyki sprzed lat - co zresztą widać na załączonym obrazku. :) Miałem przez chwilę E8500 na mobo, ale zrezygnowałem z zakupu. Trafiła się przeciętna sztuka, żeby wycisnąć ten max (3.4-3.5) musiałbym chłodzenie zmienić, szkoda zachodu, za te pieniądze kupiłbym coś z serii 7xxx. Tak już przeczekam na następną platformę. :)
  4. Moje niewielkie oc na domyślnym napięciu. Sztuka jest z Kostaryki, VID jak widać to 1.225v czyli raczej kiepsko, ale jak widzę obecne takie właśnie mają, data pakowania - luty tego roku... Do 3.2GHz potrzebuje już zwiększania napięcia (na 1.25v wywalił się po 20min więc wymaga jeszcze kapkę więcej) - tu trzeba jeszcze wziąć poprawkę na duży vdroop mojej GA P31-DS3L, ale zostanie już jak jest. Podkręcam tylko dla sportu. :)
  5. Dobra Panowie, problem rozwiązany. Jak to często bywa najsłabszym ogniwem okazał się człowiek: komp rozłożony, stara pasta wytarta, AC MX-2 nałożona, proc zamontowany ponownie - już z upewnieniem sie, że wszystkie czarne końcówki radiatora przeszły na wylot. Temperaturka 40 w spoczynku i 60 w stresie. Zadowolony. :)
  6. Jeśli chodzi o programy pomiarowe Core Temp wskazuje TJ100, natomiast Real Temp TJ95 i pokazuje o te 5 stopni mniej niż Core Temp. Jestem skłonny uwierzyc, że faktycznie źle zamontowałem chłodzenie, bo - głupi - nie chciało mi się wyjmowac mobo z budy i odwaliłem prowizorkę, przez co - byc moze - nie wszystkie kołki weszły do konca. Choc z drugiej strony trudno uwierzyc, ze CT przez parę sekund podczas stresu pokazywał 96 stopni i nie następiła żadna zawieszka, wszystko działało w porządku jak gbyby nigdy nic. :rolleyes: No nic, jutro wyjmę wszystko z budy, nałożę nową - lepszą niż boxowa - pastę i zobaczymy co wyjdzie. Jakby ktoś miał jeszcze pomysły, rady - piszcie.
  7. Witam, zakupiłem i zamontowałem dziś E8500 na GA P31DS3L. Na razie problem: jakieś kosmiczne temperatury. Bios jest najnowszy, wszystko sobie poprawnie ustawił jeśli chodzi o mnożnik itd. Zapuściłem Orthosa i po paru minutach ponad 90 stopni (zarówno Core Temp jak i Real Temp). Czy to normalne (pasta się nie wygrzała)? Zresztą przy takiej temperaturze procek by się sam wyłączył a on działa sobie w najlepsze, a radiator jest ledwo ciepły. :blink:
  8. Panowie, widzę, że E8400 występuje w dwóch rewizjach: C0 i E0. Jutro mam zamiar kupić proca, którą brać lub której szukać - o ile będę miał możliwość. Czy bez różnicy? Mam nadzieję na sztukę robiącą te 3.6 na def. - to chyba jest wykonalne?
  9. Dorian

    Oc Pamięci 2x2gb

    Czy ktoś miał do czynienia z zestawem 2x2GB 800MHz CL5 OCZ Special Ops? Jakaś rekomendacja/ostrzeżenie przed ich zakupem (ok. 230zł)? Nie zależy mi na jakichś dużych wynikach podkręcania, choc miło by było, gdyby robiły bez problemu 1000MHz CL5 bez ruszania napięc.
  10. Od ponad roku posiadam płytkę GA-P31-DS3L. Do tej pory pracują na niej pamięci Twinmos Twister 2x1GB 800MHz. Mam zamiar wymienić je na zestaw 2x2GB. Czy ktoś ma na naszej płycie ma takie pamięci i jak się sprawują? Interesuje mnie konkretny model, który będzie działał na 100%, aby nie było problemów z niekompatybilnością, wymienianiem w sklepie, odsyłaniem itd. :) Myślę na ten moment o takich: Geil i A-Data BTW: jeśli ktoś miałby ochotę na Twistery po okazyjnej cenie - niech da znać, niedługo wylądują na allegro. ;)
  11. Tzn. dobrze zrozumiałem? Działają normalnie (nie gubią się ustawienia) na dzielniku 2.0 i timingach na AUTO (no bo te 5-6-6-16 ustawiła płyta?) na 826MHz? Bez restetów ustawień? A ogólnie, tak, winna jest płyta. Moim zdaniem winnym resetów nie jest vcore. U mnie chodzi bez problemów na domyślnym napięciu na 333FSB czyli 2.64GHz. Proc na domyślnym kręci się też na 2.8GHz - sprawdzone orthosem, ale wtedy już pojawiają się resety ustawień. Więc jak wobec teorii jednego z forumowiczów, płyta ustawia po oc jeszcze niższe vcore niż domyślne? Kupy się nie trzyma. Problemem jest chyba jednak RAM i ustawienia biosu z nim powiązane.
  12. Jest dokładnie tak jak mówisz, im nowszy bios (F5>F6) tym niższe domyślne/maksymalne. Ale czy to może mieć wpływ na o/c przy FSB jakich używam - rzędu 350-375?
  13. To jest też max w F6. Z tym, że wiesz jaki to ma realny wpływ na podkręcanie? Ja żadnych zmian związanych z ograniczeniem wysokości tej opcji nie zobaczyłem (mam F6, wcześniej F2)... Tzn. za co ta opcja odpowiada, oprócz wniosków, że na nowym biosie nie wstaje. ;)
  14. Cóż, nie jest powiedziane, że dwie teoretycznie takie same kości będą się identycznie kręciły. Jest możliwość, że nowa na CL4 nie daje rady. Przetestuj ją pojedyńczo (starą wyjmij) i zobacz czy sama jest w stanie pracować na częstotliwości, której oczekujesz.
  15. Tak jak użytkownik powyżej, brałem tam niedawno - dostalem M0. Wynik jego o/c jest gdzieś na wcześniejszej stronie. :wink:
  16. Na auto w ogole nie dawaj, nieważne przy jakim dzielniku. Jeśli zdecydowane, że 3GHz cie satysfakcjonuje, a co ważniejsze - jest stabilnie, to podnieś dzielnik na 2.4 wtedy pamieci będą robiły 800MHz, timingów nie ruszaj - są odpowiednie (czyli 5-5-5-15). Mam pytanie do Sectora19: czy trafiła ci sie jakaś sztuka z niskim VIDem, która by się słabo kręciła?
  17. Pamięci podkręcasz (automatycznie) razem z procesorem - nie da się tego uniknąć... i dobrze, przy takim niskim dzielniku jak obecnie robią dopiero 600MHz czyli mniej niż ich fabryczne taktowanie. Potem (jak ustalisz granicę proca) możesz pomyśleć o obniżeniu na 4-4-4-12.
  18. Naciśnij Ctrl+F1 będąc w głównym ekranie biosu i uaktywnią się opcje gdzie timingi będziesz mógł ustawiać ręcznie. ;) Dzielnik pamięci ustaw na razie na 2.0 (najniższy możliwy), zresztą jak przestawisz dzielnik to obok wyświetli się na jakiej częstotliwości będą pracować pamięci.
  19. Siąść i płakać. :rolleyes: A potem poczytać o overclockingu. :mad: Zmniejsz dzielnik pamięci, bo to one na 99.9% nie wyrabiają. A potem kręć dalej. Napięcie na proca możesz dać od razu na 1.3V chyba, że chcesz sprawdzić ile na takim dojedziesz. Timingi ustaw ręcznie na 5-5-5-15 bo obecne mobasy od Gb na "auto" ustawiają głupoty. Mnożnika tykać w tym momencie nie musisz.
  20. E6400 (w dodatku całkiem przyzwoite) zmieniać na E2180 :blink: Trafisz na jakąś padakę i będzie płacz i zgrzytanie zębami.
  21. W oczekiwaniu na Pelerynę zaopatrzyłem się w E2140. Trafiła się średnia sztuka, choć za tę cenę i tak jestem zadowolony z wyników i wydajności. V Core z biosu to niestety aż 1.4V, ale temperatury na boksie jeszcze znośne. Zapowiadam, następnego proca wezmę już jakiegoś selekta od Sectora19. :)
  22. Cóż, kierowałem się przy zakupie tym testem gdzie osiągnęli 4-4-4-12 na 850Mhz i napięciu 2.0V i 900 na 2.1V. Moim jak widać jest niestety baaardzo daleko do tego wyniku. :-| Gdzie jest napisane, że każda? Nigdzie, co nie zmienia faktu, że wiele niskobudżetowych Goodramów i Kingstonów fabrycznie 667Mhz, robi tyle (CL4 i ok.750Mhz) bez żadnego problemu. Nie gram w gry, więc nie potrafię potwierdzić spadku wydajności w nich, za to programy testujący wyraźnie preferują JedyneSłuszne Ustawienie czyli 4-4-4-12. ;)
  23. Nom, dokładnie kombinowałem w tym kierunku (kiedy chyba wszyscy kaszaniasty mecz Zagłębia oglądali :D ). Metodą wielu prób i błędów (wliczając Twoje sugestie z 1T i 2T) doszedłem, że problem faktycznie leży w pamięci. :-| Nie wiedzieć czemu Twinmosy Twistery 800Mhz nie chcą botować "zimnego" kompa na timingach 4-4-4-12-18 przy więcej niż 750Mhz (nawet na 2T!) na napięciu 2.0V. Niestety podniesienie napięcia do 2.1 nic nie daje, dopiero poluzowanie timingów pozwala na dalszą zabawę, ale wtedy wydajnośc spada. Chyba jednak będzie lepsza mniejsza częstotliwość więc zmniejszyłem dzielnik pamięci do 533 i teraz przy procku na 2.73GHz i pamięciach na 683Mhz i timingach 4-4-4-12 1T wszystko normalnie działa. Nie wiem czy trafiły mi się kaszaniaste kości (to dziwne bo na pclabie zgarnęły dobrą ocenę) czy może fakt, że korzystam ze zintegrowanej grafy ma jakieś znaczenie, a może płyta przekłamuje napięcie pamięci (i powinienen im zaaplikować 2.2V :D).... może ktoś ma jeszcze jakąś inną teorię??? :wink:
  24. Witam. Do napisania mojego pierwszego posta zmusza mnie problem z oc mojego Brisbane'a. Posiadam model 4000+, na płycie foxconna (dokładnie - tej - z polecanego zestawu). Do tego 1GB 800Mhz pamięci, korzystam ze zintegrowanej na pokładzie karty graficznej . Mam następujący problem: procesor idzie 247x10.5 na napięciu 1.325, czyli 2.6Ghz. Pamięci na 2.0V idą wtedy na 740Mhz 4-4-4-12 1T, szyna - niecały 1000. Mogę go podkręcić dalej, np. biorę 250HTT i płyta wstaje normalnie sprzęt jest zupełnie stabilny (2.63Ghz). Niestety gdy wyłączę go z zasilania komputer nie chce potem wstać (długię piknięcia, czarny ekran), pomaga jedynie reset zworką. :mad: W czym problem, czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki. :wink:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...