Skocz do zawartości

majqel

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez majqel

  1. Drukarka IP4000 wykorzystuje te same tusze co IP3000, więc koszty wydruku powinny być podobne.
  2. O ile dobrze się orientuję to ten Samsung ML-1610 jest drukarką mono, czyli drukuje tylko na czarno, ew. w odcieniach szarości. Co do zamienników do IP4200 to pewnie będzie trzeba jeszcze poczekać - zbyt nowy produkt - w dodatku Canon zmienił zupełnie rodzaj zamienników - teraz występują już z jakimś chipem - sądzę że cena zamienników może już nie być tak atrakcyjna jak w przypadku IP3000.
  3. Ciężko mi będzie Ci cokolwiek doradzić bo nie miałem jeszcze do czynienia z drukarką laserową, ale mogę przynajmniej opisać jak wygląda eksploatacja Canona IP3000. Mój Canonik na jednym czarnym zbiorniczku z tuszem drukuje ponad 400 stron tekstu. Oryginalne czarne tusze są w cenach 40-48zł, zamienniki nawet od 4zł na allegro, jednak ja narazie korzystam z zamienników ActiveJet-a za 11zł i spisują się bardzo dobrze. IP3000 nie jest może jakimś sprinterem jeśli chodzi o prędkość drukowania ale do domowych zastosowań w zupełności wystarcza. Jestem z niej bardzo zadowolony. Co do trwałości niezbyt mogę się wypowiedzieć bo mam ją dopiero od 2 miesięcy ale po 500 wydrukowanych dwustronnie stronach wszystko jest OK. Jedną z zalet tej drukarki jest automatyczny druk dwustronny - drukarka najpierw zadrukowuje jedną stronę kartki po czym ją wciąga, obraca na rolkach i zadrukowuje drugą stronę kartki - bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika. Drugą taką innowacyjną rzeczą w Canonie to przykrywany pojemnik na papier - drukarka jest cały czas gotowa do użycia a na kartki się nie kurzy. Żeby przybliżyć Ci koszty eksploatacji porównam koszty wydruku jednej strony na IP3000 i tym Samsungu przy wykorzystaniu oryginalnych tuszy czy tonerów: Canon IP3000 koszt czarnego tuszu: 44zł ilość wydrukowanych stron: 400 koszt wydruku jednej strony: 44/400 = 0.11zł Samsung ML-1610 koszt tonera: 220zł ilość wydrukowanych stron (dane producenta): 2000 koszt wydruku jednej strony: 220/2000 = 0.11zł czyli koszt jest identyczny - ale te wyliczenia trzeba traktować jak poglądowe, bo jak wiadomo zarówno do jednej jak i drugiej drukarki można kupić znacznie tańsze materiały eksploatacyjne, wtedy koszt jednej strony będzie jeszcze niższy. Argumentem za drukarką atramentową może być to że drukuje także w kolorze w odróżnieniu do laserówki. Co do wielkości tych obu urządzeń to sądzę że są podobnych rozmiarów. To tyle ode mnie - użytkownika atramentówki - fajnie jakby wypowiedział się jakiś posiadacz laserówki. Pozdrawiam Michał
  4. Ja mam Canona PIXMA IP 3000 i jestem z niego bardzo zadowolony. Największymi jego zaletami jest przykrywana tacka na papier i zamykana obudowa zapobiega w wiekszym stopniu zakurzeniu mechanizmów wewnętrznych drukarki - i co dobre papieru nie trzeba wyjmować z drukarki żeby ją poskładać/pozamykać. Rewelacyjny jest automatyczny druk dwustronny - bez żadnej pomocy drukarka zadrukowuje obie strony papieru. Co do szybkości to wg mnie jakimś sprinterem nie jest. Jeśli chodzi o usterkowość to jeszcze nie mogę się wypowiedzieć - za krótko ją mam (3 miesiące). Jeden czarny tusz starczył mi na ok. 300-350 kartek zadrukowanych dwustronnie. Zarówno tusze oryginalne jak i zamienniki są w bardzo atrakcyjnych cenach. Tusz czarny ok 40zł, zamiennik 10-15zł. Jednym z większych mankamentów jest wg mnie trochę długi czas oczekiwania na włączenie drukarki i przygotowania do drukowania - nie mam porównania z innymi drukarkami więc może to jest norma.
  5. Mam pytanie: Czy płyta NF7-S 2.0 będzię działała ze starszymi kartami graficznymi (AGP 1x/2x)? Co prawda w specyfikacji płyty wyczytałem, że AGP jest typu 4x/8x (więc przypuszczam że starsze karty mogą nie iść - ale zapytać nie zaszkodzi - tu pewnie sprawa dotyczy napięcia prądu jakie podaje AGP 1.5/3.3V). Poprzednio miałem FXa 5700 ale ta karta została uszkodzona i muszę na szybko poszukać jakiejś taniej grafiki (tak wstępnie rozglądałem się za TNT2 (pełną bądź M64). Pozdrawiam Michał
  6. oczywiście że sprawdzałem, cały czas nagrywa się cisza (zwiększenie głośności nagranego pliku niewiele daje - otrzymuje tylko szum - jakby dźwięk w ogóle nie leciał) gniazdo Line-In na pewno działa bo przegrywanie muzy z odtwarzacza CD do MP3 po kablu przebiega bez problemu. co do niższego poziomu sygnału to pewnie jest prawda: może załatwiłby sprawę jakiś mały wzmacniacz sygnału (najlepiej na baterie :) ) - ale czy coś takiego jest do kupienia to nie wiem - chyba że można coś takiego sobie zmontować w domowym zaciszu :) Na opakowaniach tych wszystkich małych mikrofoników jest napisane: mikrofon pasywny, do poprawnej pracy wymagane jest gniazdo MIC w urządzeniu rejestrującym dźwięk. ktoś ma jakiś pomysł?
  7. Mam odtwarzacz MP3 Creative Zen Nano Plus 512MB (następca N200). Mam problem bo zależało mi na nagrywaniu wykładów a wbudowany w player mikrofon się do tego celu nie nadaje. Odtwarzacz ma wejście LINE-IN do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku i kodowania bezpośrednio do MP3. Pomyślałem, że może uda się nagrywać z zewnętrznego mikrofonu - kupiłem na allego jakiś miniaturowy mikrofon - jednak później się okazało, że zarówno ten kupiony jak i jemu podobne w sklepach RTV wymagają podłączenia do gniazda MIC aby przesyłać dźwięk. Pewnie przez gniazdo MIC te mikrofony ciągną prąd do działania, być może wymagany jest też jakiś mały przedwzmacniacz. Czy ktoś z Was próbował podpinać zewnętrzny mikrofon do swojego MP3 lub jest elektronikiem i wie co potrzeba do rozwiązania mojego problemu (czy w ogóle jest taka możliwość?) Ewentualnie doradźcie kupno innego mikrofonu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Michał
  8. Czy są już dostępne jakieś programy do sprawdzania jakości płyty na której się chce coś nagrać przed wypaleniem na niej danych? W szczególności zależałoby mi na sprawdzaniu płytek DVD, bo czasem warto wiedzieć czy nagrywać płytę z max prędkością czy ustawić mniejszą? Jeżeli możecie to napiszcie jaki program polecacie do sprawdzania płytek po wypaleniu. Czy Nero CD-DVD Speed jest wystarczająco dobry do ustalania błędnych sektorów czy znacie lepszy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  9. Tak, ta karta ma ekranik LCD, który pokazuje temperaturę GPU, jednak on jest bardzo niewygodny w użyciu. Dużo wygodniejsze są wykresy temperatur robione przez RivaTuner - ale teraz on mi teraz pokazuje tylko aktualną częstotliwość pracy karty. Jeżli jest możliwość odblokowania tego czujnika w biosie, jak to zrobić?
  10. Czy jest możliwe, żeby jedne egzemplarze karty graficznej PixelView Fx 5700 Golden Limited 256MB miały możliwość monitoringu temperatury GPU z poziomu sterowników (jedna z zakładek) a inne nie. W mojej sytuacji przed oddaniem karty do serwisu miałem możliwość odczytu temperatury, jednak wrócił już do mnie inny egzemplaż tej karty i sterowniki nie pokazują zakładki odczytu temperatury. Reinstalka XP-ka i wachlowanie sterownikami, odkrywanie wszystkich zakładek nic nie dało. Co prawda ta karta ma specjalny ekranik na którym pokazuje temperaturę, ale chciałbym mieć też odczyt ze sterowników - jak było przed oddaniem karty na naprawę gwarancyjną. Czy to normalny przypadek, że jedne karty FX 5700 mają odczyt a inne nie? Czy mam ją znów oddać do serwisu?
  11. majqel

    Kupujemy tuner TV

    Ja mam WinFast-a 2000TV XP Expert i jestem z niego bardzo zadowolony, bezproblemowa instalacja, całkiem dobry program do obsługi tego tunera, obraz i dźwięk naprawdę bardzo dobry (ale w wyższych rozdzielczościach 7XX x 5XX zgrywania występuje przeplot, jednak nie sądzę żebyś z tych rozdzielczości zrgywał od razu do DivX-a). Myślę, że rozdzielczość 352x288 do zgrywania programów z TV jest całkiem wystarczającą, nie ma tam przeplotu i można bez problemów zgrywać w locie do DivX (o ile CPU jest wystarczająco mocne). Co do odkodowania C+, HBO to mi się nie udało. Wiekszość programów do odkodowywania potrzebuje chyba starszych tunerów, te na chipsecie Conexant CX23881 nie są obsługiwane - przynajmniej ja tak miałem - ale może już powstały nowe wersje porgramów.
  12. wygląda na to że różnej jakości trafiają się wentyle FAN 3, bo u mnie pracuje rewelacyjnie, co prawda mam wersję bez TC, może właśnie w tym czujniku leży przyczyna hałaśliwej pracy (jakieś ciągłe wahania prędkości obrotowej?), po moich doświadczeniach z FAN 3, nigdy nie wymieniłbym go z powrotem na TC PRO. U mnie jeden TC PRO wiewa powietrze do obudowy, nie ma przed nim ani za nim żadnej kratki, która mogłaby powodować świst powietrza, a jednak słychać jego działanie (1800rpm), natomiast FAN 3 wieje na żeberka WhisperRocka i ja go nie słyszę, a ze słuchem nie powinienem mieć problemu. Wg mnie albo zarówno do Tomboy'a i Recall1982'a trafiły wentyle z serii z jakimś felerem, albo FAN 3 TC tak już mają (można spróbować wylutować czujnik i zobaczyć czy coś się nie zmieniło). Jak dla mnie to bardzo dziwna sprawa.
  13. FAN 3 może się kręcić 1850, 1630 i 0rpm :)
  14. u mnie FAN PRO TC kręci się z prędkością 2800rpm po wylutowaniu termistora, a spowalniam go SpeedFan'em do 2000rpm.
  15. Mam ARCTIC FAN 3 już ponad dwa tygodnie, zamontowany jest na coolerku WhisperRock IV, wieje mocno i przy tym jest niesłyszalny - w moim odczuciu - (std 1800rpm). Po wyłączeniu wyszystkich wentyli oprócz FAN 3, słychać tylko pracujące moje dwa dyski. W obudowie mam zamontowane jeszcze dwa wentyle FAN PRO TC, przy 2000rpm są już lekko słyszalnie (na równi z dyskami), przy 2800rpm - huragan w kompie (wszystkie odczyty prędkości wentyli za pomocą SpeedFan). W moim odczuciu FAN 3 bije FAN PRO TC (2000rpm) zarówno wydajnością jak i cichą pracą, natomiast FAN PRO TC (2800rpm) bije już tylko cichą pracą.
  16. Może nie wyłączyłeś w Biosie sprawdzania czy wiatrak na CPU się kręci, a po założeniu bloku naturalnie że wiatrak odłączyłeś. Pewnie temu komp nie chciał ruszyć bo płyta wykryła że wiatrak nie pracuje, a dopiero po zresetowianiu ustawien biosu ruszyła. Pozdrawiam
  17. Spróbuj włożyć kartę TV do innego slotu PCI, bo najprawdopodobniej ten slot w kótrym obecnie masz kartę dzieli przewania IRQ z Twoją nową karta graficzną. Ja też miałem podobny problem, mój tuner nie chodził na pierwszym slocie od AGP, raz system go wykrywał, a raz wypisywało właśnie "Cannot find any video capture device". Po zmnianie slotu PCI na inny problemów TV już nie mam.
  18. U mnie TwinMos'y 2x256MB DDR 400 nie sprawiają żadnego problemu, mam na kościach M-Tec i lecą 2.0-3-3-11 przy 2.7V, choć przez forum przewijały się i niezbyt pochlebne opinie co do TwinMos'ów (2x512).
  19. Jestem teraz na etapie wyboru pompy wodnej, kosztującej max 120zł. Mam na oku dwa modele: Eheim Compact 1000 i Maxi Jet 1000. To będzie mój pierwszy zestaw WC, chciałbym żeby pompa była wydajna, cicha i przygotowana na rozbudowę tego zestawu (następne bloczki). Narazie mam blok wodny Zalman'a ZM-WB2, 5-cio litrowy pojemnik, potem dojdzie zapewne jakaś nagrzewnica. Jeżeli mieliście do czynienia z powyższymi pompkami to podzielcie się ze mną opinią, ewentualnie zaproponujcie inne modele. Za wszelkie rady z góry Wam dziękuję.
  20. Zamierzałem wymienić standardowy cooler mostka północnego płyty ABIT NF7-S 2.0 na radiator Zalmana, jednak mam problemy ze ściągnięciem tego coolera, główki kołków nie chcą przejść przez otwory w płycie (odpada ucinanie ich, chciałbym zatrzymać je, mam jeszcze tą płytę na gwarancji). Nie chciałem zbyt mocno się z nimi siłować, żeby czegoś nie uszkodzić. Napiszcie jak Wam się udało ściągnąć ten cooler, jaką macie metodę, jakich narzędzi najlepiej użyć. Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.
  21. Przymierzam się do zakupu Copper Shim-a firmy Thermaltake, jednak nie wiem czy możliwe jest użycie go na procesorze AMD Barton 2500+. Czy pomimo uwag producenta "Not for Barton Series" występują jakieś problemy przy użyciu właśnie Thermaltake Copper Shim 2nd Edition, bo nie zauważyłem większych różnic między Athlonami na jądrze Thoroughbred a Barton. Jaką nakładkę na Bartona Wy używacie i polecacie?
  22. Czasami gdy chcę odtworzyć jakiś plik wideo, otworzyć program do obsługi tunera TV, czy uruchomić program Fraps do wyświelania ilości klatek w grach, następuje nagła zmiana rozdzielczości pulpitu z 1024x768 na 640x480 (chyba). Pulpit nie zostaje odpowiednio wyskalowany do pracy w tej rozdzielczości, na ekranie widać tylko powiększoną lewą górną część pulpitu, nie ma paska Start. Pomaga dopiero ręczna zmiana rozdzielczości w menu Ekran na inną (bo tam dalej widnieje 1024x768), ale nie jest to najprostszą czynnością, ponieważ myszka nie jest poprawnie obsługiwana na tak dziwnie powiększonym pulpicie. Mam Windows XP Professional z SP1 i wszystkimi poprawkami, kartę graficzą PixelView FX 5700 256MB Golden Limited i zainstalowane sterowniki Nvidii 56.72, za tuner TV służy Leadtek WinFast 2000 TV Expert. Z kodeków wideo mam zainstalowane DivX 5.1.1 Pro, ffdshow 08052004. Jeżeli spotkaliście się z podobnym uciążliwym problemem będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...