Skocz do zawartości

Groosiek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Groosiek

  1. Mógłbyś podać z jakiego chłodzenia korzystasz i w jakiej obudowie uzyskujesz takie temperatury?
  2. Witam. W pewnym sklepie znalazłem recenzję pewnej płyty głównej do procesora i7-6700K z adnotacją, że instalacja Windows 7 (64 bit) bez przygotowania odpowiedniej płyty instalacyjnej i zmian w biosie jest niemożliwa (prawdopodobnie problem tkwi w chipsecie Z170). Dlatego też szukam płyty głównej, która nie będzie sprawiać problemów z tym systemem. Rozważam dwie opcje: - tania i dobra płyta główna, bez możliwości podkręcania procesora lub.. - tania i dobra płyta z możliwością podkręcania procesora. Będzie to być może zależeć od różnicy w cenie. Jakie płyty główne warto rozważyć i wybrać?
  3. Najprościej, aby sprawdzić różnicę to przełączyć tryb w OBS (lub innym programie, który używasz do streamowania) o nazwie Preset x264 z domyślnego veryfast na superfast. W opcjach steama włącz wyświetlanie FPS w grze i porównaj wyniki.
  4. Dzięki za zwrócenie uwagi i te sugestie. W takim razie zawężam swój wybór do 6700K lub 6700 wraz z nową płytą główną. Poczekam z decyzją po świętach.
  5. Witam. Na forum zauważyłem podobny temat, ale moje pytanie dotyczy nie tylko samej kwestii gamingowej, ale również obróbki video. Obecnie posiadam i5-2400 3.1GHz na płycie Gigabyte GA-H61M-D2-B3. Z tego co przeczytałem jest to Socket 1155, więc nie będzie tam pasował procesor i7-4790K - który jest tańszy i raczej porównywalny z wydajnością z procesorem i7-6700K. Dlatego właśnie skłaniałbym się do zakupu i7-6700K lub zakupu nowej płyty głównej z lepszym procesorem. Zasadniczo interesuje mnie kwestia czy obecna płyta główna obsłuży w pełni moc i7-6700K, czy jednak wymienić procesor wraz z płytą główną. Proszę o jakieś sugestie i czy w ogóle wymiana tego modelu procesora, która jest dość kosztowna, spowoduje znaczny wzrost wydajności (zasadniczo nie gry, ale aplikacje wielowątkowe), oraz czy może warto jeszcze poczekać na spadek cen?
  6. Według tego rankingu kilka postów wcześniej GF7300 256MB jest gorszy od NVIDIA Quadro FX Go 1400 256MB. Decydując się więc na zakup zdecydowanie lepiej wybrać Quadro? 6800 jest tylko o jedno miejsce wyżej od Quadro FX Go 1400 (miejsce 67 i 68) mimo, że wyniki w benchmarku bardzo się różnią. Dlaczego?
  7. Jaka karta graficzna stosowana w laptopach posiada najlepszą wydajność? Pytanie dotyczy laptopów do 2000zł. Na jakie modele kart graficznych zwrócić uwagę? Czy w tej cenie znajdę laptopa z kartą porównywalną z wydajnością GF7600GT? Zauważyłem w ofertach laptopów takie karty: nVidia GF7300 256MB PCI-Express x16, INTEL (GMA) 4500MHD Full HD 1080i do 1759 MB Dynamic Memory Video Technology 5.0, nVidia GeForce GF9100M do 1407MB. Proszę o poradę, bo zupełnie nie orientuję się w wydajności tych kart.
  8. Zastanawiam się nad kupnem monitora LCD lub CRT o przekątnej 17 cali. Na co zwrócić uwagę i jaki monitor mógłby być najlepszym rozwiązaniem? P.S. Zanim założyłem ten temat przeczytałem kilka tematów na tym forum, a że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania postanowiłem założyć nowy temat.
  9. Groosiek

    Tania 17" (może 19") Lcd

    Pozwolę sobie podczepić mój problem pod ten temat. Przeczytałem większość postów z tego tematu i zastanawiam się czy zmienić mój CRT (85Hz) na LCD. Myślę o 17' ze względu na to, że mam słabszy sprzęt i gry uruchamiać będę w rozdzielczości do 1024x768. Jak ma się sprawa przy uruchamianiu gier na takim 19' lub 17' w niskich rozdzielczościach (np. 640x480)?
  10. No właśnie zastanawiam się czy wybrać tak jak powiedział YogiCK klawiaturę A4Tech za ok. 15zł na Allegro czy może w takiej samej cenie Tracera. Które klawiatury są lepsze?
  11. Jestem zainteresowany zakupem klawiatury w cenie do 20zł o standardowej szerokości ok. 45cm ze standardowym układem klawiszy. Jaką klawiaturę polecacie w tej cenie, aby była wygodna i wytrzymała?
  12. Mam na myśli specjalny bootloader, nie dostarczany z systemem. Są przecież w sieci specjalne programy, które są przeznaczone do tworzenia własnych bootloaderów. Miałem na myśli to, aby taki program umieścić na osobnym dysku i wybierać możliwość startowania innych systemów operacyjnych, z tą różnicą, że Windows, ani Linux nie miałyby wpływu na jego modyfikację. Czy to jest możliwe? Tak wogóle jaki program takiego typu polecacie?
  13. W takim razie ile powinienem wyznaczyć miejsca na dysku C: ?
  14. Bardzo dobry i tani routerek. Posiadam jego wersję Plus i muszę powiedzieć, że sprawuje się znakomicie. Z innych routerów polecałbym tylko US Robotics.
  15. Czy jest możliwy taki podział dysku, aby na pierwszej partycji (C:) pozostawić miejsce puste i umieścić tam tylko informacje o zainstalowanych systemach operacyjnych na komputerze? Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji w której konieczny jest format dysku z Windows, a właśnie na tym dysku są przechowywane informacje o innych systemach - nie mylę się, prawda? Sytuacja przedstawiałaby się następująco dla przykładu: na dysku C: pusto (+ menu dosowe wyboru systemu), na dysku D: Windows, na dysku E: Linux. Jeśli teraz sformatuję dysk D: to wciąż będę mógł wystartować system Linux z menu dosowego, a w międzyczasie na dysk D: będę mógł zainstalować ponownie Windows. Czy to jest możliwe? Mam również drugie pytanie. Czy jeśli posiadam dysk podzielony na kilka partycji mogę na każdej z nich instalować odrębną dystrybucję Linuxa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...