Skocz do zawartości

Konrad-kun

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Konrad-kun

  1. Dzisiaj udało mi się sprowadzić komputer do siebie. Aktualnie po kliknięciu POWER jedyne co przejawia jakąś aktywność to słabo mrugające diody. Do sprawdzenia pożyczyłem 580W Hipera; Komputer wstał od razu - problem rzeczywiście leżał w zasilaczu.
  2. Nie; największe obciążenie z jakim musiał sobie radzić komputer był Wiedźmin 2 przy najwyższych ustawieniach. Na tym samym zasilaczu były przeprowadzane stress-testy poprzedniego komputera, ale słabszej konfiguracji (chociaż podkręconej) - całość radziła sobie bez problemów.
  3. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :-) Tak jak wspomniałem, nie mam w tym momencie dostępu do komputera, więc będę mógł wasze sugestie wypróbować dopiero za jakiś czas. Wersja UEFI to 1.70 (która w założeniu miała poprawić działanie myszki w UEFI). Upgrade może być problemem, bo do tego system musi najpierw wstać. Lista zmian w kolejnych wersjach to: Update CPU code. Update LAN boot ROM. Update RAID ROM. Nie obciążałem go jako całość, przeprowadzałem tylko krótkie stress-testy CPU (Prime95) żeby sprawdzić wydajność chłodzenia.
  4. Witam, Niedawno złożyłem całkiem nowy komputer, istotne parametry to: CPU: Intel i5-2500kGPU: MSI GTX 560ti Twin Frozr IIMB: Asrock P67 Extreme4RAM: GoodRam DDR3 2X4GB 1333MHz CL9 (1,5 V).Do tego dorzucony został zasilacz jeszcze z poprzedniej konfiguracji (ok. 3,5 letni), PSU: Be quiet! Straight Power E5 - 550W.Na chwilę obecną żaden komponent nie jest podkręcony; do komputera podłączone są standardowe peryferia, karta dźwiękowa, dysk twardy, napęd optyczny oraz ok. 7 wentylatorów 12 cm, z których 5 jest wolnoobrotowych (obudowa), a pozostałe 2 są skalowane w zależności od temperatury CPU. Prędkość 3 wentylatorów od obudowy i 2 od CPU jest ustawiana przez UEFI. Niedługo po zakupie pojawił się następujący problem: komputer coraz dłużej zbierał się do startu. Podejmował kilka prób (na chwilę zaświecała się dioda POWER, startowały wentylatory), i dopiero przy którejś z nich wstawał cały system. Aktualnie komputer wciąż próbuje, ale nie udaje mu się już wstać. Nie spotkałem się wcześniej z tym problemem, dlatego chcę się upewnić co do winnego komponentu. Moim głównym podejrzanym jest zasilacz, który być może nie potrafi sobie poradzić ze szczytem poboru mocy, zanim jeszcze UEFI włączy się do akcji i ograniczy istotne parametry (taktowanie procesora, prędkość wentylatorów). Nie przypominam sobie, żeby komputer wyłączył się w trakcie korzystania. Konkretne pytanie brzmi: co jest (prawdopodobnie) problemem? Bardzo proszę o pomoc. :-) Dodam jeszcze, że aktualnie nie mam dostępu do tego komputera.
  5. No tak, z tym 500MHz chodziło mi o rzeczywistą, nie efektywną, wartość taktowania :) Co do Palit vs eVGA - na eVGA się uparłem i nie będę mógł spać po nocach póki nie będę go miał :> Ach, te przyobiecane 10 lat gwarancji robią cuda Uważasz, że warto wymieniać Hyper 580W na Corsaira 450W? Zaznaczam, że Hypera już mam, a Corsaira musiałbym dopiero kupić.
  6. Mam chłodzenie wodne dla procka, niepotrzebny mi wentylatorek od Celerona za dodatkowe 70+zł :> 800MHz - to oznacza 400 FSB (niższych mnożników pamięci na P35 się nie da). 4,5GHz - tyle maksymalnie wyciągnę z E8400. To oznacza 500FSB x9 (większego mnożnika nie mogę, nie?). Będą w stanie te pamięci pracować pod 500MHz? Pewnie będę musiał zwiększać czas dostępu... Wow, niereferencyjna płytka Palita o.O Ale dzięki, mam złe wspomnienia z jakością pamięci które Palit używał w 6600GT. W ogóle Palit kojarzy mi się z Biedronką. Z kolei eVGA to naprawdę, naprawdę porządna firma, cena karty jest plus-minus taka sama, szkoda, że tak mało popularna w Polsce. Hmm, ten Hyper jest aż taki zły? Nie widziałem raczej negatywnych opinii o nim, a specjalnie szukałem
  7. Planuję w ciągu następnych trzech tygodni zmodernizowanie komputera, konkretnie czterech elementów: płyty głównej, procesora, pamięci RAM i karty graficznej. Przygotowywany przeze mnie zestaw wyglądałby tak (pogrubioną czcionką to, co już mam): Płyta główna: Abit IP35 Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 (wersja OEM, kosztuje tyle ile E8200 BOX) Pamięci RAM: (nie wiem jeszcze. tutaj potrzebuję odrobinę pomocy) Karta graficzna: EVGA GeForce 8800GT 512MB (nonclocked, sam będę podkręcać) Dyski: 2x WD Caviar 1600AAJS połączone w RAID 0 Napęd: LG GSA-4163B (na razie daje radę, szczególnie po aktualizacji firmware - LG nie próżnuje) Zasilacz: Hyper HPU-4K580-MU 580W (no bez przesady, tak dużo prądu zżerać nie będę. Nie planuję SLI, a procek jest energooszczędny) Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy z dwoma+ wentylatorami 120mm Chłodzenie: Custom built chłodzenie wodne (na razie tylko na procesor, razem z kartą graficzną zakupię też blok na grafikę. Nie jestem pewien, czy NB nie będzie potrzebował jakiegoś chłodzenia, ew. mogę kupić też blok na NB) Tak, kręcę. Nie, nie chcę innej firmy od 8800GT, większość ma płytki referencyjne (no, chyba, że zmiana będzie poparta sensownymi argumentami). Tak, jestem maniakiem i graczem. Tak, nawet jeśli coś mi nie potrzebne, a się uprę, nie będę mógł spać dopóki nie będę tego miał. Nie, nie jestem bogaty :P
  8. Aaa, no tak, chodziło o CPU :P Chociaż kto wie, kto wie... ;] Zgadzam się, to był nieszczególnie mądry wybór :rolleyes:
  9. Przepraszam za post pod postem, ale naszło mnie zupełnie coś nowego i stwierdziłem, że trzeba to oddzielić :) Doszedłem do wniosku, że jak już szaleć, to na całego i to tak, żeby się opłaciło (= żebym nie musiał całości wymieniać tak długo, aż się mniej więcej z kosztami AC zrównoważy). Chłodnica: Black Ice GT Stealth LITE 360 Pompka: Laing DDC 12V 1RT Blok CPU: Swiftech APOGEE GT Rezerwuar (a jednak): Swiftech MCRES-MICRO Płyn anty*: Innovatek innovaPROTECT 250ml Złączki: 2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta Wąż: 2x Innovatek wąż 8x10mm UVR niebieski Pasta: Pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5 - 3,5 g. Coollaboratory Liquid Pro
  10. Thermochill jest przeszło dwa razy droższa od BI, z mojej listy też odpada. I wchodzi na nią Black Ice GT STEALTH-Lite 360. Moje wentyle też są 12Voltowe, a rzeczywiście dłuższa chłodnica przyda się jako lepsza baza. Nie ma w tym przedziale cenowym (do 200zł) jakiegoś faworyta wśród chłodnic? EDIT: No to moja konfiguracja się odrobinę zmieniła. Zgodnie z radą victora bloczków na GPU i NM na razie kupować nie będę. Aktualnie wygląda to tak: Chłodnica: Black Ice GT Stealth LITE 360 Blok CPU: Frost 3 Duo Pompka: Laing DDC 12V 1RT Wąż 8/10, pasta arctic silver; standard. Odrobinę martwię się ceną pompki, bo jest naprawdę "wypasiona" (cena, chociaż pompka też). Zastanawiam się nad Alphacool AP700 12 V. Lub podanym przez victora D-Tek dB-1 12V. BTW, proszę o przeniesienie tematu do działu Co Kupić?; tam chyba lepiej pasuje.
  11. victor89 -> akurat rezerwuarka na pewno nie chcę, kilkadziesiąt złotych to trochę za dużo za łatwość odpowietrzania (a odpowietrzać przecież często nie będę). pc_max -> właśnie na testach się opierałem, wszystkie twierdzą, że to czołówka wydajności. Z drugiej strony tutaj raczej teoretyzuję "pociągnie czy nie". Co do złączek, to jest to wydatek, który gotów jestem ponieść (tym bardziej, że i tak całego tego sprzętu nie ma w jednym sklepie, raczej w dwóch/trzech). Edit: typo (kilkadziesiąd, omg)
  12. Miejsce mam, jak się w obudowie nie zmieści to chłodnicę dam albo na nią, albo nawet do niej przykręcę. Może ta? http://silent-pc.pl/pid/475/Cooltek_Maxistream_120_mm_Triple Wracając do CPC, właśnie przypomniałem sobie, że malutka (rozwalona już) chłodnica od nich miała dwa wentylatorki. Właśnie pozyskałem dwie dodatkowe 8'mki, w dodatku z regulacją obrotów :>
  13. Mam zamiar złożyć sobie chłodzenie wodne, a jako, że się trochę napaliłem, trudno mnie będzie od tego odwieść. Nie jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, wcześniej posiadałem dwa różne układy z firmy CPC (tak, wiem...), ale zdjąłem je po upgrade'dzie sprzętu i nie mam najmniejszej ochoty do nich wracać. Celem jest wydajność i cisza. Do tej pory mój planowany zestaw wygląda tak: Chłodnica – Cooltek Extream Dual, na niej dwie 120'tki Akasy Pompka - Coolriver rev.2 Blok CPU – Realitynet Frost3Duo Blok GPU – Realitynet Frost2Gpu rev.2 Blok NB – Realitynet Frost2Nb rev.2 Jestem zupełnie spokojny, że to chłodzenie uciągnie mój aktualny sprzęt (stał się już dość leciwy), ale mniej więcej w styczniu (konkretniej tak, żeby załapać się na Penryna) planuję porządny upgrade kompa. Chcę więc mieć pewność, że mój 'kibelek' poradzi sobie z nowym sprzętem. Prawdopodobnie tak, w końcu nowe technologie 45nm wydzielają mniej ciepła, ale zawsze lepiej poradzić się specjalistów... ;) Planowany sprzęt do chłodzenia WC: Procesor - Intel Penryn (w zależności od ceny - czterordzeniówka, jeśli cena będzie oscylowała koło tysiąca; w innym przypadku dwurdzeniówka. Przyjmijmy jednak czterordzeniówkę.) Grafika - któryś GeForce 8800GT Chipset płyty - prawdopodobnie jakiejś w rodzaju Asusa P5K-E. Uciągnie tak, żebym mógł jeszcze podkręcać, czy celować w większą chłodnicę i/lub pompkę? Czy w ogóle coś innego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...