Jump to content

Arroyo

Stały użytkownik
 • Posts

  185
 • Joined

 • Last visited

Arroyo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

9

Reputation

 1. @Lefty Nie ma opcji, żeby P35A zabiła ci kartę graficzną. Do HD6970 wypadało by podłączyć tego molexa. Niedobory mocy karta pociągnie ze złączy PCI-E zasilacza. Na swoim P35A miałem kilka miesięcy 2xHD4870, które w pojedynkę są bardziej prądożerne niż HD6970 i zero problemów. Jak na moje, to przyczyną śmierci tych HD6970 może być: - zasilacz (sprawdź czy twój zasilacz jest w stanie podać min 34A na linii 12V (tak jest w specyfikacji karty, o ile pamiętam). Jeśli masz mniej, to zapewnisz powolną śmierć sekcji zasilania na karcie i okresowe niestabilności. - modowanie HD6950@6970 - jeśli kupiłeś swoje karty jako HD6950 i zmodowałeś, to może to być przyczyna. Nie dawaj wiary osobom, bo piszą, że wgranie biosu od HD6970 jest bezpieczne. Jeśli biosu karty nie da się odblokować skryptem z techpowerup, to nie da się odblokować wcale. - miałeś pecha i kupiłeś niereferencyjne karty. Kiedyś mój kolega oddawał na gwarancję HD5870 Gigabyte->Asus->Gigabyte niereferencyjne, bo mu padało coś aż w końcu za 4 razem dostał referenta HD5870 i do dziś mu śmiga. Nie istnieją konstrukcje niereferencyjne "lepsze" od referentów. Mimo względnie lepszego-cichszego chłodzenia często sekcje zasilania są jakby "o klasę niżej" niż potrzeba.
 2. Jak ma być ekonomicznie, to bierz: SilentiumPC Mistral 120 - 21 dBA Jak ma być cicho, to bierz: Scythe Gentle Typhoon AP-15 Wydaje mi się jednak, że skoro w twoim zasilaczu wentylator był "mechanicznie wadliwy" to jest duża szansa, że przy jego montażu mechanicznie coś jeszcze jest wadliwe (coś źle zlutowane itd). Radziłbym jednak wysłać do serwisu, niech popatrzą. Nie wierze, że mogłeś to uszkodzić mechanicznie podczas normalnej pracy.
 3. To dość popularny wentylator Yate Loon D12SM-12. W Polsce go cięzko dostać, ale za granicą jest ich pełno. http://www.petrastec...alod1cafa1.html Sterowanie termiczne mieści się w zasilaczu, nie wentylatorze. Od wentyla wychodzą 2 kable, więc nawet nie ma monitoringu obrotów. Wstaw jakikolwiek cichy wentylator co ma podobne parametry lub oddaj zasilacz na gwarancję.
 4. Kk4rol, a w którym miejscu na P35A miałyby ci się te kody wyświetlać? Listę kodów dźwiękowych masz w pierwszym poście. P35A nie ma wyświetlacza diagnostycznego, tylko PC Speaker. Skoro ci się nie chciało czytać 117 stron, to wystarczyłby pierwszy post albo chociaż obejrzenie płyty
 5. Mój Thermalright Ultra 120 Extreme też miał takie wybrzuszenie, ale oprócz tego miał straszne frezy. Zrobienie go na lustro zbiło temperatury o 5-6 stopni (na Q9550). Niestety po zmianie platformy na AMD (1055T), jego wyniki nie były zadowalające i w stresie temperatura potrafiła osiągnąć powyżej 60 stopni. Zeszlifowałem go ponownie starając sie jednak nadać podstawce lekką krzywiznę z uwypukleniem na środku. To pomogło i teraz mój 1055T nie przekracza 54 stopni. Nowe procesory często wymagają coolera o wypukłej podstawce z uwagi na wklęsły charakter IHS's. Nie przejmuj się tą wypukłością, tak ma być. Szlifuj go na lustro jeśli widzisz na podstawce jakieś ślady obróbki skrawaniem.
 6. @cieciu89 Cieszę się, że mogłem pomóc. Jak chcesz kupić dobre i tanie chłodzenie to polecam ci: SilentiumPC Spartan HE923 (65zł). Freezera 7 sobie daruj, bo w cenie około 100zł wyrwiesz używanego Thermalright Ultra 120, często z dobrym wiatrakiem. Jeśli jednak chcesz być naprawdę zadowolony z chłodzenia i przy zmianie platformy nie martwić się, że musisz kupować nowego, to bierz: Thermalright HR-02 Macho (160zł). Masz bestialsko wielki radiator i świetny wentylator TY-140 14cm z 4 pinową wtyczką. Mam taki wentylator i mogę ci szczerze polecić, bo w pełnych obrotach (ok 1300 obr/min) jest po prostu bezkonkurencyjny. Sporo wentylatorów miałem już w rękach, i tańsze Zephyr i droższe Noctua, ale ten jest po prostu najlepszy. @Iwonek Po pierwsze nie pisz postu zaraz pod swoim poprzednim postem. Od tego jest edycja. Po drugie spójrz tu. Albo istnieje osoba z dokładnie tą samą specyfikacją komputera i problemem z dysleksją co ty, albo "Sroczka" to ty. Co do twojego problemu, to moja rada jest taka: Ustaw FSB=333 MHz i ciesz się, że masz stabilny komputer, albo przeczytaj ostatnie 2-3 strony tego wątku. Wszystko masz ładnie opisane co i jak.
 7. "? – pytajnik, znak zapytania – znak interpunkcyjny, służący do określenia intencji osoby mówiącej, która chce otrzymać dane informacje od osoby pytanej (wyjątkiem jest pytanie retoryczne). Znak zapytania kończy zdania pytające." - źródło: Wikipedia W takiej konfiguracji pamięci, nie ma szans na stabilną pracę. O podkręcaniu można właściwie zapomnieć. Intel po prostu lubi tryb dual channel. cioł - Definicja wyrazu "cioł" Wybacz Iwonek, ale mimo usilnych starań próbuję zrozumieć, co napisałeś. Niestety moje wewnętrzne "fuj" nie pozwala mi dokonać transpozycji z języka "twojego" na język polski, który jest dość powszechnie używany na niniejszym forum. Przeczytaj proszę 2-3 ostatnie strony tego wątku. Kilkakrotnie pisałem, jakie napięcia należy ustawić dla pamięci i mostka NB podczas podkręcania. Polecam ci też lekturę: link. Mogę cię zapewnić, że często wiedza tam zawarta, jest wymagana to zdobycia potrzebnych informacji. Mam takie wrażenie, że kilka postów wcześniej nazywałeś/nazywałaś się "Sroczka".
 8. Bardziej prawdopodobne, że to w wentylatorze jest coś skopane. Z moich doświadczeń wynika, że P35A-S nie da się popsuć, nawet mimo usilnych starań. Akurat pędzej tę płytę sprzedasz lub zgubisz niż popsujesz. W przypadku problemu z wentylatorem, zrób tak: 1. Zaktualizuj płytę do najnowszego biosu (wersja 6B3F1P43) 2. Odinstaluj Speedfan, fox one i cały inny soft co reguluje ci pracę wentylatorów. Ustaw w Windows tryb zarzadzania enerią na Zoptymalizowany. 3. Jak masz dostęp do boxowego wiatraka z innego procka, to przetestuj go najpierw na różnych ustawieniach w biosie. Jeśli ci się wiatrak procka od razu wkręca na maksymalne obroty, to może masz coś nietak z temperaturą CPU. Pastę termoprzewodzącą masz aby dobrą? Pamiętam, że ktoś miał już podobny problem w tym wątku (rozwiązanie było banalne), ale nie mam zdrowia szukać ci rozwiązania w 117 stronach.
 9. @dzikidaniel Instalujesz te sterowniki: Mój odnośnik i SLI powinno ci spokojnie śmigać na P35A-S. Mi działało wyśmienicie z dwoma GTX260. Nie przejmuj się, że drugie PCI-E ma prędkość x4. Nie odczujesz różnicy pomiędzy nim a PCI-E x16. @cieciu89 To, że standardowo masz napięcie na pamiątkach 1,8V, to nic nie znaczy. Chipset P35 tak ma, że jak chcesz cokolwiek kręcić, to musisz na pamiątki dać 2,2V. Co do wentylatora to sprawdz najpierw czy wentylator wpięty jest na pewno w CPU FAN. Potem z zakładce: Hardware Health Configure --> FAN 1 Mode Settings ustaw jedną z wartości wartość: - Auto FAN by RPM a reszte opcji zostaw w defaulcie - jeśli masz boxowy wiatrak Intela, każdy inny będzie ci się skręcał do niebotycznych prędkości - Manual Fan by RPM i ustaw taką prędkość, jaka ci uszu nie kaleczy Wszystkie windowsowe programy do regulacji predkości wiatraków odinstaluj, bo nie dojdziesz nigdy do porządku. Nawet jeśli płyta ci właściwie poustawia wszystko, to w windows ci popsuje. Zarządzanie energią ustaw na optimized (zrównoważony). Co do temperatur mostka NB, to się nie przejmuj. 1,4V to nawet wrażenia na tej płycie nie robi. Jak chłodziwo jest gorące, to znaczy, że działa.
 10. @cieciu89 Przy FSB=333MHz i ratio 1:1 będziesz mieć CPU=2,33GHz i MEM=666MHz Przy FSB=400MHz i ratio 1:1 będziesz mieć CPU=2,8GHZ i MEM=800MHz Pamiętaj dobrze dowoltować pamięci, po P35A-S wymaga tego. Daj 2.2V na pamięci i 1,4V na NB.
 11. Możesz robić cuda, a ten zestaw stabilny nie będzie. Nie wiem w jakiej konfiguracji złożyłeś 5GB ramu, ale nie jest to dual channel. Wyjmij te nadmiarowe kostki, żeby na płycie pozostały tylko dwa sparowane egzemplarze (prawdopodobnie 2x2gb) i daj napięcie 2.2V.
 12. @anyzs A czy nie jest tak, że revodrive wymaga do poprawnej pracy PCI Express x4?
 13. @azgan Podziwiam twojego moda codzinnie. Gram z wersją 1.2 i jak pokazałem Skyrim małżonce, to długo dochodziła do siebie. Kawał dobrej roboty odwaliłeś wybierając mody. Mam tylko jedną prośbę: Czy jest szansa, żebyś to wrzucił gdzieś na torrenta? Po pierwsze szybciej by się to rozeszło i mógłbyś znaleźć większą ilość odbiorców. Po drugie rapidshare dla plików >500MB średnio się nadaje.
 14. Jeśli chodi o Sandforce SF22xx to szczerze odradzam jakikolwiek dysk z tym kontrolerem. Przejechałem się na nim osbiście i kilku moich znajomych z pracy też ma problemy z SF22xx, niezależnie czy to dysk OCZ, Corsair czy Kingston. Jak dotychczas żaden firmware nie naprawia losowych "BSODÓW BEZ POWODÓW". Ten kontroler jest skopany z założenia i tyle. Różnicy w wydajności pomiędzy Samsung 470 (250/220 zapis/odczyt), Cruciam M4 (500/180) a czymkolwiek na SF22xx (500/500) nie odczujesz w normalnym użytkowaniu (w nienormalnym też nie odczujesz). Po prostu poczytaj proszę to forum i to co ludzie piszą. SSD jest szybki nie dlatego, że ma 500/500, ale dlatego, że czas dostępu do danych wynosi blisko zera sekund. Uważam, że nie ma się co produkować i katechizować ludzi, że SF to skrót od SyF, bo jak się nie sparzą to nie nie nauczą. Zawsze można potem powiedzieć: "Zapodałem se SF22xx i mam 500 megabajtuff w zapisie. Total raketfjułel man. A ile ty masz z zapisie i w bicu ziom?" Miałem Corsair Force 3 128GB (SF22xx) i dzień w dzień miałem 2-3 spontaniczne BSODy. Teraz mam Crucial M4 i komputer chodzi jak złoto. Jakbym dziś kupował SSD, to bym kupił Samsung 830. THE END
×
×
 • Create New...