Skocz do zawartości

nodek

Stały użytkownik
  • Postów

    142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez nodek

  1. Odpowiem sobie sam, patrzac na rekomendacje sprzetowe Elgato w sprawie karty do przechwytywania i podpatrzenia kilku buildow od Youtuberow itp postanowilem zlozyc komputer,  czesci juz zamowione, czekam na przesylke.

    Ryzen 5 3600

    MSI B450M Mortar Max

    KINGSTON A2000 500GB

    G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V

    Zasilacza jeszcze nie wybralem. ale pewnie pojdzie cos w stylu 600W z certyfikatem Gold

    Obudowa tez poszukiwana ale ze wzgledu ze plyta glowna jest mikro to poszukam jakiejs malej budy,  wpadla mi w oko Aerocool Aero One Mini.

    Co do grafiki to pewnie zaopatrze sie na poczatek w 1070 a po premierze kart z serii 3XXX, mojego aktualnego 2080 wrzuce do tego kompa a do glownej jednostki trafi nowa grafika.

    Mniej wiecej tak to bedzie wygladac, jak juz zloze calosc to dam znac czy spisuje sie to nalezycie z 1070.

  2. Witajcie.

    Bawie sie troche w streamowanie i mimo, ze moj komputer jest jeszcze w miare na "czasie" to niestety grajac w wymagajace gry OBS wywala mi zagubione klatki. 

    Ogolnie moj setup jest nastepujacy:

    I7 9700K@5ghz

    16 gb 3200 mhz

    RTX 2080

    Mialem podlaczony drugi monitor do karty graficznej (do podgladu streama) ale niestety objawialo sie to brakiem plynnosci streama, wiec poradzilem sobie z tym wlaczajac rownoczesnie z RTXem zintegrowana karte graficzna i podpinajac tam drugi monitor, od tego momentu wszystko wyglada spoko tzn wszystko zalezy w jaka gram gre, najczesciej gram w league of legends, jako, ze nie jest to wymagajaca gra to zupelnie nie ma problemu na streamach gry typu cs:go itp tez nie tworza problemow.  Problemy zaczynaja sie gdy odpalam jakas nowsza i wymagajaca gierke, wtedy OBS wywala mi zagubione klatki i stream potrafi przyciac, stad pomysl na zbudowanie drugiego komputera, zeby odciazyc glowna jednostke, komputer ktory bedzie robil jako typowy wol do zbierania obrazu z glownego komputera, zakupilem Elgato 4k60 Pro, teraz sie zastanawiam jakiego kompa potrzebuje, zeby komputer uciagnal to co przechwytuje i by szlo to przez OBS.

    Sygnal na streama puszczam w 1440p 60 fps (mam monitor 1440p wiec to moja natywna rozdzielczosc), ale niestety musze to skalowac do 1080p bo ani twitch ani facebook nie obsluguja rozdzialki 1440p.

    Jaki sprzet bylby wystarczajacy do udzwigniecia moich wizji? Nie chodzi mi koniecznie o sprzet nowy,  moge zrobic skladaka z uzywanych czesci, tylko chcialbym poznac sprzet jako baze do tego zabiegu.

    Na ta chwile pewnie bym musial zakupic jakas srednio polkowa karte graficzna(gtx 1060? 1070?), ale docelowo po wyjsciu kart z serii 30xx, taka zakupie i wloze do mojego main komputera i zostanie mi RTX 2080 ktorego jezeli bedzie sens to wrzucilbym do komputera streamujacego (lecz nie jest to jakis pewniak!), wszystko zalezy jak mocnego komputera potrzebuje do takiej zabawy.

    Budzet ciezko okreslic, fajnie jakby to byl sprzet taki w sam raz ktory starczy i zmieszcze sie np w 1500 zl. Budzet jest dosc plynny bo moze byc to rownie dobrze 2k a moze 2,5 wszystko zalezy od wydajnosci ktora uciagnie to wszystko i oplacalnosci calej inwestycji. Tak jak mowilem, moge skladac z uzywek, nie musi to byc super ą, ę sprzet z tego roku, paro letnie procki tez pewnie dadza rade a cenowo pewnie wyjdzie korzystnie ?

     

    Wielkie dzieki za odpowiedzi!

  3. Ja zainstalowalem nowe sterowniki i wymusilem uruchomienie g-synca w opcjach, mimo, ze moj monitor nie jest na liscie nvidi, wszystko dziala jak nalezy. Wczesniej grajac w PUBG bo tutaj najbardziej bylo widac u mnie tearing po wlaczeniu g-synca wszystko jest idealnie plynne i swietnie to wszystko wyglada jak rozgladam sie po calej mapie.

  4. Jestem swiezo po formacie w menadzerze nic nie obciaza procka, uzycie caly czas 1-2%, wlasnie zerknalem w opcje ustawien zasilania w windowsie i tam byl ustawiony plan  zasilania na "najwyzsza wydajnosc" zmienilem to na zrownowazony i w tym momencie zegarl spadl, spada do okolo 800 mhz ale doslownie ciagle skacze i waha sie miedzy 800-1200-2100 i czasami wskoczy na 3600 albo 4200 i tak w kolko, czyli problem rozwiazany dosc polowicznie, bo na wczesniejszym procku i5 4690k nic nie skakalo.

    EDIT:

    Pogrzebalem gdzies w opcjach i znalazlem funkcje EIST a pod nia mozna bylo jeszcze zmienic wczesniej nie zmienialna na "auto" opcje Turbo mode. EIST na Enable, Turbo mode na AUTO. Problem nadal pozostal, tzn zegar skacze od 800 do prawie 5000, momentami  chwile dluzej jest na 800 ale po chwili skacze np do 2000 lub wiecej i znow na 800 aby za chwile wskoczyc pod 5000. Glowa juz mnie boli od tego, heh. pogrzebie jeszcze, poczytam. moze cos znajde.

  5. Witam.

    Mam problem, zakupilem i7 9700K, plyta MSI z390 Tomahawk i 16 gb ramu od gskilla 3200 mhz, czyli wszystko co bylo polecane w grudniowym zestawie za 7000 zl.

    Sprawa ma sie tak, ze mnoznik procesora nie spada do takiej wartosci, zeby np w stanie spoczynku komputer mial np 800 czy 1000 mhz. Nic nie krecilem, wlaczylem tylko funkcje boost i XMP i caly czas procesor siedzi powiedzmy na ~4900, czasami mnoznik sie zmniejszy i wtedy wartosc spadnie do 4600 mhz.

    Zaczalem wiec sie bawic ustawieniami w biosie, wylaczylem boosta i ustawilem na mnoznik na "all cores" na 50, szyna normalnie na 100, wszystko fajnie, jest na kazdym rdzeniu to 5 ghz... ale w stanie spoczynku jest 5 ghz a czasami spadnie do 4,6. Powiedzcie mi co mam zmienic, zeby mnoznik spadal na tyle, zeby w spoczynku procek mial 800-1000 mhz.  

    MSI_SnapShotz.jpg

    MSI_SnapShotzz.jpg

    MSI_SnapShotzzz.jpg

    sdasdsaddas.jpg

  6. Posiadam i czytalem Neuromancera i mimo, ze lubie klimat cyberpunkowy to neuromancer w ogole mi nie podszedl, ciagle w glowie mialem mysl, zeby jak najszybciej skonczyc ksiazke i odlozyc na polke, strasznie mi sie dluzyla i nudzilem sie przy niej. Teraz czytam Zamiec-Neala Stephensona, tez cyberpunk ale to jest zupelnie inna jazda, ksiazka wciagnela mnie od samego poczatku i tylko szukam chwili, zeby znow zajrzec do knigi.

  7. Wpadlo mi kilka ksiazeczek ;P 

    Wydania Uczty wyobrazni: 

    Slepowidzenie- Peter Watts 
    Accelerando - Charles Stross 
    Palimpsest - Catherynne M. Valente 
    Opowieści Sieroty. W ogrodzie nocy - Catherynne M. Valente 
    Opowieści Sieroty. W miastach monet i korzeni -Catherynne M. Valente 
    Światło - M. John Harrison 
    Viriconium - M. John Harrison 
    Wieki światła - Ian R. MacLeod 
    Akwaforta - K.J. Bishop 
    Podziemia Veniss - Jeff VanderMeer 
    Pusta przestrzeń - M. John Harrison 
    Finch - Jeff VanderMeer 
    Nova Swing - M. John Harrison 
    Trojka - Stepan Chapman 
    Smok Griaule - Lucius Shepard 
    Nieśmiertelny - Catherynne M. Valente 
    Wurt - Jeff Noon 
    TV Ciał0 - Jeff Noon 
    -to chyba tyle z UW. 

    Do tego: 
    Zamiec - Neal Stephenson 
    Diamentowy wiek - Neal Stephenson 
    Cryptonomicon - Neal Stephenson 

    Miasto permutacji - Greg Egan 
    Kwarantanna - Greg Egan 

    Miasto Złocistego Cienia - Tad Williams 
    Rzeka z Błękitnego Ognia- Tad Williams 
    Góra z Czarnego Szkła - Tad Williams 
    Morze Srebrzystego Światła- Tad Williams 

    Blizna - China Mieville

  8. Korzystajac z promocji w empiku stalem sie posiadaczem 9 ksiazek z seri Uczty wyobrazni: 

    Jonathan Strange i pan Norrell - Susanna Clarke 
    Modlitewnik amerykański/Luizjański blues/Viator - Lucius Shepard 
    Rzeka bogów - Ian McDonald 
    Dom derwiszy. Dni Cyberabadu - Ian McDonald 
    Córka żelaznego smoka. Smoki Babel - Michael Swanwick 
    Pieśń czasu. Podróże - Ian R. MacLeod 
    Portret pani Charbuque. Asystentka pisarza fantasy - Jeffrey Ford 
    Shriek: Posłowie - Jeff VanderMeer 
    Listy z Hadesu. Punktown - Jeffrey Thomas

  9. Moze kiedys siegne po Achaje.

     

    Jezeli chodzi o przedksiezycowych, musze przyznac ze po 140 stronach, calkiem niezle sie juz rozkrecila akcja, narazie trudno mi polecac bo nie przeczytalem calej ale nie wydaje mi sie zeby cos moglo zostac tu popsute, wierze, ze nie zawiode sie na tym cyklu.

  10. I jak Achaja? bo jezeli chodzi o ta pozycje to bardzo duzo ludzi sie podnieca wlasnie, ze bardzo dobra a inni, ze szkoda czasu, jak ty oceniasz ten cykl?

     

     

    Terminy, terminy i jeszcze raz terminy, czasami autorzy podpisuja umowe, na 4-5 ksiazek i musza napisac je w ciagu paru lat i wtedy wlasnie wychodzi ta gonitwa za terminami, zeby tylko skonczyc ksiazke i poslac ja w swiat bo takie sa zoobowiazania wobec dystrybutora czy tam domu wydawniczego, czasami tutaj wlasnie jest blad, bo jak w przypadku wielu znanych cykli, przydaloby sie skonczyc na 3-4 tomie a tu [gluteus maximus], umowa opiera na 6 tomow i trzeba jakos wymeczyc te dwa ostatni i tutaj wychodzi zmeczenie materialu i brak ciekawych zwrotow akcji lub znudzenie fabuly.

  11. @jonathan

     

    Chcialbym kiedys przeczytac ten cykl, gdzie nie spojrze, jezeli chodzi o polska fantastyke to wszyscy polecaja wlasnie cykl Inkwizytorski, musze sie kiedys skusic i go zakupic.

     

     

     

    Ja ostatnio zabralem za Ubik'a - Philipa Dicka i musze przyznac naprawde bardzo dobra ksiazka, caly czas tylko myslalem o ksiazce i kiedy znow po nia siegne, bo czytalem jakos na raty przez 4 dni.

     

    Teraz wziolem sie za Przedksiezycowych- Anny Kantoch, narazie tylko 30 stron ale zapowiada sie calkiem niezle.

     

  12. A mi sie ostatnio zachcialo kompletowac knigi z serii "Uczta Wyobraźni", dla nie wtajemniczonych, sa ksiazki w tej serii ktory wyszly nakladem zaledwie kilku tysiecy, wiec ceny na rynku wtornym sa zaporowe niestety, kilkakrotne przebicie dla nie ktorych tytulow to po prostu normalka, chyba najlepszy przyklad to chyba ksiazka Welin - Hala Duncana, gdzie cena okladkowa jest przebita srenio 6-8 krotnie.

     

    Ale ja sie nie zrazam i postanowilem sobie umilic zycie i kompletowac, posiadam w tej chwili:

     

    Welin - Hal Duncan 
    Atrament - Hal Duncan 
    Atlas Chmur - David Mitchell 
    Maszyna różnicowa - William Gibson, Bruce Sterling 
    Dom Burz - Ian R. MacLeod 

    A w drodze do mnie jeszcze: Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć - Paolo Bacigalupi 

     

    W sumie najciezej dostepne pozycje juz prawie mam, zostaje mi tylko Accelerando - Charles Stross i Ślepowidzenie - Peter Watts a reszta ksiazek jest dostepna w epikach i na allegro bez problemu.

  13. Ja stalem sie posiadaczem niestety uzywanych: 

    Cykl: Swit Nocy- Peter Hamilton (wraz z Widmem Alchemika-Konflikt ktory jest praktycznie nie osiagalny nawet uzywany- mi sie jednak udalo po kilkumiesiecznych poszukiwaniach Dołączona grafika ) i Saga Wspolnoty tez oczywiscie Petera Hamiltona

     

    EDIT:

     

    Taki maly update z fotka jak sie teraz calosc prezenci:

     

    Dołączona grafika
  14. Od ostatniego wpisu wpadlo troche ksiazek.

     

    Miedzy innymi.

     

    Lod - Jacek Dukaj 

     

    Trylogia Pierwsze Prawo, ktorego w sklad wchodza: Samo ostrze, Nim zawisną na szubienicy i Ostatni argument królów- Joe Abercrombie 

     

    Plyncie lzy moje rzekl policjant, Swiat Jonesa i Czas poza czasem- Philip Dick.

     

    6 ksiazek Issaca Asimova z cyklu fundacji: Narodziny Fundacji, Preludium Fundacji, Fundacja, Agent Fundacji,  Druga Fundacja i Fundacja i Ziemia. 

     

    Myto Ogarow z cyklu Malazanskiej Ksiegi Poleglych- Stevena Eriksona 

     

    Tetralogia Hyperiona- Dana Simmonsa  

     

    Udalo mi sie tez wyrwac Neuromancera! A jak wiadomo, ksiazka juz niedostepna od dluzszego czasu, pisalem do wydawcy lecz odpisali mi, ze nie maja nic na stanie magazynowym i nie planuja wznowienia druku. A tu nagle nowka sztuka sie pojawila na allegro, pomijam fakt, ze cena 3 krotnie wyzsza niz cena okladkowa :( , do tego jeszcze do zestawu kupilem Graf Zero i Mona Lisa Turbo, zeby zamknac cala Trylogie Ciagu. 

  15. Dzieki Panowie za sugestie, na pewno pomysle nad tymi tytulami.

     

    EDIT:

     

    No i stalem sie posiadczem jeszcze 6 tomow z cyklu Miecz Prawdy, zostaly wiec tylko dwa tomy do zakonczenia calego cyklu, zakupilem tez 2 tomy z Opowiesci z Meekhanskiego Pogranicza (Polnoc-Poludnie, Wschod-zachod) Roberta Wegnera.

     

    Zakupilem tez 6-cio pak z kronikami Diuny w tym przypadku bardziej oplacalo sie kupic na allegro.

     

    Teraz mysle nad zakupem dwoch ostatnich czesci Miecza Prawdy i 3-go tomu z Opowiesci z Meekhanskiego Pogranicza czyli "Niebo ze stali". 

     

    Niestety ciezko teraz z dostepnoscia Duszy ognia z cyklu Miecz Prawdy(nawet na stronie empika jest niedostepne), Nieba ze stali nie bylo juz w 2 empikach w ktorych bylem, w jednym empiku w ktorym kupilem dwie wczesniejsze czesci byl ostatni tom Nieba ze stali ale byla strasznie poniszczona okladka, wiec kupilem sobie na rzecz Wegnera. Ubika- Philipa Dicka 

     

    EDIT: 

     

    Zamowilem te dwa tomy z Miecza Prawdy i jeszcze do tego Niebo ze stali. W ten sposob zamkne te dwa cykle.

     

    A jak juz tak sie rozpedzilem z tymi ksiazkami to zamowilem sobie caly cykl Cienie Pojetnych-Adrian Tchaikovsky. Cykl zbiera naprawde niezle opinie-musialem sie skusic.

     

    W sumie nie wiem kiedy znajde czas na czytanie tego wszystkiego, na pewno zajmie to sporo czasu, teraz czytam Kroniki Amberu i bardzo mi sie podoba ten cykl.

  16. Dzis kozystajac z promocji w empiku, kup 3 ksiazki zaplac za 2 z dzialu fantastyki(od 11 do 18 wrzesnia), stalem sie posiadaczem 6 ksiazek z serii "Miecz Prawdy" Terrego Goodkina. 

    Cykl zbiera rozne opinie, jedni sobie bardzo chwala inni mowia, ze kupa ale mimo to postanowilem zaryzykowac, oczywiscie zanim siegne po ten cykl minie na pewno jeszcze troche czasu bo po Kronikach Amberu(ktore ostanio czytam [2tom]) mam zamiar wziac sie za Wiedzmina a pozniej w koncu za Piesn lodu i ognia (gra o tron) a pozniej juz sam nie wiem co bede czytac ;D

  17. U mnie znow wpadlo pare ksiazek ;D Kolejna czesc Malazjanskiej Ksiegi Poleglych - "Wicher smierci" oraz 6 ksiazek z cyklu Demonicznego ktorego autorem jest  Peter Brett, cykl sklada sie z dwoch tomow "Malowanego Czlowieka", kolejne dwa to "Pustynna Wlocznia", nastepne dwa to: "Wojna w blasku dnia"

     

    A tak prezentuje sie calosc mojej narazie dosc skromnej kolekcji:

     

    Dołączona grafika
     
    Na polce nie widac czwartego tomu Pana lodowego ogrodu, bo akurat lezal na szafce obok lozka Dołączona grafika
    • Upvote 3
  18. Ja mam ze starego wydania i nie ma co narzekac, jakies ilustaracje sie pojawiaja co kilkadziesiat stron, nie wiem jak w nowym wydaniu, ale starsze wydanie jest calkiem spoko, raczej kwestia tego czy ci sie podoba okladka i tyle.

  19. Od ostatniego mojego wpisu wpadlo mi na konto kilka ksiazek:
     

    Malazanska ksiega poleglych: "Przyplywy nocy" i "Lowcy kosci"

     

    Dwa tomy: "Przedksiezycowi"-Anny Kantoch

     

    10 tomow "Kroniki Amberu"-Rogera Zelaznego (Z tym,ze Kroniki Amberu kupilem komplet uzywanych w dobrym stanie.)

     

    3 tomy Honor Harrington-Davida Webera: "Placowka Basilisk", "Honor krolowej", "Krotka,zwyciezka wojenka"

     

    Chyba tyle ;D

×
×
  • Dodaj nową pozycję...