Skocz do zawartości

driven

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    z dala od wszystkich

driven's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam, potrzebuję taniej karty do takiego konfigu C2Q Q6600 @3.0GHz 4GB RAM zasilacz 400W amacrox Myślałem o GF 550Ti do 300zł z alledrogo, ewentualnie jakis nowy HD7770. Dodam dla rozjaśnienia sytuacji, że gram tylko w MMORPG w oknie w rozdzielczości 1280x800, aktualnie Tera Online (unreal engine 3, który bardziej lubi ponoć się z nvidią) i obecny 8800GTS 512 pieczony raz do roku nie daje rady. Inne topowe gry mnie nie interesują i nie mam sraczki na full detale, a upgreade poważny komputera jeszcze nie teraz. Granie w fullhd na razie też nie wchodzi w grę, monitor do wymiany jak tylko trafię na jakąś fajną okazję i też nie powiedziane że fullhd (niestety przegapiłem Benq za 266zł w polecanych zestawach). Kolejny MMO, który planuję zaliczyć przed wymianą całowitą komputera to Final Fantasy XIV, które póki co jest w fazie beta testów i swoje z tego co czytałem od kompa wymaga http://www.ffxivinfo.com/systemreqs.php Czy 550Ti będzie rozsądnym wyborem np. taki MSI GeForce GTX 550 Ti Cyclone OC N550GTX-Ti za 300zł?
  2. To jest wtyczka czy każdy pin jest osobno? Jeżeli wtyczka to da się ją podłączyć tylko w jeden sposób.
  3. BIOS P40 to znowu jakaś niedoróbka :angry: Mam pamięci 800MHz, które zmodowałem na 667MHz (powód to problemy z rozruchem kompa po CLR CMOS o czym pisałem wielokrotnie w tym temacie). Przed chwilą załadowałem BIOS P40 i co widzę? Ano w BIOS'ie widnieje, że pamięci przy defaultowych ustawieniach pracują z częstotliwością 800MHz :blink: Uruchamiam komputer, odpalam CPU-z i co widzę? Pamięci nie pracują z częstotliwością 800MHz jak to widnieje w BIOS tylko jednak z częstotliwością 667MHz. Zaznaczam, że na każdym wcześniejszym BIOS'ie pamięci były rozpoznawane poprawnie po modowaniu czyli 667MHz. Przy ustawieniu dzielnika 1:1 częstotliwość pamięci to 400MHz czyli odpowiednio dla pamięci 667 MHz. Później podkręciłem kompa delikatnie do identycznych parametrów jak przed zmianą BIOS'u i nawet pierwszy ekran ładowania XP się nie pokazał. Zgaduję, że może zły dzielnik pamięci dobrałem zakładając, że BIOS niepoprawnie częstotliwość mi podał. Jak ktoś z pamięciami 667MHz załadował ten BIOS to niech da znać czy nie ma podobnych niespodzianek.
  4. Jak dotąd nie spotkałem w tym temacie problemu ze startowaniem kompa na pamięciach A-DATA przy defaultowym napięciu. Tak więc nie powinno być problemu.
  5. Miałem dokładnie identyczny przypadek. Wywaliłem pliki programu z dysku, wyczyściłem rejestr i program zainstalował się bez najmniejszego problemu. Nie zauważyłem jakiś niepożądanych efektów ręcznego usunięcia programu. Po zainstalowaniu sprawdziłem i deinstalacja przebiega już prawidłowo. Z tym BIOS'em P38 to również jestem w konsternacji, nie wiem czy instalować czy dać sobie spokój. Jak ktoś w ostatnim czasie instalował go na P35A-S to niech da znać czy miał jakieś problemy.
  6. Czyli sygnaturka: Mnożnik pewnie x8, a więc ~3200/8 ~400 MHz lub jak wolicie ~1600 MHz bo nie sądzę by to były równiutkie wartości.
  7. @eclipse08 Nam na freezy pomogła instalacja sterowników w następujący sposób: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2986508 A tutaj opinia człowieka, który który był w takiej sytuacji jak Ty, czyli jeden dysk SATA jeden IDE (PATA): http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2987758
  8. @rmvbhd RTFM @michaelm Z tego co śledzę ten temat od początku to nie odnotowałem by ktoś miał problemy z pamięciami A-Data EE (ogólnie bez podziału na 2x1 czy 2x2 GB).
  9. @shosiu U mnie płyta siedzi w ThermalTake Mambo i Scythe Ninja Plus rev.B wchodzi bez problemu. Ninja jak widać na zdjęciu epoxer'a praktycznie nie wystaje poza laminat płyty. Piszesz o takim chłodzeniu co wystaje, tylko pytanie czy to które kupisz będzie wystawać, porównaj wymiary z Ninją. Ja mam przestrzeń ok 1,5-2 cm między chłodzeniem a zasilaczem, nie chce mi się dokładnie mierzyć.
  10. U mnie wystarczy wyłączyć opcję C1E i po kłopocie, mnożnik stały, nic więcej w tym zakresie nie ruszam. Nie pamiętam dobrze ale SpeedStep po Clear CMOS jest chyba domyślnie Disabled więc pewnie mam wyłączony.
  11. Ja chyba w końcu rozwiązałem problem tych dziwnych freez'ów co jakiś czas objawiających się podczas oglądania filmów czy grania = "sławetne trrrr" w głośnikach o których kilka osób pisało. Otóż wczoraj postanowiłem sobie zaktualizować sterowniki, między innymi JMicron RAID driver. Podczas instalacji tego sterownika mamy do wyboru dwie opcje: Wcześniej zainstalowałem domyślnie zaznaczony sterownik wyżej, tym razem zaznaczyłem Standard IDE Driver i problem z "trrr" w głośnikach ustąpił, mam nadzieję na stałe ;) Posiadam niestety dyski IDE i po zainstalowaniu tego sterownika odczuwam wzrost wydajności dysków, chyba, że to efekt placebo :lol2: EIDT: Chyba to nie temat o Windowsach? Sorka ale naprawdę wchodzę poczytać o płycie, problemach z nią i jakichś rozwiązaniach a nie patrzeć na przepychanki o Windowsie.
  12. Bo tego masz nie tykać, dlatego jest nieaktywne. Ramy ustawiasz poprzez dzielniki które teraz wyglądają tak 1:1; 5:6 itd. itp. Nie ma już ustawień 1:1.25 i wszystkie dzielniki w nowszych BIOS'ach są dostępne od razu dlatego opcja "dram frequency" nie zmienia ustawień pamięci. Czyli w starszych BIOS'ach mając pamięci 800MHz przełączałeś "dram frequency" na 667MHz, na nowszych po prostu ustawiasz dzielnik 1:1 i masz te 667MHz.
  13. Tak na przyszłość włącz Num Lock i klawiatura numeryczna będzie działać ;)
  14. Jak to nie będzie jakiś leżak to płyta będzie na bank na BIOS'ie P32. Niecały miesiąc dostałem nową z serwisu i taki BIOS miała, znajomemu kupowałem trochę wcześniej i też była na P32.
  15. No tak, tylko karta nie ma prawa potrzebować więcej prądu niż może dostarczyć złącze 6 pinowe ;) W końcu tak została zaprojektowana by tego prądu jej wystarczyło. Hmm, że niby jak, więcej prądu to więcej FPS? Gdzie tu logika? Według mnie nie ma to nic wspólnego z wydajnością graficzną. Ma natomiast związek z podkręcaniem gdzie takie dodatkowe zasilanie może poprawić stabilność karty graficznej po OC lub np. po podniesieniu częstotliwości PCIE w BIOS'ie. Jeżeli PCI-Ex16 zostało zaprojektowane według standardów i podawane jest na nie odpowiednie napięcie to nie ma możliwości by te mocniejsze karty potrzebowały tego dodatkowego zasilania na płycie głównej. Nawet najmocniejsze karty graficzne z podłączonym prawidłowo zasilaniem bezpośrednio do karty muszą działać prawidłowo bo tak zostały zaprojektowane, no chyba, że zasilacz będzie za słaby dla nich ale wtedy to będzie za słaby czy będziemy podawali zasilanie przez tego molexa czy nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...