
driven
Stały użytkownik-
Postów
65 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez driven
-
Witam, potrzebuję taniej karty do takiego konfigu C2Q Q6600 @3.0GHz 4GB RAM zasilacz 400W amacrox Myślałem o GF 550Ti do 300zł z alledrogo, ewentualnie jakis nowy HD7770. Dodam dla rozjaśnienia sytuacji, że gram tylko w MMORPG w oknie w rozdzielczości 1280x800, aktualnie Tera Online (unreal engine 3, który bardziej lubi ponoć się z nvidią) i obecny 8800GTS 512 pieczony raz do roku nie daje rady. Inne topowe gry mnie nie interesują i nie mam sraczki na full detale, a upgreade poważny komputera jeszcze nie teraz. Granie w fullhd na razie też nie wchodzi w grę, monitor do wymiany jak tylko trafię na jakąś fajną okazję i też nie powiedziane że fullhd (niestety przegapiłem Benq za 266zł w polecanych zestawach). Kolejny MMO, który planuję zaliczyć przed wymianą całowitą komputera to Final Fantasy XIV, które póki co jest w fazie beta testów i swoje z tego co czytałem od kompa wymaga http://www.ffxivinfo.com/systemreqs.php Czy 550Ti będzie rozsądnym wyborem np. taki MSI GeForce GTX 550 Ti Cyclone OC N550GTX-Ti za 300zł?
-
To jest wtyczka czy każdy pin jest osobno? Jeżeli wtyczka to da się ją podłączyć tylko w jeden sposób.
-
BIOS P40 to znowu jakaś niedoróbka :angry: Mam pamięci 800MHz, które zmodowałem na 667MHz (powód to problemy z rozruchem kompa po CLR CMOS o czym pisałem wielokrotnie w tym temacie). Przed chwilą załadowałem BIOS P40 i co widzę? Ano w BIOS'ie widnieje, że pamięci przy defaultowych ustawieniach pracują z częstotliwością 800MHz :blink: Uruchamiam komputer, odpalam CPU-z i co widzę? Pamięci nie pracują z częstotliwością 800MHz jak to widnieje w BIOS tylko jednak z częstotliwością 667MHz. Zaznaczam, że na każdym wcześniejszym BIOS'ie pamięci były rozpoznawane poprawnie po modowaniu czyli 667MHz. Przy ustawieniu dzielnika 1:1 częstotliwość pamięci to 400MHz czyli odpowiednio dla pamięci 667 MHz. Później podkręciłem kompa delikatnie do identycznych parametrów jak przed zmianą BIOS'u i nawet pierwszy ekran ładowania XP się nie pokazał. Zgaduję, że może zły dzielnik pamięci dobrałem zakładając, że BIOS niepoprawnie częstotliwość mi podał. Jak ktoś z pamięciami 667MHz załadował ten BIOS to niech da znać czy nie ma podobnych niespodzianek.
-
Jak dotąd nie spotkałem w tym temacie problemu ze startowaniem kompa na pamięciach A-DATA przy defaultowym napięciu. Tak więc nie powinno być problemu.
-
Miałem dokładnie identyczny przypadek. Wywaliłem pliki programu z dysku, wyczyściłem rejestr i program zainstalował się bez najmniejszego problemu. Nie zauważyłem jakiś niepożądanych efektów ręcznego usunięcia programu. Po zainstalowaniu sprawdziłem i deinstalacja przebiega już prawidłowo. Z tym BIOS'em P38 to również jestem w konsternacji, nie wiem czy instalować czy dać sobie spokój. Jak ktoś w ostatnim czasie instalował go na P35A-S to niech da znać czy miał jakieś problemy.
-
Czyli sygnaturka: Mnożnik pewnie x8, a więc ~3200/8 ~400 MHz lub jak wolicie ~1600 MHz bo nie sądzę by to były równiutkie wartości.
-
@eclipse08 Nam na freezy pomogła instalacja sterowników w następujący sposób: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2986508 A tutaj opinia człowieka, który który był w takiej sytuacji jak Ty, czyli jeden dysk SATA jeden IDE (PATA): http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2987758
-
@rmvbhd RTFM @michaelm Z tego co śledzę ten temat od początku to nie odnotowałem by ktoś miał problemy z pamięciami A-Data EE (ogólnie bez podziału na 2x1 czy 2x2 GB).
-
@shosiu U mnie płyta siedzi w ThermalTake Mambo i Scythe Ninja Plus rev.B wchodzi bez problemu. Ninja jak widać na zdjęciu epoxer'a praktycznie nie wystaje poza laminat płyty. Piszesz o takim chłodzeniu co wystaje, tylko pytanie czy to które kupisz będzie wystawać, porównaj wymiary z Ninją. Ja mam przestrzeń ok 1,5-2 cm między chłodzeniem a zasilaczem, nie chce mi się dokładnie mierzyć.
-
U mnie wystarczy wyłączyć opcję C1E i po kłopocie, mnożnik stały, nic więcej w tym zakresie nie ruszam. Nie pamiętam dobrze ale SpeedStep po Clear CMOS jest chyba domyślnie Disabled więc pewnie mam wyłączony.
-
Ja chyba w końcu rozwiązałem problem tych dziwnych freez'ów co jakiś czas objawiających się podczas oglądania filmów czy grania = "sławetne trrrr" w głośnikach o których kilka osób pisało. Otóż wczoraj postanowiłem sobie zaktualizować sterowniki, między innymi JMicron RAID driver. Podczas instalacji tego sterownika mamy do wyboru dwie opcje: Wcześniej zainstalowałem domyślnie zaznaczony sterownik wyżej, tym razem zaznaczyłem Standard IDE Driver i problem z "trrr" w głośnikach ustąpił, mam nadzieję na stałe ;) Posiadam niestety dyski IDE i po zainstalowaniu tego sterownika odczuwam wzrost wydajności dysków, chyba, że to efekt placebo :lol2: EIDT: Chyba to nie temat o Windowsach? Sorka ale naprawdę wchodzę poczytać o płycie, problemach z nią i jakichś rozwiązaniach a nie patrzeć na przepychanki o Windowsie.
-
Bo tego masz nie tykać, dlatego jest nieaktywne. Ramy ustawiasz poprzez dzielniki które teraz wyglądają tak 1:1; 5:6 itd. itp. Nie ma już ustawień 1:1.25 i wszystkie dzielniki w nowszych BIOS'ach są dostępne od razu dlatego opcja "dram frequency" nie zmienia ustawień pamięci. Czyli w starszych BIOS'ach mając pamięci 800MHz przełączałeś "dram frequency" na 667MHz, na nowszych po prostu ustawiasz dzielnik 1:1 i masz te 667MHz.
-
Tak na przyszłość włącz Num Lock i klawiatura numeryczna będzie działać ;)
-
Jak to nie będzie jakiś leżak to płyta będzie na bank na BIOS'ie P32. Niecały miesiąc dostałem nową z serwisu i taki BIOS miała, znajomemu kupowałem trochę wcześniej i też była na P32.
-
No tak, tylko karta nie ma prawa potrzebować więcej prądu niż może dostarczyć złącze 6 pinowe ;) W końcu tak została zaprojektowana by tego prądu jej wystarczyło. Hmm, że niby jak, więcej prądu to więcej FPS? Gdzie tu logika? Według mnie nie ma to nic wspólnego z wydajnością graficzną. Ma natomiast związek z podkręcaniem gdzie takie dodatkowe zasilanie może poprawić stabilność karty graficznej po OC lub np. po podniesieniu częstotliwości PCIE w BIOS'ie. Jeżeli PCI-Ex16 zostało zaprojektowane według standardów i podawane jest na nie odpowiednie napięcie to nie ma możliwości by te mocniejsze karty potrzebowały tego dodatkowego zasilania na płycie głównej. Nawet najmocniejsze karty graficzne z podłączonym prawidłowo zasilaniem bezpośrednio do karty muszą działać prawidłowo bo tak zostały zaprojektowane, no chyba, że zasilacz będzie za słaby dla nich ale wtedy to będzie za słaby czy będziemy podawali zasilanie przez tego molexa czy nie.
-
Moim zdaniem źle wszyscy podchodzicie do tego złącza. W manualu pisze: Czytając to jasno widzę, że to gniazdo ma dostarczyć pomocnicze zasilanie do karty graficznej. Pomocnicze to według mnie nie znaczy takie, które pozwala zapomnieć o podłączeniu zasilania bezpośrednio do karty skoro mamy wpiętego tego molexa w płytę główną. Dalsza część tekstu mówi, że to zasilanie ma poprawić "graphics performance" co ja bym przetłumaczył jako jakość, stabilność pracy karty graficznej. Na koniec pojawia się określenie "and future upgrade usage", które dla mnie znaczy tyle, że to gniazdo jest stworzone z myślą o przyszłości o przyszłych aktualizacjach sprzętu, który może wymagać większego zasilania niż jest w stanie standardowo dostarczyć gniazdo PCI-E x16. Co do tego przyszłościowego zastosowania to jednak podchodził bym sceptycznie, w końcu już wychodzą karty PCI-E 2.0, które są kompatybilne wstecz i o ile wydajność obecnych kart nie spada stosując je w gniazdach PCI-E 1.1 to w przyszłości zapewne się to zmieni i zmusi nas to do zmiany płyty a to dodatkowe zasilanie nic na to nie poradzi. Jeżeli źle to sobie tłumaczę to niech mnie ktoś poprawi ;) EDIT: Jak widać potwierdza się to co napisałem, to nie jest żadna alternatywa tylko pomocnicze zasilanie, które niby ma wpływać na jakość, stabilność pracy karty graficznej.
-
No i babola strzeliłeś ogromnego. To gniazdo nie jest po to by tam podłączyć przejściówkę molex do PCI-E tylko po to by tam podłączyć zasilanie bezpośrednio od zasilacza. Czyli molexa od zasilacza wpinasz tam by gniazdo PCI-E x16 dowoltować. No i oczywiście można zrobić "po staremu" czyli podpiąć zasilanie bezpośrednio od zasilacza do karty graficznej. @vesper Przesadzasz według mnie. Każda płyta mogła odwalić kitę po ekstremalnym OC i tyle (chodzi mi o producentów), co nie znaczy, że trzeba skreślać wszystkie wyprodukowane sztuki jak się takie coś przytrafi. Z tego co czytam regularnie ten temat to wielu kręci procki ile się da i płyty się trzymają dobrze. Zawsze się może trafić gorsza sztuka. Mi się trafiła z uszkodzoną kartą sieciową od nowości jakimś cudem ale jestem jednostkowym przypadkiem i tak na to patrzę a nie, że wszystkie P35A-S są do d... bo mi się z usterką trafiła akurat. Sparzyłeś się, nie chcesz znowu ryzykować, ok rozumiem, ja dostałem nówkę sztukę i jestem zadowolony.
-
@kristof43 Ta gra sama w sobie ma sporo bugów, stąd pytanie czy masz ją zaktualizowaną do najnowszej wersji? Zrób test 3dmarkiem i Orthos'em. Konkrety (marka, model), sama moc nie wystarczy ;) Wiesz, że jedyna opcja na pozbycie się problemu z niestartującym komputerem po Clear CMOS to wymiana tych patriotów na inne pamięci albo edycja ich SPD?
-
Za tego "Pana" to się obrażę, jestem po prostu driven ;) Jeżeli już płyta wydawała dźwięki to robiła to nieprzerwanie dopóki nie wyłączyłem komputera. Najczęściej jednak komputer uruchamiał się niewydając żadnego dźwięku. Skoro pamięci testowałeś i są sprawne to nie pozostaje Ci nic innego jak podnieść im napięcie w BIOS'ie i zobaczyć czy płyta na nich wystartuje, aby to zrobić to oczywiście musisz się postarać o inne kostki na podmianę.
-
@kristof43 Skorzystaj z opcji wyszukiwania postów użytkownika i przejrzyj moje wszystkie posty na forum, pisałem głównie w tym temacie i głównie o moim problemie z patriotami i jak go rozwiązałem raz na zawsze, łatwo tym sposobem wszystko znajdziesz. Nie sugeruj się tym, że niektórym płyta działa na tych pamięciach bo to o niczym nie świadczy, zgłaszało się do mnie kilku użytkowników z takim samym problemem. Te patrioty były produkowane bodajże na 5 rodzajach kostek, w jednym z postów wkleiłem na jakich, więc to jest loteria według mnie, wszystko zależy na jakie trafimy, jednym będą działać innym nie. Co do dźwięku jaki u Ciebie występuje to oczywiście informuje o problemie z pamięciami. U mnie różnie było, czasami był ten dźwięk czasami nie, ale przeważnie go nie było tylko obracające się wiatraki i brak obrazu na ekranie monitora. Przetestował bym same kostki na innym komputerze, bo może coś z nimi rzeczywiście nie tak jest.
-
@Mosta Podnieś napięcie dla pamięci bo te Geile chyba wymagają więcej niż to co podawane jest defaultowo. @userek U mnie też mnożnik skacze w zależności czy mam włączone C1E czy nie.
-
@teck85 To ja jestem ten co edytował SPD :) Moje zdanie jest takie = zmiana BIOS'u nic nie da. Zmieniałem na każdy możliwy i nic nie dało. Zrobiłem więcej, zmodyfikowałem BIOS i ustawiłem jako domyślne napięcie ponad ~2V, również porażka. Powiem wam, że ta płyta nie daje tych 1.8V po Clear CMOS :P Nie wiem, w którym momencie rozruchu po Clear CMOS inicjowany jest BIOS ale dopiero wtedy napięcie jest podnoszone do wartości ustawionej w BIOS'ie, jak widać jest to za późno by pamięci prawidłowo wystartowały. Czemu twierdzę, że nie podaje tych 1.8V, ano temu, że komp wstawał normalnie na defaultowym napięciu (1.8V) np. po aktualizacji BIOS'u, mogłem go włączać i wyłączać do woli, ale już po Clear CMOS nie startował a wtedy też napięcie dla pamięci ustawiane jest default. teck85 aby zweryfikować moje słowa wykonaj taki eksperyment. Pożycz pamięci od kolegi, zrób Clear CMOS i uruchom komputer na jego kostkach z tym, że nie zmieniaj ustawień pamięci w BIOS'ie, nawet napięcie zostaw na default, ważne tylko by wystartował poprawnie. Później wyłącz komputer i wsadź swoje kostki i zobacz czy wstanie. Trafiłem przypadkiem na stronkę z wypisanymi pamięciami, timingami, napięciem, oraz na jakich kościach wychodziły: Stąd przypuszczam taka loteria jeżeli chodzi o start patriotów na foxie, nie wiadomo na jakie kostki się trafi. Źródło: http://ramlist.ath.cx/ddr2/ Acha teck85, ja robiłem update BIOS'u na moich kościach, nie czekałem na kumpla, komputer tak jak pisałem zawsze wstał po updacie, ale oczywiście jak się obawiasz to weź pamiątki kumpla, przynajmniej test wykonasz o którym pisałem ;) No i według mnie pozostanie Ci tylko pozbyć się kości albo SPD edytować.
-
No to może poróbcie testy w memset, dobierzcie najlepsze timingi i zróbcie edycję SPD. Później tylko w BIOS'ie ustawcie by dobierał "by SPD" i powinno być wszystko teoretycznie cacy. Co do 4x 1GB to znajomy na Patriotach wiele nie nawojował bo problemem były temperatury. Pamiątki się po prostu tak grzały jedna od drugiej, że nie mógł ich w rękę wziąć jak chciał wyjąć.
-
@mjmartino A płytka CD z systemem na 100% sprawna. Miałem taką akcję z kumplem, instalował na ASUSie, wywalało się podczas instalacji. Kombinowałem, zachodziłem w głowę a się okazało płytka CD zwalona. Wsadził inną i było po problemie. Zaczął bym więc o najprostszego :)
-
@OneHotMinute Wygląda to na problem, który już dotknął kilka osób czyli zbyt niskie napięcie dla pamięci. Wsadź inne kości jak masz możliwość, podbij w BIOS'ie napięcie dla pamięci, zapisz ustawienia i dopiero uruchom komputer na swoich kostkach. Możesz próbować uruchomić komputer na jednej kostce i również podbić napięcie o ile się uruchomi. No i napisz coś więcej na temat konfiguracji całego zestawu, jakie pamięci posiadasz.