Jump to content

anton

Stały użytkownik
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Pozytywna

About anton

 • Rank
  Uczestnik
 1. hej, czy ktoś wie gdzie można kupić ssd m2 2242 w wielkości 128 GB i rozsądne cenie (około 250)? W cenowarkach nie ma i na portalach aukcyjnych nie znalazłem. Może miałby ktoś na sprzedaż?
 2. Robił mi tak wcześniej i zawsze power cycle go ratował. Teraz nie. Niestety nie mam dostępu do stacjonarki. Może uda mi się znaleźć innego laptopa. Ale coś mi się widzi, że umarł.
 3. Mój pierwszy SSD umarł. Crucial m4 128gb w laptopie. Odłożyłem na stół, wróciłem i już czarny ekran z bootowania, że nie ma systemu. Dysk niewidoczny w biosie, a właściwie w narzędziu diagnostycznym z poziomu biosu. Power cycle nic nie daje. Był na gwarancji do 03.2015. Miał jeszcze 98% "życia" w zeszłym tygodniu, nie pamiętam ile TB przerzuconych na nim było. Chyba już nic nie da się z nim zrobić?
 4. ultra II nie ma 10 lat gwarancji, tylko 3 lata - czyli standard. z 500GB można jeszcze pomyśleć o plextorach M6V.
 5. Ciekawe, że w ogóle widzi twój m4. W wymaganiach jest napisane, że obsługuje tylko m500, m550, mx100, mx200, bx100. Na m4 Momentum Cache pewnie w ogóle nie ruszy. Edit to daj jakiś benchmark na potwierdzenie, że MC chodzi na m4.
 6. Użytkownicy Cruciali/Micronów dostali własne narzędzie do cachowania: http://www.tomshardware.com/news/crucial-momentium-cache-software,29239.html
 7. Bardzo ciekawe są dyski BX100: http://www.anandtech.com/show/9144/crucial-bx100-120gb-250gb-500gb-1tb-ssd-review Crucial ma patent na bardzo dobre dyski budżetowe.
 8. dziękuję za informację. reguralnie śledzę ten wątek i bardzo go sobie cenię. Może rzeczywiście przesadziłem trochę z tym brakiem na liście ważnych SSD. Zwłaszcza wobec dzisiejszej aktualizacji. Bardziej chodziło mi o uwzględnianie informacji z innych (anglojęzycznych) portali i ich rekomendacji (Anandtech, Hardware heaven, storage review, tweaktown itd.), ale rozumiem, że "mechanika" rekomendacji z pierwszej strony jest inna.
 9. No tak, pytanie tylko czy w rankingu uwzględniasz tylko swoje zdanie i Twoich znajomych czy ogólnodsotępne potwierdzone informacje i dane z testów na portalach. Właśnie, ciekawe jak Twój ranking powstaje. Bo nie da się ukryć, że brak na nim niektórych chwalonych i polecanych gdzie indziej modeli (np. SanDisków).
 10. Ja mam Ultra II i nie mam z nim żadnych problemów. Portal z jednymi z najlepszych, w mojej opinii, testami SSD - Anandtech poleca mx100 i Ultra II jako najlepsze budżetowe SSD.
 11. @Caleb - dzięki za test, chyba pierwszy w polskim internecie. Gdyby jeszcze dołączyć do procedury testowej pomiar zużycia prądu. Czy zamierzasz testować SanDiski?
 12. @Alanz - ale pytasz o dyski na SATA czy w innym standarcie? Jeśli SATA to nie trzeba było przeglądać 50 stron, tylko spojrzeć na pierwszą.
 13. Pojawił się program do obsługi (narzędziownik) najnowszych Cruciali: http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/Crucial-Storage-Executive/td-p/163276
 14. U mnie na omegach przerwania to najczęściej 0,1%, maksymalne jakie widziałem przez około 3 minuty obserwacji to 0,4%.
 15. Poniżej wyniki m4 na sterownkach AMD starszych i na tych Omega. Poprawa dość wyraźna A tutaj jeszcze wyniki Sandisk Ultra II 240gb w tym samym laptopie na SATAII i na omegach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.