Skocz do zawartości

zzizzy

Stały użytkownik
  • Postów

    4438
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Ostatnia wygrana zzizzy w dniu 20 Maja 2012

Użytkownicy przyznają zzizzy punkty reputacji!

O zzizzy

  • Urodziny 09/01/1939

Contact Methods

  • GG
    1644610

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Mikołów

Ostatnie wizyty

14770 wyświetleń profilu

Osiągnięcia zzizzy

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat
  • Posting Machine Unikat
  • Week One Done
  • One Month Later

Najnowsze odznaki

263

Reputacja

  1. Absolutnie nie widzę potrzeby - zmiana wymagałaby nie tylko procesora i płyty głównej, ale też i pamięci. Jedyne, co bym zmienił to SSD na coś co ma cache, np. Crucial P5 Plus (z tym że on używa interfejsu PCI-E x4 4.0, a ty masz 3.0, więc nie osiągniesz maksymalnej wydajności - ale za to może ci się poprawić zachowanie systemu podczas kopiowania dużej ilości małych plików i małej ilości dużych plików - lepsze transfery dłużej się utrzymają. Dopiero daleko na drugim miejscu może GPU, ale tylko jeżeli brakuje ci klatek w konkretnej grze - masz 12GB VRAMu podczas gdy gry robią się coraz bardziej pamięciożerne. Zmiana na AM5 przy twoim kompie miałaby sens tylko wtedy gdybyś chciał przejść na 7800X3D albo szarpnąć się na nadchodzące 9800X3D.
  2. Na drugim screenshocie z tego posta widać wyraźnie dlaczego iPad nie chce się połączyć z siecią 5GHz - wraz z Twoją siecią Wi-Fi router ogłasza też inną sieć z ukrytym SSID na tym samym kanale. Nie mam pojęcia, co to może być - czy po zmianie kanału ten ukryty SSD dalej widnieje i używa tego samego kanału, czy "podąża" za twoją siecią 5GHz? Ogólnie rzecz biorąc ustawianie na sztywno kanału dla sieci jest mocno tymczasowym rozwiązaniem - któraś z sieci od sąsiadów sama sobie przydzieli ten sam kanał i problem może znowu zacząć występować - chociaż pewnie nie aż tak wyraźnie. edit. czytam w sieci że może to być tzw. wireless backhaul dla Wi-Fi mesh, czyli łączenia się z innymi access pointami bezprzewodowo - ma to sens dlaczego występuje na 5GHz - to pasmo oferuje większą przepustowość, ale słabszy zasięg i gorszą penetrację przeszkód (ściany, meble, etc.). Znajdź to w opcjach i wyłącz i problem najprawdopodobniej zniknie. Wtedy możesz wrócić do automatycznego przydzielania kanałów dla sieci.
  3. 40MB/s to praktycznie maksimum co może wyciągnąć standard USB 2.0. Skoro tak się dzieje, to zapewne urządzenia które podpinasz pod porty nie jest w stanie rozpoznać poprawnie standardu, więc kompatybilność się uwstecznia do pierwszego który działa - w tym wypadku USB 2.0. Nie ma wyjścia - zrób reinstalkę systemu, ewentualnie upewnij się że zaktualizowałeś wszystkie sterowniki - chociaż jeśli to drugie nie pomoże, łatwiej po prostu będzie zrobić ponowną instalację Windowsa.
  4. Całkiem prawdopodobne, że producent płyty głównej opublikował QVL, czyli listę kompatybilności pamięci z danym modelem płyty głównej. Poszukaj i spróbuj zamówić pamięci które są na liście. Jeżeli tego konkretnego modelu nie ma na owej liście, to nie ma gwarancji, że profile XMP będą działać stabilnie, przez co najwyżej pamięć będzie działać na domyślnym taktowaniu 2400MT/s zamiast 3200 za które płacisz. edit. z ciekawości - na pewno potrzebujesz aż 64GB RAMu dla platformy która ma już praktycznie 7 lat i której nie da się w żaden sposób zmodernizować bez wymiany 3/4 podzespołów? Weź pod uwagę że pojemniejsze moduły pamięci są bardziej wybredne, że o wyższej cenie nie wspomnę - ale to twoja kasa.
  5. Sterowniki do karty sieciowej, BIOS są aktualne, ściągnięte ze strony Gigabyte zamiast dołączonych do płyty głównej? Reset ustawień fabrycznych routera - QoS? Przetestuj w trybie awaryjnym
  6. Obecnie praktycznie każdy telewizor ma z tyłu mocowanie vesa, więc cokolwiek do tysiąca złotych na olx (o ile nie jest to za stary telewizor) się nada - o ile nie przeszkodzi ci fakt że raczej dostaniesz telewizor full HD, a nie 4k, oraz będzie to na pewno kilkuletni model - czyli smart tv raczej przez dongla hdmi. Co do modelu - szukaj, googlaj - nikt tego za ciebie robić nie będzie, zwłaszcza że mówimy o używkach które najprawdopodobniej nie są dostępne w sprzedaży.
  7. Jeśli nie masz problemów z połączeniem, nie kombinuj z ręcznym przypisywaniem kanałów. Twój access point powinien sam dobrać właściwy kanał w zależności od tego, który jest najmniej oblegany. Zdecydowanie więcej zyskasz, jeżeli zaczniesz używać pasma 5GHz.
  8. Brainwavz R1. Mam wersję bez mikrofonu i wraz z dołączonymi piankami Comply słuchanie muzyki to przyjemność :)
  9. Czy mikrofon musi być na headsecie? Niezłą alternatywą będzie Creative Aurvana Live! i Zalman ZM-MIC1. Akurat wpasowuje się w budżet +- 15 zł, w zależności od sklepu. Edit. Faktycznie, Dammeron :)
  10. FRC, w dużym uproszczeniu, "miesza" kolory przez wyświetlanie w swoim sąsiedztwie pikseli o różnych odcieniach, przez co z daleka ich przejścia mogą wydawać się bardziej płynne i monitor może 'wyświetlić' więcej kolorów niż 6 bitów, czyli około 250 000. Jest to jednak na dłuższą metę uciążliwe, bowiem z czasem oko potrafi dość łatwo rozróżnić taką szachownicę, poza tym może to cechować się migotaniem niektórych barw. Najprostszym rozwiązaniem będzie kupno porządnego monitora z matrycą VA, IPS. Swoje kosztuje, ale moim zdaniem na monitorze nie należy oszczędzać.
  11. Masz TNkę, nie spodziewaj się zatem cudów.
  12. No to restart routera / przywrócenie ustawień fabrycznych. Z tyłu masz przycisk RESET, wciśnij go długopisem / zapałką i trzymaj wciśnięty przez parę sekund.
  13. Okej, jedno jest pewne: Skoro problem zaczął się po instalacji nowego routera, to on najprawdopodobniej jest winowajcą. Czytam tutaj: http://tplink-forum.pl/pogotowie-konfiguracyjne/td-w8951nd-brak-internetu-na-wifi/ że Twój przypadek nie jest odosobniony. Spróbuj zaaplikować ustawienia z tego tematu i odezwij się czy poskutkowało.
  14. Być może masz konflikt adresów IP - wyłącz DHCP na każdym z komputerów i przypisz im na stałe IP. Ponowię pytanie - firmware routera najnowszy? Jaki to model?
  15. WLAN czy LAN? Problemy tylko na jednym komputerze? Laptop? Pecet? Komórka? Od kiedy problem występuje? Czy zainstalowane są najnowsze sterowniki karty sieciowej / firmware routera? To są najbardziej podstawowe pytania odpowiedzi na które trzeba mieć, by móc diagnozować problemy z Internetem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...