Skocz do zawartości

niewidoczny

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

niewidoczny's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. @Zawadzkis: tak, dysk SSD od jakiegoś czasu już posiadam:) @tesel - tak więc właśnie nad tym i7 się zastanawiam - ale jaki zakres cenowy byłby sensowny do zakupu takiego procka? a co do Xeonów, to które modele będą najlepsze? Ja się strasznie gubię w ich oznaczeniach, bo nie mogę wychwycić logiki numeracji xeonów, zarówno wewnątrz danej serii jak i pomiędzy nimi.
  2. Zawodowe zastosowania to głównie analiza danych z funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI), gdzie pojedyncza analiza wykonywana jest przez jeden wątek - 8 wątków pozwalałoby na 8 równoległych analiz. Mój obecny i3 standardową analizę robi w 30min., pełną w 1-1,5h. Dlatego czasem marzę o 12 wątkowym procku, który by mi to 3x szybciej ogarniał. Niemniej ten aspekt zajmuje ok 20-25% mojego czasu, więc nie jest hiper-kluczowy, ale pewnie pozwoliłby na efektywniejszą pracę.
  3. Odświeżę wątek, bo zdecydowałem się na zakup gtx 680 za 600zł. Ciągle jednak nie mogę rozstrzygnąć kwestii procesora. Biorąc pod uwagę, że ten socket osiągnął szczyt swoich możliwości i nic nowego się już nie pokaże, szukałem najmocniejszej dostępnej jednostki. Trafiłem na ofertę i7-3770 za ok. 700-750zł i zastanawiam się czy warto w niego zainwestować? Z innych opcji są używane i5-2400 (ok. 400zł), i5-2500 (ok. 500zł), i5-3470 (również ok. 500zł), i5-3570 (prawie 600zł) oraz i7-2600 (też ok. 600zł). Czy jest sens dopłacać do 3770? Wiem, że ma przewagę w ilości wątków (co jest przydatne w mojej pracy), ale czy różnica w wydajności usprawiedliwia dopłacenie 100-300zł?
  4. witajcie noszę się z zamiarem podniesienia wydajności mojego komputera (kupiony w styczniu 2013). na początku myślałem tylko o zmianie karty graficznej, ale podejrzewam, że procesor może już nie nadążyć za szybszymi modelami. dlatego interesuje mnie kombinacja nowego procesora i karty graf. (bez zmiany płyty głównej), która wejdzie mi do budy i zmieści się w budżecie ok. 1200zł. jestem zwolennikiem obrotu wtórnego, dlatego używane komponenty jak najbardziej wchodzą w grę (szczególnie przy takiej ilości środków). osobiście rozważałem zakup używanego gtx 680 i nowego i5. chłodzenie procka zostawiłbym boxowe, ew. później dokupił coś wydajniejszego (choć nie wiem, czy moja płyta główna poradzi sobie z jakimkolwiek OC). preferowałbym Nvidię (programy w robocie do obliczeń równoległych są tylko na GeForce'y), ale jeśli będzie znaczący zysk w wydajności, to AMD też ok. liczę na sugestie, bo przeglądam od 2 dni porównania, ale w grę wchodzi kilka generacji kart przez co ciężko złapać je wszystkie na jednym wykresie. z góry dzięki :)
  5. Siema, chcę złożyć sobie nowy komputer - zupełnie od zera. Głównym przeznaczeniem sprzętu będzie praca /chodzi głównie o programy obliczeniowe - pakiety statystyczne, analiza danych eksperymentalnych, czasem jakaś obróbka grafiki czy programowanie/ oraz rozrywka /głównie gry, nie mam parcia na nowości, ale przez jakiś czas nie chciałbym się martwić "czy ta gra mi w ogóle pójdzie w FHD"/. Najpewniej będzie to sprzęt na kolejne 3-4 lata, raczej nie będę planował wcześniej modernizacji /różnie z kasą bywa/. Na podstawie poradnika złożyłem sobie takie coś: http://www.morele.ne...ory/info/LySnx/ Morele są spoko, bo mają punkt 2 przystanki ode mnie, ale inne sklepy z odbiorem w Krakowie też są ok. Mam za to kilka pytań do tego, co jest: 1) Programy, których będę używał bywają mocno obciążające dla procesora (duża ilość danych do przeliczenia - choć nie są to zabójcy procesorów), dlatego zastanawiam się, czy nie poświęcić karty graficznej dla lepszego procka. Czy zmiana z I3 3220 + HD7850 na I5 3470 + HD7770 jest warta świeczki? Czy może strata na grafice jest większa niż zysk na procesorze? 2) Czy jest wielka różnica pomiędzy poszczególnymi modelami HD7850? Wrzuciłem na chybił-trafił najtańszego Vertexa, ale może ma sens dobrać te kilka dych do Gigabyte'a? 3) Obudowa - czy do 200zł jest coś sensowniejszego do wzięcia? Tak w ogóle, to mocno zastanawiałem się nad czymś bardziej kompaktowym, jak Cooler Master Elite 120. Pomijając zmianę płyty głównej, czy wsadzanie takiego zestawu do takiej obudowy ma sens? Sprzęt się ugotuje? Jestem ciągle studentem i im mniejsze mam rzeczy, tym łatwiej mi się np. przeprowadzać. 4) Dysk SSD i kartę WiFi dobrałem na chybił-trafił. Może jest coś bardziej ludzkiego w tej cenie. 5) nie wiem czy to dobre miejsce, żeby pytać o monitor. wybrałem ten, bo podoba mi się wizja posiadania opcji telewizora /zawsze jakiś meczyk się obejrzy/. Zapewne będziemy chcieli podłączać do niego PlayStation3, bo obecnie mamy 21 calowy stary kineskop. 6) Ostatnie pytanie: Czy warto czekać z zakupem do stycznia? Sądzicie, że ceny mogą znacząco spaść, albo mogą pojawić się nowe opcje? Czy lepiej korzystać z przedświątecznego boomu? Z góry dzięki za wszelkie rady i krytyczne uwagi. .m
  6. Witam! Planuję zakup komputera wraz z monitorem, ciężko się studiuje bez własnej maszyny :) mam na ten cel około 2500 (+/- 100 zł) i jest to kwota absolutnie nieprzekraczalna, gdyż to są całe moje oszczędności, dlatego prosiłbym przy ewentualnych propozycjach by mieć to na uwadze. Zaplanowałem coś takiego: Pentium Dual Core E2160 Box MSI P35 Neo2-FIR Kingmax DDR2 2x1GB 800 Galaxy GeForce 8600GT CoolerMaster 512MB WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS Pioneer DVR-115D BK Chieftec GPS-450AA-101A 450W CoolerMaster Elite 331 Samsung SyncMaster 2232BW To teraz czas na moje pytania: 1) Co do płyty głównej, wymagania to wiadomo, stabilnie, dobre OC, dobre rozłożenie elementów no i bezawaryjnie :) interesuje mnie właściwie czym ta płyta różni się od Abita IP35, Foxconna P35A-S, DFI BloodIron, bo to te są najczęściej polecane i cieszą się najlepszą opinią w testach, choćby na tym portalu. 2) Jeśli dobrze czytałem, to właśnie te pamięi są polecane przez was, jednak sąone dość trudne do dostania, czy w podobnej cenie, tj. do 150 zł są jeszcze jakieś dobre pamięci, OC jest możliwe, choć jestem w tym początkujący i nie będę szarżował jak nie będę wiedział jak :P 3) GF 8600GT to chyba jedyne rozsądne wyjście w mojej finansowej sytuacji, ale nie wiem który model byłby najodpowiedniejszy 4) Co do nagrywarki to już zupełnie się gubię w tych oznaczeniach :) 5) zasilacz i obudowa, były polecane, więc chyba nie będą złe, zastanawiam się czy jakby wziąć słabszy zasilacz, czy nie zablokowałoby to późniejszej rozbudowy (powiedzmy 8800GT za jakieś pół roku) 6) Biedzę się też nad monitorem, jest to najdroższy produkt i będzie najdłużej w użyciu (pewnie kilka lat) dlatego chciałbym wybrać coś odpowiedniego, na ile pozwoli mi budżet. Pomyślałem o tym modelu, ale jeste otwarty na inne sugestie :) Do całości zestawu trzeba mi jeszcze klawiatury i myszki, też byłbym wdzięczny za jakieś tanie a dobre propozycje, trzeba by na nie zostawić z łącznej puli pewnie z 80-100 zł. Wyliczyłem ten zestaw orientacyjnie z Apollo, jakoś tam mi to najtaniej wyszło. Interesuje mnie albo całość w jednym sklepie z wysyłką, albo cześć z odbiorem własnym (mieszkam w Krakowie). Licząc zestawy, pamiętajcie też o ewentualnych kosztach przesyłki :) To by było na tyle, z góry dziękuję za wszelką pomoc w moim życiowym zakupie :D Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...