Skocz do zawartości

Megabit

Stały użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Megabit

  • Urodziny 02/04/1989

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Lublin
  • Zainteresowania
    IT, Anime&Manga, GSM

Osiągnięcia Megabit

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Megabit

    HD4650 i GT220

    Witam serdecznie. Koledze spaliła się karta graficzna, GeForce 8400GS i poprosił mnie, bym poszukał mu czegoś taniego, podobnego. Kapitał do 200zł. Poszperałem nieco w ESC.pl i Agito i w tym przedziale znalazłem Radeona HD4650 i GeForce'a GT220. Niestety nieco ponad budżet. Fakt, były tańsze karty, ale słabsze od tych wymienionych. Dlatego szukałem dalej. Na Allegro znalazłem takie oto aukcje GT 220 i HD4650 - pomimo niższej ceny aż o ~50zł pomyślałem, że to świetna okazja, ale chwile potem moje podejrzenia wzbudził brak firmowych naklejek na chłodzeniach. Zupełnie nic, czyste - żaden Asus, HIS czy inny Gainward. Dlatego też chciałem szukać dalej. Przypomniałem sobie o jeszcze jednym sklepie jakim jest morele.net. Poszukałem tych dwóch kart i o dziwo morele też posiada Radeona w tak niskiej cenie! Niestety tylko Radeona. Są dwie wersje, z czego jedna występuje w trzech wariacjach: #1 64bit, #2 64bit, #3 64bit i #1 128bit. Czy opłaca się brać HD4650 jako następce GF 8400GS? Może jest coś innego w tym przedziale, równie godnego uwagi? Jeżeli zaś padnie na Radeona, to zapewne brać 128-bitową wersje? Uważam, że podzespoły jakie posiada (Mobo M2N-X i CPU 64 X2 4000+) będą i tak ograniczać pełne możliwości karty graficznej, ale te podzespoły również znajdą swoich następców - w nieco późniejszym czasie - teraz głownie chodzi o grafikę. Pozdrawiam.
  2. Tak, będzie ok ;) Tylko wtedy już nie kupuj zasilacza, który wymieniłem na liście, tj. Corsair CX 400W. Proszę bardzo :)
  3. Racja. Przepraszam. Wziąłem cenę z wersji 1024MB, stąd wyszła mi tak mała różnica. Ło! Nie zwróciłem uwagi nawet, powiem szczerze. Na zdjęciu widnieje PCI-Express, poza tym wchodziłem w kategorię kart ATi na tym złączu, więc nie spodziewałem się AGP.
  4. A nie zwróciłem nawet uwagi na cenę - zostawiłem to, co wybrał użytkownik. Rzeczywiście Corsair będzie lepszym wyborem, zwłaszcza że różnica cenowa wynosi 0zł.
  5. Na standardowych zegarach różnica ta wynosi kilka % dla E6300. Ale procesor ten jest droższy o ok. 60zł od Athlona, a i platforma na której bazuje Intel już się starzeje.
  6. 1. Nie będzie problemów 2. Zdecydowanie! Trzeba doliczyć przynajmniej 159zł za Fortron 400W lub 175zł na BeQuiet 350W. 3. Nowe płyty główne obsługują jeszcze ten standard i posiadają jedno takie złącze, które umożliwia podpięcie maksymalnie dwóch urządzeń. Więc dysk i napęd mogą zostać przeniesione z poprzedniego zestawu. Wg. cen z ESC.pl, to zestaw, który złożyłeś kosztuje ok. 1000zł. Do tego dochodzi zasilacz. Gdybyś jednak dysponował jeszcze jakimiś resztkami w postaci 40zł, to polecam Radeona HD4850.
  7. Oczywiście, że można :) A czy warto? Ja osobiście uważam, że nie. Do takiego użytkowania komputera, jak opisałeś wyżej, ten Athlon w zupełności wystarczy. W Photoshopie nie wykonujesz potężnych grafik, a filmów HD nie obrabiasz w Adobe After Effects; również gry nie będą należeć do tych (najbardziej) wymagających. Oczywiście moje założenia mogą być błędne - dla pewności zaczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego ;) edit: no chyba, że nie robi Ci różnicy £60 :)
  8. Jaką masz rozdzielczość nominalną monitora? edit: dysk, obudowa i napęd - rozumiem, ze te części posiadasz? Zatem poleciłbym:
  9. Jak oni to sobie wyobrażają? Procesor AM3, na podstawkę AM2? Btw ze swojej strony polecam taki zestaw. P.S. zapomniałem o napędzie, ale możesz dołożyć ze starszego sprzętu, bądź do tej listy dorzucić £18.
  10. Ja osobiście tą różnice dostrzegłem najlepiej, grając w GTA IV. Odpaliłem tą grę w nienatywnej rozdzielczości i wszystkie filtry graficzne zostały wyłączone, a poza tym drastycznie wzrósł aliasing - i ten drugi będzie widoczny w każdej grze odpalanej w nienatywnej rozdzielczości.
  11. Łączna kwota to 1962 pln Osobiście polecałbym obudowę z Elite firmy CoolerMaster ~160 zł. Jeżeli uciąć od tego zestawu napęd optyczny i wybrać tańszą obudowę, to możesz dorzucić do 2GB kości RAM, albo do podanego przez Andrew, Phenoma II X4.
  12. Może przywykłem do matryc TFT/TN i nie dostrzegam wielu wad. Mimo wszystko uważam, że za cenę oscylującą w granicach 500-600 zł można otrzymać dobry wyświetlacz. Dlatego osobiście polecam BenQ G2220HD (bądź E2220HD) - 21,5" monitor o rozdzielczości FullHD (1920x1080) za ~520pln.
  13. Raczej tak prąd rośnie znacząco? Czy Raczej tak L7 430W udźwignie HD4890?
  14. Podepnę się do wątku tak nieskromnie ;) Czy HD4890 zostanie "udźwignięty" przez BeQuiet L7 430W? Zasilacz ten posiada natężenie 18A na każdą z dwóch linii 12V. Łączna obciążalność tych linii to 360W. Jak już pisał użytkownik kaczy, kalkulator wskazuje wystarczająco niski pobór energii, by w/w BeQuiet to udźwignął. Czy z niereferencyjnymi kartami pobór prądu rośnie znacząco? P.S. Aktualny spis moich podzespołów w sygnie.
  15. Więc jaki procesor, i mobo pod niego, mógłbyś mi polecić? Chciałbym się zmieścić w możliwie jak najniższej cenie. Najlepiej, jakby dany procesor już był przetestowany, czyli jego wydajność była poparta dowodami - nie założeniami. Jeżeli już zboczyliśmy na temat, który był, to sry i prosiłbym o wskazanie mi konkretnych topiców ;) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...