
Megabit
Stały użytkownik-
Postów
23 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O Megabit
- Urodziny 02/04/1989
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Lublin
-
Zainteresowania
IT, Anime&Manga, GSM
Osiągnięcia Megabit
Newbie (1/14)
0
Reputacja
-
Witam serdecznie. Koledze spaliła się karta graficzna, GeForce 8400GS i poprosił mnie, bym poszukał mu czegoś taniego, podobnego. Kapitał do 200zł. Poszperałem nieco w ESC.pl i Agito i w tym przedziale znalazłem Radeona HD4650 i GeForce'a GT220. Niestety nieco ponad budżet. Fakt, były tańsze karty, ale słabsze od tych wymienionych. Dlatego szukałem dalej. Na Allegro znalazłem takie oto aukcje GT 220 i HD4650 - pomimo niższej ceny aż o ~50zł pomyślałem, że to świetna okazja, ale chwile potem moje podejrzenia wzbudził brak firmowych naklejek na chłodzeniach. Zupełnie nic, czyste - żaden Asus, HIS czy inny Gainward. Dlatego też chciałem szukać dalej. Przypomniałem sobie o jeszcze jednym sklepie jakim jest morele.net. Poszukałem tych dwóch kart i o dziwo morele też posiada Radeona w tak niskiej cenie! Niestety tylko Radeona. Są dwie wersje, z czego jedna występuje w trzech wariacjach: #1 64bit, #2 64bit, #3 64bit i #1 128bit. Czy opłaca się brać HD4650 jako następce GF 8400GS? Może jest coś innego w tym przedziale, równie godnego uwagi? Jeżeli zaś padnie na Radeona, to zapewne brać 128-bitową wersje? Uważam, że podzespoły jakie posiada (Mobo M2N-X i CPU 64 X2 4000+) będą i tak ograniczać pełne możliwości karty graficznej, ale te podzespoły również znajdą swoich następców - w nieco późniejszym czasie - teraz głownie chodzi o grafikę. Pozdrawiam.
-
Tak, będzie ok ;) Tylko wtedy już nie kupuj zasilacza, który wymieniłem na liście, tj. Corsair CX 400W. Proszę bardzo :)
-
Racja. Przepraszam. Wziąłem cenę z wersji 1024MB, stąd wyszła mi tak mała różnica. Ło! Nie zwróciłem uwagi nawet, powiem szczerze. Na zdjęciu widnieje PCI-Express, poza tym wchodziłem w kategorię kart ATi na tym złączu, więc nie spodziewałem się AGP.
-
A nie zwróciłem nawet uwagi na cenę - zostawiłem to, co wybrał użytkownik. Rzeczywiście Corsair będzie lepszym wyborem, zwłaszcza że różnica cenowa wynosi 0zł.
-
Na standardowych zegarach różnica ta wynosi kilka % dla E6300. Ale procesor ten jest droższy o ok. 60zł od Athlona, a i platforma na której bazuje Intel już się starzeje.
-
1. Nie będzie problemów 2. Zdecydowanie! Trzeba doliczyć przynajmniej 159zł za Fortron 400W lub 175zł na BeQuiet 350W. 3. Nowe płyty główne obsługują jeszcze ten standard i posiadają jedno takie złącze, które umożliwia podpięcie maksymalnie dwóch urządzeń. Więc dysk i napęd mogą zostać przeniesione z poprzedniego zestawu. Wg. cen z ESC.pl, to zestaw, który złożyłeś kosztuje ok. 1000zł. Do tego dochodzi zasilacz. Gdybyś jednak dysponował jeszcze jakimiś resztkami w postaci 40zł, to polecam Radeona HD4850.
-
Oczywiście, że można :) A czy warto? Ja osobiście uważam, że nie. Do takiego użytkowania komputera, jak opisałeś wyżej, ten Athlon w zupełności wystarczy. W Photoshopie nie wykonujesz potężnych grafik, a filmów HD nie obrabiasz w Adobe After Effects; również gry nie będą należeć do tych (najbardziej) wymagających. Oczywiście moje założenia mogą być błędne - dla pewności zaczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego ;) edit: no chyba, że nie robi Ci różnicy £60 :)
-
Jaką masz rozdzielczość nominalną monitora? edit: dysk, obudowa i napęd - rozumiem, ze te części posiadasz? Zatem poleciłbym:
-
Jak oni to sobie wyobrażają? Procesor AM3, na podstawkę AM2? Btw ze swojej strony polecam taki zestaw. P.S. zapomniałem o napędzie, ale możesz dołożyć ze starszego sprzętu, bądź do tej listy dorzucić £18.
-
Ja osobiście tą różnice dostrzegłem najlepiej, grając w GTA IV. Odpaliłem tą grę w nienatywnej rozdzielczości i wszystkie filtry graficzne zostały wyłączone, a poza tym drastycznie wzrósł aliasing - i ten drugi będzie widoczny w każdej grze odpalanej w nienatywnej rozdzielczości.
-
Łączna kwota to 1962 pln Osobiście polecałbym obudowę z Elite firmy CoolerMaster ~160 zł. Jeżeli uciąć od tego zestawu napęd optyczny i wybrać tańszą obudowę, to możesz dorzucić do 2GB kości RAM, albo do podanego przez Andrew, Phenoma II X4.
-
Może przywykłem do matryc TFT/TN i nie dostrzegam wielu wad. Mimo wszystko uważam, że za cenę oscylującą w granicach 500-600 zł można otrzymać dobry wyświetlacz. Dlatego osobiście polecam BenQ G2220HD (bądź E2220HD) - 21,5" monitor o rozdzielczości FullHD (1920x1080) za ~520pln.
-
Raczej tak prąd rośnie znacząco? Czy Raczej tak L7 430W udźwignie HD4890?
-
Podepnę się do wątku tak nieskromnie ;) Czy HD4890 zostanie "udźwignięty" przez BeQuiet L7 430W? Zasilacz ten posiada natężenie 18A na każdą z dwóch linii 12V. Łączna obciążalność tych linii to 360W. Jak już pisał użytkownik kaczy, kalkulator wskazuje wystarczająco niski pobór energii, by w/w BeQuiet to udźwignął. Czy z niereferencyjnymi kartami pobór prądu rośnie znacząco? P.S. Aktualny spis moich podzespołów w sygnie.
-
Więc jaki procesor, i mobo pod niego, mógłbyś mi polecić? Chciałbym się zmieścić w możliwie jak najniższej cenie. Najlepiej, jakby dany procesor już był przetestowany, czyli jego wydajność była poparta dowodami - nie założeniami. Jeżeli już zboczyliśmy na temat, który był, to sry i prosiłbym o wskazanie mi konkretnych topiców ;) Pozdrawiam.