Jump to content

jeremiw1

Użytkownik
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jeremiw1

 1. 4k dlatego ze laptop ma sluzyc kilka lat a dzis Full HD jest juz z lekka przestarzałe choć rozumiem, że do laptopa i takich zastosowań nie ma to większego sensu. To moze jakis cienki cichy laptop bardzo dobrej klasy na M.2 bez napędu?
 2. Główne zastosowanie oglądanie filmów, korzystanie z internetu. Komputer z systemem Windows 10. Matryca 15, rozdzielczość chyba 4k.
 3. Koledzy, potrzebuję laptopa dobrej klasy, ma śmigać jak burza - nie musi mieć najmocniejszej karty graficznej. Matryca 15 cali. Nie musi mieć dotyku.
 4. Zasilacz, który jest w zestawie będzie cichy (tak zakładam) więc nie chciałbym aby procesor hałasował ... a poczytałem trochę i Ryzen 3600 chłodny nie jest. Wolę dać mocniejszą grafikę niż 32GB RAM, pamięci mogę później dołożyć a grafiki już nie "rozbuduję".
 5. A gdyby tak? https://www.x-kom.pl/lista/smallhp24 Bez tego AMD World of Warships j :)
 6. Mam pytanie czy takie programy graficzne, które wymieniłem lub w przyszłości - trochę bardziej wymagające będą potrzebowały tak mocnej karty graficznej. Chodzi mi to o czy np. nie lepiej dołożyć więcej RAM lub ewentualnie dać dysk m.2 o pojemności 1TB.
 7. Chcę kupić komputer do programów Lumion, Sketchup itp. Proszę o poradę jakie części zakupić. W tej kwocie ma być: -jednostka PC -Windows 10 - klawiatura i mysz
 8. Witam, panowie po aktualizacji sterowników do kart graficznych w Toshiba 750D (Windows 7 64bit, sterowniki Catalyst, zaktualizowany Radeon 7400M oraz Radeon 6480M) pojawiła się usterka. Po uruchomieniu systemu, przy ekranie "Zapraszamy" gaśnie ekran. Tak jakby padły świetlówki, w tle widzę komunikat skype oraz pojawiające się menu przy naprzemiennym naciskaniu przycisku Windows. Po prostu wszystko działa ale praktycznie nic nie widać. Przeinstalowywałem kilka wersji sterowników, zmieniałem plany zasilania i ustawiałem jasność na maksa. Niestety bez efektu, komputer działa prawidłowo tylko przy podłączonym monitorze przez złącze D-Sub. Dziwnie zachowują się klawisze "ciemniej/jaśniej", na początku klawisz jaśniej nie działał, a klawisz ciemniej powodował całkowite ściemnienie, które wracało do normy po ponownym uruchomieniu komputera. Obecnie po zainstalowaniu starszych sterowników te klawisze nie działają ogóle. Próbuję szukać jakiegoś softu do obsługi klawiszy FN na stronie Toshiby. Po wielu godzinach doszedłem jednak do tego, że gdy mam czarny ekran i głęboko w tle widzę pulpit i menu START - naciskam klawisz POWER na obudowie. Komputer przechodzi w stan uśpienia, wtedy ponownie naciskam POWER i pulpit elegancko wstaje z pełną jasnością i kolorami :) Pomocy, od początku byłem pewien, że to usterka karty graficznej, próbowałem więc instalować tylko jedną z nich ale nie dało to efektu. Obecnie to już nie wiem, systemu nie instalowałem od nowa tylko próbowałem odwirusować itp. ale efekt to cyrk na kółkach. EDIT: Wszedłem w msconfig, dałem uruchamianie selektywne aby załadowało tylko podstawowe elementy systemu bez żadnego zainstalowanego oprogramowania - nie dało to efektu. EDIT2: Ostatecznie zdecydowałem się na instalację systemu Windows od nowa, obecnie po instalacji sterowników ze strony producenta wszystko działa ale laptop nadal potrafi się przycinać. Poza tym raz na jakiś czas uruchamia się ale nie daje obrazu na monitor. Prawdopodobnie wszystkie problemy spowodowane były problemem z czipsetem lub kartą graficzną.
 9. Kopia, proszę o usunięcie i przepraszam za pomyłkę. Witam, panowie po aktualizacji sterowników do kart graficznych w Toshiba 750D (Windows 7 64bit, sterowniki Catalyst, zaktualizowany Radeon 7400M oraz Radeon 6480M) pojawiła się usterka. Po uruchomieniu systemu, przy ekranie "Zapraszamy" gaśnie ekran. Tak jakby padły świetlówki, w tle widzę komunikat skype oraz pojawiające się menu przy naprzemiennym naciskaniu przycisku Windows. Po prostu wszystko działa ale praktycznie nic nie widać. Przeinstalowywałem kilka wersji sterowników, zmieniałem plany zasilania i ustawiałem jasność na maksa. Niestety bez efektu, komputer działa prawidłowo tylko przy podłączonym monitorze przez złącze D-Sub. Dziwnie zachowują się klawisze "ciemniej/jaśniej", na początku klawisz jaśniej nie działał, a klawisz ciemniej powodował całkowite ściemnienie, które wracało do normy po ponownym uruchomieniu komputera. Obecnie po zainstalowaniu starszych sterowników te klawisze nie działają ogóle. Próbuję szukać jakiegoś softu do obsługi klawiszy FN na stronie Toshiby. Po wielu godzinach doszedłem jednak do tego, że gdy mam czarny ekran i głęboko w tle widzę pulpit i menu START - naciskam klawisz POWER na obudowie. Komputer przechodzi w stan uśpienia, wtedy ponownie naciskam POWER i pulpit elegancko wstaje z pełną jasnością i kolorami :) Pomocy, od początku byłem pewien, że to usterka karty graficznej, próbowałem więc instalować tylko jedną z nich ale nie dało to efektu. Obecnie to już nie wiem, systemu nie instalowałem od nowa tylko próbowałem odwirusować itp. ale efekt to cyrk na kółkach.
 10. tym razem przed wykonaniem testu zrobilem calego windowsa od nowa, tzn. postawilem dwie partycje NTFS i na pierwszej partycji zainstalowalem Windows XP SP2. Od razu po zakonczeniu instalacji windowsa wykonalem test everestem. Dalej lipa :sad: w załączniku raport w postaci dokumentu HTML. Report.htm
 11. Witam, jestem tutaj nowym userem i chciałem Was prosić o pomoc ! mam laptopa o parametrach pentium 4 3.2 Ghz HT, 2048 MB RAM 333 mhz (PC 2700) i zastanawia mnie jedna kwestia. Program AIDA32 pokazuje mi ze mam na prawde niski tak odczyt jak i zapis do pamieci. Poza tym widać ten problem w grach, tam tez paski ładowania idą bardzo wolno :sad: Odczyt jest wg tego programu na poziomie Athlona XP 1.5 z pamiecią PC 2100 - czyli 1217 MB/sek . Zapis natomiast to 522 MB/sek czyli troche gorzej niz Athlon 1.8 z pamięcią PC2100. Pomozcie prosze bo nie wiem dlaczego tak sie dzieje, sprzet jest przecież calkiem mocny a jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że partycję C (systemową) mam w formacie FAT 32 a partycję D w formacie NTFS. PS. W załączniku dodaję raport z programu aida 32, wyniki z zapisu i odczytu są prawie na samym koncu dokumentu HTML. Report.htm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.