Skocz do zawartości

Leogict

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Leogict

  1. Witam, wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym jest sieć WiFi z routera D-Link DIR-300, wygląda tak: Router jest w pokoju który ja nie wynajmuję, w moim pokoju mam laptopa którym łapie sygnał z tego routera. I właśnie tu cały szkopuł. W systemie pokazuje mi siłę sygnału słabą góra dostateczną (2 na 5 możliwych kresek), antenka przy routerze (ta co jest na zdjęciu) była skierowana w dół, przestawiłem ją w górę ale siła sygnału bez zmian. I tutaj moje pytanie: od czego zależy siła sygnału, który wychwytuje mój laptop w sąsiednim pokoju? Głównie zależy mi na odpowiedzi czy zależy od ustawienia antenki (jeżeli tak to w którą stronę powinienem ją skierować?). Intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma charakterystykę promieniowania dookólną, dałem ją więc pionowo do góry, podobnie jak na zdjęciu tyle że router stoi w pionie, jest więc tak jak na tym zdjęciu: No więc intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma ch-kę dookólną więc ustawiłem ją tak jak na tej fotce. Mylę się? Co mogę zrobić, aby polepszyć moc sygnału? Wiem, że ściany po drodze osłabiają moc sygnału i nie bez wpływu jest tu także sama antena (może być kiepska), ale proszę o wytłumaczenia jak się ma w takich routerach ustawienia anteny do mocy sygnału odebranego w laptopie np. w pokoju obok. Pozdrawiam.
  2. Witam. Chcę złożyć zasilacz z kitu Jabela (lub innego kitu np. AVT, NE). Ma to być zasilacz niesymetryczny, regulowany, stabilizowany. Będzie on służył do zasilania układów które zmontuję na płytce stykowej, np. z książek "Wyprawy w świat elektroniki" P. Góreckiego czy kitów. Zastanawiam się nad czterema kitami Jabela: 1) J-05 Zasilacz regulowany 1,2....37V 2) J-20 Zasilacz regulowany 1...25V/3A 3) J-31 Zasilacz laboratoryjny 0...30V/0...1A 4) J-262 Zasilacz regulowany 3... 25V / 5A Który z nich będzie najlepszy do moich zastosowań? Jak myślicie? I dodam, że nie mam zbyt wielkich funduszy... I skąd wziąć tani transformator do nich? Bo normalnie to pod 100zł podchodzą nowe trafa... Myślałem nad Allegro. I jeszcze pytanko: da się dorobić do ATX-a płynną regulację napięcia i prądu?
  3. Witam. Taki problem. Mam film. Trwa 2h. Jakiś Divx czy Xvid. I problem jest tego typu: przez 1,5h wszystko ok, ale od pewnego momentu (ok. 1:30:0) obraz zaczyna rozbiegać się z dźwiękiem. Czyli np. postać coś mówi a jego głos słychać po 1-2 sekundach. Strasznie to irytuje i psuje film. Czy istnieje jakis prosty program/sposób do naprawy tego?
  4. Leogict

    [c++] Gra "wieża"

    Kilka poprawek: - poprawione odświeżanie (czyszczenie ekranu po każdym ruchu); - dodane pułapki na 10% pól; - zapętlenie gry; Kod źródłowy Binarka
  5. Witam, napisałem grę w C++ polegająca na dojściu od startu do mety. Tryb tekstowy. Rozmiar planszy dowolny (ale może się krzaczyć wyświetlanie jak wpiszemy duży rozmiar planszy bo za małe okienko konsoli jest i brzydko to wygląda powyżej ok. 30). Program napisany obiektowo. Plansza jest listą 4-kierunkową (np. pole wewnątrz planszy ma wskaźniki do lewego elementu, prawego, górnego i dolnego). Sterowanie: WSAD, można wpisać całą sekwencję ruchów naraz (np sssdd oznacza 3 ruchy w dół i 2 w prawo), do gry dorobiłem drobną fabułę, przejścia między polami są punktowane (od każdego pola w 4 strony nie liczba skrajnych pól gdzie można iść w 2 lub 3 kierunkach). Jak wyjdziemy poza planszę, to game over. Jak 2 razy wejdziemy na to samo pole, to game over (jak w snake'u), ruchy w górę i w lewo są punktowane podwójnie (utrudnienie bo meta jest w prawym dolnym rogu i żeby zdobyć dużo pkt trzeba się trochę nakombinować). Kod źródłowy Binarka Czekam na komentarze, oceny, uwagi, ogólnie chciałbym wiedzieć co robię źle, co można poprawić (może nie tyle w samej grze ale jeżeli chodzi o mój styl pisania bo wiem że jest daleki od ideału), będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.
  6. Leogict

    Flatout 2

    Gra ktoś w tą kozacką gierkę po necie? Ja gram (głównie derby), nicki pod jakimi można mnie spotkać: Michal, BULDOZER, ODROSTEK Polecam bo gierka jest prze, wg mnie miecie wszystkie Need For Speedy razem wzięte. :D
  7. Leogict

    Firefox

    Witam, co jakiś czas korzystania z Firefoxa (najnowsza wersja) robią mi się "zwiechy" - na dolnej belce jest "ustalanie adresu serwera" i nic, muszę włączać i wyłączać FF i dopiero działa, co ciekawe cały Internet w tym czasie chodzi dobrze, nic nie zrywa, pingi dochodzą itp. System Win XP SP2. Co może być przyczyną i jak to naprawić? Wkurzające to jest...
  8. Witam, dlostałem oto takie zadanie: Zrealizowałem je tak: http://wklej.org/id/243845/ Proszę o opinie, uwagi, zastrzeżenia, sugestie, z góry bardzo dziękuje za pomoc.
  9. Witam, napisałem w C++ grę w statki obiektowo. 1 gracz, komputer ustawia losowo statki a my strzelamy. Plansza: 16x16, rozmieszczanie statków: losowe (w dużej części udało mi się uniknąć krzyżowania i stykania statków), chociaż warunki na krzyżowanie i stykanie nie sa jeszcze idealne, sporadycznie programowi zdarza się stykać statki... Statki: 2 czteromasztowce i 2 trójmasztowce, więcej nie dałem ze względu na rozbudowane warunki dot. nie krzyżowania się statków każdego z każdym... Osobna klasa na maszty (każdy maszt wie, jakiego jest typu), plansze, 4-masztowce i 3-masztowce Gra działa pod Windowsem i Linuxem (wystarczy zmienić jedna zmienna boolowską - ta pod "using namespace...") Opcja testowania (widac statki) i gry (nie widać statków) - również zmiana jednej zmiennej na początku kodu. Graficzna sygnalizacja trafienia (zmiana znaku masztu na "o") oraz zatopienia statku (zmiana znaków w obrębie statku na "\" ) Zabezpieczenie przed wprowadzeniem złych współrzędnych. Program po każdym ruchu odświeża plansze i wypisuje ilość pływających statków. Warunek końca programu: wszystkie statki zestrzelone lub użytkownik wciśnie "0". Po zatopieniu wszystkich statków program wyświetla liczbę wykonanych ruchów (strzał 2 razy w to samo pole traktowany jest jako 2 ruchy itd). Numerowanie linii w pionie i poziomie. Szansa na trafny strzał: ok. 5,5% (obsadzenie planszy: 14/256 pol) Szczątkowy polimorfizm. Kod: http://wklej.org/id/217640/ Binarka: http://www.sendspace.pl/file/1860026a91867a9452c7f1b (skompilowane pod kątem Windowsa, na Linuxie wyświetlanie może się rozjeżdżać - trzeba by przekompilować ze zmianą zmiennej w 27 linii kodu). Czekam na opinie :)
  10. Witam, odziedziczyłem dwa zasilacze komputerowe ATX: 1. TRACER 4Life/400 2. Modecom Feel 350W Oba na 230V~, 50Hz, 4A. I o co chodzi: Problem z nimi jest taki, że po włączeniu do sieci energetycznej ~230V wiatraki się nie kręcą i nie ma większości napięć. Napięcia są tylko z tej najszerszej wtyczki na 24 piny, schemat pinów mojej roboty: (górna - wtyczka od zasilacza 1, dolna - od zasilacza 2 (nie ma pinu 20) ), te lllllllllll to zatrzaski. Wtyczka główna od 2 zasilacza ma 20+4 piny (te 4 doklejone taśmą). W zasilaczu 1 (tracer) nie ma napięć 12V i 3,3V na wtyczce głównej oraz żadnych na innych wtyczkach. Na wtyczce głównej jest: +5V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu, +5V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu, +5V pomiędzy pinem 8 i każdym innym z wyjątkiem 16 i 9 pinu, W zasilaczu 2 (modecom) wiatrak też się nie kręci i nie ma napięć 12V ani 3,3V ani na żadnych innych wtyczkach oprócz tej najszerszej żadnych napięć. Na wtyczce głównej jest: +5,1V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu, +4,1V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu, +0,77V pomiędzy pinem 9 i pinem 16. I teraz główne pytanie: czemu wiatraczki się nie kręcą i nie ma napięć 3,3V, 12V na wtyczce głównej i na innych wtyczkach żadnych napięć? Co mogło paść? A może są dobre i trzeba zewrzeć jakieś piny czy coś, żeby pojawiły się te napięcia? Proszę o pomoc i wyrozumiałość, bo nie miałem do czynienia za bardzo z zasilaczami ATX.
  11. Dobry test, ale przydało by się go zaktualizować, bo wyszło już mnóstwo nowszych wersji tych przeglądarek. :)
  12. Windows Uptime ma te opcje, kiedyś się nim bawiłem. Ma rozbudowane statystyki.
  13. Trafiłeś w sedno. Co do tematu, to wczoraj naszła mnie taka refleksja. Już mi przeszło. Przepraszam za zamieszanie.
  14. Bo robię tak, że zdejmuję kawałek izolacji z kabelka (ok. 1cm), skręcam ta końcówkę, rozgrzany grot lutownicy zamaczam w kalafonii, smaruję tym ten odizolowany kawałek drutu, obkręcam końcówkę kabelka wokół nóżki elementu, przystawiam lutownicę, cynę i lutuję. Dobrze?
  15. W jaki sposób lutować elementy ze sobą? (na pająku) ? oraz przewody z elementami? Bo średnio mi to wychodzi...
  16. Ale ja kupiłem pistoletową (w kształcie pistoletu) - zerknij na link. Chyba, że chodzi Ci o transformatorówkę?
  17. No więc kupiłem parę rzeczy: - lutownice kolbową dwu-biegową 30W/70W w kształcie pistoletu http://www.centrumelektroniki.pl/product_i...oducts_id=19853 - miernik UNI-T M830BUZ , niestety nie ma prądu zmiennego ale taki był za drogi... http://obrazki.elektroda.net/65_1212065236.jpg - zasilacz wtyczkowy SOLID MWS895 stabilizowany, regulacja napięcia od 1,5 do 12V, 500mA http://www.tme.eu/katalog_pics/6/8/6/68650...cb/mws895gs.jpg - cynę Cynel z topnikiem 1mm grubości http://napad.pl/katalog/data/katalog/produ...ie/cynelm_s.jpg - kalafonię Elektronic Spray 40g http://www.micro-chip.pl/panel/produkty_gr..._1118136727.jpg Co myślicie dobrze kupiłem te rzeczy? I teraz najważniejsze: kompletnie nie umiem lutować. Szukam jakiegoś poradnika, instrukcji, tutoriala jak lutować, szukałem na google ale nic nie znalazłem. Pomóżcie. :)
  18. Witam! Na dniach mam zamiar kupić te rzeczy i mam parę pytań: - jaka lutownica lepsza na początek? transformatorowa (pistoletowa), czy kolbowa? I czym się różni stacja lutownicza od lutownicy? - jaki zasilacz? dobry będzie taki wtykany do gniazdka typu http://cbelektron.pl/hurtownia/images/1678.JPG czy taki stojący? chodzi mi o zasilenie płytki stykowej i prostych układów typu mrugająca dioda/brzęczyk/włącznik zmierzchowy. - jakiej wielkości płytka stykowa będzie dobra na początek? - czy opłaca się na początek pakować kasę w multimetr, czy dobry będzie taki za 20zł?
  19. Jak w temacie, książka musi być na poziomie akademickim, ale jednocześnie łatwa do zrozumienia, napisana po ludzku a nie tylko dla profesorów. Chodzi mi o równania Maxwella, fale elektromagnetyczne, kondensatory itp. Właśnie zacząłem czytać "Feynmana wykłady z fizyki. Elektryczność i magnetyzm, elektrodynamika"; i w miarę zrozumiałem podstawowe pojęcia (strumień, rotacja) o których nie miałem pojęcia przez cały semestr, jednak szukam czegoś jeszcze bardziej przystępnego, czegoś a'la "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" Dietera Nuhrmanna, tylko, że nie o elektronice, a o teorii pola elektromagnetycznego.
  20. Witam. Chciałem pobrać IDE do C++ Code::Blocks, ale nie wchodzi mi ich oficjalna strona www.codeblocks.org Mój internet to Neostrada 1Mbit/s Czy tylko ja tak mam? A może ta strona padła? A jak żyje, to jak ją uruchomić? Screen z WinMTR 0.8:
  21. Witam. Na wstępie proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem niemal zielony w kwestii sieci komputerowych, konfiguracji routerów itp), no ale od czegoś trzeba zacząć. Mam taki problem: robię u znajomego taką operację: ma w jednym miejscu komputer z internetem (Neostrada 512kbit/s) przez router Pentagram Cerberus ADSL, a w drugim sam komputer i chcę przenieść ten router na ten drugi komputer (tam będzie Neostrada 1Mbit/s), problem jest w tym, że do routera nie ma żadnej instrukcji ani płyty (gdzieś zginęły) i nie wiem dokładnie co to za model (na nim są tylko jakieś numery seryjne). Wygląda tak: Nie mam pojęcia jaki to model, a co za tym idzie, adres strony konfiguracyjne w przeglądarce, domyślny login i hasło. Dołączam screeny które wykonałem na pierwszym komputerze. Może z tych adresów uda się wywnioskować jaki to model routera? Albo z wyglądu? Wygląda na to, że adres IP routera to 192.168.1.3 albo 192.168.1.252 (ping równy lub mniejszy niż 1ms), na ten drugi adres wpisany w IE przeglądarka woła login i hasło, więc to może strona konfiguracyjna. Próbowałem setek kombinacji loginów i haseł zestawionych w instrukcjach do różnych modeli routera ale to na nic. Znajomy powiedział, że hasło nie było zmieniane. Więc może to nie adres strony konfiguracyjnej, nie wiem. Chodzi mi o to teraz, jak przenieść ten router na inny komputer i rozpoznać jego model? Na obu komputerach system Win XP. Ponadto, po przeniesieniu go na drugi komputer, wystarczy przepisać do ustawień te wszystkie adresy IP, maski podsieci, czy trzeba wszystko jakoś od nowa konfigurować? Trzeba resetować sprzętowo router (tym otworem z drugiej strony obudowy) ? Dioda ADSL miga, ale myślę, że to dlatego, że nie ma jeszcze aktywnej linii (TP S.A. nie zrobiła synchronizacji linii pod Neostradę pod tym numerem telefonu), ale będzie na dniach. Router łączę tak: do gniazda LINE dochodzi kabel telefoniczny, do POWER kabel z zasilacza, a do LAN1 podłączam żółty kabel ethernetowy który idzie do komputera. Czy ten router jest oparty na chipie SiS 900 ? Bo po komendzie w cmd.exe ipconfig /all to się wyświetla pod adresem 192.168.1.3, a tam jest ping 1ms (mniemam iż karta sieciowa zintegrowana albo właśnie ten router) ? Proszę o wytłumaczenie "jak pastusz krowie" jak przeprowadzić tą "przeprowadzkę" routera na inny komputer i będę wdzięczny za wskazane jego dokładnego modelu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.
  22. Witam, używam konta pocztowego na GMailu z poziomu przeglądarki i mam co do niego kilka pytań: 1) Czy da się zrobić tak, że jak usuwam jakąś wiadomość, to ona nie trafia do kosza tylko w ogóle jest usuwana na całego? 2) Czy da się zrobić autoopróżnianie folderu Kosz i Spam po x dniach? Dodam, że w ustawieniach GMaila nic nie ma na ten temat.
  23. Znalazłem takie coś: http://pcing.pl/2009/06/adblock-dla-google...-zaden-problem/ Ktoś to testował? Bo coś mi się nie chce wierzyć, że to działa. :D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...