Skocz do zawartości

fanto2

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Płock

fanto2's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. #2296 Rozwiązanie do mojego postu #2296 - problem był ze zmianą mnożnika na P67 b3 i5-2500k UEFI 3.2. Napiszę najkrócej jak się da :) . Korespondencja z intelem nic nie dała - twierdzili, że procesor 2500k jest ok, a OC nie wspierają więc nie pomogą mi z problemem. Minus dla intela za brak chęci pomocy. Wsparcie ASRock stwierdziło, że popełniłem błąd przy upgradzie do najnowszej wersji uefi 3.2 ponieważ UEFI 3.2 jest tylko dla procesorów IB, a nie SB !!!!! Odpisałem im, że na ich stronie jest oczywiście na czerwono napis informujący UEFI 3.2 wspiera obsługę IB i nie ma nigdzie info, że po upgradzie do wersji 3.2 ogranicza to możliwości procesora SD czyli mojego 2500k. ASRock dalej twierdził, że to mój błąd i że na stronie opisują że wersja 3.2 jest tylko dla procesorów ivy bridge, ale w drodze wyjątku mogą mi przesłać kość z wersją 2.0. Oczywiście dalej z nimi nie dyskutowałem bo wiadomo, że oni zawsze mają rację. Kość otrzymałem po tygodniu zwykłym listem. Kość była dobrze zabezpieczona. Po włożeniu oczywiście komputer się uruchomił bez problemu i problem ze zmianą mnożnika już nie wystąpił. Dodatkowo pojawiła się funkcja zaczytania 2 profili ram na 1866 i 1600MHz. Oczywiście wszystko śmiga jak należy. Mam ustawione 4400MHz i ram na 1600 i wszystko gra. Osoby, które pisały do mnie na prv przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem możliwości.
  2. Of koz na pudle jest K :) od tego zacząłem :) ale nie przyszło mi do głowy, że ta naklejka intela "zabezpieczająca" jest do przejścia... Sprzęcik kupowałem z Agito. Jeszcze mnie tam nie oszukali.. To będę musiał dziś go rozebrać :/ Szkoda pasty :)
  3. :) właśnie sprawdzałem dokładnie pudełko czy nalepki nie są naruszone i były ok, ale zapomniałem zrobić fotki procka przed założeniem. W windzie w aplikacji asrocka max mnożnik mam 37.
  4. hehe no tak to wygląda jakby procek był zablokowany :/
  5. Wczoraj znowu się trochę pobawiłem.. wyłączyłem wszystkie C :) i spread spectrum itd i dalej mi się nie chce podkręcić :/ Chciałem go ustawić na sztywno, żeby pracował cały czas na jednym taktowaniu.. Dziwne jest, że po zmianie mnożnika np na 40 i przejściu na kolejną opcję wraca wartość 37. Nie da się zmienić. Dopiero po zmianie na ustawienia domyślne z płyty na OC 4 GHz.. Ma ktoś jakiś pomysł ?:)
  6. no właśnie czytałem i ten poradnik i wersje ang. ustawiałem sztywne napięcie, mnożnik i wyłączałem wszystkie oszczędzania energii itp. Po restarcie bios je trzyma, ale po uruchomieniu windows nic się nie zmienia. Może wieczorkiem jak będę w domu to dołącze jakieś fotki...
  7. adamlop Tak jak pisałem dłuższy czas byłem poza tematem. Ciężko wrócić :). Sprawdziłem tylko do jakiej prędkości płyta obsługuje pamięci i kupiłem te 1866 bo cena nie była wysoka. Z 1 kostką obojętnie w jakim banku także widzi 1333. Nie doczytałem ze IB może działać na szybszych pamięciach. Zastanawia mnie, że przy pierwszym uruchomieniu bios widział te kostki 1866 i można było je przestawiać. W CPU-Z SPD mam 1600 i 1866 i nie wiem czemu 2400 :). Czyli wychodzi na to, że jeśli widzi 1333 i nic więcej to się zgadza.. tylko nie wiem czemu jak ustawiłem go na 4GHz to w windzie dalej miałem max 3,7GHz. Po odinstalowaniu oprogramowania asrocka do bawienia się obrotami i napięciami, dalej mi pokazywało, że mam 3.3GHz. Coś chyba zdziadziałem przez te pare latek ;)
  8. Witam, Od dłuższego czasu nie jestem w temacie OC. Moje boje skończyły się na q8200 itd. Przeczytałem prawie wszystkie z tych 77 stron w temacie płyty na P67. Zakupiłem to co w sygnaturce, dołożyłem do reszty i wystąpił problem, niestety nie udało mi się go rozwiązać dostępnymi postami i poradnikami. Po złożeniu kompa nie chciał wstać. Piszczał 3-4 razy i restart, po czyszczeniu cmos odpalił i dało się wejść do biosu. Po czym znowu to samo. Zmieniłem banki pamięci z 1 i 3 na 2 i 4 (2x4Gb 1866 Kingston hyperx genesis CL9) i znowu to samo. Włożyłem je obok siebie w singlu i odpalił mi na 1866MHz. Kolejnego dnia przy starcie wyrzucił mi raz błąd o braku RAMu a kolejnym restarcie błąd PCI. Wyjąłem kartę i odpala teraz bez błędów, ale płyta ustawiła mi pamięci na 1333MHz :/ . Zmieniłem więc w biosie na 9-11-9-27 i nic. Więc zrobiłem flasha do wersji 3.2 i także nic to nie dało. Nie widzi wogóle 1866 ani 1600. Spróbowałem więc dla testu płyty podkręcić trochę procka na 4Ghz. Czyli bez fajerwerków. Ustawienia się zapisały ale procek nadal pracuje max na 3,7GHz :/ Więc użyłem opcji dla laików :) czyli ustawiłem go z ustawień płyty na 4GHz. Efekt jest taki sam. Czyli żaden. Chciałem wgrać bios 2.11 beta ale nie widzi USB ani w biosie ani przez flashowanie przez F6. Nie mam pomysłu czy to coś z płytą czy z ramem czy jedno i drugie :/ pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...