Skocz do zawartości

mw121

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mw121

  1. Witam, posiadam 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon X3440 pod systemem operacyjnym Windows 7 x64. Ostatnio zauważyłem w monitorze zasobów, że 4 z8 CPU są wstrzymane. Wygląda to tak: CPU0 - ok CPU1- wstrzymane CPU2- ok CPU3- wstrzymane CPU4 - ok CPU5- wstrzymane CPU6 - ok CPU7 - wstrzymane Czy oznacza to, że technologia Hyper-Threading jest nieaktywna ? Jest to dla mnie dość dziwne, bowiem sprawdzałem w BIOSIE i jest zaznaczone "enabled". Czy da się jakoś zrobić, żeby żaden z wątków nie był wstrzymany?
  2. Właściwie jeden wentylator 12 cm to dobre rozwiązanie, jeśli twierdzisz, że będzie równie wydajny, co dwa mniejsze, nawet w przypadku niedopasowanego wymiarami radiatora. Mam tyklko pytanie. Czy po podłączeniu go do karty graficznej( gniazdo na karcie jest 3-pinowe), będzie ona mogła regulować prędkość obrotu wiatraczka, tak, jak u swoich coolerków( można ją przestawić nawet ręcznie w Catalyst Control Center)? Czy trzeba do tego dokupić jakiś specjalny wentylator ?
  3. Jeden duży wentylator to chyba nienajlepsze rozwiązanie, jako, że radiator ma wymiary bardziej prostokątne niż na tych obrazkach i jest dość długi. Dwa mniejsze wiatraczki to raczej optymalne rozwiązanie pod tą kartę graficzną. Przeszukałem już wiele stron i chyba nie sprzedają coolerków dopoasowanych do tego modelu, dlatego też myślałem, jak je inaczej przytwierdzić. http://www.overclock.net/t/570256/accelero-s1-r2-aftermarket-install-on-xfx-nvidia-8800gs-xxx ( 8 zdjęcie od góry) W ten sposób móglbym przymocować kwadratowy wiatraczek do radiatora, a całą plastikową obudowę karty wywalę, bo i tak jest niepotrzebna. Orientujecie się może czym to najlepiej przyczepić? Plastik raczej odpada, bo nagrzany może pęknąć. Ze zlutowaniem dwóch wiatraczków jakoś sobie poradzę, ale nie ukrywam, że wolałbym połączone. Spróbuje jeszcze poszukać.
  4. http://images.bit-tech.net/content_images/2010/07/gigabyte-hd-5870-soc-graphics-card-review/gigabyte-radeon-hd-5870-soc-3b.jpg Wiatraczki wyglądają dokładnie w ten sposób, są przymocowane na 3 śrubkach do podstawki, dlatego nie sądze, żeby standardowy wiatraczek( z kwadratową ramką) pasował. Do tego są połączone, a na karcie znajduje się jedno gniazdo, więc kupno dwóch osobnych jest dość ryzykowne( nie jestem pewien jak się będą zachowywać po lutowaniu, czy karta graficzna będzie mogła regulować obroty ich obydwu).
  5. Witam Ostatnio moja wysłużona karta graficzna zaczęła się mocno przegrzewać. Słusznie podejrzewałem, że jest mocno zanieczyszczona i zapchana kurzem. Po rozkręceniu dokładnie przetkałem radiatory, a wiatraczki powycierałem wilgną szmatką od wewnętrznej strony. Zadziałało jak ręką odjął i temperatury spadły o jakieś 20 C . Niestety zauważyłem, że jeden z wiatraczków nie kręci się płynnie(prawdopodobnie wytarte łożysko), a obydwa delikatnie chroboczą. Przeszukałem więc allegro i inne sklepy w poszukiwaniu pasujących wiatraczków, ale nic nie znalazłem. Jedynie kompletne chłodzenie, które jest niestety drogie i nieopłacalne. Chciałbym się więc dowiedzieć, czy można z jakiegoś sklepu kupić pasujące wiatraczki ? Pewnym problemem jest, że są one połączone, a na karcie znajduje się tylko jedno gniazdo do wentylatorów. Pojedyncze coolerki zawsze mógłbym zlutować, ale nie jestem pewny jak by to funkcjonowało. Proszę o porady.
  6. Rozumiem, to wlasciwie wszystko co chcialem wiedziec, po namysle zdecydowalem sie jednak na drozsze rozwiazanie, bo po prostu szkoda marnowac mozliwosci procesora. Dziekuje oczywiscie za rzeczowe porady. :)
  7. Czyli w przypadku tanszych plyt wlasciwie nie bede mial mozliwosci podkrecania? No coz, jesli tak, to jednak zdecyduje sie na Gigabyte P55A-UD3R, chyba, ze ktos z Was znalby plyte, ktora nie blokuje tej mozliwosci, a jest znacznie tansza.
  8. Rozumiem, ale plyty ktore podales sa praktycznie z tej samej polki cenowej. Chcialbym sie jednak dowiedziec, czy w przypdaku plyty z tej nizszej polki, np. Gigabyte P55-US3L(330 zl brutto) istnialyby jakies rzeczywiste roznice w wydajnosci zwlaszcza jesli chodzi o gry. Bo ilosc zlaczy USB oraz obecnosc zintegrowanej karty graficznej nie jest dla mnie istotna. A co myslicie, o plycie Gigabyte P55-USB3 ? Jest przeszlo o 100 zl tansza od Gigabyte P55A-UD3R i wg podawanych parametrow praktycznie niczym sie od niej nie rozni. Czy bylby to dobry wybor?
  9. Witam Jestem w trakcie tworzenia zestawu w oparciu o socket 1156. Mam juz karte graficzna( Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5), procesor( Intel Xeon X3440), dwie kosci pamieci(A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 Xtreme Series), zasilacz(OCZ ModXStream Pro 600W) oraz reszte komponentow poza plyta glowna. Z poczatku zastanawialem sie nad kupnem plyty Gigabyte P55A-UD3R /intel P55/ , czyli tej samej co w podanym kwietniowym zestawie. Znajomy informatyk poradzil mi jednak, ze nie warto wydawac tyle pieniedzy na plyte, gdyz tansze produkty, z tym samym socketem oczywiscie, roznia sie jedynie iloscia zlaczy USB oraz wydajnoscia jedynie o 5%. Nie do konca mu jednak wierze, gdyz jest to raczej wiekowy czlowiek i sam nigdy nie mial stycznosci z najnowoczesniejszym sprzetem. Uzywa sprzetu z lat 2000-2005 w zwiazku z tym realia mogly sie juz nieco zmieniac(samemu tez w tym nie siedze, wiec nie wiem do konca co i jak). Chcialbym sie wiec spytac czy rzeczywiscie jest to prawda a jesli tak, to poprosic o pomoc w doborze tanszej plyty. Jesli nie, zdecyduje sie raczej na ta w zestawie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...