Jump to content

zoxob

Stały użytkownik
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zoxob

 1. Sprawiłem sobie taki oto zestaw mobo+CPU: Gigabyte GA-880GM-UD2H AMD Phenom II X2 555 Black Edition Ze starego zestawu został zasilacz: Modecom Premium 400W Na płycie głównej gniazdo zasilania ATX ma 8 pinów, natomiast wtyczka z zasilatora 4. Po szybkim rekonesansie w internecie podłączyłem tak jak to było możliwe i w zasadzie wszystko działa. Podczas poszukiwań trafiłem gdzieś na info, że w zasadzie zestaw może tak funkcjonować ale nie będę w stanie odblokować rdzeni procesora. Pytanie na ile to prawda i jak bardzo ogranicza mnie brak odpowiedniego zasilania ATX12V. Z góry proszę o nieproponowanie mi nowego PSU. Na razie to niemożliwe bo i tak nadwyrężyłem domowy budżet. Dobrze, że żona jeszcze nie wie :)
 2. Margines szumu faktycznie na granicy + błędy sumy kontrolnej. Zadzwoń na infolinie neo i poproś o interwencję w związku z częstym zrywaniem połączenia. Nie proś natomiast o przełączenie na ADSL2+ bo takowe jest możliwe tylko przy zamówieniu neo+tv.
 3. Jeżeli Twoja firma może dużo stracić ze względu na brak internetu, to nie ma co się zastanawiać tylko brać DSLa. Czas usunięcia ewentualnej usterki dla neo to do 48h. W przypadku DSLa- 6h. Z własnego doświadczenia każda awaria (bylo ich 2 w ciągu 3 lat) była usuwana poniżej 4h.
 4. Ciekawostka z pierwszej linii "frontu": Dzwoniąc pod oba numery dodzwaniasz się do tych samych osób pracujących na tych samych systemach.
 5. Faktycznie margines poszedł solidnie w dół ale za to tłumienie masz na bardzo dobrym poziomie. Widzę, że router/modem zapiął się na niepełne 20 Mbit/s ale najważniejsze, że w ogóle to zrobił. Teraz pozostaje sprawdzić stabilność. Jeśli nie będzie Ci zrywać połączenia to olej parametry linii i ciesz się szybkim internetem. Oczywiście pod warunkiem, że DSLam nie jest przeciążony :)
 6. Dłuższa linia= wyższe tłumienie Stare/kiepskie kable= niższy margines szumu
 7. Jeśli problem występuje tylko podczas grania to wygląda mi to na uszkodzoną grafikę. Sprawdź na innej albo przetestuj tą w innej puszce. Pasowałoby go zaktualizować.
 8. Nie chcę Cie martwić ale żeby 20mbit działało bez problemów odległość od dslamu powinna być mniejsza niż 500 metrów. Powyżej zdarzają się problemy. Mało kto ma tak krótki przebieg łącza. Jeśli widzisz "z okna" szafę to ok. Mam nadzieję, że ruszy.
 9. @oldskul Jak sprawdzić faktyczne możliwości linii? Jeśli dysponujesz jakimkolwiek namiarem na swoje łącze np. numer telefonu (może być z netii), zadzwonić na infolinie neostrady (800102102 lub 801505505) ) i zapytać ile maks może działać. Na tych dwóch infolniach pracują technicy a nie handlowcy więc ściemniać raczej nie będą.
 10. Przy takich parametrach linii zmiana kodowania nie wpłynie na stabilność połączenia, ale... od kilku tygodni w TP wszystkie porty konfigurowane są pod interleave i zmiana na fast nie jest możliwa. Swoją drogą po co chcesz zmieniać? Ping na poziomie ~30ms to bardzo dobry wynik. Zmiana przyniosłaby skrócenie max do ~25ms.
×
×
 • Create New...