Jump to content

Dirty Harry

Stały użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-32 Zła

About Dirty Harry

 • Rank
  Uczestnik
 1. A czy takie bejeranckie chłodzenie, to nie jest przerost formy nad treścią? Czy takie chłodzenie jest potrzebne do komputera? Pewnie jest cichsze, ale tyle kasy na to wydawać??!?!!?
 2. To jest właśnie najważniejsza rzecz - robić zdjęcia z rozmysłem. Aparaty na klisze bardziej to wymuszają, przy aparatach cyfrowych trzeba samemu trzymać tę dyscyplinę. Wydaje mi się to bardzo ważne - robić zdjęcia świadomie, a nie pstrykać, a potem patrzeć. Trzeba umieć przewidywać efekty! (chociażby po to, żeby oszczędzać potem swój czas, przy selekcji zdjęć)
 3. Dirty Harry

  Głośniki

  Nie musisz od razu kupować głośników bezprzewodowych, które są nawet o 50% droższe od zwykłych. Lepiej wyłożyć 100-150 zł na głośniki (ja w domu mam model Palermo iBoxa i jestem zadowolony, chociaż w pracy głośnik basowy chyba nie będzie Ci potrzebny) i dokupić do nich adapter do bezprzewodowego przesyłania dźwięku. Wtedy wszystkie głośniki możesz podłączać!
 4. dziękuję za dyskusję. Bardzo to poszerzyło moją wiedzę : )
 5. Mam na myśli to, że analog jest bardziej naturalny, a jego "wady", ułomności często są wykorzystywane jako zalety (np. ziarno w fotografii) Cyfra jest tania w ostatecznym rozrachunku (chociaż nie dla przeciętnego użytkownika). Ostateczny rozrachunek - ilość czasu poświęconego na obróbkę (w ciemni każdy błąd - i musimy od początku), nieskończona ilość odbitek-wydruków na cyfrze itd... Sztuka, miałem faktycznie na mysli sztuki wizualne. Przeważająca liczba stylów w sztukach wizualnych nie bazuje na hiperrealistycznym przedstawieniu, tylko na interpretacji rzeczywistości. Gdyby wszystkie przedstawienia były hiperrealistycznie, dużo artystów, autorów by się nie wyróżniało własnym stylem. Aparat cyfrowy robiąc zdjęcia już filtruje, poprawia (np. poprawia kolor czerwony, który jest zmorą dla aparatów cyfrowych) i dąży do jak najbardziej realistycznego oddawania rzeczywistości. Każde zdjęcie robione profesjonalnie wymaga potem obróbki. (przepraszam za chaotyczne pisanie, ale nie jestem bardzo wprawny w pisaniu)
 6. Ale o to chodzi w fotografii - że obraz przedstawiony różni się od rzeczywistego!!! Chociażby z tego powodu, ze jest to uchwycony ułamek sekundy. Na tym polega cała magia fotografii (i innych narzędzi oddających rzeczywistość), że mamy narzędzie, które ma swoją specyfikację i dzieki niemu internpretujemy rzeczywistość. Fotografia czarno-biała - przecież to jest nierzeczywisty obraz, bo oko widzi kolorowo... NO WŁAŚNIE O TO CHODZI W FOTOGARFII! Poza tym nie ma co mówić, czy coś jest rzeczywiste czy nie, bo ludzkie oko też różnie może widzieć. CZłowiek, w historii sztuki, na pewnych etapach dążył do 100% oddania rzeczywistości. Jak np. w malarstwie renesansowym - każdy włos na głowie był namalowany, odbity obraz w oku... No super, i taki styl miał swój czas, ale w sztuce dominuje inna forma ekspresji. Po to jest sztuka - interpretacja rzeczywsitości przy wykorzystaniu jakiś narzędzi. Cyfra może bardzo realistycznie oddawać rzeczywistość, do tego dąży cały czas, ale nie jest wstanie 01-kowo być przy tym swoiska, piękna, naturalna... Będzie miała zastosowanie w reklamie - doskonałe oddawanie produktów, ale przy zdjęciach artystycznych... już cyfrowy obraz-niby realistyczny i tak zaśmiecamy tysiącem filtrów i efektów. Próbując imitować czarno białe zdjęcie itd... OK, cyfra to nieskończenie efektów i możliwości, ale pozbawiamy się w ten sposób czegoś... Cyfryzacja, to nie tylko fotografia, ale też filmy. Cyfrowe filmy zdają sie być super naturalne, ale dla mnie są zupełnie pozbawione plastyczności, jakiejś magi (dlatego też cyfrowe filmy sprowadza się do klatek i imituje puszczanie z taśmy - 24 klatki na sekunde). Wciąż mnóstwo produkcji jest robionych na taśmie - magia kina! - choć postprodukcja jest cyfrowa. Cyfra jest super - tania, mnóstwo możliwości... ALE NIE JEST DOSKONAŁA i IDEALNA. DLatego w wielu kwestiach foto. analogowa ma nad nia przewagę.
 7. http://img221.imageshack.us/img221/1197/pa250007ry4.jpg właśnie coś podobnego było!!! :rolleyes:
 8. do nadrobienia, ale nie osiągniemy ideału. Najlepszy sprzęt audio nie odda w 100% koncertu na żywo. Cyfrowy dźwięk audiofili jest krytykowany i patrz, jaka wraca moda na winyle. Musi jednak coś w tym być. A jeszcze gadałem o tym z kumplem, i gdybym chciał osiagnąć efekt, jaki mamy na średnim formacie, taka cyfrówka kosztuje z 15 tyś złotych...
 9. Dirty Harry

  Odtwarzacze mp3

  ja wiem, ze jesteście starą gwardią na tym forum i wszystko wiecie najlepiej, ale prosiłbym o wyluzowanie się. Forum jest po to by dyskutować. Właśnie udało nam się wymienić argumentami. Ja jestem z tego bardzo zadowolony i jest to dla mnie cenne. Ale po co się rzucać? I bardzo dobrze rikki, możecie sprawdzać każdy mój wpis, po to tu jesteście. : )
 10. tak, tylko ze szum cyfrowy jest błędem, który próbuje się redukować, a ziarno na negatywie jest efektem. Jakoś... Cyfry przebiły już rozdzielczością negatywy... Ale tak samo muzyka elektroniczna zdaje się być nieskończenie łatwiejsza do robienia, i osiągania brzmień... Ale jednak klasyka jest wciąż żywa i ujmująca. I ludzie chodzą do szkół grają na zywych instrumentach, a nie ma jeszcze szkół do robienia muzyki na komputerze...
 11. właśnie, też gadałem z kumplem, który mnie przekonywał, że analog cały czas jest lepszy od cyfry i chyba zawsze będzie. Nic nie zastąpi negatywu. Faktycznie skanowanie negatywu jest świetnym rozwiązaniem - analogowa jakość, szybkość cyfrowej obróbki i potem wydruki. Mam nadzieję, ze fotografia klasyczna, analogowa nie umrze. Tak, jak muzyka klasyczna - od niej się zaczęło i zawsze będzie, bo jest klasyką. : )
 12. Dirty Harry

  Odtwarzacze mp3

  A nie wiecie, co to znaczy płacić za markę? Przykład, inna branża, ale: "Apap" i "Paracetamol". Apap - masowe, różne reklamy kierowane do: dziadków, młodych ludzi (małżeństwo które się kłóci) itd, a nie reklamowany, DWA RAZY TAŃSZY - "Paracetamol". Skład i działanie leku - DOKŁADNIE TAKIE SAMO! (to samo tyczy się ferwexu, gripexu, coldrexu... - wszędzie ta sama substancja - paracetamolum. No właśnie, produkowane w jednym miejscu, a dajesz tylko inną metkę i że niby już masz lepszy produkt. To samo z częściami do aut, BMW - oryginalne części i zamienniki produkowane są w tej samej fabryce. Ubrania, podkoszuli - markowe kosztują nawet 100zł, a koszt dobrego bawełnianego podkoszulka to 5-10zł. Dlatego ja nie patrzę szczególnie na markę. Interesuje mnie specyfikacja i cena - jeżeli taki odtwarzacz iBoxa jest dobry i tani, to go wolę od przereklamowanego produktu.
 13. Dirty Harry

  Odtwarzacze mp3

  Teraz to wszystko jest z Chin alb Japoni, wiec co to znaczy chińska tandeta? Właśnie w tej cenie nie znalazłem odtwarzarza z 8giga pamięci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.