Skocz do zawartości

Glibnes

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Glibnes's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Temat można zamknąć, ostatecznie kupiłem w x-kom bo Dellowo i tak nie będzie miało tego laptopa na stanie gdzieś do połowy lipca.
  2. TL;DR: czy warto ryzykować zakup laptopa z przedpłatą, brać go ze sklepu "kuzniewski.pl" czy "dellowo.pl", czy może olać gwarancję 3Y NBD i bezpiecznie kupić ze zwykłą 2Y D2D w x-komie z odbiorem osobistym? --- Ostatnio na polskim rynku pojawił się następca Della XPS 9560 w postaci XPS 9570, niestety ze względu na to że jest to świeży towar, są spore problemy z dostępnością gdy rozpatrujemy najmocniejsze konfiguracje i opcje gwarancyjne. Miesiąc czy dwa temu, gdy planowałem zakup laptopa, rozważałem wziąć XPSa 9560 z dyskiem SSD 1TB i 32GB RAMu, z gwarancją 3Y Next Business Day (była, i chyba dalej jest, taka oferta w xkomie za 13K PLN). Teraz, gdy wyszedł ten XPS 9570, nie ma specjalnie sensu brać laptopa poprzedniej generacji, niestety taka opcja jak wyżej jest dostępna dosłownie w jednym sklepie (rozważam też zakup opcji np. z 0.5TB dysku i 16GB oraz upgrade na własną rękę, w większości wypadków dopłata do dysku 1TB to jakieś 2200 PLN, czyli mniej więcej tyle co kosztuje np. Samsung 960 Pro, plus dalej mam ten dysk który wyjmę z laptopa). Najbardziej jednak zależy mi na tej gwarancji. Opcję z 3Y NBD znalazłem w dwóch sklepach (podaję wersję 16GB / 512 GB SSD dla porównania): kuzniewski.pl (http://www.kuzniewski.pl/p49339,dell-xps-15-9570-berlcfl1901-1603.html) w tym sklepie jest znacznie większy wybór, gdybym brał od nich rozważam opcję 32GB / 512GB SSD i manualny upgrade do 1TB SSD) dellowo.pl (https://dellowo.pl/p/5595/Dell-XPS-15-9570) to jest "najlepsza" dostępna konfiguracja cena jest niższa niż w kuzniewskim Zakup będzie na firmę, więc nie ma problemu z kupnem w tych sklepach (dellowo najwyraźniej sprzedaje tylko firmom i instytucjom). Problem w tym, że żaden z tych sklepów nie jest mi znany, swoje punkty odbioru mają zbyt daleko (mogę odebrać go osobiście w okolicach Warszawy), a mam wymóg by zakupić tego laptopa w taki sposób, by mieć potwierdzenie zapłaty - czyli albo przedpłata przelewem, przedpłata kartą lub kartą na miejscu (z gotówką byłby problem, bo nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym otrzymać potwierdzenie płatności od kuriera, który by mi to dostarczył). Pytanie brzmi: czy warto ryzykować zakup laptopa za ponad 10 tysięcy z przedpłatą, głównie po to żeby mieć go z gwarancją 3Y NBD? jeśli tak, to który z tych dwóch sklepów wybrać (czy ktokolwiek brał coś z tych sklepów i może polecić / odradzić)? ewentualnie, czy porzucić plan zakupu z taką gwarancją, pozostać przy zwyczajnej 2Y Door 2 Door, i zakupić laptopa w x-komie z odbiorem osobistym w salonie? Edit: nie byłem pewien czy temat pasuje lepiej do tego działu, czy do "Co kupić? - Notebooki, Laptopy i inne". Jeśli się pomyliłem, prosiłbym o łagodny wymiar kary lub o przeniesienie do tego drugiego działu.
  3. Przeglądając Internety znalazłem taki oto monitor 32" 1440p@144Hz na matrycy VA: AOC AG322QCX Sugerowałem się tą recenzją: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag322qcx/ (nie wiem czy to ogarnięta strona, ale opis wygląda solidnie). Ktoś miał styczność z tą firmą, z tym modelem lub może z takimi panelami i może coś o nich powiedzieć, polecić lub odradzić?
  4. Witam, poszukuję monitora, który służyć mi będzie głównie do pracy (programowanie, 8h dziennie), co jakiś czas również do gier (również CS:GO, ale raczej "casualowo", nie jestem i nie zamierzam być profesjonalistą; z innych gier raczej to co stosunkowo nowe a jeszcze nie miałem okazji przejść, czyli powiedzmy że jakiś DOOM, Wiedźmin 3, Tomb Raider) czy obejrzenia jakiegoś filmu. Celuję w monitor co najmniej 27 calowy, chociaż wydaje mi się że lepszym wyborem dla mojego stanowiska byłoby 32 cale (lub okolice) - mam biurko o głębokości 80cm z wysuwaną półką na klawiaturę (dodatkowe 30cm). Obecnie pracuję na monitorze 24-calowym monitorze FullHD (stary LG Flatron W2443T, TNowa matryca, niby 4ms czasu reakcji i specjalnie na jakieś smużenie nie narzekam), jest ustawiony w połowie biurka, więc siedzę od niego w odległości ok. 70-80cm. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem byłaby matryca IPS lub ewentualnie VA (chociaż o tej technologii usłyszałem dopiero jak zainteresowałem się tematem, przy zakupie obecnego monitora wybór był raczej między IPS a TN). Z rozdzielczościami widzę dwie opcje, albo 1440p albo 2160p w proporcjach 16:9 (jakoś nie przemawiają do mnie monitory ultra-wide). Z drugiej strony, trochę ciekawi mnie sprawa monitorów 120/144Hz, które dostępne są maksymalnie w monitorach o rozdzielczości 1440p na chwilę obecną. Kolega, który zachwala 144Hz sugeruje również szukanie monitora z technologią/funkcją Ultra Low Motion Blur. PC który posiadam (Threadripper 1920x + ASUS 1080Ti Strix, w przyszłości przewiduję przejście na Voltę/Navi) powinien sobie jako tako poradzić i z jedną i z drugą konfiguracją (ani jednej ani drugiej we wszystkich tytułach nie wymaksuję, ale chyba nie ma co się przejmować tym że zamiast 60FPS w 4K będzie ich 50). Przy monitorze 4K planowałem skalowanie UI 2x, z tego co widziałem Ubuntu i aplikacje z którymi codziennie pracuję radzą sobie z tym całkiem nieźle (ale wiadomo że już filmy czy obrazy niższych rozdzielczości będą interpolowane). Przy 1440p skalowanie raczej nie wchodzi w grę, więc tekst musi być wyraźny bez żadnych dodatków. Przyznaję że jestem kompletnie zielony w temacie monitorów - nie wiem na co obecnie zwracać uwagę, który producent ma dobre panele a który słabe, czy rozdzielczość będzie dla mnie bardziej korzystna czy może jednak odświeżanie. Pytając znajomych, jeden kolega z pracy (nie-programista) zachwala sobie iMaca 27" z rozdzielczością bodaj 5K i skalowaniem interfejsu; drugi kolega (programista) mówi że 27" 1440p (60Hz) jest OK; kolega polecający 144Hz zachwyca się płynnością obrazu i mówi że nie wiem co tracę. Chętnie poznam Wasze opinie, sugestie, porady. Podejrzewam że nigdzie nie znajdę żadnego takiego monitora w sklepie stacjonarnym, a już na pewno nie będę mógł go podłączyć tak żeby sprawdzić go na miejscu w swoich zastosowaniach, więc musem będzie zamawianie w ciemno. Budżet teoretycznie nieograniczony, ale myślę że wydanie kwoty w okolicach 3000zł to max. Dzięki za pomoc.
  5. Wszystkie "bebechy" (oprócz zasilacza i chłodzenia) kupiłem przez x-kom, w morelach ostatecznie brałem tylko obudowę, której cena w momencie zakupu podskoczyła prawie do 800zł (Thermaltake z listy w wersji z Tempered glass). Brałem z x-komu, bo ceny były albo niższe, albo identyczne.
  6. Mogę jeszcze dodać że udało mi się uruchomić system również na ustawieniu 3333Mhz bez zmiany timingów, kilka testów w Cinebenchu go nie wysypało. Ustawienie 3466Mhz nie przechodziło POSTa i po trzech próbach przywróciło domyślne ustawienia (możliwe że przy wejściu na wyższe timingi jakoś by poszło, ale w sumie aż tak mi na tym nie zależy, 3200Mhz to już i tak wysoko). Przy 3333Mhz AIDA64 wywala się po 7 minutach, nie po 90 :)
  7. Przecież napisałem, że odpaliłem XMP i śmiga tak jak "producent" ustawił, czyli 3200Mhz, CL14 (14-14-14-34). Ale po trochę dłuższych testach zauważyłem że najprawdopodobniej nie są do końca stabilne, zarówno AIDA64 jak i Prime95 wywalają się po ok. 90 minutach (poza tym wszystko raczej normalnie, grałem wczoraj ze dwie godziny w DOOMa i działało bez problemu). Na noc postawię na domyślnych ustawieniach RAMu czyli 2400Mhz i zobaczymy czy też się wywali.
  8. Pierwsze rezultaty testów - działają bez problemu. Jedyne co zmieniłem w BIOSie to domyślne ustawienia RAMu na profil XMP. System wstał, podstawowe testy się nie wysypały, później uruchomię jeszcze AIDA64 na dłużej.
  9. Niestety sprawdzę dopiero w przyszłym tygodniu, bo czekam na zwrotkę uszkodzonego coolera :( Części też miały być w następnym tygodniu, x-kom się pospieszył i wysłał to na dziś (dosłownie w momencie kiedy kurier zapukał do drzwi byłem na linii żeby jednak zmienić tego 1920x na 1950x, teraz to już mi się trochę nie chce tego reklamować).
  10. Większość części już doszła (tylko dalej nie mam sprawnego coolera więc nie mogę tego cacka nawet złożyć), więc temat chyba do zamknięcia.
  11. Ale kolego Ryzen to nie Threadripper (niestety). Chociaż podejrzewam że nawet jesli by nie zadziałały z takimi taktami jak chcesz, to w końcu (podobnie jak w Ryzenach) pojawi się jakaś aktualizacja BIOSu.
  12. Na 100% nie wiem, ale jestem dobrej myśli skoro 2x8GB jest oficjalnie potwierdzone przez samego ASRocka. Nie ma ani jednego pełnego zestawu 32GB, który zostałby potwierdzony przez ASRocka. Co masz też na myśli że są "osobne"? Jedyna różnica między jednym zestawem a drugim, o ile się nie mylę, to co najwyżej "sillicon lottery", ale jakby nie było to samo może być między tymi dwoma kostkami w jednym zestawie. Tutaj ktoś prezentuje wyższe takty (ale i nieco wyższe ustawienia latency) na takim samym "zestawie" jaki ja wybrałem, tylko na płycie ASUSa: http://www.overclock.net/t/1636566/asus-rog-zenith-extreme-x399-threadripper-overclocking-support/530#post_26344074
  13. Dokładnie to forum wcześniej przeglądałem (tylko nie te tematy, a główny Threadripperowy). Zgadza się, sprawdzałem już wcześniej i mój RAM był testowany na tej płycie (chociaż z tego co rozumiem, chyba tylko dwie kości a nie cztery). Dlatego wydaje mi się że lepiej dopłacić i mieć święty spokój.
  14. Też się na niego ostatecznie zdecydowałem. Gdyby nie to, że miałem mały problem z bankomatem to byłoby już zamówione. Bo obecnie niedostosowane AIO są 2x droższe a chłodzą tak samo albo i gorzej niż ta Noctua. Póki nie będzie tego Enermaxa w Polsce, nie widzę sensu zakupu czegoś co nie pasuje do TR4. Czytając wątek na innym forum, problemy z TAICHI pojawiły się może ze dwa razy na łącznie ponad 100 stron (nie wiem jak z tym Gigabytem). Poza tym raczej nie mam preferencji. Różnica w cenie to mniej niż 50zł, więc chętnie sam usłyszę dlaczego wolisz tego Gigabyta :) Nie wiem czy większych ilościach pamięci nie ma też większych problemów z taktowaniami. Możesz podrzucić link i powiedzieć jaka jest przewidywana zdolność do podkręcania (celowałem w 3200Mhz lub więcej)? 64GB pewnie i tak do niczego mi się nie przydadzą.
  15. Do gier? Jasne, zgadzam się, Intel ze swoim wyższym IPC i taktowaniami sporo ugrywa. Ale nie przy 4k - tutaj nie ma praktycznie różnicy czy jesteś w obozie Intela czy AMD, limitem jest karta (przynajmniej do czasu Volty, ale patrząc na obecne wyniki 1440p różnice też nie wszędzie są na tyle duże żeby ogłaszać Intela dużym zwycięzcą). Do programowania 6 rdzeni będzie ciut mało, a to będzie mój główny cel - brak kompromisów przy pracy. Lepszym wyborem wydaje się być Ryzen 7 jeśli rzeczywiście zrezygnuję z SLI (a tym samym nie będę potrzebował dodatkowych linii PCIe). Pytanie też co dalej z platformą Z300? No i co do samego SLI - parę osób widzę że już to odradza, ale z drugiej strony obawiam się że będę pluł sobie w brodę jak przyjdzie Volta i dalej nie dostarczy zadowalających wyników na jednej karcie. Nie sądzę żeby ten dysk w ogóle super intensywnie pracował.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...