Skocz do zawartości

cod3r

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

cod3r's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedzi. Myślałem o i7 ale nie o Skylake, chociaż jeżeli się nadarza okazja to czemu by nie skorzystać. Raczej procka podkręcał nie bedę więc nie wiem czy jest sens brać wersję K? Co do pamięci RAM to wolałbym mieć kości po 8GB. Czy w tej konkretnej płycie ma jakieś znaczenie aby rozłożyć pamięć na wszystkie banki? Dzięki tesel za alternatywę płyty, ogólnie nie mam zamiaru płacić nadmiarowo za coś z czego nie będę w pełni korzystał, więc Twoja propozycja wydaje się bardziej trafna. Dobrze jak by umożliwiało później ewentualną rozbudową lub dorzucenie jakieś karty graficznej ale też bez szału. Tak jak pisałem, komputer głównie do pracy, zależy mi też na tym aby nie było problemów z obsługą zarówno Windowsa ani Linuxa bo z obu korzystam, a z Linuxa to ostatnio nawet dużo częściej.
  2. Cześć, Chciałbym się do Was zwrócić o sugestie dotyczące złożenia zestawu. Jestem programistą i przede wszystkim do tego celu ten zestaw ma służyć, uruchamianie różnych środowisk programistycznych, od tych bardziej wymagających jak Visual Studio/Atmel IDE itp, poprzez wirtualizację systemów, to akurat jest przeze mnie dość często praktykowane, że mam odpalone inne systemy na wirtualkach. Pamięć RAM 16GB. Płyta główna obsługująca do 32 GB w razie czego. Dysk na pewno SSD (500GB). Co do karty graficznej, na razie zastanawiam się czy w ogóle ją kupić czy dokupić sobie później. Moje wymagania wobec karty graficznej to przede wszystkim obsługa CUDA + co najmniej 2 monitorów. Jeżeli chodzi o procek to jakiś Intela, myślę o i7. Nie będzie podkręcany. Dobrze jakby całość mieściła się w granicach 4500 zł (bez monitora). Natomiast jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do monitorów 24" (Pivot wymagany, proporcje 16x10) to może doradzić. Obecnie mam jeden monitor Dell U2412M i póki co jestem zadowolony i prawdopodobnie kupię taki sam, albo się za czymś jeszcze rozejrzę. Jak są jakieś pytania to odpowiem :). Pozdrawiam.
  3. Witam, Kumpel pomieszał trochę na dysku i obecnie nie można się za bardzo do niego dostać ani z pod linuxa ani Windowsa, system nie wstaje wcale, a zależy mu na kilku plikach z tego dysku, kopii nie zrobił :/. Opiszę co chcę zrobić. Wymontowaliśmy dysk z lapka i wziąłem go do siebie, mam możliwość podłączenia dysku do USB odpowiednimi kablami + zasilanie. Dysk mi wykrywa natomiast chce go sformatować, ok. Mam plan by dać szybkiego formata i wtedy odzyskać dane. Nurtuje mnie tylko pytanie na temat partycji recovery, która znajduje się na tym dysku, a jest ukryta (widać pod linuxem). Czy szybkie formatowanie nie wyrządzi jej szkód?
  4. Witam, Problem nie jest jakiś bardzo męczący i zdarzający się bardzo często. Do tej pory zdarzyło mi się tak 2 razy w przeciągu około miesiąca. Otóż po włączeniu lapka (HP ProBook 6460b) bateria się nie ładuje, mimo iż powinna. Laptop ma niecały rok(czyli już po gwarancji na baterię :D), bateria zawsze ładuje mi się do 100%. Wygląda to tak jak by nie wykrywał, że zasilacz jest podłączony mimo, że jak wyjmę baterię to pracuje normalnie czyli zasilacz jest sprawny. Pomaga wyjęcie i włożenie baterii z powrotem, wszystko wtedy jest ok. Zastanawiam się czym to może być spowodowane? Rozumiem, że może coś nie łączyć, ale wydaje mi się, że w takim wypadku mogłoby to występować znacznie częściej, np. przerwane ładowania w trakcie pracy, a tutaj czegoś takiego nie ma. Spotkał się ktoś z takim problemem? Pytam z ciekawości, może miał ktoś już podobne doświadczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...