Skocz do zawartości

daru2707

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

511 wyświetleń profilu

daru2707's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Jednak zleciłem złożenie profesjonaliście, nie ufam sobie do końca, szczególnie przy tej wartości sprzęcie ;) Sprzęt piękny, w idle praktycznie niesłyszalny, ale jestem ciekawy jak wypadną temperatury, bo póki co odpaliłem tylko Rocket League i Far Cry 3 ( w to grałem poprzednio i kontynuuję ;) ) co teoretycznie dla tego kompa to jest pryszcz - a Core Temp pokazuje na rdzeniach procesora przy Fortisie 3 temperatury dochodzące do 65-67 stopni Celsjusza, a grafika ma stabilne 70 stopni. Dzisiaj zrobię testy przy czymś bardziej wymagającym, ale trochę mnie ten wynik procesora niepokoi - czytałem masę wątków o i5-9600k i jego wysokich temperaturach, ale co forum to opinia .... macie jakieś doświadczenie z temperaturami przy tym modelu? Przy czym ważna uwaga na razie pracuje na stockowych zegarach. Gdzieś czytałem, że do 80 stopni niby jest spoko, ale wiadomo im niżej tym lepiej, żeby długo pożył - strach się bać co będzie w takim Metro Exodus czy innych wymagających kwiatkach
  2. Przekonaliście mnie, wymienię wentylator i jakby coś w przyszłości trzeszczało to pomyślę nad wymianą całości :) Też jestem ciekawy jak sobie poradzi - na razie nie będę procka podkręcał, a ten Fortis na starym i5-3470 utrzymywał mi temperatury 50-60 stopni w stresie, także było pod tym względem ( nie licząc buczenia ) naprawdę spoko Dzisiaj/jutro odbieram klamoty, daję kompa do składania i mam nadzieję już w ten weekend zaszyć się w man-cave :) Poziom ekscytacji 11/10 :) Jeszcze raz dziękuję bardzo wszystkim za zaangażowanie !
  3. No cóż, temat dobiegł końca :D Wersja finalna : - i5-9600K - Gigabyte RTX2070 Gaming - G.Skill Ripjaws Black V 3200MHz CL16 16 Gb - Gigabyte Z390 Gaming X - Seasonic Focus 650W 80+ Gold - Crucial MX500 SSD - SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB Dzięki wszystkim za odpowiedzi, każda coś w mojej głowie rozjaśniła ;) Pytanko finalne na koniec - czy do tego RAMu i tej płyty polecalibyście jakieś dobrej jakości chłodzenie ( nie wodne ) CPU? Miejsca wzwyż jest sporo bo ten Armis zmieści cooler do 18cm wysokości, nie wiem tylko jak wygląda miejsce na Z390 Gaming X pod kątem RAMu, żeby nie przeszkadzał coolerowi. No i żeby nie zapchać też miejsca pomiędzy coolerem a kartą graficzną za bardzo. Chciałem przełożyć mój stary Fortis 3 HE1425, ale szczerze mówiąć ten wentylator Sigmy jest masakrycznie głośny, a sama jakość wykonania Fortisa jakoś mnie nie przekonuje ( płytki radiatora jakby jakieś luźne miejscami, czasami trzeszczy ... z tego co czytałem nie tylko ja mam takie wrażenie ). Jedyne chłodzenie, o którym póki co same dobre opinie czytałem, to to : https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-4-pro-bk022-bk022-4073823/?component=reviews&reviews_rate=4 Tylko to już nieco drogie - jest coś może dobrej jakości w niższej cenie, co by do tej konfiguracji weszło?
  4. To coś czuję, że będzie w grafice walka MSI Armor vs Gigabyte vs Palit - zobaczę, co wyrwę w lepszej cenie, bo co do awaryjności to się naczytałem trochę, ale wygląda na to, że to loteria totalna, a te firmy faktycznie mają dobrą generalnie renomę. Poczytałem też nieco o i5-9600k i czy spotkaliście się z tym, że ma bardzo wysokie temperatury pracy? Trochę się tego szczerze mówiąc obawiam, bo w mieszkaniu, w którym będę miał komputer niestety latem jest masakra, jak na dworze jest 30+, to w pomieszczeniu podobnie ( blok 10 piętro, wszystkie okna od strony słońca ... przez cały dzień :D ) - ratuję się zasłonami, ale i tak wiele to nie daje i boję się, że miałoby to mocny wpływ na PCta. Mój aktualny setup chodził na dość niskich temperaturach - i5-3470 w stresie max 60-65 stopni ( i to na BOXowym oryginalnym coolerze, po montażu Fortisa spadło do 50-kilku, max 60 ), Gigabyte HD7950 OC max 70 stopni i to w upale. A podobno RTX-y się grzeją, ta i5 tak samo. Może zwiększyć budżet i zainwestować w mocniejszy procesor, który byłby chłodny? Czytałem, że i5-9600k miały jakąś wadę konstrukcyjną w lutowaniu, która właśnie powodowała absurdalne temperatury ... Jest jakaś sensowna alternatywa dla tej i5-tki, czy raczej opowieści o temperaturach potraktować z przymrużeniem oka, bo może wynikają z podkręcania do 5GHz bez dobrego chłodzenia? Zaczęło się ... 5 minut przed zakupem, a ja zaczynam wydziwiać ... wybaczcie wahania, ale jest to spory wydatek a ja nie do końca na bieżąco w branży, także wolę dopytać ;)
  5. Dzięki za kolejne odpowiedzi :) Poszperałem co nieco w temacie obudów i stwierdziłem, że chyba chcę się rozmiarem też na przyszłość zabezpieczyć, także wezmę tą : https://www.x-kom.pl/p/424392-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar7-tg-rgb.html Można wmontować długą grafikę i wysoki cooler CPU, a cena podobna jak inne obudowy, więc super sprawa Włączył mi się niestety syndrom upgrade i zastanawiam, się, czy nie dołożyć do RTX 2080 .... jednak odczuwalna różnica między nim a RTX2080 jest w niektórych tytułach - czy w tym koszyku : https://www.x-kom.pl/lista/uv1icnoim mógłbym po prostu plug&play podmienić RTX2070 na RTX2080, bez zmiany reszty?
  6. Dzięki wielkie za odpowiedzi - wygląda to obiecująco :) i w zasadzie wszystko jasne, 2 pytanka laika tylko : - czy RTX2070 Gigabyte GAMING/WINDFORCE vs Palit to odczuwalna różnica, czy zapolować na tą, która będzie aktualnie tańsza, bo obaj producenci w porządku ? - i pytanko odnośnie procesora, naczytałem się co nieco o wielowątkowości ( 6 wątków i5 vs 12 w Ryzen 5/7 ) - czy to faktycznie jest tak, że bardziej liczy się wydajność pojedynczych rdzeni ( lepsza ponoć u Intela ) niż liczba wątków, nawet patrząc parę lat wprzód ?
  7. Cześć wszystkim ! Chciałbym Was prosić o poradę w doborze nowego PC ( bez monitora ) - sporo się już naczytałem o nowościach w sprzęcie, ale mętlik w głowie jak był tak jest, szczególnie, że robię upgrade po 7 latach godnego żywota poprzedniego PCta i szczerze mówiąc nie jestem na bieżąco z tym, co się tak naprawdę opłaca ;) A staruszek zmarł na rozległe zwarcie 3 dni temu, także pora działać ... Zależy mi na złożeniu zestawu typowo do grania, póki co w fullHD, przyszłościowo opcjonalnie WQHD. Chciałbym, żeby posłużył przez kolejne parę lat, pozwolił na zabawę w jak najwyższych detalach z zapasem mocy i fpsów, aby spadek do tej minimalnej granicy 60 fps nastąpił dopiero za parę lat, wówczas wymienię GPU ;) Niestety jestem tego gatunku, który widząc 55 i mniej fps dostaje już padaczki i schizofrenii. Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie tanie - aktualnie zakładam budżet 5500-6000 PLN - fajnie byłoby się tu zmieścić. Z wstępnego rozeznania : Grafika - w tym budżecie pewnie GTX1080/RTX2070 - zakładam, że GTX1080Ti/RTX2080 wymagają procka, który doliczając cenę tych kart wywindowałby pewnie koszt zestawu w granice 10-12k. Dobrze, jakby karta była dość cicha i nie grzała się horrendalnie - aczkolwiek nie wiem tutaj, jakiego producenta wybrać. Procesor - największa zagwozdka, pewnie zakładając kilkuletni żywot PCta trzeba by zainwestować w coś mocnego, co pozwoli na upgrade GPU w przyszłości ... jedni mówią i5-9600k, inni i7 bez odblokowanego mnożnika, inni Ryzen, bo wielowątkowy - czym powinienem się kierować w tym wypadku? Płyta główna i RAM - tutaj kompletnie nie znam się na dopasowaniu tych elementów, zdaję się na pomoc - fajnie, jakby dało się tu nieco przyoszczędzić, 16 GB RAM to chyba rozsądne minimum Zasilacz - słyszałem dużo dobrego o Seasonic Focus 550W, pewnie to będzie wyborem Cooler CPU - mam Fortis HE1425 z poprzedniego PC - ale wiatraczek jest nieznośnie głośny ... może polecacie jakiś inny tego typu mały wiatrak, pasujący na to chłodzenie? Obudowa - grunt to przestrzeń i rozsądne chłodzenie - ale może też uda się nieco zaoszczędzić Dysk - SSD raczej must have, ale tutaj też nie mam pojęcia, co warto a czego nie ... raczej 500gb wystarczy na początek, tyle wiem :) kolejny punkt do ewentualnych oszczędności Podpowiedzcie proszę, czy to, czego oczekuję jest osiągalne w tym budżecie i czy jest szansa stworzenia z tego zestawu na lata, z opcją wymiany jedynie GPU po paru latach. Pozdrawiam! Darek
  8. Wracam na chwile do watku, bo dawno tu nie bylem a mimo wszystko jeszcze nie wszystko gra. Wprawdzie po benchmarkach 3dmark11 i Heaven 3.0, oraz przetestowaniu Crysis 2 , Stalkera : COP, Far Cry 3 , Skyrima, Wiedzmina 2 ( i nastepne w kolejce ) jestem spokojny o wydajnosc grafiki ( chociaz Crysis 1 troszke lezy - 1680x1050 max detale to jakies 30-55 fps ) , ale cos dziwnego dzieje sie w raczej NIE wymagajacym League of Legends. Przedtem gdy karta chodzila na 50% mozliwosci mialem na maksymalnych ustawieniach non stop 60 fps i nigdy mniej, a teraz caly czas pojawiaja sie randomowe spadki do 30-kilku o.O Tak jakby grafa/procesor przelaczaly sie podczas gry na mniejsze obroty. Nie przejmowalbym sie tym ( chyba ) gdyby nie to ze w LoLa akurat lubie pograc w wolnej chwili ;) Ustawien gry nie zmienilem w stosunku do stanu z czasow poprzednich sterownikow Catalyst ( 12.10 ). Moze to byc po prostu taka reakcja konkretnie tej gry na nowe stery?
  9. Teraz wszystko jasne, dzieki wielkie za pomoc, juz sie balem ze cos nie tak ze sprzetem A w afterburnerze te suwaki mam odblokowane - nie musze wiec robic tego myku ze skrotem?
  10. Ok zrobione, nigdy nie odinstalowywalem sterownikow grafiki wiec mnie zmylilo troche to co widzialem w dodaj/usun :] - bios przywrocony do default, ustawienia dysku AHCI, tak jak bylo - wywalone sterowniki amd, driver cleaner uzyty w trybie awaryjnym - jeszcze uzylem ccleanera zeby cos tam przeczyscic - po ponownym uruchomieniu instalacja 12.11 beta11 sciagnietych ze strony amd No i teraz wyglada to tak : http://imageshack.us/f/339/po1211.jpg/ Edit : zrobilem reset w afterburnerze i zegary ustawily sie na stockowe 925/1250, ale gpu-z nadal pokazuje to samo co na tym screenie o.O Edit 2 : zrobiony 3dmark 11 na tych samych ustawieniach co za pierwszym razem kiedy mialem wynik troche ponad 5000. Teraz jest ponad 7800 na zegarach 925/1250 : http://www.3dmark.com/3dm11/5409219 , wiec moze gpu-z po prostu zle pokazuje?
  11. Nie bylo mnie pare dni wiec odpowiadam dopiero dzisiaj, tutaj sa wyniki z cpu-z : http://imageshack.us...cpuzwyniki.jpg/ - wartosci taktowania procesora plywaja w granicach ~1590-~3790 MHz - mnoznik plywa x16-x39 - core voltage plywa 0,840-1,040 Dzisiaj zrobie odkrecanie karty, ustawienia biosu itd. tak jak radziliscie , bo nie mialem jeszcze czasu tego zrobic na spokojnie, jak tylko zrobie to dam znac jak poszlo - te wartosci PCI-E 2.0/3.0 niestety tez plywaja pod obciazeniem - grafa zostala podkrecona MSI Afterburnerem - procesor w stresie grzeje sie tak do okolo 57-60 stopni, grafika podobnie, max 62 stopnie poki co, ale wielogodzinnych testow jeszcze nie robilem - to sa wyniki po graniu w Wiedzmina 2 okolo godzinki oraz Crysis z modem graficznym EIM tez okolo godzinki, na maksymalnych detalach w 1440x900, bo w wiekszych rozdzielczosciach to juz sa momentami problemy z plynnoscia przy aktualnym stanie kompa Edit : dorzucam jeszcze screen z panelu sterowania zakladka dodaj/usun programy : http://imageshack.us/f/90/progx.jpg/ Strzalka zaznaczylem jedyne co wyglada jak sterowniki do karty graficznej, a widzialem, ze powinno to sie chyba nazywac po prostu AMD display drivers albo podobnie :/ Moze usune to i potem jeszcze sterownik za pomoca menedzera urzadzen ?
  12. To tak : - odnosnie odinstalowania sterownikow - czy ten driver cleaner usunie resztki tylko sterownikow grafy ? i czy to jest dobry sposob wywalenia sterownikow recznie przed uruchomieniem trybu awaryjnego z cleanerem : ( logo windows + r ) -> wpisac appwiz.cpl -> znalezienie na liscie sterownika grafy i wywalenie go ? - pozostale sterowniki poinstalowane, a czy to mozliwe, ze np sterowniki plyty glownej mialyby na to jakis wplyw? te akurat zainstalowane sa z plyty dolaczonej do opakowania - wirusow i syfu nie ma na 100% bo pierwsze co zrobilem po instalacji windowsa to sciagniecie avasta ktory chodzi caly czas, potem sciagalem moze ze 2-3 gry do potestowania, pare programow typu daemon, utorrent itp, jakies patche do gier, a wszystko sprawdzalem na biezaco avastem - poza tym komp chodzi dopiero od paru dni ;) - zasilanie do karty jest podpiete - zainstalowalem gpuz i po odpaleniu pokazuje takie cos : PCI-E 3.0 x16 @ x16 1.1 ( o.O ) , a po odpaleniu tego znaku zapytania i malego render-testu w tym polu pojawia sie info PCI-E 3.0 x16 @ x16 3.0 , po czym po chwili jest znowu x16 1.1 ( wtf ? ) , poza tym zamieszczam screen z zakladki sensors, bo informacje sa chyba dosc dziwne http://gpuz.techpowerup.com/12/12/27/evc.png - i jeszcze kwestia o co chodzi z tym procesorem ? w benchmarku pokazuje taktowanie 2.x GHz, a ma 3.6 GHz, poza tym czasem sprawdzam stan rzeczy programem Control Center i tam taktowanie procesora ciagle sie zmienia, raz jest 1.5 GHz, raz 2.2, raz jest prawidlowe 3.6, czy to jest normalne?
  13. Podazajac za porada zrobilem jeszcze pare testow : - odpalilem Crysis 2 w maksymalnych ustawieniach i w 1680x1050, uzyskujac podobnie jak w Wiedzminie 2 okolo 44-56 fps, a wiec takze slabo w porownaniu do wynikow w testach - odpalilem Risen ( 1 !! ) w maksymalnych ustawieniach i 1680x1050 i bardzo czesto fpsy spadaly do 50, 50-kilka ( albo i nizej ... ) Tak wiec na deser zostawilem 3dmark 11 Basic, czyli ustawienia Performance ( 720p ). No i chyba tutaj wyszlo szydlo z worka. Wyniki prezentuja sie nastepujaco : - mój wynik http://www.3dmark.com/3dm11/5355547 - dla porównania wynik tej samej grafy z procesorem Phenom II x6, wprawdzie taktowanym wyzej, ale z tego co slyszalem tak czy inaczej slabszym niz i5 http://www.3dmark.com/3dm11/2946814 - health check dajacy do zrozumienia ze moj system zaliczyl epic fail http://www.3dmark.co...k/3dm11/5355547 Roznica jest kolosalna, zarowno w fpsach podczas testu jak i w wyniku punktowym. Inne systemy z i5 uzyskiwaly jeszcze wyzsze wyniki niz ten phenom. Byly wprawdzie podkrecane, ale i tak moj wynik miazdzyly za mocno. W tescie odnotowane taktowanie mojego procesora to niecale 2,8 GHz. Teoretycznie zostal ustawiony na 3,6 GHz, wiec wiem, ze cos tu BARDZO nie gra, ale czy te brakujace kilkaset MHz zrobiloby AZ taka roznice? Podkreslam "az" dlatego, ze zrobilem test jeszcze raz uzyskujac niemalze identyczny wynik punktowy, ale z zarejestrowanym taktowaniem procesora 2,3 GHz ( .... ). Co tu moze byc grane? Wyglada na to ze moj komp pracuje na poziomie jakichs 60-kilku % spodziewanej wydajnosci :/ Z rzeczy byc moze przydatnych dodam jeszcze, ze komp dosc glosno chodzi, ale to prawdopodobnie BOX na procesorze ( takie jednostajne buczenie ). To co mnie niepokoi to strasznie dziwne piski ( o roznych czestotliwosciach ), pojawiajace sie w DZIWNYCH okolicznosciach : - w menu gier, tylko w menu (!) - odpalilem Far Cry 1 dla smiechu, piski bylo slychac podczas gry non stop i co dziwne - w zaleznosci od tego w ktora strone patrzylem, piski mialy rozne czestotliwosci ... - podczas filmikow, intr, przerywnikow w grach, ciagle piski Update : zrobilem test Heaven 3.0 i oto wyniki : - moj wynik http://imageshack.us/f/821/wynikheaven.jpg/ ( przypominam ze mam 1100 MHz core / 1450 MHz pamieci ) - wynik HD 7950 z zegarem 1180 MHz core i procesorem 3.1 GHz w dokladnie tych samych ustawieniach graficznych http://cdn2.wccftech.com/wp-content/uploads/2012/01/7950maxoc.jpg - wynik HD 7950 z zegarem takze powyzej 1100 MHz core w rozdzielczosci 2560x1600 http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2012/01/7970maxoc2560k.jpg A wiec jak widac moj komp w rozdzielczosci 1680x1050 sprawuje sie tak w tym benchmarku jak powinien sprawowac sie w rozdzielczosci 2x wiekszej... wtf
  14. Witam, od paru dni mam nowa maszyne : - i5 3570 ( nie K, ale ustawiony na 3,6 GHz przez kumpla, ktory ma wlasny serwis komputerowy, wiec chyba nic nie sknocil ) - Sapphire HD 7950 - plyta glowna MSI B75A G43 - 8GB Crucial Ballistix 1600 MHz CL 9 - obudowa SilentiumPC Gladius M40 - dysk Seagate Barracuda 500GB - zasilacz Corsair Gamng 600W - Windows7 Home Premium 64 bit Wczoraj troche sie pobawilem ale jedyna wymagajaca gra jaka w tej chwili posiadam do Wiedzmin 2 Edycja Rozszerzona. Moj monitor ma maksymalna rozdzielczosc 1680x1050 wiec w takiej gram. Ustawilem wszystko absolutnie na max, ale bez ubersamplingu bo wiem ze to kladzie nawet GTX680 i kto wie czy nie setupy z SLI. Rozgrywka jest plynna, ale miejscami chrupnie. Sprawdzilem Frapsem ile jest FPS i pokazuje tak pomiedzy 32-55, przy czym wiekszosc czasu jest okolo 40, lub 33-35. Bez Frapsa jest identycznie, wiec nie wiem czy on tutaj cokolwiek obniza ( czy Fraps tylko przy nagrywaniu obniza fps? ). Wprawdzie sa to wyniki z otwierajacej sceny bitwy, gdize troche sie dzieje, ale wydaje mi sie ze to i tak roche malo, biorac pod uwage ilosci fpsow jakie ta grafa uzyskuje w testach. Przynajmniej z kilkanascie wiecej, albo i ze 20 wiecej. Wiem, ze testy w necie odbywaja sie z udzialem prockow wykreconych na 4GHz i wiecej, ale nie wydaje mi sie zeby ten i5 byl zbyt slaby. Teraz najciekawsze info - ten wynik fps mam przy rdzeniu karty 1100 MHz, pamieciach 1450 MHz ( pracuje stabilnie 6x stopni Celsjusza w stresie ). Podkrecona sporo, a to nawet nie jest FullHD (!). Czy to moze byc wina sterownikow? Aktualnie mam zainstalowane Catalyst 12.10 . Bo nie chce mi sie wierzyc, zeby WIedzmin 2 byl tak wymagajacy bez ubersamplingu. Teraz tak - zaniepokojony tym stanem rzeczy odpalilem starsze gry - BiA : Hell's Highway, pierwszego Stalkera i Gothic (!) 3. Wszedzie wszystko na max, 1680x1050, community patch 1.75 do Gothica 3 poprawiajacy optymalizacje, ktora byla jak wiemy tragiczna. Wyniki takie : - Stalker ~ 70-100 fps - BiA : Hell's Highway caly czas 59 - 60 fps , vsync wylaczone mialem wiec nie wiem czemu tak dziwnie, poza tym podczas przycelowywania kiedy mamy ten widok "z oka" strzelca - niby ruchy myszki plynne, ale bron sie plynnie nie przesuwa - Gothic 3 uzyskal miazdzacy wynik 25-35 fps ( WTF ), przy czym rozgrywka wcale nie byla plynna, dopiero w miejscach gdzie nie bylo ani ludzi ani potworow, puste przestrzenie pojawialy sie wyniki 60-70 fps Wynik z Gothica zwalam na tragiczny kod samej gry, ale w kwestii tych 2 pozostalych gier to takie wyniki fps HD7950 uzyskuje w nowych grach z tego roku i to w Full HD... dlatego je przytaczam. Szczegolnie biorac pod uwage zegary 1100/1450. Dodam jeszcze, ze to co mnie zdziwilo to uzycie GPU na poziomie prawie caly czas 100% w tych slabszych grach, a w BiA uzycie procesora ponad 60%, podczas gdy w Wiedzminie 2 akurat zuzycie procesora wynosilo 50-60 %. Dane sprawdzalem programami Control Center i MSI Afterburner. Musialbym potestowac na innych grach, wlasnie jestem w trakcie ich zdobywania, ale poki co wynik z Wiedzmina bardzo mnie zaniepokoil. Czy to wina procesora? Sterownikow? Czy moze Wiedzmin jest AZ tak wymagajacy nawet bez ubersamplingu ? Czy to wina wersji Edycja Rozszerzona ? Z ciekawostek dodam, ze kombinowalem troche z ustawieniami i np po wylaczeniu jakby nie patrzec killera kart - antialiasingu plynnosc gry sie w ogole nie zmienila, caly czas taka sama ilosc fps. Cos tu chyba zatem nie gra. Zapraszam do podzielenia sie przemysleniami, bede bardzo wdzieczny, a w miedzyczasie zaopatrze sie w inne tytuly i zobacze jak chodza Ok znalazlem czesciowego winowajce - efekt depth of field w cutscenach. Wylaczylem to i teraz jets ponad 60 fps przewaznie, ale i tak jak sie dzieje bardzo duzo to do 40 fps zejdzie. Przypominam, ze to 1680x1050. Jesli ustawie 1440x900 to jest ogromny skok ilosci klatek, wiec mysle ze biorac to pod uwage po zmianie na FullHD byloby zauwazalnie mniej fps. Tak wiec chyba mogloby byc lepiej przy ustawieniach karty 1100/1450. Czy postawic zatem na kaprysne sterowniki AMD ? Dopisuje kolejne info nie kasujac poprzedniego celowo - niestety znowu jest malo fps przy 1680x1050 nawet z wylaczona glebia ostrosci w cut-scenach. Nie wiem czemu raz udalo sie uzyskac wiecej fps w tej konfiguracji, teraz wszystko wrocilo do normy, tak jakby gra nie zapamietywala zmienionych ustawien w opcjach grafiki :/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...