Jump to content

Tilgor

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Tilgor

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

175 profile views
 1. Możesz sprwadzić odświeżanie monitora. Czasami w windows nie jest poprawnie ustawione.
 2. Nie oglądałem całości od deski do deski, ale w podsumowaniu nie ma porównania temperatur pamięci. Tutaj widać jak pamięć się gotuje w czasie gry mając nawet 106 stopni: https://youtu.be/WdSqeWB-p-E?t=374 Czyli ten sam problem co w moim egzemplarzu.
 3. Tak jak pisałem chciałem osiągnąć stabilny boost clock z mniejszymi obrotami wentylatorów. Oczywiście mogę się bawić dalej, ale nawet na stock temperatury pamięci są moim zdaniem niedopuszczalne. Testowałem kartę 1V i nie da rady wtedy wyciągnąć na niej boost clocka z 1900 Mhz jakie się są w specyfikacji. Dodaję screena żeby nie być gołosłownym. Napięcie rdzenia nie ma prawie żadnego znaczenia w stosunku do temperatury pamięci.
 4. W pierwszym moim poście różnica w temperaturze pamięci wynika zapewne najwięcej z tego że na moich ustawieniach wentylatory chodzą 10% wolniej co znacząco redukuje hałas karty.
 5. Oczywiście że tak. Samo to ustawienie powyżej jest na 1.106V gdzie normalnie karta skacze nawet do 1.2V. Problem w tym że jest to undervolting samej karty, nie poprawia to temperatury pamięci, a tej niestety nie da się zrobić undervoltingu. Tak jak pisałem temperatury rdzenia są ok, problemem są temperatury pamięci.
 6. Od ponad tygodnia jestem w posiadaniu karty 5700 xt XFX ze sklepu xtreem (pokusiłem się o skorzystanie z promocji) i myślę że mogę się wypowiedzieć w tym wątku. Pierwsze to AMD strasznie zawaliło marketingowo z pokazaniem HotSpot/Junction tempeteratury. Niektórzy niestety nie umieją używać mózgu i porównują temperaturę z hotspotu na amd do temperatur na kartach nvidii która nie pokazuje tych danych co jest bez sensu. Wracając do XFX Radeon RX 5700 XT THICC II to karta byłaby bardzo dobra gdyby nie chłodzenie pamięci które tak jak w przypadku evoke jest bardzo słabe. Na standardowych ustawieniach temperatura pamięci dochodzi do 96 stopni gdy temperatura karty to ledwie 75 stopni. Na standardowych ustawieniach karta też niestety jest dość głośna i nie utrzymuje Boost clocka. Poniżej screen ze standardowymi ustawieniami po około 20 min gry: Spróbowałem własnych ustawień tak żeby karta trzymała boost clock i była znacząco cichsza. Temperatura rdzenia jest całkowicie do zaakceptowania, niestety pamięci się dosłownie gotują :/ Teraz zastanawiam się czy nie oddać karty dopóki jeszcze nie minęły dwa tygodnie, bo niestety te pamięci i tak pewnie zaczną padać :/
 7. Interesuje mnie ten monitor: https://www.x-kom.pl/p/469250-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32gk650f-czarny.html
 8. A jaki to model? Bo ja akurat szukam takiego monitora i ważne żeby nie był zakrzywiony :) Do tego przydałoby się mocowanie VESA.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.