Jump to content

Arteczek

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Arteczek

 1. Witam Wszystkich. Musicie wybaczyć, że tak późno odpowiadam, ale zaistniały pewne problemy z chodzeniem, to też czasu na złożenie zestawu nie miałem za wiele, ale ostatecznie udało się i już od pewnego czasu na tym komputerze pracuje. Oczywiście, jak wszyscy mogli się tego spodziewać, zestaw bez problemu odpala profil xmp z 2400 MHz i katując go już pewien czas na wszelakie możliwe sposoby nie zauważyłem nic niepokojącego. Z tego miejsca dziękuje za pomoc i rozwianie wszelakich moich wątpliwości. Tak już poza tematem chciałbym poprosić o mała pomoc odnośnie GPU. Jak wspominałem wcześniej, niebawem chce coś takiego zakupić, nosze się z zamiarem zakupu coś bardziej mocarnego jak r9 390x, ewentualnie coś od zielonych w podobnym przedziale cenowym (1080p), ale... Obecnie jestem na W8.1, a ewentualną przesiadkę na 10 planuje dopiero w przyszłym roku (okolice marca), również bardzo uważnie śledzę ruchy DX12 i z tego powodu wolę poczekać z moim zakupem do momentu przejścia na nowego W. Planuje zatem na pól roku nabyć coś w okolicach 1000 zł, więc w grę wchodzą r9 380 oraz gtx 960. Jak to Wy widzicie, co lepsze, czy dopłacać do wersji z 4GB na ten krótki okres? Pozdrawiam!
 2. Tak zrobię. Procesor jest już w moich rękach, niestety w instrukcji nie ma żadnych informacji na ten temat, a na opakowaniu jest zaznaczona obsługa DDR3. Międzyczasie zadałem pytanie oficjalnemu profilowi Intela na Facebooku o obsługę pamięci, i oto odpowiedź: sprawdź wymagania płyty głównej, na której będziesz montować procesor, i dostosuj się do niej.
 3. 16 GB G.Skill RipjawsZ 2400 MHz , cl 10 przy 1,65V. Niestety obudowa i chłodzenie cpu trafi do mnie początkiem przyszłego tygodnia, także trochę czasu jeszcze minie zanim to wszystko złoże i sprawdzę.
 4. Napisałem w formularzu zgłoszeniowym, że najprawdopodobniej na stronie ark.intel.com odnośnie procesora i7 5775C jest błąd, ponieważ według tej strony dany procesor obsługuje wyłącznie pamięć DDR3L, natomiast w oficjalnym datasheet dla tego procesora wyraźnie jest zaznaczona obsługa DDR3L oraz DDR3, podając jeszcze link do pliku i cytat. Niestety nie otrzymałem wiadomości z treścią mojego zapytania, także mniej więcej tak to wyglądało. Swoją drogą zastanawia mnie to, dlaczego otrzymałem odpowiedź w języku angielskim, niby strona jak i formularz zgłoszeniowy jest po polsku, wiec po polsku wylałem swoje wątpliwości. Nie znam ich polityki komunikowania się z klientami, ale wygląda to tak, jakby moje zapytanie przeszło przez jakieś automatyczne tłumaczenie, gdzie potem pewien Pan czytając to nic z tego nie zrozumiał i napisał wyuczoną formułe. Zresztą, procesor niebawem do mnie trafi, może w instrukcji znajdę jakieś ciekawe informacje odnośnie pamięci.
 5. Tak na marginesie, otrzymałem odpowiedz od ark.intel.com odnośnie rozbieżności obsługi ram w wspomnianym wyżej datasheet a tym, co widnieje u nich na stronie: Thank you for your email. The Intel Core i7-5775C Processor has been tested and validated by Intel to support DDR3L 1333 and 1600. The other i7 Broadwell processor, the Intel Core i7-5775R with the BGA 1364 package type has been validated to support DDR3L 1333, 1600 and 1866, as shown in the processor datasheet and on the ARK site.
 6. Biorę więc Broadwella, szczerze, gdyby nie ten wpis na ark.intel.com odnośnie tej nieszczęsnej pamięci ram to już dawno komputer byłby złożony. Przeszukując jednak internet odnalazłem test owego procesora na jednej z zagranicznych stron. Autor zaznaczył w nim, że jest problem z załadowaniem ustawień XMP powyżej 2133Mhz, cytuje: You can use normal DDR3 voltage but you cannot load XMP profile over 2133Mhz nor can you run over 2200Mhz in speed reliably. You can run tight timing under the speed limitation. Dziękuje jednak za wyjaśnienie. Skoro już tu piszę, to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sklepów internetowych gdzie ten procesor zakupie. Na oku mam ofertę na morele, oraz proline, x-kom też stoi cenowo na podobnym poziomie. Który z tych sklepom moglibyście polecić?
 7. Sęk w tym, że oba procesory będą działać z tymi pamięciami, martwi mnie, czy Broadwella nie trafi przy 1.65 V chcący korzystać z tych 2400MHz z CL10.
 8. Witam wszystkich bardzo serdecznie! Posiadam płytę główną na chipsecie Z97 (Asus Z97-PRO), ram G.Skill ddr3 16GB 2400 cl 10 przy 1,65V. To wszystko pracowało na skromnym procku i3. W tym momencie procesor sprzedałem, natomiast mój wybór padł między i7 4790k a i7 5775C. Śledząc wszelakie publikacje i testy odnośnie procesorów Broadwell, oraz ostatnio także Skylake byłem coraz bardziej skłonny wybrać Broadwella, ale... Całkiem przypadkiem odkryłem, że i7 5775C obsługuje tylko niskonapięciowe pamięci ram, to jest DDR3L. Moje pytanie do Państwa więc brzmi, który i7 wybrać? Czy ewentualnie zmienić ram i brać Broadwella? Sprzęt głównie ma służyć do gier, kartę graficzną planuje zakupić za kilka miesięcy, także wydajność zintegrowanych układów graficznych można pominąć. Bardzo dziękuje za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.