Jump to content

oyvinddev

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About oyvinddev

 • Rank
  Newbie
 1. Ciekawe spostrzeżenie. Nie brałem go pod uwagę, szczerze mówiąc. Ogólnie rzecz biorąc i7 jest moim ogromnym przeskokiem z Intel Pentiuma. Podczas testów nowego CPU ograniczałem w Windowsie jego moc obliczeniową do 80%, 50% i 25% (robiłem to w celu próby identyfikacji sprawców problemów - jak się później okazało: niekompatybilny chipset). W każdym z tych progów procentowych procesor był bardzo wydajny, przynajmniej tak mi się wydawało. Myślę więc, że nie odczuję różnicy braku kilkudziesięciu Hz - dla mnie i tak jest to duży wzrost mocy obliczeniowej. A teraz jeszcze jedna sprawa: czy wybrałem dobre chłodzenie procka? Czy dałoby radę znaleźć coś takiego w Polsce?
 2. Dlatego właśnie wybrałem mobilną i7 :) Ogólnie rzecz biorąc coraz więcej gier korzysta z więcej niż 4 wątków, a w niektórych jest możliwość ręcznej zmiany tej liczby. Tutaj nie chodzi tylko o socket G2, ponieważ płyt mini ITX z nim jest więcej. Ważny jest również chipset - moby innych producentów były oparte o QM67, z którym, według Intela, mój CPU jest niekompatybilny. Płyta od JetWaya ma już zgodny QM77. Cenowo jednak niekoniecznie wygrywa - jeśli i7 udałoby mi się sprzedać za 400 zł (tyle za niego dałem i w takich chodzi cenach) a w zamian za to kupiłbym i5 za 800 zł + płytę główną za 400 (a nie za 700, jak w przypadku i7), to byłbym stratny 100 zł zyskując jedynie niewielką poprawę wydajności w aplikacjach jednowątkowych. Masz na myśli to, że i7 nie będzie zmieniał taktowania w zależności od obciążenia? Hm... testowałem tego procka wcześniej i zmieniał on dynamicznie taktowania swoich rdzeni, jeśli o to chodzi. To jest dobre pytanie, na które chciałbym znać odpowiedź.
 3. Nikt, nic? Kurczę, nie znam się na tym. Jestem programistą pracującym na low-endowym laptopie i nie rozróżniam parametrów hardware innych niż typ, taktowanie i kolor. Dlatego potrzebne mi wskazówki czy to, co chcę złożyć, na pewno będzie działać. Podbijam post.
 4. Witam. Jakiś czas temu kupiłem sobie procesor Intel Core i7 3610QM (socket G2/PGA988b) do laptopa. Okazało się jednak, że w wyniku braku kompatybilności chipsetu z technologią Intel® Anti-Theft (inna nazwa: Intel® BuyNewLaptop-NotJustCPU) procesora wykorzystać nie mogę. Niedawno myślałem o złożeniu komputera. Jako, że w szafie zalega jeszcze ta i7, to pragnę ją wykorzystać. Zaprojektowałem więc sobie zestaw, który jest mniej więcej hybrydą: łączy mobilne rozwiązania (zyskując cichą pracę i mały, lekki sprzęt) z desktopowymi (duża moc obliczeniowa, możliwości rozbudowy oraz chłodzenie). Ok, przez pół godziny przenosiłem dane do tabelki w BBCode, ale okazało się, że forum ich nie wspiera. Przesyłam więc arkusz kalkulacyjny. Są tam wszystkie elementy, komentarze, opisy, benchmarki i linki. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k1nwFaUfaaQkGfBUoBmzPe5kkVxQRD_ru4R59G8VOQ4/edit?usp=sharing Wymiary wybranej przeze mnie płyty głównej i karty graficznej to mniej więcej 17cm x 17cm x 14cm. Konkrety: Budżet mam teoretycznie nieograniczony. Praktycznie będzie to wyglądać tak: im więcej kasy będę potrzebował, tym dłużej zostanę zmuszony pracować przez wakacje. Zastosowanie typowe, czyli do gier + rendering filmów i muzyki (posiadany CPU został pod tym kątem sprawdzony wcześniej i radzi sobie doskonale). I teraz prośba do Was, drodzy użytkownicy: 1. Czy komponenty są ze sobą zgodne i będą działać? 2. Czy zapewni mi to brak potrzeby zamartwiania się o wymianę podzespołów przez następne 3-4 lata? 3. Czy znacie może jakieś źródła w Polsce, gdzie dostanę płytę główną i chłodzenie CPU? Niezbyt optymistycznie widzi mi się ściąganie tych produktów z Ameryki. 4. Czy cena maszyny jest dobra w stosunku do wydajności czy jednak przepłacam? Czekam na Wasze komentarze i realne propozycje. Tych, którzy polecą sprzedaż mobilnego i7 i kupno desktopowego i5, proszę o przewinięcie arkusza kalk. do sekcji "Alternatywa z desktopowym CPU". Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.