Jump to content

espoo

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About espoo

 • Rank
  Newbie
 1. Jeśli to tylko błąd , przeoczenie , ręka zadrżała - to nie ma problemu - jeśli te zestawienia zostały zrobione w pełni powagi - to niech ta osoba z zespołu zajmie się czymś innym Nikt z nas nie ma pojęcia o sprzęcie. Gdybyśmy mieli to nie prosilibyśmy o pomoc. Zwykła buda. Najmocniejsze co mieliśmy to laptop Della z i7-4600U, 8 GB, GeForce GT 720M(z którego jak łatwo się domyślić nie korzystaliśmy). Cenna uwaga. Pytanie tylko w jaki sposób powinniśmy opisać charakter obliczeń by dało się określić najlepszy sprzęt do naszych potrzeb. Bo dane i plan jakiego typu informacje będziemy chcieli z nich uzyskać już mamy. Musimy jednak jeszcze mieć na świadomość, że ma to być wieloletnia inwestycja, więc tuning pod konkretny jeden projekt może się odbić czkawką w przyszłości.
 2. Dzięki wszystkim za porady. @helios128 - tensorflow rzeczywiście nie będzie jedyną rzeczą jaką chcemy liczyć. TensorFlow planujemy wykorzystać w problemach klasyfikacji. Jednak nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia z technologią. Nie znając dokładnie zakresu tych obliczeń, a mając pewien budżet do wykorzystania staramy się dobrać możliwie dobry sprzęt. Nasze dotychczasowe badania/obliczenia oparte o CPU w ekstremalnych przypadkach liczyły się po kilka tygodni. Jedna osoba z zespołu przygotowała na podstawie Waszych sugestii nastepujące propozycje: Czy mają one jakiś sens? Jak wycenić jeszcze pozostałe koszty? Tu mam na myśli pozostałe elementy takiego zestawu, które nie są bezpośrednio wymienione? Obudowa, peryferia, składanie, o czymś o czym jeszcze nie pomyśleliśmy.
 3. Dzień dobry, W ramach badań naukowych potrzebuję mocną maszynę przeznaczoną od obliczeń zmiennoprzecinkowych. Jak do tej pory wykorzystywałem R, jednak aktualnie planuje rozpocząć badania z uczeniem maszynowym z wykorzystaniem TensorFlow. Dlatego też będę na pewno potrzebował kilku kart graficznych, dobry procesor, sporo RAMu, solidny dysk SSD oraz HHD(do archiwizacji danych) i oczywiście płytę główną która to wszystko dobrze połączy. Do tego standardowe peryferia - klawiatura, mysz i 2 monitory. Jestem na etapie rozpisywania przetargu, dlatego bardziej od konkretnych modeli interesuje mnie jakiej klasy powinny być poszczególne elementy(specyfikacja). I ile na poszczególne elementy powinienem przeznaczyć pieniędzy. Budżet jakim dysponuje to 40000 PLN. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 4. Witam, Poszukuję laptopa do pracy z programami graficznymi takimi jak Vectorworks. Minimalne wymagania techniczne to: System Operacyjny: Windows 7 SP 1 (64-bit) Windows 8 (64-bit) Windows 8.1 (64-bit) Windows 10 (64-bit) [preferowany] Procesor: 64-bit Intel Core i5 (or AMD equivalent) or better RAM: 8GB (rekomendowane nawet więcej) Karta Graficzna Kompatybilna z OpenGL 2.1 VRAM: 1GB (minimum), 2GB-4GB (rekomendowane) Rekomendowana dedykowana karta graficzna Rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080 Budżet 3500 - 4000 PLN Dysk SSD Rozmiar W tej kwestii prosiłbym o rozpatrzenie dwóch opcji. 1. Laptop 17" 2. Laptop trochę mniejszy(13-15") + monitor(21-23") Zastanawiam się czy kupienie monitora w granicach 500pln i kupienie nieco mniejszego laptopa jest dobrym pomysłem. Za mniejszym laptopem przemawia wygoda(laptop 17" raczej nie jest mobilny) i ergonomia pracy. Nie wiem tylko czy jest to opłacalne pod względem kosztu. Dodatkowo preferowane by były sklepy z możliwością odbioru osobistego w Krakowie(ale nie koniecznie) Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
 5. espoo

  Modernizacja do 3k

  Bardzo dziękuję za poradę. Już czekam na realizację zamówienia :)
 6. Witam, Z powodu ostatnio nękających mnie problemów ze starym komputerem chciałbym kupić nowy. Komputer w losowych momentach zawiesza się. Ekran zastyga w bezruchu i wszystko jest nieresponsywne. Czasem przy rozruchu BIOSa, czasem przy uruchamianiu systemu, a czasem w trakcie działania. Komputer ma być głównie wykorzystywany do grania. Budżet: 3000zł Wolałbym skupić się na nowych częściach. Nigdy nie podkręcałem podzespołów, ale nie wykluczam takiej możliwości. Do wykorzystania mam(o ile opisany wyżej problem nie wyklucza, któregoś z tych podzespołów): - obudowę(mała, jeden wiatrak z tyłu) - napęd dvd(łącze SATA) - dysk HDD (łącze SATA) - zasilacz Chieftec GPS-550a 550W Preferowane sklepy z osobistym odbiorem w Krakowie. Z góry dzięki za wszelką pomoc i porady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.