Jump to content

NeeDiffication

Użytkownik
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

NeeDiffication's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

2

Reputation

 1. U mnie wygląda to tak, jak na tym obrazku: http://infobit.pl/upload/596/silentiumpc-grandis-montaz5.png, z tą różnicą że fotka przedstawia pierwszą generację Grandisa, podczas gdy ja mam drugą. Poza tym mam w budzie jeszcze 5 wentyli: 2 na froncie (140 na dole, 120 powyżej), 2 z góry (2x120) i jeden z tyłu (120). Wentylami z budy steruję regulatorem obrotów, podczas normalnego użytkowania chodzą tylko 140 z frontu i 120 z tyłu. Gdy katuję komputer grami, włączam też pozostałe, wszystkie na minimalnych obrotach.
 2. Czołem, ostatnio ubzdurałem sobie, że chciałbym trochę usprawnić chłodzenie procesora i przy okazji - w miarę możliwości - podnieść kulturę jego pracy. Dlatego też zwracam się do Was z pytaniem, jakie wentylatory moglibyście mi polecić, żeby skutecznie osiągnąć te założenia? Szczerze powiem, że momentami irytuje mnie dość głośne zachowanie chłodzenia na procesorze. Wypatrzyłem sobie takie wentylki: https://www.morele.net/prolimatech-ultra-sleek-vortex-555205/ Jeśli wierzyć podanym w specyfikacji parametrom, wyglądają dość kozacko (aczkolwiek informacja dotycząca generowanego hałasu to ewidentny błąd). Co sądzicie o moim pomyśle?
 3. Przy 1.29V zaliczyłem restart, dlatego podniosłem napięcie do 1.31. W OCCT po 30 minutach wywala mi błąd, natomiast AIDA przechodzi bez problemu. Poza tym nie miałem żadnych problemów ze stabilnością. Co ciekawe, odczyty napięć z OCCT odbiegają od tego, co pokazuje mi AiSuite, natomiast wskazania Aidy pokrywają się z tym, co pokazuje soft od mobo.
 4. Okej, chyba ogarnąłem w czym rzecz. Udało mi się ustawić parametry w taki sposób, że w spoczynku napięcie jest sterowane automatycznie i jest obniżane, zaś w stresie dobija maksymalnie w okolice 1.3V. Dzięki temu temperatury drastycznie spadły i chłodzenie jest znacznie spokojniejsze. Muszę teraz przetestować stabilność na Wieśku 3 i GTA Online. Dzięki serdeczne za nakierowanie mnie!
 5. Próbowałem coś z tego ogarnąć, ale nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie to działa. Sądziłem że będzie możliwość ustawienia widełek (minimalna wartość przykładowo 1.20, maksymalna 1.30), jednak wygląda to nieco inaczej. W zakładce CPU Core Voltage Offset wprowadza się wartości od 0.005 do 0.655. Niestety te współczynniki nic mi nie mówią. Wnioskuję że jest to wartość, o którą wymuszane jest podbicie napięcia?
 6. Ustawiłem w BIOSie napięcie na 1.35. W efekcie temperatury nieco spadły, a w stresie napięcie nie przekracza granicy 1.4. Spróbuję zejść niżej i sprawdzić stabilność, aczkolwiek zastanawia mnie, czy ustawianie napięcia na stałe nie będzie miało przełożenia na żywotność procesora? Nie ma jakiejś możliwości wyznaczenia górnej granicy, przy jednoczesnym zachowaniu zdolności do tego, by napięcie w spoczynku było zmniejszane?
 7. W sumie sytuacja przedstawia się nieco lepiej w grach. Po pół godzinki w GTA Online na bardzo wysokich ustawieniach + rozszerzone renderowanie i cienie wysokiej rozdzielczości, wszystkie suwaki do oporu, OCCT pokazało takie wartości (screen). O ile temperatury są mniej niepokojące, to jednak napięcie dobiło do 1.4V...
 8. Czołem, ostatnio wygrzewałem komputer programem OCCT i trochę niepokoją mnie podawane przez niego wartości. Na procesorze mam założone chłodzenie SilentiumPC Grandis, w obudowie (SPC Gladius M45W) siedzi 5 wentylatorów. Fakt, że skrajne wartości odczytane przez program pojawiały się jedynie skokowo - najczęściej temperatury oscylowały w okolicach 84 stopni. Niemniej wydaje mi się, że to i tak sporo. Poza tym nie jestem przekonany, czy nie mam zbyt wysokiego napięcia. W trakcie testu trzymało się ono w okolicach 1.30-1.31, ale jak widać, miał też miejsce skok do 1.35V. W zasadzie i tak jest lepiej niż na automatycznych wartościach, bo wówczas zdarzało mu się przekraczać 1.4V, jednak ciągle nie mam pewności, czy te wartości nie są zbyt wysokie przy ustawionych zegarach?
 9. A jakoś sobie ubzdurałem że chcę mieć i7, zawsze mi się marzyło. Poza tym mam niezłą okazję i różnica wyniesie niecałe 300 zł, więc jestem w stanie to przeboleć :) Dzięki temu nie będę sobie za jakiś czas wyrzucał: "a trzeba było trochę dołożyć" :D
 10. Witam, chciałem prosić o zaopiniowanie zestawu, który chcę kupić: mobo - ASUS z170 Pro Gaming, procek - i7 6700K, ram - Patriot Viper Elite 2x8 gb 3000 mhz, CL16. Czy proponowane komponenty dobrze ze sobą zagrają, czy może będzie jakaś lepsza konfiguracja w podobnej cenie? Do tego dojdą już posiadane przeze mnie komponenty, czyli SSD, HDD i GTX980 Ti Palit SuperJetStream. Na procesor założę moje obecne chłodzenie - SilentiumPC Grandis. Całość zasilana będzie z SPC Enduro 650W Gold. Zasadniczo chcę na tym zestawie grać, procesor w zależności od potrzeby sobie podkręcę. Za wszelkie komentarze i opinie serdeczne dzięki :)
 11. Fakt, jakoś bardziej ciągnie mnie w stronę i7, bo mam wrażenie że starczy na dłużej... A dokładać nie chcę, bo uważam że 2K to i tak dość spora inwestycja. Czekam aż ktoś rzeczywiście przekona mnie, że jednak warto pójść w nowszego i5, ale na razie przewija się głównie argument przyszłego upgrade'u, którego nie biorę pod uwagę :D I tak po 7 generacji, Intel wypuści pewnie procki na nową podstawkę i tyle z tego będzie :P
 12. Ale i7 5775C na 4.2 GHz przebija i7 6700K na 4.5, nie mówiąc już o i5 6600K... Sugeruję się tymi wynikami: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i76700k_skylake_premiera_lga_1151?page=0,39 GTA V na bardzo wysokich jest dla mnie wyznacznikiem wydajności, bo na tym najbardziej mi zależy :)
×
×
 • Create New...