Jump to content

Vilku

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Vilku's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-2

Reputation

 1. kurde jak macie coś gadać to z sensem a nie pier... 3 po 3. Kij z tym, że 4 podkatalogi więcej. Wynika to z systemu pracy programu do backupu. Jakbyś chociaż się przyjrzał chwilę to zauważyłbyś, że rozmiar zajmowanego miejsca przez pliki jest ten sam. Nie wspominając o tym, że mniej miejsca nie ma na dysku na którym robi się backup tylko na dysku wzorcowym! Pisałem wcześniej, że może jest to wina sposobu w jaki został sformatowany dysk. Na przykład zbyt duży rozmiar klastrów. Tylko nie wiem jak to sprawdzić a nie chcę na chwile obecną wyskakiwać z formatem.
 2. Zarządzenie dyskami nic dziwnego niepokazuje, pojemnośc koszta taka sama dla obu, brak ukrytych plików. Podobno może być to wina klastra. Tylko jak go sprawdzić?
 3. Mam dwa dyski, tej samej firmy, ten sam model o tej samej pojemności, te same pliki. Jeden jest lustrem drugiego. I na jednym z nich mam około 85GB mniej wolnego miejsca : | WTF?
 4. Mam dziwny problem. Otoczenie sieciowe eksploratora windows wykrywa mi cudze telefony. Pojawiają się na jakiś czas i znikają. Nie ma ich nigdzie indziej. Ani w wykazie podpiętych urządzeń w konfiguracji routera ani nie są wykrywane przez programy typu ipscan. Zablokowałem ich numery MAC(ale co jakiś czas się zmieniają), zmieniłem hasło, wyłączyłem udostępnianie przez pin/przycisk ale wciąż tam się pojawiają. Jakiś pomysł o co może chodzić? Wrzucam screen Router to RT-N18U U mnie na chacie powinny być 5 urządzeń. 2 PC 2 telefony z windowsphone 1 TV 1 router
 5. Moi drodzy, jaki dysk możecie mi polecić? Muszę kupić dwa, jeden to backup. Dysk musi być wydajny - będzie mapowany z drugim komputerem przez sieć lokalną oraz cichy. Żyję na kawalerce, czasem się zdarza, że jedna osoba śpi a druga pracuje. Rozważam dwie opcje: https://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-4tb-sata-600-64mb-cache-wd40efrx-606541/ https://www.morele.net/dysk-toshiba-x300-performance-3-5-pro-5tb-707440/ i tak się zastanawiam czym ten x300 różni się od tego: https://www.morele.net/dysk-toshiba-x300-5tb-high-performance-5tb-sata-iii-hdwe150uzsva-1138571/ Bardziej skłaniam się ku toshibie. Większy, szybszy ale niektórzy narzekają na głośną pracę.
×
×
 • Create New...